Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ania ja tez zaraz jade do lekarza z nfz choć planowana wizyte mam na poniedziałek. od wczoraj dziwnie się czuje, bardzo boli mnie dol brzucha, mam mdlosci. generalnie jestem bardzo slaba. :/
wiem ze glowke mam tez bardzo nisko i wole to sprawdzić, czy na pewno wszystko jest ok. w nocy miałam stracha ze się zaczelo bo bardzo napinal się brzuch i bolało podbrzusze. 🤢
od prawie dwóch tyg wiem ze jest nisko glowka, a szyjka nadal zamknieta - przynajmniej do ostatniego poniedziałku. było 3,5cm. zobaczymy jak dziś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Ania ja tez zaraz jade do lekarza z nfz choć planowana wizyte mam na poniedziałek. od wczoraj dziwnie się czuje, bardzo boli mnie dol brzucha, mam mdlosci. generalnie jestem bardzo slaba. :/
wiem ze glowke mam tez bardzo nisko i wole to sprawdzić, czy na pewno wszystko jest ok. w nocy miałam stracha ze się zaczelo bo bardzo napinal się brzuch i bolało podbrzusze. 🤢
od prawie dwóch tyg wiem ze jest nisko glowka, a szyjka nadal zamknieta - przynajmniej do ostatniego poniedziałku. było 3,5cm. zobaczymy jak dziś.

To mamy te same objawy, też mi nie dobrze i slaba jestem i pozostałe takie same. Ciekawe co ci powie. Ja nie jestem pewna ale mi chyba mówił ze juz sie szyjka skraca.
Znasz z Łodzi ginekologa który nazywa sie Ciechanowski, taki starszy.
Odezwij sie po wizycie, co sie dowiedziałaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂
mam dziś super humor 🙂 torbę spakowałam już do porodu, mam spokój i jestem zadowolona 🙂
a nawet zaskoczyłam się dziś, bo moi teściowie kupili różne rzeczy dla dzidzi, aż jestem w szoku.. chyba widzieli moją minę, ale co z tego, skoro już kupiłam sobie sama. Teraz mam nadmiar, ale nigdy się nie zmarnuje 🙂 Będą teraz skakac nademną znając ich, bo wczoraj mnie wkurzyli - i dobrze, niech skaczą, bo źle zrobili 😉

mi też napina się brzuszek i coraz częściej mam bóle jak na okres, poza tym kłuje mnie jakby w pochwie i troche wyzej, nie mówiąc już o bólu krocza, bo ten jest okropny i towarzyszy mi juz chyba codziennie.
Aniu, ja mam bardzo nisko dzidzię, do tej pory szyjka była zamknięta, i tak mam od 29 tyg. ale od 2 tyg nie byłam badana, teraz idę w środę do lekarza i zobaczymy czy coś się zmieniło. 🙂

Co do seksu, to przyznam że od kilku dni przestałam się hamować, tyle czasu musielismy sie powstrzymywac, ze neiwiarygodnie się stesknilismy za ta bliskoscia 🙂 od 3 dni co wieczór mężusia wykorzystuję 😁 poza tym dzięki endorfinom przechodzi mi jakikolwiek bol wiec to tez jest plus 😁

fijolek, moja mama przyznała Ci rację co do wód - nie mozna ich z niczym innym pomylić. a wierzę jej, bo 4 dzieci rodziła naturalnie 🙂

Madzia, żeby się nie okazało że dziewczynce coś urosło 😁 my w sumie do konca tez nie jestesmy pewni, bo płeć stwierdzona w 20 tyg na 70%. Moze sie okazac ze z Zuzi zrobi się Kubuś 😁
Wolałabym Zuzię, bo mam masę ciuszków dla dziewczynek 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hulluoj niech skacza, niech się wykazuja 😎 a ty się ciesz i korzystaj 😜
Czy ja dobrze pamiętam że dzisiaj Hania miała wyjść do domu i ciekawe ci u Blue aj te nasze mamusie zapomniały o świecie przy tych swoich cudach 🙃 i my niedługo popadniemy w ten trans 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie ciekawe co u naszych mamusiek i ich pociech?!

jesli chodzi o przychodnie i polozna to u mnie jest tak ze szpital po porodzie wysyla jakies papiery do mojej przychodni i wtedy przyjezdza polozna

macie moze skurcze w pachwinach? ja od wczoraj mam takie momenty ze jak ide i mnie chwyci to odrazu musze stanac bo nogi mi sie chwieja przy tych skurczach,ale oprucz tego nie czuje innych bóli?!

ze snem u mnie bylo gorzej, teraz sie poprawilo.tez mam problem z zasypianiem ale jak juz sie uda to jest ok, mi strasznie dokuczaja nogi,mam cos takiego jak ZESPOL NIESPOKOJNYCH NOG, jak sie klade to czuje jakby krew w stopach mi sie gotowala a nogi chcialy uciec z luzka.mam nadzieje ze to minie po porodzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też w dzień posypiam...
Ania ja miałam dzidzię niziutko w 32 tygodniu to jakoś tak było i kazali mi leżeć i leżałam tylko wstawałam na siusiu...po 2, 5 tygodniach malutka poszła do góry i teraz tam jest nie opuszcza sie jeszcze....a już była tak nisko że położna mówiła mi że jak bym mogłą włożyć sobie palce do pochwy to bym mogła pogłaskać moje dziecko po główce...ale leżenie czyni cuda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):

Madzia, żeby się nie okazało że dziewczynce coś urosło 😁 my w sumie do konca tez nie jestesmy pewni, bo płeć stwierdzona w 20 tyg na 70%. Moze sie okazac ze z Zuzi zrobi się Kubuś 😁
Wolałabym Zuzię, bo mam masę ciuszków dla dziewczynek 🙂


Hej ja też miałam ostatnio w 20 którymś tygodniu stwierdzone, że dziewczynka i też Zuzia, żeby się nie okazała Marcelkiem 😁

Dzisiaj byłam na USG prywatnie i UŁOŻENIE POŚLADKOWE, więc w poniedziałek muszę się iść umawiać na cesarkę.I lekarka powiedziała, że przewiduje datę na ostatniego, lub na 3-go, ja bym wolała 3-go, bo 3-go ja się urodziłam 😁
No i lekarka pow. że to bardzo dobra decyzja, że przyszłam na to USG i jak jej pow. że tamten nie chciał mnie wysłać, to się śmiała...
No a zaglądała jej między nóżki, ale nie mogłą dojrzeć, bo ma tam mało miejsca i dupką wypięta jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Ja też w dzień posypiam...
Ania ja miałam dzidzię niziutko w 32 tygodniu to jakoś tak było i kazali mi leżeć i leżałam tylko wstawałam na siusiu...po 2, 5 tygodniach malutka poszła do góry i teraz tam jest nie opuszcza sie jeszcze....a już była tak nisko że położna mówiła mi że jak bym mogłą włożyć sobie palce do pochwy to bym mogła pogłaskać moje dziecko po główce...ale leżenie czyni cuda...

Mi jakieś 3 dni jak brzuszek opadł a lekarz jak mi dzisiaj zamieszał w pipencji to aż widziałam jego zdziwienie chyba chodziło o to że nie spodziewał się że mała tak nisko jest. Ja ostatnio miałam badanie ginekologiczne w 8tc i jak dzisiaj zobaczyłam wziernik to byłam przestraszona na maxa a jeszcze pomyślałam że ma mi tam paluchy wsadzić to ząbki zacisłam 🤢 . Powiem że jestem w szoku nic nie bolało i okazało się że nawet jest tam sporo miejsca. 🤪 jak nigdy 😜
Ja też nie mogę zasnąć a jak juz zasnę to co 2 godzinki pobudka na siusiu ale rano mogę spać do 10.00 i jeszzcze strawie drzemkę popoludniowa.
Tylko przez ostatnie 4 dni spać nie mogłam ale to chyba przez pełnie, w sam raz w nasze okno od sypialni świeci księżyc .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki a ja sie boje ze wody odejdą mi np podczas kapieli i nie bede wiedziala czy juz czy nie... w 1 ciazy bylo łatwiej w 32 tygodniu wyszedl mi czop a w 38 rano mialam sluz taki brudny brązowawy i lekkie skurcze wiec zabralam sie do szpitala a teraz czop nie wyszedl i nie wiem kiedy co 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 no wiec szyjka się skrocila poniżej 2cm, skurcze zdecydowanie przepowiadające.
dodatkowo lekarz przeczuwa ze rozchodzi mi się spojenie łonowe :/ a poniedziałek ide do tego swojego co ma porod odbierać i zobaczymy co powie. wg mojego "starego lekarza" co prowadzil mnie do tej pory, urodze w przyszly piątek 😮 hehehe pozyjemy, zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda, super ze juz wiesz na czym stoisz, a ile wazy dzidzia?

MAMUSKA2706 chyba jeszcze zadnej z nas czop nie wyszedl...mowia ze kazda ciaza jest inna. nie martw sie,mysle ze wszystko sie w swoim czasie wydazy i bedziemy wiedzialy kiedy zbierac sie do szpitala! ja bardziej mysle o tym jak bedzie wygladal porod?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Hulluoj niech skacza, niech się wykazuja 😎 a ty się ciesz i korzystaj 😜
Czy ja dobrze pamiętam że dzisiaj Hania miała wyjść do domu i ciekawe ci u Blue aj te nasze mamusie zapomniały o świecie przy tych swoich cudach 🙃 i my niedługo popadniemy w ten trans 😁


Mi też się zdaje, ze Hania dziś zabiera dzidzie do domu 🙂
No mam nadzieję, że Blue niedługo się odezwie i wrzuci nam zdjęcie z pociechą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
Ania dlaczego ostatnie badanie mialas w 8 tygodniu?... przeraża mnie to. 😮

Spoko, wtedy zrobił mi cytologię i od tamtej pory miałam tylko USG,na każdej wizycie i na którym sprawdzał długość szyjki,wymiary małej, ilość wód, i te inne rzeczy. Teraz juz nie zalecają bedania ginekologicznego w ciąży tylko USG( oczywiście jak nie ma takiej potrzeby starają się tam nie ingerować, choć jeszcze wielu lekarzy to stosuje) a i jeszcze raz tam zaglądał jak mu się skarżyłam na pieczenie. Lekarz musi mieć dość dobre USG żeby sobie na to pozwolić.
Fjolek na podstawie czego określił ze masz skurcze przepowiadajace, twojego opisu ich czy miałaś KTG, bo ja jeszcze ani razu nie miałam KTG 🤨. Fajnie że już mniej więcej wiesz kiedy urodzisz. Ja bym chciała doczekać do 13 czerwca ( chyba sama w to nie wierze) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
hullu napisał(a):
Ania dlaczego ostatnie badanie mialas w 8 tygodniu?... przeraża mnie to. 😮

Spoko, wtedy zrobił mi cytologię i od tamtej pory miałam tylko USG,na każdej wizycie i na którym sprawdzał długość szyjki,wymiary małej, ilość wód, i te inne rzeczy. Teraz juz nie zalecają bedania ginekologicznego w ciąży tylko USG( oczywiście jak nie ma takiej potrzeby starają się tam nie ingerować, choć jeszcze wielu lekarzy to stosuje) a i jeszcze raz tam zaglądał jak mu się skarżyłam na pieczenie. Lekarz musi mieć dość dobre USG żeby sobie na to pozwolić.
Fjolek na podstawie czego określił ze masz skurcze przepowiadajace, twojego opisu ich czy miałaś KTG, bo ja jeszcze ani razu nie miałam KTG 🤨. Fajnie że już mniej więcej wiesz kiedy urodzisz. Ja bym chciała doczekać do 13 czerwca ( chyba sama w to nie wierze) .


Hmmm.. dziwna teoria.. ja chodze prywatnie i jest swietne usg.. za kazdym razem mam robione 3D ale przeciez lekarz poprzez badanie dopochwowe sprawdza stan szyjki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hullu ja też mam problem z zasypianiem, odsypiam to w dzień. Na dodatek jak śni mi się poród to dzidzia się uaktywnia. Do tej pory śnił mi się ze trzy razy i zawsze budziła mnie buszująca w brzuszku kluska.
Magda cieszę się razem z Tobą z udanej wizyty, zazdroszczę trochę tego, że już wiesz na czym stoisz.
Mamuska masz te same obawy co moja koleżanka, dlatego zrezygnowała z kąpieli w wannie tylko prysznic brała.
Ania13 ja mam nadzieję, że 13 równo w terminie uda mi się urodzić. Podoba mi się ta data.
Natalia mój lekarz stwierdził ten stan bez badania dopochwowego, aż się zdziwiłam że to możliwe.
Pytam o położną, dlatego że rodzi będę w moim rodzinnym mieście, ponieważ tam jest lekarz który od początku mnie prowadził, a potem z dzidzią jedziemy do siebie prawie 100 km dalej. Czy któreś była lub jest w podobnej sytuacji. Nie wiem czy już coś wybrać tutaj, a potem jakoś w szpitalu poprosić o przesłanie tutaj papierów, czy dadzą mi w szpitalu i sama zaniosę tutaj do pediatry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
hullu napisał(a):
Ania dlaczego ostatnie badanie mialas w 8 tygodniu?... przeraża mnie to. 😮

Spoko, wtedy zrobił mi cytologię i od tamtej pory miałam tylko USG,na każdej wizycie i na którym sprawdzał długość szyjki,wymiary małej, ilość wód, i te inne rzeczy. Teraz juz nie zalecają bedania ginekologicznego w ciąży tylko USG( oczywiście jak nie ma takiej potrzeby starają się tam nie ingerować, choć jeszcze wielu lekarzy to stosuje) a i jeszcze raz tam zaglądał jak mu się skarżyłam na pieczenie. Lekarz musi mieć dość dobre USG żeby sobie na to pozwolić.
Fjolek na podstawie czego określił ze masz skurcze przepowiadajace, twojego opisu ich czy miałaś KTG, bo ja jeszcze ani razu nie miałam KTG 🤨. Fajnie że już mniej więcej wiesz kiedy urodzisz. Ja bym chciała doczekać do 13 czerwca ( chyba sama w to nie wierze) .


na podstawie zapisu KTG, doświadczenia i opisu zapewne. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
a my nadal nie możemy zdecydować się na imie.. 😲


u nas Zuzia lub Kuba, ale co do chłopca to nie jestem przekonana, wolałabym np. Filip, ale z kolei drugiej stronie to nie odpowiada 😁
Ciekawe jakie imię wybrała Blue 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
a my nadal nie możemy zdecydować się na imie.. 😲

My też 🥴 prawdopodobnie będzie Wiktoria lub Natalka.
U nas można sobie wybrać położna i nie musi być z tego samego ośrodka co lekarz my np.chcemy położną ze swojego ośrodka zdrowia a dziecko zapisze do sąsiedniej miejscowosci ponieważ lekarka od nas kompletnie się nie zna na dzieciach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...