Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Mi też opadł brzuszek..i coraz częściej mi się napina..

mam to samo 😞 i troszkę się martwię bo to za wcześnie.
staram się więcej polegiwac ale to trudne. w poniedziałek mam wizyte znowu u lekarza. ciekawe co on na to :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja mam wrażenie że brzuch niżej, zgaga już nie męczy. Teraz niewygodnie mi się siedzi. Najlepiej to stać, iść albo leżeć. No i z zasypianiem mam problemy. nogi kręcą, w kolanach kostkach. Ale nic to. Wczoraj Moja dzidzia tak kopała że widać było wystające stopki. Ale miałam radość! i Mój Łukasz też widział, Mega szczęście. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj wieczorem myślałam że już się zacznie.. napinal mi się brzuszek co 10 min i towarzyszyły temu bóle plecow takie jak na miesiaczke trwało to ze 2,5h ale wzięłam nospe i prysznic i ustąpiło także macica już ostro trenuje do porodu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny Siostra mnie nastraszyła, że ja to mam wszystkie objawy książkowe i że mam jechać, więc pojechałam do szpitala no i w sumie się cieszę,bo przynajmniej mnie jakiś inny dobry lekarz zbadał,szyjka się skraca 1,rozwarcie 1.5. A uczulenie od maści i swedzenie tez i ze mam tego nie uzywać już i nogi moczyć w krochmalu to i opuchlizna zejdzie... i wszystko dobrze, dr powiedział do zobaczenia za jakieś 2-3 tygodnie na porodowce ... Ciekawe czy donoszę czy nie... i kazał mi liczyć ruchy po 50 dziennie musi być... ciężko to widzę 🙂

Pomyślałam sobie tylko, że poszłam ze zwykłym swędzeniem i mnie zbadał, a mój głupi lek. jak jemu pow., że kuje mnie krocze to nawet mnie nie zbadał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Dziewczyny Siostra mnie nastraszyła, że ja to mam wszystkie objawy książkowe i że mam jechać, więc pojechałam do szpitala no i w sumie się cieszę,bo przynajmniej mnie jakiś inny dobry lekarz zbadał,szyjka się skraca 1,rozwarcie 1.5. A uczulenie od maści i swedzenie tez i ze mam tego nie uzywać już i nogi moczyć w krochmalu to i opuchlizna zejdzie... i wszystko dobrze, dr powiedział do zobaczenia za jakieś 2-3 tygodnie na porodowce ... Ciekawe czy donoszę czy nie... i kazał mi liczyć ruchy po 50 dziennie musi być... ciężko to widzę 🙂

Pomyślałam sobie tylko, że poszłam ze zwykłym swędzeniem i mnie zbadał, a mój głupi lek. jak jemu pow., że kuje mnie krocze to nawet mnie nie zbadał...


No i dobrze ze pojechalas 🙂 Kolejna ktora chodzi z rozwarciem .. 🙂 to juz znak ze coraz blizej nam do konca 🙂
Dobrze ze to nie zatrucie ciazowe Madzia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia1906 napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Dziewczyny Siostra mnie nastraszyła, że ja to mam wszystkie objawy książkowe i że mam jechać, więc pojechałam do szpitala no i w sumie się cieszę,bo przynajmniej mnie jakiś inny dobry lekarz zbadał,szyjka się skraca 1,rozwarcie 1.5. A uczulenie od maści i swedzenie tez i ze mam tego nie uzywać już i nogi moczyć w krochmalu to i opuchlizna zejdzie... i wszystko dobrze, dr powiedział do zobaczenia za jakieś 2-3 tygodnie na porodowce ... Ciekawe czy donoszę czy nie... i kazał mi liczyć ruchy po 50 dziennie musi być... ciężko to widzę 🙂
Pomyślałam sobie tylko, że poszłam ze zwykłym swędzeniem i mnie zbadał, a mój głupi lek. jak jemu pow., że kuje mnie krocze to nawet mnie nie zbadał...


No i dobrze ze pojechalas 🙂 Kolejna ktora chodzi z rozwarciem .. 🙂 to juz znak ze coraz blizej nam do konca 🙂
Dobrze ze to nie zatrucie ciazowe Madzia 🙂

Natalia jak czytam twój tekst "kolejna która chodzi z rozwarciem" to poprostu przeszywa mnie takie dziwne uczucie 🤢 to chyba dreszcz strachu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam czerwcowe mamusie i ich brzusie.
U mnie z ruchami to jest tak, że jako tako kopniaków nie czuje, tylko takie naciągania i przeciągania się dzidzi, ale siły to ona ma. Robi to seriami po parę razy, więc na razie nie liczę. Spokojne wychodzi z tego ponad 10.
Blue mi się podobało jeszcze imię Łucja, mąż od początku mówi Matylda i tak zostanie pewnie drugie imię dam jej jakieś święte, patronka musi być. Co do opadnięcia brzucha to koleżanka mówiła, że jej opadł, a coś ponad tydzień później urodziła.
Yvonne1987 stosuje perfekta mama.
Madzia dobrze, że pojechałaś i przynajmniej wiesz co i jak.
Mam nadzieję, że moja dzidzia zechce urodzić się według terminu z miesiączki podoba mi się 13 czerwca 2013.
Czytam was z zapartym tchem i zastanawiam się której z czerwcowych dzidzi będzie się spieszyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny dzisiaj miałam taki fajny dzień, ze muszę się z wami tym podzielić. Byłam nad morzem, było dosyć ciepło 😆, zjadłam loda, zabrałam rodzinkę na rybkę, kupiłam dzidzi rejestrację do wózka z napisem KACPER 😁, a potem kibicowałam mężusiowi na turnieju amatorów w kręgle i wszedł do finału 🙂. A teraz sobie odpoczywam i jeszcze kabaret oglądam. Więcej takich fajnych dni bym chciała 🙂
Pozdrawiam wszystkie mamuśki i brzuszki 🙂 i uważajcie z tymi rozwarciami, bo słyszałam, że jak jest rozwarcie to mogą się dostać bakterię. Ja czekam na wizytę do czwartku 🙂 Buziaki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Dziewczyny dzisiaj miałam taki fajny dzień, ze muszę się z wami tym podzielić. Byłam nad morzem, było dosyć ciepło 😆, zjadłam loda, zabrałam rodzinkę na rybkę, kupiłam dzidzi rejestrację do wózka z napisem KACPER 😁, a potem kibicowałam mężusiowi na turnieju amatorów w kręgle i wszedł do finału 🙂. A teraz sobie odpoczywam i jeszcze kabaret oglądam. Więcej takich fajnych dni bym chciała 🙂
Pozdrawiam wszystkie mamuśki i brzuszki 🙂 i uważajcie z tymi rozwarciami, bo słyszałam, że jak jest rozwarcie to mogą się dostać bakterię. Ja czekam na wizytę do czwartku 🙂 Buziaki 😜


O co chodzi z tymi bakteriami ? Bo zaczelam spzerac w internecie i nic nie moge znalesc, a lekarka tez nic nie mowila.. A ja to zawsze wole wiedziec wiecej niz mniej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia1906 napisał(a):
agapit napisał(a):
Dziewczyny dzisiaj miałam taki fajny dzień, ze muszę się z wami tym podzielić. Byłam nad morzem, było dosyć ciepło 😆, zjadłam loda, zabrałam rodzinkę na rybkę, kupiłam dzidzi rejestrację do wózka z napisem KACPER 😁, a potem kibicowałam mężusiowi na turnieju amatorów w kręgle i wszedł do finału 🙂. A teraz sobie odpoczywam i jeszcze kabaret oglądam. Więcej takich fajnych dni bym chciała 🙂
Pozdrawiam wszystkie mamuśki i brzuszki 🙂 i uważajcie z tymi rozwarciami, bo słyszałam, że jak jest rozwarcie to mogą się dostać bakterię. Ja czekam na wizytę do czwartku 🙂 Buziaki 😜


O co chodzi z tymi bakteriami ? Bo zaczelam spzerac w internecie i nic nie moge znalesc, a lekarka tez nic nie mowila.. A ja to zawsze wole wiedziec wiecej niz mniej 😁

Dopóki pęcherz płodowy jest zachowany dziecko jest chronione 🙂 tak mi mówiła ginka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Hej dziewczyny używałyście jakieś środki znieczulające jak maście lub plastry dla dzieci przed szczepieniem?

Nie używałam i teraz też nie zamierzam 🙂 wykupiłam pakiet 5w1 to było tylko 1 wkłucie. Po roku 2 dawki pneumokoków. Zastanawiam się cały czas nad meningokokami to by była też tylko jedna dawka. Na rotawirusa nie szczepiłam. To jest wirus, więc i tak będzie się mutował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
natalia1906 napisał(a):
agapit napisał(a):
Dziewczyny dzisiaj miałam taki fajny dzień, ze muszę się z wami tym podzielić. Byłam nad morzem, było dosyć ciepło 😆, zjadłam loda, zabrałam rodzinkę na rybkę, kupiłam dzidzi rejestrację do wózka z napisem KACPER 😁, a potem kibicowałam mężusiowi na turnieju amatorów w kręgle i wszedł do finału 🙂. A teraz sobie odpoczywam i jeszcze kabaret oglądam. Więcej takich fajnych dni bym chciała 🙂
Pozdrawiam wszystkie mamuśki i brzuszki 🙂 i uważajcie z tymi rozwarciami, bo słyszałam, że jak jest rozwarcie to mogą się dostać bakterię. Ja czekam na wizytę do czwartku 🙂 Buziaki 😜


O co chodzi z tymi bakteriami ? Bo zaczelam spzerac w internecie i nic nie moge znalesc, a lekarka tez nic nie mowila.. A ja to zawsze wole wiedziec wiecej niz mniej 😁

Dopóki pęcherz płodowy jest zachowany dziecko jest chronione 🙂 tak mi mówiła ginka.

Zgadzam sie z BLUE, też tak słyszałam. Jak mojej siostrze w 34 tc wody odeszły to właśnie bali się żeby się bakterie nie dostały, ponieważ jak zejdzie czop to juz dziecko nie ma ochrony i mogą się do niego dostać bakteryjki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak już nie ma czopu, który odpada tydzień przed porodem lub dosłownie chwilkę. Nie nakręcajmy się dziewczyny, bo zaraz będziemy tylko kłębkiem nerwów. Niepotrzebnie całkiem. Każda z nas miała lub w najbliższym czasie będzie miała robiony wymaz z pochwy na obecność tych różnych bakterii więc spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Hej dziewczyny używałyście jakieś środki znieczulające jak maście lub plastry dla dzieci przed szczepieniem?

?? pierwsze slysze szczerze mowiac, a dziś mamy szczepienie na ospe wietrzna.
nigdy zadnych srodkow znieczulających.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Wieloródki chodzą przecież z rozwarciem np. na opuszek od początku ciąży, bo szyjka już nie jest taka sama jak za pierwszym razem.


u mnie nie ma zadnego rozwarcia. no chyba ze dziś wieczorem dowiem się ze cos się zmienilo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Blue napisał(a):
natalia1906 napisał(a):
agapit napisał(a):
Dziewczyny dzisiaj miałam taki fajny dzień, ze muszę się z wami tym podzielić. Byłam nad morzem, było dosyć ciepło 😆, zjadłam loda, zabrałam rodzinkę na rybkę, kupiłam dzidzi rejestrację do wózka z napisem KACPER 😁, a potem kibicowałam mężusiowi na turnieju amatorów w kręgle i wszedł do finału 🙂. A teraz sobie odpoczywam i jeszcze kabaret oglądam. Więcej takich fajnych dni bym chciała 🙂
Pozdrawiam wszystkie mamuśki i brzuszki 🙂 i uważajcie z tymi rozwarciami, bo słyszałam, że jak jest rozwarcie to mogą się dostać bakterię. Ja czekam na wizytę do czwartku 🙂 Buziaki 😜


O co chodzi z tymi bakteriami ? Bo zaczelam spzerac w internecie i nic nie moge znalesc, a lekarka tez nic nie mowila.. A ja to zawsze wole wiedziec wiecej niz mniej 😁

Dopóki pęcherz płodowy jest zachowany dziecko jest chronione 🙂 tak mi mówiła ginka.

Zgadzam sie z BLUE, też tak słyszałam. Jak mojej siostrze w 34 tc wody odeszły to właśnie bali się żeby się bakterie nie dostały, ponieważ jak zejdzie czop to juz dziecko nie ma ochrony i mogą się do niego dostać bakteryjki..
a worek owodniowy to nie chroni już? jak te bakterie miałyby się dostać do dziecka? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka oczywiście, że będzie wszystko dobrze, trzymamy kciuki!

Mnie coś dalej swędzą te stopy, ale najbardziej rano :/ Wymoczyłam je tylko raz w tym krochmalu i wydawało mi się, że już jest ok, dzisiaj wymocze jeszcze raz i zobaczymy co będzie, jutro idę do swojego lek. ciekawe czy znowu mnie zdenerwuje, dowiedziałam się od kol. ze szpitala, że czekają na moją skargę na niego, bo chcą go zwolnić...

Wczoraj liczyłam ruchy i naliczyłam 47 a ma być 50 i to ja tak liczyłam z nadwyżką, ciekawe jak to wyjdzie dzisiaj 🙂

Również życzę miłego dnia, a ja jeszcze sobie poleżę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...