Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ania te soki co kupuje to są warzywno- owocowe które nie zawierają cukru jedynie te cukry naturalne, ale o dziwo to mogę pić 🙂 a zauważyłam ostatnio że obiad mogę normalny jeść i cukier mam bardzo dobry, natomiast problem mam ze śniadaniami i kolacją bo wtedy cukier najbardziej mi wariuje. I nie wiem jak to tłumaczyć. Nawet sałata ogórek i pomidor potrafią mi cukier podnieść. Oczywiści gdy zjem na śniadanie bądź kolacje, a jeżeli zjem do obiadu to jest ok. Troche to jest dziwne.
Super że z twoim maleństwem jest ok i że rośnie książkowo 🙂 Ja nie mogę się doczekać poniedziałku żeby zobaczyć mojego małego rozrabiakę 🙂 i trochę się martwię moim brzuchem bo często mi twardnieje, a w nocy przy pełnym pęcherzu dostaję mocnych skurczy. Mam nadzieję że to nic poważnego, ale przez ten tydzień muszę bardziej uważać tym bardziej że gdy więcej chodze brzuch zaczyna mnie boleć dodatkowo 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
Ania te soki co kupuje to są warzywno- owocowe które nie zawierają cukru jedynie te cukry naturalne, ale o dziwo to mogę pić 🙂 a zauważyłam ostatnio że obiad mogę normalny jeść i cukier mam bardzo dobry, natomiast problem mam ze śniadaniami i kolacją bo wtedy cukier najbardziej mi wariuje. I nie wiem jak to tłumaczyć. Nawet sałata ogórek i pomidor potrafią mi cukier podnieść. Oczywiści gdy zjem na śniadanie bądź kolacje, a jeżeli zjem do obiadu to jest ok. Troche to jest dziwne.

A jesz pomiedzy głównymi posiłkami jakies drobne przekąski ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie,
o dziwo w tej ciąży nie puchne. Z Hania w 8 mc wygladalam jak balonik. ledwo się ruszałam i na nic nie miałam sily.
Wtedy przytylam 20kg a teraz tylko 12kg, a robie wszystko tak samo, tyle samo jem. no może mniej się wyleguje. Agapit ja się nie boje ze przytyje. 🙂 jak wyszłam ze szpitala miałam mniej o 13kg, w 3mce doszłam do formy sprzed ciąży, zaczelam chodzic na joge i mogę smialo powiedzieć ze nigdy wcześniej nie wygladalam tak dobrze, sprezyscie i mlodo jak po ciąży ☺️
no i wlasnie wrocilam od dermatologa. pamiętam jak Paulinka pisala o swoim uczuleniu, ja wtedy pisałam ze mnie po cytrusach wywala. okazuje się ze wtedy tego nie wyleczyłam i mam na prawej rece jakies takie cos co to wygląda jak opryszczka i strasznie swędzi. dostałam kremik i ma przejść niebawem. oby, bo zaraz oszaleje. 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To dobrze że jesz miedzy posiłkami, mi kazali ok 5-6 posiłków dziennie jeść.
Jak narazie odpukać jest ok tylko czasami na czczo mam 98 ale to chyba nie dużo. Lekarz na ostatniej wizycie stwierdził że to chyba fałszywy alarm był ale ja i tak do końca ciąży mam zamiar mierzyć cukier i raz w miesiącu zrobię hemoglobinę cukrową,ale dietę troche odpuściłam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
To dobrze że jesz miedzy posiłkami, mi kazali ok 5-6 posiłków dziennie jeść.
Jak narazie odpukać jest ok tylko czasami na czczo mam 98 ale to chyba nie dużo. Lekarz na ostatniej wizycie stwierdził że to chyba fałszywy alarm był ale ja i tak do końca ciąży mam zamiar mierzyć cukier i raz w miesiącu zrobię hemoglobinę cukrową,ale dietę troche odpuściłam .


Mi lekarz powiedział że mam mieć na czczo do 90. I dosyć się to utrzymuje gorzej jest po śniadaniu bo wyskakuje czasami do 130 ale zazwyczaj jest tak do 120. Ale to i tak zaznacza mi że to jest dużo. 😮 Zdarzyły się i trochę wyższe cukry bo raz nawet miałam 161 i to po kolacji, ale plusem jest to że teraz nie przybywam na wadze 🙂 no i jestem ciekawa czy mały nadal jest trzy tygodnie do przodu czy może coś przystopował
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzisz co lekarz to inna teoria. Mi moja diabetolog mówiła że rano do 95. a po posiłkach 120-140. No i rano mam za dużo a po posiłkach z reguły do 120 . Mój gin patrzy tylko na tą hemoglobine cukrowa i stwierdził że nie jeden zdrowy nie ma takich wyników to mnie uspokoił. Mała waży 1.7 kg i mieści sie w środku normy na ten tydzień to chyba jej nie szkodzi a ja odkąd dowiedziałam sę o cukrzycy czyli od 7 tygodni to przytyłam 1 kg to chyba ok.
Zobaczysz na nastepnej wizycie okaże się że dzidzia już przystopowała z wagą. 🙂 i twoje starania nie idą na marne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam czerwcowe mamusie i ich brzusie.
Ja odpukać nie puchnę, nic mi się nie skraca. W brzuszku w najszerszym punkcie jest już 105 cm, waga 12 na plus.
Magdad86 zazdroszczę, że już po przeprowadzce, ja właśnie szukam kogoś z dużym autem, musze przewieść łóżko, komodę i pralkę może jedną szafę to z takich większych rzeczy. W maju będziemy już na nowym mieszkanku.
Dziewczynki które puchną proszę o mierzenie ciśnienia, zwłaszcza tym które nagle dużo napuchły i opuchlizna nie schodzi po odpoczynku, a gdy ciśnienie jest wysokie, kontaktujcie się z lekarzem.
Armietka cieszę się że turnus się podoba.
W czwartek wizyta, jutro kłucie. Będę rano zła, bo głodna. Ale trzeba przetrwać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki mam taka mała listę co powinnam do niej dołożyć a co wykreślić. POMOCY! bo zamierzam zamówić.
**NIVEA baby** NUTRI KREM intensywnie nawilżający
**NIVEA baby** __ PUDER łagodzący _ łagodzi skórę
**Tommee Tippee** SMOCZEK uspokajający PURE 0-3m
Kocyk cienkutki jak pieluszka 100% BAWEŁNA na lato
Czapeczka + rękawiczki niedrapki -komplet wyprawka
* Avent * Butelka 125ml MIODOWA/ZŁOTA antykolkowa
*Tommee Tippee* Butelka 150ml ANTYKOLKOWA PROMOCJA
*Lovi* 2x SMOCZEK dynamiczny + ETUI 0-3m PROMOCja
PRZEŚCIERADŁO z gumką __ JERSEY 100% baw__ 120x60
**BOBAS** Kocyk niemowlęcy *PUPIL* MIKROFIBRA HIT
ROŻEK / BECIK + PODUSIA MIŚ __Frotte + Bawełna LUX
**BabyOno**_SKARPETKI bawełniane bezuciskowe_ 0-6m
MYJKA / REKAWICA kapielowa - MIĘCIUTKA - FROTTE
PIELUSZKI tetrowe drukowane __dużo wzorow __70x80
GRUBE PIELUSZKI TETROWE *LUX*___PODWÓJNIE TKANE
PIELUSZKI TETROWE __80x80__1szt__ SUPER JAKOŚĆ
*Canpol* SZCZOTKA miękka delikatna + GRZEBYK _ 0m+
Duży ZESTAW kosmetyczny w pudełeczku__ *BabyOno*
WIELORAZOWE majtki POPORODOWE SIATKOWE- R1 do120cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Dziewczynki mam taka mała listę co powinnam do niej dołożyć a co wykreślić. POMOCY! bo zamierzam zamówić.
**NIVEA baby** NUTRI KREM intensywnie nawilżający
**NIVEA baby** __ PUDER łagodzący _ łagodzi skórę
**Tommee Tippee** SMOCZEK uspokajający PURE 0-3m
Kocyk cienkutki jak pieluszka 100% BAWEŁNA na lato
Czapeczka + rękawiczki niedrapki -komplet wyprawka
* Avent * Butelka 125ml MIODOWA/ZŁOTA antykolkowa
*Tommee Tippee* Butelka 150ml ANTYKOLKOWA PROMOCJA
*Lovi* 2x SMOCZEK dynamiczny + ETUI 0-3m PROMOCja
PRZEŚCIERADŁO z gumką __ JERSEY 100% baw__ 120x60
**BOBAS** Kocyk niemowlęcy *PUPIL* MIKROFIBRA HIT
ROŻEK / BECIK + PODUSIA MIŚ __Frotte + Bawełna LUX
**BabyOno**_SKARPETKI bawełniane bezuciskowe_ 0-6m
MYJKA / REKAWICA kapielowa - MIĘCIUTKA - FROTTE
PIELUSZKI tetrowe drukowane __dużo wzorow __70x80
GRUBE PIELUSZKI TETROWE *LUX*___PODWÓJNIE TKANE
PIELUSZKI TETROWE __80x80__1szt__ SUPER JAKOŚĆ
*Canpol* SZCZOTKA miękka delikatna + GRZEBYK _ 0m+
Duży ZESTAW kosmetyczny w pudełeczku__ *BabyOno*
WIELORAZOWE majtki POPORODOWE SIATKOWE- R1 do120cm

Miałam myjkę, rękawicę w spadku, ale nigdy nie używałam, czysta ręka w zupełności wystarczy 🙂 podkłady poporodowe Bella masz? czy dają coś tego typu u was w szpitalu? za pierwszym razem kupiłam też takie podkłady na łóżko i tym razem też mam 🙂 fajna sprawa można na tym maluszka przewinąć no i położyć na prześcieradło w ten sposób nie stresowałam się, że je wybrudzę krwią 😁 nie w każdym szpitalu często zmieniają pościel 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry mi jedna ręka drętwieje często bardzo ;/ ale zazwyczaj to dzieje się rano, kiedy śpię na tej ręce... ;/
Armiatka super, że dajesz rade na turnusie 🙂 ale współczuję opuchlizny ;/ wiem co tzn. ;/
celynB ja też mam problemy z prawą ręką,ale chyba nie aż takie na szczęście...
medi89 ja też w nocy przy pełnym pęcherzu dostaję skurczy... ;/
zonanagazie ja nie mierzyłam ciśnienia, bo zawsze miałam dobre, ale chyba muszę to zacząć kontrolować, bo opuchlizna w ogóle nie schodzi... ;/ A co do dużego auta do przeprowadzki, to obeszło się bez, wieźliśmy kombi większość rzeczy, tylko łóżko busem znajomego, najgorsze jednak było wnoszenie wszystkiego na 5 piętro... ale na szczęście to nie ja 🙂 Mój mówi, że przeprowadzka kolejna to nie z kobietą ciężarną 😁 Co do listy zakupoów zonanagazie to chyba też bym nic nie wykreślała, aczkolwiek ja kupiłam 2 butelki, a już jedną dostałam od kuzynki nową i jeszcze wiem, że w szpitalu też się dostaje, to w sumie trochę żałuję, że zamówiłam aż dwie małe, aczkolwiek moja koleżanka używała 7 tych małych 😁 więc nie wiem jak będzie ze mną 😁
Ania13 ja nie zamierzam swoich rzeczy prać w proszku dla dzieci, już może lepiej nie bądźmy takie sterylne 😁
Blue ja dostałam właśnie myjkę jako gratis jakiś na tych warsztatach bezpieczny maluch, ale też nie wiem czy będę używać, chyba najlepiej swoją ręką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka,
dziś byłam u lekarza zapytać o tę opuchliznę, powiedział, że jeśli ciśnienie nie jest podyższone (u mnie ok) tonie musze się martwić, ale chciał żebym zbadała elektrolity, żeby zobaczyć jak radzą sobie nerki. Zrobiłam dzis badanie czekam n wynik.
W środę już planowana wizyta, zobaczymy co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak z innej beczki to mamy juz wybrany wózek, ale jeszcze zastanawiamy się nad kolorem, czy myślicie, że taki kolor pasuje dla chłopca?
Te wstawki nie są niebieskie tylko fioletowe (widziałam w sklepie ten kolor jedo fyn 227)

http://www.ceneo.pl/21132068
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniutka102 napisał(a):
dziewczyny jesli chcecie karmic piersia to radzilabym zaopatrzyc sie w krem na poranione sutki, ja kupuje bephanten, jest dobry na piersi i do pupy niemowlaka


Ja również zamierzam tą maść kupić, nawet siostra mi ją polecała, bo ona taką używała.
Magdad86 a od jakiego czasu masz takie skurcze? Pytałaś się może lekarza o to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi dziś przyszły pieluchy tetrowe i flanelowe do tego dodatkowo zamówiłam myjkę, wypróbuje chociaż ale też słyszałam że dobrze jest myć ręką bo w tych myjkach mogą gromadzić się bakterie. Zamawiałam też becik- śpiwór do łóżeczka zamiast kołderki i też mi to dziś przyszło. Zobacze jak się sprawdzi w codziennym użytkowaniu. 🙂 Także jeszcze odrobine prania mnie czeka ale to pewnie w środę bądź czwartek bo jutro ma niby padać u nas. A na polu to przynajmniej szybciutko wyschnie. Dziś wyciągłam moją torbę żeby się przewietrzyła i jak będę miała czas jutro to pewnie zaczne co nieco do niej wkładać.
Jutro wybieram się na badania (mocz i morfologia) w środę do diabetyka a w piątek do okulisty, a w poniedziałek do ginekologa. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ekoladka napisał(a):
A tak z innej beczki to mamy juz wybrany wózek, ale jeszcze zastanawiamy się nad kolorem, czy myślicie, że taki kolor pasuje dla chłopca?
Te wstawki nie są niebieskie tylko fioletowe (widziałam w sklepie ten kolor jedo fyn 227)

http://www.ceneo.pl/21132068

Mi się bardzo podoba i według mnie pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Ekoladka napisał(a):
A tak z innej beczki to mamy juz wybrany wózek, ale jeszcze zastanawiamy się nad kolorem, czy myślicie, że taki kolor pasuje dla chłopca?
Te wstawki nie są niebieskie tylko fioletowe (widziałam w sklepie ten kolor jedo fyn 227)

http://www.ceneo.pl/21132068

Mi się bardzo podoba i według mnie pasuje.


mnie się tez bardzo podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi koleżanka też poradziła alantan + ale na pupę dla dziecka...także w razie czego można i sutki posmarować..najważniejsze żeby to było coś czego nie trzeba zmywać przed karmieniem...ja też jutro bede miała pomoc więc chciałabym spakować torbę..
A ile planujecie piżam czy koszul wziąć do szpitala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...