Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Blue napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Blue napisał(a):
Dziewczyny to ja proszę was przy okazji o aktualizacje tabelki z wymiarami usg!!
Hania jak zwykle porządna już wypisała wszystko duży plus! 🤪 😘

Armiatka piękne zdjęcia 🙂 szkoda, że ja takich jeszcze nie mam 😞


to u mnie mozna dopisać, że będzie dziewczynka -Lilianna


Gratuluję córci !!! Starsza już wie, że będzie miała siostrę? cieszy się ? 🙂


Oliwka w dalszym ciągu powtarza, że będzie miała braciszka. Chyba nie chce dopuścić myśli do siebie, że będzie miała siostre 🥴


Hmm a mąż czegoś o braciszku nie wspominał? bo czasami tak jest jak dziecko podsłucha to potem sobie wkręca różne rzeczy. Moja na szczęście jeszcze nic nie rozumie, więc chyba zdążę ją przyzwyczaić do siostry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Dziewczyny padniecie 😁 Armiatka to się szykuj będziesz albo wyjątkiem od reguły albo w klanie 😁 😁 rośnie mi piękna, duża dziewucha!!! Większość wymiarów ma o tydzień do przodu i waży 408g 🙂 mam nagranie i nie mogę się napatrzeć !! 🤪


Gratuluje !! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Dziewczyny padniecie 😁 Armiatka to się szykuj będziesz albo wyjątkiem od reguły albo w klanie 😁 😁 rośnie mi piękna, duża dziewucha!!! Większość wymiarów ma o tydzień do przodu i waży 408g 🙂 mam nagranie i nie mogę się napatrzeć !! 🤪


Gratulacje Blue 🙂 Pięknie Ci rośnie córunia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
zucchini napisał(a):
Blue, gratulacje 😁
Dziewczynki są fajniejsze 😎

No ba 😎 takie przytulajki 😉


Hmmm...no ja póki co to miłości od córki jeszcze nie miałam wyznanej, ale dzisiaj rano mój synuś obudził się,swoimi dużymi niebieskimi oczyskami spojrzał na mnie,pogłaskał po twarzy i powiedział "KOCHAM CIĘ" 🤪 Uwielbiam takie momenty 🤪 Mam nadzieję,że córcia nie będzie oszczędzała takich wyznań 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
Blue napisał(a):
zucchini napisał(a):
Blue, gratulacje 😁
Dziewczynki są fajniejsze 😎

No ba 😎 takie przytulajki 😉


Hmmm...no ja póki co to miłości od córki jeszcze nie miałam wyznanej, ale dzisiaj rano mój synuś obudził się,swoimi dużymi niebieskimi oczyskami spojrzał na mnie,pogłaskał po twarzy i powiedział "KOCHAM CIĘ" 🤪 Uwielbiam takie momenty 🤪 Mam nadzieję,że córcia nie będzie oszczędzała takich wyznań 😆


Oj to już zależy wiele od charakterku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I córki i synowie będą fajni OBY BYLI ZDROWI! 🙂

Mówią, że jak masz syna, to staraj się o drugie i oby była córka, bo syn jak znajdzie sobie babę to odejdzie z domu raz dwa 😁
Ale oczywiście nie każdy, ale zazwyczaj są takie okropne synowe, które chcą być ważniejsze niż matki, zresztą chyba same coś wiemy na ten temat :]

Wczoraj czułam takie coś dziwne, jakby mi się coś przewracało w brzuchu i jakby tam było ciasno 😁 Ciekawe czy dowiem się, że to duża dzidzia? ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
I córki i synowie będą fajni OBY BYLI ZDROWI! 🙂

Mówią, że jak masz syna, to staraj się o drugie i oby była córka, bo syn jak znajdzie sobie babę to odejdzie z domu raz dwa 😁
Ale oczywiście nie każdy, ale zazwyczaj są takie okropne synowe, które chcą być ważniejsze niż matki, zresztą chyba same coś wiemy na ten temat :]

Wczoraj czułam takie coś dziwne, jakby mi się coś przewracało w brzuchu i jakby tam było ciasno 😁 Ciekawe czy dowiem się, że to duża dzidzia? ;]


Może i duża (a kiedy idziesz na usg?) , trochę też zależy od Twojej wagi i męża po urodzeniu , to mam Ci życzyć 4,5kg kluski przy porodzie? 🤪 😁 u mnie jest tendecja spadkowa w rodzinie, moja mama ważyła 4,4kg ja 4kg a moja córa 3,6kg ale urodzona prawie 2tyg. przed terminem, ale i tak śmiesznie to co drugie będzie ważyć 3200? 😁

Apropo dziewczyny ile wasze pierwsze dzieci ważyły? bo mówi się, że drugie waży podobnie albo trochę więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue gratuluje dziewczynki 🙂
A jak ma na imię Twoja pierwsza córcia??

A jeszcze chciałam się zapytać czy twardnieje wam brzuch??bo ja zaobserwowałam że po południu lub wieczorem zaczyna twardnieć mi brzuch pod pępkiem...nie wiem czy to powód do zmartwień??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
magdad86 napisał(a):
I córki i synowie będą fajni OBY BYLI ZDROWI! 🙂

Mówią, że jak masz syna, to staraj się o drugie i oby była córka, bo syn jak znajdzie sobie babę to odejdzie z domu raz dwa 😁
Ale oczywiście nie każdy, ale zazwyczaj są takie okropne synowe, które chcą być ważniejsze niż matki, zresztą chyba same coś wiemy na ten temat :]

Wczoraj czułam takie coś dziwne, jakby mi się coś przewracało w brzuchu i jakby tam było ciasno 😁 Ciekawe czy dowiem się, że to duża dzidzia? ;]


Może i duża (a kiedy idziesz na usg?) , trochę też zależy od Twojej wagi i męża po urodzeniu , to mam Ci życzyć 4,5kg kluski przy porodzie? 🤪 😁 u mnie jest tendecja spadkowa w rodzinie, moja mama ważyła 4,4kg ja 4kg a moja córa 3,6kg ale urodzona prawie 2tyg. przed terminem, ale i tak śmiesznie to co drugie będzie ważyć 3200? 😁

Apropo dziewczyny ile wasze pierwsze dzieci ważyły? bo mówi się, że drugie waży podobnie albo trochę więcej.


Też o tym słyszałam 🙂 Mój Filip ważył 2900g i mierzył 53cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Blue gratuluje dziewczynki 🙂
A jak ma na imię Twoja pierwsza córcia??

A jeszcze chciałam się zapytać czy twardnieje wam brzuch??bo ja zaobserwowałam że po południu lub wieczorem zaczyna twardnieć mi brzuch pod pępkiem...nie wiem czy to powód do zmartwień??


Dzięki 🙂 ma na imię Laura. Ja takie twardnienia mam od tego jak za długo chodzę po sklepach albo dużo sprzątam. Po 20tyg. mogą już występować skurcze Braxtona-Hicksa.
Delikatne napinanie brzucha możesz odczuwać przez całą ciążę. Na przykład podczas dłuższego spaceru, gładzenia lub jego masowania. Jednak to jeszcze nie są skurcze mięśnia macicy. Te mogą się zacząć po 20. tygodniu ciąży. Są to skurcze przepowiadające, nazywane skurczami Braxtona-Hicksa. Mięsień macicy napina się, przygotowując się do prawdziwych skurczów porodowych, które wypchną twoje dziecko, gdy nadejdzie termin rozwiązania.
Skurcze Braxtona-Hicksa - jak odczuwają je kobiety?
Czasem ból przypomina wyjątkowo dokuczliwą miesiączkę, albo nagły ucisk uniemożliwiający wyprostowanie się. Są też i takie przyszłe mamy, które twierdzą, że skurcze łapią je po kilkanaście razy dziennie i właściwie nie mogą przez nie chodzić. Jednak dla większości ciężarnych są bezbolesne, chociaż odczuwane przy nich napięcie mięśnia macicy może być nieprzyjemne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
Blue napisał(a):
magdad86 napisał(a):
I córki i synowie będą fajni OBY BYLI ZDROWI! 🙂

Mówią, że jak masz syna, to staraj się o drugie i oby była córka, bo syn jak znajdzie sobie babę to odejdzie z domu raz dwa 😁
Ale oczywiście nie każdy, ale zazwyczaj są takie okropne synowe, które chcą być ważniejsze niż matki, zresztą chyba same coś wiemy na ten temat :]

Wczoraj czułam takie coś dziwne, jakby mi się coś przewracało w brzuchu i jakby tam było ciasno 😁 Ciekawe czy dowiem się, że to duża dzidzia? ;]


Może i duża (a kiedy idziesz na usg?) , trochę też zależy od Twojej wagi i męża po urodzeniu , to mam Ci życzyć 4,5kg kluski przy porodzie? 🤪 😁 u mnie jest tendecja spadkowa w rodzinie, moja mama ważyła 4,4kg ja 4kg a moja córa 3,6kg ale urodzona prawie 2tyg. przed terminem, ale i tak śmiesznie to co drugie będzie ważyć 3200? 😁

Apropo dziewczyny ile wasze pierwsze dzieci ważyły? bo mówi się, że drugie waży podobnie albo trochę więcej.


Też o tym słyszałam 🙂 Mój Filip ważył 2900g i mierzył 53cm 🙂

No to w czerwcu się okaże czy siostrzyczka będzie większa od brata 🤪 albo w sumie już wcześniej z badań usg, ale one też nie są do końca sprawdzalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue ostatnio w mazowieckim na topie jest Lena 🙂

My usiedliśmy z mężem i czytaliśmy po kolei imiona z netu jest taki ranking imion i pokazane też jest ile dzieci ma tak na imię , wiesz od najpopularniejszych itd...i odrzucaliśmy aż zostały dwa.... 🙂

A co do brzucha to może po prostu się robi mniej miejsca bo dzidzia rośnie bo nie czuję nic ani bólu brzucha ani w krzyżu nic...po prostu dotknęłam go wczoraj po lataniu cały dzień po galerii i doznałam szoku że jest taki twardy, ale dziś jak się obudziłam to nic się nie zmieniło..może taki już będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Blue ostatnio w mazowieckim na topie jest Lena 🙂

My usiedliśmy z mężem i czytaliśmy po kolei imiona z netu jest taki ranking imion i pokazane też jest ile dzieci ma tak na imię , wiesz od najpopularniejszych itd...i odrzucaliśmy aż zostały dwa.... 🙂

A co do brzucha to może po prostu się robi mniej miejsca bo dzidzia rośnie bo nie czuję nic ani bólu brzucha ani w krzyżu nic...po prostu dotknęłam go wczoraj po lataniu cały dzień po galerii i doznałam szoku że jest taki twardy, ale dziś jak się obudziłam to nic się nie zmieniło..może taki już będzie...


Przy następnej wizycie jak lekarz będzie badał Twój brzuch to patrz gdzie ugniata i zapamiętaj stopień twardości 🙂 to po tym poznasz, że jest wszystko dobrze. Ja też patrzyłam na imiona byle nie było w pierwszej 10 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...