Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Mi koleżanka też poradziła alantan + ale na pupę dla dziecka...także w razie czego można i sutki posmarować..najważniejsze żeby to było coś czego nie trzeba zmywać przed karmieniem...ja też jutro bede miała pomoc więc chciałabym spakować torbę..
A ile planujecie piżam czy koszul wziąć do szpitala?

Wydaje mi się że miała specjalny alantan na sutki ale dopytam, pamiętam że nie trzeba było go zmywać do karmienia.
Ja planuje wziąć dwie przed porodem w tym jedna gorsza na poród i dwie takie żebym mogla karmic. Ja niestety muszę się zaopatrzyć podwójnie bo mój mąż będzie przyjeżdżał tylko po pracy a może się okazać ze będzie do 19.00 pracował to go nie wyśle jeszcze 18 kilometrów po piżamę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Anita0707 napisał(a):
Mi koleżanka też poradziła alantan + ale na pupę dla dziecka...także w razie czego można i sutki posmarować..najważniejsze żeby to było coś czego nie trzeba zmywać przed karmieniem...ja też jutro bede miała pomoc więc chciałabym spakować torbę..
A ile planujecie piżam czy koszul wziąć do szpitala?

Wydaje mi się że miała specjalny alantan na sutki ale dopytam, pamiętam że nie trzeba było go zmywać do karmienia.
Ja planuje wziąć dwie przed porodem w tym jedna gorsza na poród i dwie takie żebym mogla karmic. Ja niestety muszę się zaopatrzyć podwójnie bo mój mąż będzie przyjeżdżał tylko po pracy a może się okazać ze będzie do 19.00 pracował to go nie wyśle jeszcze 18 kilometrów po piżamę.

sa szpitale gdzie daja na porod koszule. dwie przed porodem? myślisz ze urodzisz po terminie?
mój maz tez raczej będzie przyjezdzal w roznych porach bo nie zawsze ktoras z babc będzie mogla zajac się nasza coreczka. ona jest jeszcze bardzo malutka i nie wiem czy zrozumie ze tatuś jedzie do mamy i dzidziusia a ona musi zostać w domku. :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja w sumie myślałam o 3 koszulach. Jedna na poród a dwie po porodzie takie do karmienia i powinno wystarczyć. Wiecie co tak się zastanawiam i nie bardzo wiem co powinnam spakować dla maluszka do szpitala. Czy np. becik trzeba? Nie mam kogo się zapytać co trzeba w tym szpitalu co będę rodzić 🤔 Coś czuje że mąż trochę się najeździ jak przyjdzie czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Dziewczynki mam taka mała listę co powinnam do niej dołożyć a co wykreślić. POMOCY! bo zamierzam zamówić.
**NIVEA baby** NUTRI KREM intensywnie nawilżający
**NIVEA baby** __ PUDER łagodzący _ łagodzi skórę
**Tommee Tippee** SMOCZEK uspokajający PURE 0-3m
Kocyk cienkutki jak pieluszka 100% BAWEŁNA na lato
Czapeczka + rękawiczki niedrapki -komplet wyprawka
* Avent * Butelka 125ml MIODOWA/ZŁOTA antykolkowa
*Tommee Tippee* Butelka 150ml ANTYKOLKOWA PROMOCJA
*Lovi* 2x SMOCZEK dynamiczny + ETUI 0-3m PROMOCja
PRZEŚCIERADŁO z gumką __ JERSEY 100% baw__ 120x60
**BOBAS** Kocyk niemowlęcy *PUPIL* MIKROFIBRA HIT
ROŻEK / BECIK + PODUSIA MIŚ __Frotte + Bawełna LUX
**BabyOno**_SKARPETKI bawełniane bezuciskowe_ 0-6m
MYJKA / REKAWICA kapielowa - MIĘCIUTKA - FROTTE
PIELUSZKI tetrowe drukowane __dużo wzorow __70x80
GRUBE PIELUSZKI TETROWE *LUX*___PODWÓJNIE TKANE
PIELUSZKI TETROWE __80x80__1szt__ SUPER JAKOŚĆ
*Canpol* SZCZOTKA miękka delikatna + GRZEBYK _ 0m+
Duży ZESTAW kosmetyczny w pudełeczku__ *BabyOno*
WIELORAZOWE majtki POPORODOWE SIATKOWE- R1 do120cm

Miałam myjkę, rękawicę w spadku, ale nigdy nie używałam, czysta ręka w zupełności wystarczy 🙂 podkłady poporodowe Bella masz? czy dają coś tego typu u was w szpitalu? za pierwszym razem kupiłam też takie podkłady na łóżko i tym razem też mam 🙂 fajna sprawa można na tym maluszka przewinąć no i położyć na prześcieradło w ten sposób nie stresowałam się, że je wybrudzę krwią 😁 nie w każdym szpitalu często zmieniają pościel 😮


Ja też bym z tej listy nic nie wykreśliła.jedyne co to jeśli któraś decyduje się na zakup smoczków to lepiej z jednej firmy i jednym wybranym kształcie.Mojemu Filipowi kupiłam z tommee z końcówką ciut wygiętą ku górze,ale pewnego dnia miałam podejrzenie temperatury i mierzyłam mu smoczkiem termometrem z aventu z prosta końcówką.Okazało się,że tak się do niego przyssał,że nie chciał oddać.Zmieniliśmy na avent prosty dziubek 😆i mały był zachwycony 😁Przy czym stosowaliśmy go tylko do usypiania,a po zaśnięciu zawsze mu wyciągaliśmy z buzi 😁Bez problemu odstawiliśmy smoczek po roczku i teraz ma piękne równiutkie ząbki 😁
Wydaje mi się,że butelek też nie ma co mieszać tylko wybrać jeden rodzaj i do tego smoczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
A ja w sumie myślałam o 3 koszulach. Jedna na poród a dwie po porodzie takie do karmienia i powinno wystarczyć. Wiecie co tak się zastanawiam i nie bardzo wiem co powinnam spakować dla maluszka do szpitala. Czy np. becik trzeba? Nie mam kogo się zapytać co trzeba w tym szpitalu co będę rodzić 🤔 Coś czuje że mąż trochę się najeździ jak przyjdzie czas


Ja z tego co pamiętam to miałam 2 koszule-do porodu i na zmianę czystą.Potem i tak mąż mi świeżutką dostarczył jak czułam potrzebę zmiany.Becika nie miałam,ale mały był zawinięty w szpitalny jakiś becik.W tym szpitalu odradzali swoje ciuszki dla maluchów,bo potem ginęły w szpitalnym hurtowym praniu.Dopiero potrzebowałam swoje na wyjście ze szpitala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
A ja w sumie myślałam o 3 koszulach. Jedna na poród a dwie po porodzie takie do karmienia i powinno wystarczyć. Wiecie co tak się zastanawiam i nie bardzo wiem co powinnam spakować dla maluszka do szpitala. Czy np. becik trzeba? Nie mam kogo się zapytać co trzeba w tym szpitalu co będę rodzić 🤔 Coś czuje że mąż trochę się najeździ jak przyjdzie czas

zdecydowanie polecam becik.
a co do ubran, porponuje śpioszki + kaftanik. jakies bodziaczki + polspiochy. nie wiem ile dni normalnie przebywa się po porodzie w szpitalu bo my byliśmy jeszcze tydzień. ( ja lacznie dwa spedzilam w szpitalu). wiec teraz wiem ze zabieram więcej ubranek bo zapewne znowu sobie posiedzimy dluzej 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biorę pod uwagę opcje ze posiedzę w szpitalu troche przed porodem a czy to będzie przed czy po terminie 🤨 nie wiem. Chciałabym jechać odrazu na poród ale to się okaże.
Byliśmy z mężem w sobotę u sąsiadów i taka wielkość nam powiedzieli że nam szczeki opadły. Sąsiadka 3 grudnia urodziła córeczkę i teraz jest w ciąży i ma termin na 2 grudnia. Cieszylysmy się ze nasze core będą się razem wychowywać a tu taka niespodzianka i ich drugie dziecko będzie z tego samego roku co nasza. Oby się tak lubili jak rodzice 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam serdecznie 🙂
Nie było mnie 2 dni ale już nadrobiłam zaległości w czytaniu 🙂
Jestem dziś po wizycie u gin. no i tak średnio ciekawie jest bo zatrzymuje mi się woda w organizmie nie mam aż tak bardzo odczuwalnie spuchniętych kostek lekko palce u rąk ale za to uda łydki i twarz opuchnięta bardziej no i przez tą wodę przytyłam w ciągu miesiąca 5kg to razem mam już 16 na + 🥴 Doktorka dała mi oeparol i urosept żeby przegonić tą wodę trochę bo mówi że to stanowczo za wcześnie na takie zatrzymania wody a po za tym idę już w czwartek na usg bo musi zobaczyć czy przy takim zatrzymaniu wody dziecko rośnie jaką ma wagę bo mówi że ja będe przybierać na wadze a dziecko nie i może urodzić się z wagą 2kg.....
i sprawdzi przepływy bo to bardzo ważne przy tym no i w jakim stanie jest łożysko bo może i się odklejać....
Boże ale mnie nastraszyła 😞
dała mi jeszcze skierowanie na glukozę bo jak pamiętacie jeszcze jej nie miałam.
A w ogóle w czwartek o mały włos nie uległam wypadkowi samochodowemu...wracałam z badań i na prostej drodze zrobiło mi się raptownie słabo i ciemno przed oczami i kierownica poleciała mi w prawą stronę i zjechałam na szczęście tylko lekko do rowu bo zaraz sie ocknęłam matko w jakim ja strach byłam płakałam że nie mogłam się uspokoić pozrywały się tylko jakieś osłony z podwozia a mi nic się nie stało. Chyba ręka boża była wtedy nade mną.
MAGDA ja łóżeczko mam już złożone he a w nim sterta prania dla dzidzi do prasowania 😁
FIOLEK trzymam kciuki żeby to uczulenie szybko przeszło 😘
EKOLADKA my tez zamówiliśmy jedo fyn 4ds ile płacisz za wersje 2w1?
bo my zamówiliśmy tydzień temu i dziś pani zadzwoniła ze sklepu że cena się zmieniła, była jak zamówiliśmy 1470zł a teraz 1600zł no i wycofaliśmy się i zakupiliśmy dziś na allegro za 1719zł 3w1 kolekcja specjal ediction kolor 302 🙂 świetne są te wózki 🙂
Ja pakuje 3 koszule do szpitala no i właśnie ja nie wiem czy o czymś powinnam wiedzieć co jeszcze spakować...
Na razie mam zamiar spakować:
koszula 3 szt.
szlafrok
wkłady poporodowe bella 2 paczki
podkłady na łóżko
majtki poporodowe wielorazowe
wiadomo dokumenty wszystkie papierki itd
rzeczy osobiste tj kosmetyki
rzeczy higieniczne
No i co jeszcze może o czymś zapomniałam jeśli tak to podpowiedzcie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny juz sie pakujecie?! ja jeszcze nie mam wszystkiego,musze kilka rzeczy kupic, a o pakowaniu myslalam zeby tak w polowie maja wystarczylo?! ciuszki i posciel juz poprana i wyprasowana a łozeczko tez jakos pod koniec maja zlozymy, mąż juz nie moze sie doczekac 🙂 a ja wiem ze jak juz bedzie stalo to bede jeszcze intensywniej o porodzie myslec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie urlop juz sie konczy i jutro wracamy do domu 🙂 troche mi smutno, ale siostra ma przyleciec 2 maja na 10 dni wiec az tak nie bede tesknic. Maz juz nie moze sie nas doczekac. Ja jeszcze nie bede pakowac torby do szpitala. Planuje pod koniec maja. Ja nie mam jeszcze butelki i dopiero planuje po porodzie kupic. Jeden smoczek mam i jedna paczke pampersow new born. Musze krem do pupy kupic i plyn do kapieli dla maluszka. Zastanawiam sie nad ZIAJKA plyn natluszczajacy do kapieli. To jest cos na podobe Oilatum ale za nizsza cene. I pieluszek flanelowych brak. To chyba wszystkie braki jakie mam. No i becika nie mam ale nie zamierzam kupowac bo przy pierwszym dziecku mialam i nie korzystalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to chyba jednak urodzę po terminie 😁 byłam wczoraj u ginki i szyjka skróciła się o 0,5cm z 4 do 3,5 zrobiła mi wymaz na paciorkowca i dzisiaj idę go zanieść do lab. kolejna wizyta za miesiąc 😎 dobrze, że nie muszę chodzić co 2tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!chcialam cos napisac o praniu w specjalnych proszkach dla dzieci.rozmawialam z kolezanka i ona prala najpierw w DZIDZUSIU,mały miał uczylenie,wiec kupiła LOVELE,też miazymył uczulenie po czym musiala prac w płynie do prania BIAŁY JELEŃ,okazało sie ze to jedyny hipoalergoczny srodek ktory nie uczulal jej synka i chyba nawet najtanszy! ja juz wypralam w dzidziusiu i zobaczymy czy bedzie ok, puzniej chyba jednak przejde na zwykły proszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ekoladka fajnie, że lekarz Ci daje takie skierowania na badania różne, mój pewnie powie, że to nic złego i wszystko... :/ a wózek myślę, że jak najbardziej pasuje dla chłopca, moja koleżanka ma cały fioletowy dla synka ;]
medi89 jeszcze nie pytałam, bo wizytę mam na 30.04 a co do kremu na poranione sutki, to na razie nie kupuję, do pupy mam różne inne, chyba ze 3 rodzaje, a jak coś będzie się dzialo z sutkami, to wtedy wyślę kogoś do apteki, a w ogóle to najlepsza jest kapusta :] u nas na oddziale w lodówce jest kapusta, a obok lodówki tłuczek i deska 😁
Anita0707 ja biorę 2 koszule do karmienia a dodatkowo jakieś inne, bo wiem, że u nas w szpitalu jest gorąco strasznie... ;/
paulinka27523 masz już 16 na + to ciekawe ile ja mam skoro też tak puchnę, nie dawno było 8 ;/ Współczuję tego wypadku :/ ja tylko ostatnio lusterko urwałam i już wyłam jak nie wiem co, a jakbym miała taki wypadek jak Ty, to na pewno bym była mega wystraszona... ;/
aniutka102 spokojnie ja też jeszcze nie jestem spakowana... Muszę skądś jakąś torbę wykombinować... :/ Jak łóżeczko rozłożę to chyba wtedy wyprasuję pościel, ja już miałam wszystkie ciuszki poprane i poprasowane,ale dostałam kolejny worek, więc znowu mnie to czeka... ;/
Hugolinka przyda Ci się butelka do szpitala, w razie jakby trzeba było dopajać, u nas na szkole rodzenia sami powiedzieli, że powinno się mieć butelkę, chociaż jedną.
aniutka102 ja piorę w płynie bobini, jest wydajny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szkoda że mi mój ginekolog nie powiedział o ile skróciła się szyjka..tylko że główka mocno napiera i że się skróciła i że oszczędny tryb życia..leżenie..a może mi też się troszkę skróciła..a ja się tak martwię i już mnie boki od tego leżenia bolą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Współczuje tym które muszą leżeć, masakra przy takiej pogodzie mi jest ciężko usiedzieć w domu. Czasami na siłe już chodze po polu bo w domu mi się siedzieć nie chce. A najchętniej jeszcze to bym coś robiła na polu bo mieszkam na wsi i nigdy mi się nie nudziło, no ale trochę trzeba uważać. Ale to już końcówka prawie także nie martwcie się. Odpoczywajcie teraz bo później nasze maluszki nam nie dadzą 🙂
Dziś robie pranie znów dla małego. Troszke mi jeszcze zostało ale licze na to że dziś skończę. Muszę jakoś męża zmobilizować do wyczyszczenia i pomalowania łóżeczka. Bo wiecznie brakuje mu czasu i w końcu to pewnie ja się złapie za czyszczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję dziewczynki za rady.
Chciałam kupić dwie różne butelki jakby szkrab nie chciał pić z jednej to może z drugiej.
A co do smoczków to może racja znajdę z jednej firmy anty-kolkowy, uspakajając i dynamiczny
Może zrezygnuje z tej rękawicy do mycie i kupie jeszcze jeden ręcznik z kapturkiem bo mam tylko jeden.
Myślice, że ta lista na start wystarczy, czy coś jeszcze >?<

U mnie dziś prasowanko bo wczoraj było pranko.
Ja wprowadzam się do bloku na 2 piętro. I de fakto jest tak że łóżko tylko do mojego kombi nie wejdzie, pasuje jakiś busik.
Nie byłam jeszcze się kłuć, jutro już muszę na 100% bo w czwartek wizyta u gin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety była u mnie dzisiaj położna i szyjka wygląda jak do porodu :-( jest bardzo miękka, rozpulchniona i skrócona...także lekarz nie przesadzał...główka niziutko-także jestem w mega strachu i leżę...trzymajcie kciuki żebym dotrwała chociaż do 9 maja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Niestety była u mnie dzisiaj położna i szyjka wygląda jak do porodu :-( jest bardzo miękka, rozpulchniona i skrócona...także lekarz nie przesadzał...główka niziutko-także jestem w mega strachu i leżę...trzymajcie kciuki żebym dotrwała chociaż do 9 maja


Trzymamy kciuki za ciebie i maleństwo aby jak najdłużej w brzuszku siedziało. Dużo odpoczywaj i nie martw się i nie denerwuj bo to nie służy wam teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
ja mam jeszcze kilka rzeczy do prasownia ale mi się nieee chceee dziś nic. :/
chyba się poloze kolo mojej Hani i przymknę oczko na chwilke. ☺️


Ja też miałam dziś prasować to co wczoraj wyprałam ale też mi się nie chce ☺️ Dziś kolejna tura prania mi dojdzie. Pieluszki już wyschły a reszta schnie. Takiego dziś mam lenia a tak w ogóle to wina też pogody że nic mi się nie chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
fijolek napisał(a):
ja mam jeszcze kilka rzeczy do prasownia ale mi się nieee chceee dziś nic. :/
chyba się poloze kolo mojej Hani i przymknę oczko na chwilke. ☺️


Ja też miałam dziś prasować to co wczoraj wyprałam ale też mi się nie chce ☺️ Dziś kolejna tura prania mi dojdzie. Pieluszki już wyschły a reszta schnie. Takiego dziś mam lenia a tak w ogóle to wina też pogody że nic mi się nie chce

wypilam kawe.. może jakos mnie podniesie. ide na 17 do klubu malucha z dzieckiem wiec musze być w formie. ale najchętniej bym poszla spac. :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...