Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hullu napisał(a):
no to jestem! na chwilę ! więc się streszczam, wymiary uzupełnie pózniej.

Dziecko zdrowe jak koń, wszystko na swoim miejscu jak zapytałam o płeć powiedziała że najpewniej będzie dziewczynka bo nic jej nie dynda, potem coś zauważyła ale okazało się że to pępowina - jak chciałyśmy kolejny raz się upewnić to dzidzia nóżki skrzyżowała!! ;D
na 80% będzie Zuzia, raczej nic jej nie urośnie już między nóżkami ;>>

pozdrawiam , aaah ale mam dzisiaj dobry humor! 🙂 🙂 🙂

p.s. no i tabelka się nie sprawdziła ;DD to moja pierwsza ciąża i jest dziewuszka 🙂


Gratuluje !!
oj nie ładnie tak mieszać w tabelce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Kasiulka1989 napisał(a):
BLUE haha ja mam nadzieje, że jak pozwolą przeciąć pępowine mojemu Narzeczonemu to nie bedzie takiej sytuacji, że mi zemdleje na sali 😁 😁 😁

Mam jeszcze pytanie: Kochane czy pijece Mleko 🙂 wiem, że to głupie pytanie, ale ja nigdy nie lubiłąm mleka i teraz tez nie, chce sie przelamac ale zaraz jak sie napije to wymiotuje i nie pije, inne kolezanki mowia, że powinnam w ciąży - ale co ja mam zrobić jak mi nie wchodzi no 😞 😞 jem ser biały, żółty hehe ale to nieszczesne mleko BLEEE aha i jogurciki też mi nie wchodza... Czy któaś z Was też nie lubi mleka 😉



Mnie kiedyś też odrzucało od mleka ale mogłam bez problemu jeść przetwory mleczne. Kiedyś się przemogłam i zaczęłam pić kakao pół na pół z mlekiem i wodą, a teraz jem jeszcze zupki mleczne ale tylko z kulkami, płatkami takimi dla dzieci 😁


Przez pierwsze 3 miesiące odrzucało mnie od mleka. Teraz zaczęłam pić kakao i jeść płatki czekoladowe z mlekiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Hallu gratuluję córci 🙂

A u mnie prawdopodobnie będzie chłopak.
Zdrowy, wszystkie parametry w normie. Ale lekarz nie powiedział mi ile waży i ile mierzy. 😞 Ja też zapomniałam się o to zapytać. Nie zrobił mi też zdjęcia dzidzi ale mi wystarczyło USG bo tam się napatrzyłam na mojego synusia 🙂 Jeszcze się nie moge przyzwyczaić, ze to chłopiec 🙂bo chciałam kupować różowe ubranka i spineczki i gumeczki 😁 no cóż, trzeba się przerzucić na błękitne hehehe 😁 😁 😁. Na następnej wizycie nie będę mieć USG więc dopiero musze czekać do 28 tyg. Wtedy jak nie zapomnę, to poprosze o zdjęcie. Tak, żeby pochwalić się rodzince jak dzidzia rośnie. No i zobaczymy czy lekarz potwierdzi, że nadal jest chłopiec i nic mu nie zniknęło 😁 np ta pępowina, która się majtała między nogami.
Aha Blue możesz dopisać, ze będzie miał na imię Kacper 😆
Dziewczyny ja już przytyłam 6kg masakra ale mam nadzieję, że nie bedzie więcej niż 16 na koniec ciąży.


Gratuluje !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cieszę się z wami, że u was wszystko w porządku.

Dziś pora na moją wizytę i denerwuje się troszkę, ale i cieszę bo zobaczę dzidzie.
Glukozę będę pić za 3 tygodnie. Wiem, że jest ohydna, będę się kłócić z pielęgniarką że nie będę jej pić na korytarzu tylko u niej w gabinecie, bo nie mam zamiaru wymiotować przy ludziach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Cieszę się z wami, że u was wszystko w porządku.

Dziś pora na moją wizytę i denerwuje się troszkę, ale i cieszę bo zobaczę dzidzie.
Glukozę będę pić za 3 tygodnie. Wiem, że jest ohydna, będę się kłócić z pielęgniarką że nie będę jej pić na korytarzu tylko u niej w gabinecie, bo nie mam zamiaru wymiotować przy ludziach.

co do glukozy- to wiem, że czasami pielęgniarki pozwalają kilka kropel cytryny dać do glukozy - wtedy jest bardziej znośna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hullu gratuluję córci. Agapit gratuluję synka. 🙂 Fajnie że już wiecie co macie. Ja mam nadzieję że dzidzia będzie chciała współpracować we wtorek. I pokaże co tam chowa 😁
Ja od początku ciąży przytyłam 2 kg, ale po brzuszku wydaje się dużo więcej. Mówią mi że ładnie puchnę 🙂 ale to chyba znak że dzidzia rośnie a nie że mi tłuszczyku przybywa 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dużo tej glukozy trzeba wypić? Mam nadzieję że nie. 🤔
Coraz częściej myślę o porodzie i zaczynam się troszkę bać, bo nie wiem czego się spodziewać. Mam nadzieję że nie jest aż tak strasznie, jestem wytrzymała na ból ale nie wiem czy taki. Na pewno nie biorę pod uwagę cc, chyba że nie będzie innego wyjścia.
Z drugiej strony to już chciałabym mieć przy sobie maleństwo. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluję wszystkim mamusiom, które już poznały płeć dzieciaczków 🙂Oraz oczywiście udanych wizyt 🙂 Ciekawe kiedy ja dostane i czy w ogóle dostanę skierowanie na tą glukozę. Bardzo źle znoszę pobieranie krwi, za każdym razem kończy się na utracie przytomności, a na tym badaniu aż dwa razy pobierają materiał i do tego te długie czekanie 😞 Nie wiem jak to przeżyję 😞 A czy tą glukozę trzeba kupić samemu czy w laboratorium ją dają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Kochane! ja swoja pierwszą glukozę wypiłam i jakoś to zniosłam. Najgorsze jest to, że tyle czasu to zajmuje! Słyszałam, żeby dodać cytrynę to łatwiej idzie. Jeśli dobrze pamiętam to najpierw pobierają krew, potem glukoza i znów badanie krwi.
Co do porodu rodzinnego to był ze mną mąż i cieszę się bardzo, bo widział, że to nie takie hop siup i jak to boli. Trzymał się dzielnie ale i ja trochę się krępowałam ( przy parciu). Teraz przed porodem poproszę o lewatywę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Gratuluję wszystkim mamusiom, które już poznały płeć dzieciaczków 🙂Oraz oczywiście udanych wizyt 🙂 Ciekawe kiedy ja dostane i czy w ogóle dostanę skierowanie na tą glukozę. Bardzo źle znoszę pobieranie krwi, za każdym razem kończy się na utracie przytomności, a na tym badaniu aż dwa razy pobierają materiał i do tego te długie czekanie 😞 Nie wiem jak to przeżyję 😞 A czy tą glukozę trzeba kupić samemu czy w laboratorium ją dają?


Ja jak chodziłam do gina prywatnie to za wszystkie badania płaciłam z własnej kieszenie i glukozę też kupowałam. Teraz mam dostać za darmo w mojej przychodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć, okazji załapałam się na taką krótką konsultację u mojego lekarza,, ze wzglądu na kiepskie wyniki wskazujące na jakąś infekcję.
Lekarz zdecydował się na przepisanie mi antybiotyku,mówił, że dziecku nie zaszkodzi.
Mam nadzieję, że po tej kuracji moje nieszczęsne CRP spadnie wreszcie.
Miałam też badanie i usg, fajnie tak zobaczyć bobaska.
W środę mam planowaną wizytę i badanie połówkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Jak możecie to napiszcie co dokładnie lekarz sprawdza na połówkowym. Ja mam za tydzień w czwartek i chciałabym żeby mi to nagrał na płytę. Tak na pamiątkę 🙂


u mnie na połówkowym ( jak poszłam prywatnie- tak dodatkowo) to zaczął sprawdzanie od brzuszka- obwód, potem kregosłup, główka, rączki i nóżki. Potem zaczał badać serce, nerki,pepowinę. przeponę,zołądek,jelita,pęcherz moczowy, części drobne- tak mam zapisane na wyniku,płeć, łożysko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieci rosną nierównomiernie, moja córa w 19t4d ważyła 318g a po urodzeniu w 38t6d 3,6kg a znowu druga w 20t1d - 408g więc dużo więcej, ale jak to będzie w praktyce to nie mam pojęcia. Jedne co są teraz malutkie mogą ważyć pod koniec ponad 4kg a te które grubiutkie 3kg 🙂 wystarczy, że wyhamują lub przyspieszą z jedzeniem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Ja rzadko odczuwam ruchy ale pocieszam się że to moje pierwsze dziecko i dlatego.


Ja też jeszcze rzadko czuję małe, ale to kwestia czasu pewnie. Za jakiś czas będziemy dosyć wyraźnie czuć 😁 wtedy już takiego spokoju nie będzie, jak do tej pory. Ale plus tego jest taki że będziemy spokojniejsze gdy nas kopnie. Nie będziemy się zastanawiać czy coś jest nie tak. Przynajmniej tak mi się wydaje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Hullu gratuluję Zuzi 🙂
Agapit gratuluję Kacperka 🙂

Co do wagi, to chyba nie ma co się kierować średnimi na dany tc, przynajmniej mój mały odbiega od normy ponieważ jest cięższy 😁 jak to napisała Blue masa kluskowa 😜

U mnie lek.bada szyjkę co drugą wizytę.


Dziewczyny mam do Was pytanie, czy lekarz Was informował o badaniu na cukier czyli wypicie glukozy? 🥴 Ja na to badanie idę za ok miesiąc



Ja wczoraj dostałam właśnie znów skierowanie na mocz, krew i dodatkowo na test obciązenia glukozą. Wybiore się tak na początku lutego na ten test koniecznie z cytryna.
Nie wiem jak zdołam wypić ten ulepek bo nie słodze napojów 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...