Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Cześć Mamusie 🙂 My także wczoraj kupiliśmy wózek Jedo Fyn 4ds 2w1 🙂

pochwal się jaki kolorek kupiliście wózka 🙂
Wiecie co ja jeszcze jakiś czas temu myślałam że jak już wszystko po piorę to zaraz wszystkie te malusie ubranka poprasuję a tu takiego mam lenia że no nie poznaje siebie leży całe prańsko w łóżeczku nie no dałam rade jednego dni 5 pieluch wyprasować hehe 🤪 😁

A mam pytanie jak to jest z tą szyjką czy im bliżej terminu ona powinna się już trochę skracać czy to dopiero się dzieje przed akcją porodową?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Hej Dziewczynki, my juz w domu. Lot odbył sie bez rzadnych komplikacji i podróż z Wawy do Olsztyna tey. Nie ma to jak w domu 🙂


Hugolinka, dobrze ze już wróciłaś i wszystko jest dobrze.

Dziewczyny dziś taki dziwny dzień jest. Ja cały czas jestem senna, spałam już dzień i nadal jestem zmęczona.

Ostatnio sobie pomyślałam, że jak już urodzimy to byśmy wrzuciły tu zdjęcia z naszymi maluszkami 🙂 Co wy na to? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Niestety była u mnie dzisiaj położna i szyjka wygląda jak do porodu :-( jest bardzo miękka, rozpulchniona i skrócona...także lekarz nie przesadzał...główka niziutko-także jestem w mega strachu i leżę...trzymajcie kciuki żebym dotrwała chociaż do 9 maja


Anita a bierzesz jakieś leki? Ja biorę luteinę dopochwowo 2x2 i aspargin i fakt dużo leże. Jeszcze tak 2 tyg.

Bardzo dobry pomysł z tymi fotkami, z wrażeniami z porodówki też. Będą to bardzo świeże wspomnienia więc na pewno nic nam nie umknie i będziemy pewnie bardzo szczegółowe w opowiadaniach.

Czytam tak sobie o tych Waszych praniach i prasowaniach a ja mam jeszcze kilka rzeczy, które są nowe do wyprania i wyprasowania a nie mogę tego zrobić. Mąż angażuje w to swoją siostrę tylko wiecie prasowanie takich ubranek jest czystą przyjemnością dla przyszłej mamusi a mi jest wtedy bardzo przykro jak ktoś to robi za mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂Myślałam,że to tylko ja mam dzisiaj taki lewy dzień,a tu nie jestem sama 🙂Jest mi cały dzień duszno,słabo,wciąż się pokładam,zasypiam na chwilkę a teraz wieczorem opadł mnie ból głowy 😞
Ja mam już pranko i prasowanko opanowane w całości 🙂No ale muszę przysiąść przed netem i wybrać te drobne rzeczy,które mam zakupić 🙂
Mój mąż musi zrobić mały remoncik w sypialni,bo coś mi farba odpadła kolo okna,a po lanym poniedziałku i piciu Filipka mam zacieki na ścianach,których muszę się pozbyć więc czeka nas też malowanie i proszę po propozycję kolorów 🙂 Teraz mam jagodowe ściany i ciut jaśniejszą podświetlaną półkę 🙂Dodam,że nasza sypialnia będzie w najbliższym czasie pokojem dla naszej Niuni 🙂Naprawdę nie mam pomysłów,a wy tez przeprowadzałyście remonty więc proszę o radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia


My zakupiliśmy taki wózek i taki kolor jak na zdjęciu.. Zakochałam się w wielkiej gondoli która na pewno posłuży przez dłuższy czas i podoba mi się ogólny wygląd wózka.. Tzn kolorowy stelaż, raczka fajnie wykonana.. spacerówka przodem i tyłem do kierunku jazdy, skrętność kół tylko waga jest trochę za duża ale mi to w ogóle nie przeszkadza z racji tego że mieszkam w bloku z dwoma windami i rzadko kiedy będę musiała gdzieś nosić wózek..
Polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulinka27523 napisał(a):
Yvonne1987 napisał(a):
Cześć Mamusie 🙂 My także wczoraj kupiliśmy wózek Jedo Fyn 4ds 2w1 🙂

pochwal się jaki kolorek kupiliście wózka 🙂
Wiecie co ja jeszcze jakiś czas temu myślałam że jak już wszystko po piorę to zaraz wszystkie te malusie ubranka poprasuję a tu takiego mam lenia że no nie poznaje siebie leży całe prańsko w łóżeczku nie no dałam rade jednego dni 5 pieluch wyprasować hehe 🤪 😁

A mam pytanie jak to jest z tą szyjką czy im bliżej terminu ona powinna się już trochę skracać czy to dopiero się dzieje przed akcją porodową?


Nie mam zielonego pojęcia kiedy szyjka musi się skracać, ale z pierwszą córą zaczęła mi się wcześniej skracać, bo jak byłam u gina w 33tyg. to powiedziała, że szyjka jest skrócona, ale nie wiedziałam ile i grozi mi poród przedwczesny to zaczęłam więcej leżeć, mniej sprzątać, brałam nospę i urodziłam w 38t6d 🙂 jedyne objawy jakie miałam to twardnienia brzucha i bóle w nocy jak na @. Teraz na wizycie skróciła mi się o 0,5cm bo tak to zawsze miała 4cm. No i ginka nic na to nie powiedziała, więc to chyba normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Dobry pomysł ze zdjeciami . Moze tez wymiary dzidzi. I kilka słów o porodzie 😁

Ciekawa jestem, która z nas jako druga się rozpakuje 🤪 tylko dziewczyny zaciskać nogi do skończonego 36tyg. i potem możecie rodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Niestety była u mnie dzisiaj położna i szyjka wygląda jak do porodu :-( jest bardzo miękka, rozpulchniona i skrócona...także lekarz nie przesadzał...główka niziutko-także jestem w mega strachu i leżę...trzymajcie kciuki żebym dotrwała chociaż do 9 maja

Został Ci praktycznie tylko miesiąc 🙂 dacie oboje radę, tylko grzecznie leż w łóżku, bo to naprawdę pomaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, majówki już wystartowały 😎
Prasowanie ciuszków lubię ale z pieluchami ciężko mi się będzie zaprzyjaźnić - nudne są i tyle.
My wózek i łóżeczko zamawiamy po majówce, pożyczony fotelik już w domu.
Na allegro znalazłam faceta, który robi 4-ro częściowe pokrowce na foteliki. Jeśli macie pożyczony fotelik, lekko przyniszczony to można sobie zamówić cały zestaw pokrowców dostępnych w wielu kolorach i wzorach.
Moja wizyta dopiero za dwa tygodnie. tyyyyyllle muszę czekać 🤢

Czy ktoś wie co u Hani? Wyszli już ze szpitala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulinka27523 napisał(a):
Witam serdecznie 🙂
Nie było mnie 2 dni ale już nadrobiłam zaległości w czytaniu 🙂
Jestem dziś po wizycie u gin. no i tak średnio ciekawie jest bo zatrzymuje mi się woda w organizmie nie mam aż tak bardzo odczuwalnie spuchniętych kostek lekko palce u rąk ale za to uda łydki i twarz opuchnięta bardziej no i przez tą wodę przytyłam w ciągu miesiąca 5kg to razem mam już 16 na + 🥴 Doktorka dała mi oeparol i urosept żeby przegonić tą wodę trochę bo mówi że to stanowczo za wcześnie na takie zatrzymania wody a po za tym idę już w czwartek na usg bo musi zobaczyć czy przy takim zatrzymaniu wody dziecko rośnie jaką ma wagę bo mówi że ja będe przybierać na wadze a dziecko nie i może urodzić się z wagą 2kg.....
i sprawdzi przepływy bo to bardzo ważne przy tym no i w jakim stanie jest łożysko bo może i się odklejać....
Boże ale mnie nastraszyła 😞
dała mi jeszcze skierowanie na glukozę bo jak pamiętacie jeszcze jej nie miałam.
A w ogóle w czwartek o mały włos nie uległam wypadkowi samochodowemu...wracałam z badań i na prostej drodze zrobiło mi się raptownie słabo i ciemno przed oczami i kierownica poleciała mi w prawą stronę i zjechałam na szczęście tylko lekko do rowu bo zaraz sie ocknęłam matko w jakim ja strach byłam płakałam że nie mogłam się uspokoić pozrywały się tylko jakieś osłony z podwozia a mi nic się nie stało. Chyba ręka boża była wtedy nade mną.
MAGDA ja łóżeczko mam już złożone he a w nim sterta prania dla dzidzi do prasowania 😁
FIOLEK trzymam kciuki żeby to uczulenie szybko przeszło 😘
EKOLADKA my tez zamówiliśmy jedo fyn 4ds ile płacisz za wersje 2w1?
bo my zamówiliśmy tydzień temu i dziś pani zadzwoniła ze sklepu że cena się zmieniła, była jak zamówiliśmy 1470zł a teraz 1600zł no i wycofaliśmy się i zakupiliśmy dziś na allegro za 1719zł 3w1 kolekcja specjal ediction kolor 302 🙂 świetne są te wózki 🙂
Ja pakuje 3 koszule do szpitala no i właśnie ja nie wiem czy o czymś powinnam wiedzieć co jeszcze spakować...
Na razie mam zamiar spakować:
koszula 3 szt.
szlafrok
wkłady poporodowe bella 2 paczki
podkłady na łóżko
majtki poporodowe wielorazowe
wiadomo dokumenty wszystkie papierki itd
rzeczy osobiste tj kosmetyki
rzeczy higieniczne
No i co jeszcze może o czymś zapomniałam jeśli tak to podpowiedzcie 🙂


Daj jutro znać jak po USG. Współczuję przeżyć z wypadkiem i uważaj na was.
Wydaje mi się że spakowalabym jeszcze wkładki laktacyjne i kapturku silikonowe na sutki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Niestety była u mnie dzisiaj położna i szyjka wygląda jak do porodu :-( jest bardzo miękka, rozpulchniona i skrócona...także lekarz nie przesadzał...główka niziutko-także jestem w mega strachu i leżę...trzymajcie kciuki żebym dotrwała chociaż do 9 maja

Trzymam kciuki z całej siły, wszystko będzie dobrze tylko staraj się nie denerwować.
Ja też leze w łóżku tylko że mnie grypsko dopadło 😮 od świat mnie męczy już myślałam ze mam to za sobą a tu wczoraj od nowa i ze zdwojoną siła. Poce się jak kot, non stop się przebieram. Lekarka powiedziała że jak mi nie przjdzie do wtorku to mam przyjść po antybiotyk. Ja się tak cholernie boje o ta moją kruszyne,żeby jej nie zaszkodziło. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem jak najbardziej za opisami porodów, wymiarami dzieci i zdjeciami 😉
Natalia śliczny wózek.
Titinka my mamy z dekorala ciepłe kakao i kwitnąca magnolie. Czytałam że dobrze jak w pokoiku dziecięcym są spokojne jasne kolory ale to też musi się tobie podobać.
Haniu pozdrowienia, jak tylko znajdziesz czas to się odezwij.
Yvonne daj znać jak po wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
Hej 🙂Myślałam,że to tylko ja mam dzisiaj taki lewy dzień,a tu nie jestem sama 🙂Jest mi cały dzień duszno,słabo,wciąż się pokładam,zasypiam na chwilkę a teraz wieczorem opadł mnie ból głowy 😞
Ja mam już pranko i prasowanko opanowane w całości 🙂No ale muszę przysiąść przed netem i wybrać te drobne rzeczy,które mam zakupić 🙂
Mój mąż musi zrobić mały remoncik w sypialni,bo coś mi farba odpadła kolo okna,a po lanym poniedziałku i piciu Filipka mam zacieki na ścianach,których muszę się pozbyć więc czeka nas też malowanie i proszę po propozycję kolorów 🙂 Teraz mam jagodowe ściany i ciut jaśniejszą podświetlaną półkę 🙂Dodam,że nasza sypialnia będzie w najbliższym czasie pokojem dla naszej Niuni 🙂Naprawdę nie mam pomysłów,a wy tez przeprowadzałyście remonty więc proszę o radę 🙂


Ja mam biały z brązem i zielone dodatki, a do jagodowego może też pasować brąz, widzę, że teraz jest na czasie brąz i beż 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Blue termin ten sam wózek ten sam tylko płeć dziecka inna 😁 a jaki masz kolorek wózka?

na 14 idę na wizytę, ciekawe ile moja kluska waży 😉


No popatrz ile mamy wspólnego 😁 beżowy (zaszalałam na całego), a poprzedni wózek dla córy miałam szary. No to będę czekać na wieści 😉 na pewno już jest duża klusunia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
dziś na swiat przyszedł synek mojej koleżanki 34tc. Maly ma 54cm i wazy 3240g. Duzy 😁 zdrowy, niesamowite to wszystko. była miedzy nami roznica ok 4tygodni, a ona ma już Maluszka przy sobie.. ehh. nie mogę doczekać się mojego Synka..


No to dopiero kawał chłopaczyska 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...