Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej u mnie znow sypie snieg a wczoraj bylomjuz tak ladnie wlasnie odebralismy plytki do lazienki a tu taka niespodzianka zwolnili mojego meza szok tak poprostu jego szofowa sobie wykombinowala ze jak zwolni jego to przejmi jego sklepy a on zoatanie z niczym jestem taka zla niewiem co robic a najgorsze jest to ze ona miala chyba wszystko zaplanowane bo rok temu tez powiedziala ze musi oszczedzac i wyslala go na zasilek zasilek wlasnie mu sie skonczyl niewiem jak ludzie moga byc tacy okrutni i planowac sobie takie rzeczy i zasmiala sie dzis do niego tylko przez tel ze takie jest zycie i trzeba sobie radzic i niepatrzec na innych niewiem co to teraz bedzie czy znajdzie jakas prace chce mi sie sie tak plakac okropnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
hej u mnie znow sypie snieg a wczoraj bylomjuz tak ladnie wlasnie odebralismy plytki do lazienki a tu taka niespodzianka zwolnili mojego meza szok tak poprostu jego szofowa sobie wykombinowala ze jak zwolni jego to przejmi jego sklepy a on zoatanie z niczym jestem taka zla niewiem co robic a najgorsze jest to ze ona miala chyba wszystko zaplanowane bo rok temu tez powiedziala ze musi oszczedzac i wyslala go na zasilek zasilek wlasnie mu sie skonczyl niewiem jak ludzie moga byc tacy okrutni i planowac sobie takie rzeczy i zasmiala sie dzis do niego tylko przez tel ze takie jest zycie i trzeba sobie radzic i niepatrzec na innych niewiem co to teraz bedzie czy znajdzie jakas prace chce mi sie sie tak plakac okropnie


rozumiem cie Daga u mnie podobna sytuacja jest co prawda maz ma prace ale starcza tylko na rachunki zus wyplacicl mi narazie tylko raz zasilek w kwocie 800zl wszedzie mamy dlugi do tego stopnia z edostatnio nie mialam za co zrobic malej obiadu i sptrzedałam nasza ławe 😞 do takiego stanu doszlo a maz moj len od stycznia szuka dodtakowej pracy i narazie nie widzialam aby chociaz na jedna strone zajrzal dobrze z ejak pracowalam to zajelam sie wyprawka la dziecka bo teraz nie miala bym za co kupic !!! WCIĄŻ KŁÓCIMY SIE O PIENIĄDZE Z MĘŻEM...


A ja własnie wróciłam od ginekologa wiec tak mam skurcze ,anemie, niedokrwistość.... macica na wysokości pępka wiec wysoko ,szyjka okej mała bardzo drobna 480 gram . Kazał mi lezec i sie oszczedzac dostałam cala listę leków : luteina zelazo, aspargin, glukoze musze kupic i cos tam jeszcze tylko z ejak narazie nie ma nawet za co tego wykupic ..;/;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Dziewczyny,

zasypało nas... już nie mogę z tym śniegiem, codzienne nadzieja i codziennie sie wszystkiego odechciewa.
Teraz to jakby miala wiosna zadoscuczynic to musialaby trwac co najmniej 2 lata! 😠

U nas swieta jako tako, ale pożarlismy sie oczywiscie z moimi rodzicami na temat remontu...nie mam sily juz na kłótnie, a z nimi nie mozna dojsc do ładu. Nie ma to jak swoje jednak. Wiedzialam ze tak bedzie, stracilam caly zapał 😞 🤢 🤨

Mąż dzis pojechal kupic auto, juz wszystko bylo cacy i co? i dzwoni do mnie z komisu (pojechal az pod opole! a drogi zasypane ma maxa i ciagle zamiec sniezna!) ze auto poobijane, powyginane jakas masakra! gość wczoraj powiedzial ze ma jedna mala ryskę i delikatne jedno wgniecenie na blotniku. Takze znowu dupa, nadal nie mamy auta, a nasze znowu nam w swieta odmowilo posluszenstwa.

Co do pracy...czytalam dzisiaj ze na koniec lutego grubo ponad 2 mln ludzi było w polsce bez pracy. Moj mąż mial super pracę tutaj, dlatego tu mieszkamy. Nagle kryzys i zlikwidowali caly dział.
To było 1,5 roku temu, caly czas intensywnie szuka pracy i narazie NIC. Dobrze ze mial jeszcze dodatkowy dochod "na nocnej zmianie", i teraz zostal nam tylko ten jeden. Raz jest lepiej raz gorzej. Teraz znowu gorzej. Do tego wiadomo - wlasna dzialalnosc, zus, ubezpieczenia, brak urlopów, L4 jakies symboliczne w razie gdyby. Ja tez mialam super prace, teraz mam na sile przedluzona umowe do dnia porodu i potem bezrobocie. Pierwszy raz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasie te pieniadze jak so jest ok jak ich niema to sie sypie najbardziej mnie przeraza fakt ze mamy 2krdyty i 2raty po 1000zl cos okropnego jak juz bedzie naprwde zle to trzeba sie bedzie pozbyc dzialki rekreacyjnej i sprzedac autko bo niebedzie innego wyjscie chyba ze maz pojedzie za granice jak tam znajdzie prace bo innego wyjscia niewidze teraz z tej sytuacji i dzieki dziewczyny za pocieszenie ale jak tu sie niemartwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny
Jak tak Was czytam do dochodzę do wniosku że wiosna dla nas zaczyna się dupowato i zamiast cieszyć się ciążą i maluszkami to my zamartwiamy się o "jutro" żeby nie powiedzieć "dziś"
U mnie też jakoś finansowo pod górkę 😞 to jakaś maskara .... do tego się kijowo czuje od wczoraj
wczoraj przeleżałam praktycznie pół dnia a dziś jak zaprowadziła córkę do szkoły (po chorobie ) to sobie zwymiotowałam a cooooo 😠 cholery można dostać już nie wiem czy mam co jeść czy nie , leżeć czy nie , iść załatwić sprawy w banku 🤨
dopiero obiad wstawiłam ... zrobię go i chyba wtedy zdecyduje czy gdzieś się ruszę

na osłodę zostawiam wam brzuszki kochane coś słodkiego


i kawusia do tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
wlasie te pieniadze jak so jest ok jak ich niema to sie sypie najbardziej mnie przeraza fakt ze mamy 2krdyty i 2raty po 1000zl cos okropnego jak juz bedzie naprwde zle to trzeba sie bedzie pozbyc dzialki rekreacyjnej i sprzedac autko bo niebedzie innego wyjscie chyba ze maz pojedzie za granice jak tam znajdzie prace bo innego wyjscia niewidze teraz z tej sytuacji i dzieki dziewczyny za pocieszenie ale jak tu sie niemartwic


Doskonale cię rozumiem każda z nas ma zmartwienia i założę się że także finansowe takie są czasy bardzo niepewne ze nic nie można zaplanować 😞 a lekarze mówią nam proszę się nie denerwować hmmm łatwo powiedzieć , bądź dobrej myśli może znajdzie się jakieś wyjście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Razem napisał(a):
daga19902 napisał(a):
wlasie te pieniadze jak so jest ok jak ich niema to sie sypie najbardziej mnie przeraza fakt ze mamy 2krdyty i 2raty po 1000zl cos okropnego jak juz bedzie naprwde zle to trzeba sie bedzie pozbyc dzialki rekreacyjnej i sprzedac autko bo niebedzie innego wyjscie chyba ze maz pojedzie za granice jak tam znajdzie prace bo innego wyjscia niewidze teraz z tej sytuacji i dzieki dziewczyny za pocieszenie ale jak tu sie niemartwic


Doskonale cię rozumiem każda z nas ma zmartwienia i założę się że także finansowe takie są czasy bardzo niepewne ze nic nie można zaplanować 😞 a lekarze mówią nam proszę się nie denerwować hmmm łatwo powiedzieć , bądź dobrej myśli może znajdzie się jakieś wyjście


dziewczyny to ak na pocieszenie z nudow weszlam sobie na kwietnioweczki i wiecie co 3 juz urodzily z czego 2 w marcu przed data terminu 🙂 2 chlopcow jedna dziewczynka wiec kwietnioweczki po malu sie rozsypuja potem maj i czerwiec i podejrzewam ze zaczniemy sie tez sypac 😉 hehe bo pewie nie jedna z nas urodzi wczesniej 🙂 bo na koniec czerwca 🙂 tak na pocieszenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariette - ja byłam styczniowką i pierwsza urodziłam w grudniu 🙂 Ja urodziłam o 17.15, w nocy urodziła kolejna styczniowka, na drugi dzien 30 grudnia kolejna, potem kolejna i do stycznia rozpakowaly sie 4 lub 5 🙂 Jak juz jedna poleci to potem jakos sie sypia mamuśki 😁
Teraz pewnie będę jedną z ostatnich 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Mariette - ja byłam styczniowką i pierwsza urodziłam w grudniu 🙂 Ja urodziłam o 17.15, w nocy urodziła kolejna styczniowka, na drugi dzien 30 grudnia kolejna, potem kolejna i do stycznia rozpakowaly sie 4 lub 5 🙂 Jak juz jedna poleci to potem jakos sie sypia mamuśki 😁
Teraz pewnie będę jedną z ostatnich 🙂

a ja razem z Tobą
ale zrobię wszystko żeby w lipcu się wyrobić i mój lekarz też 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pan z poczty kwiatowej wręczył mi bukiet ....dostałam właśnie od mężna kwiaty....pamiętał ☺️
ale mnie zaskoczył..... Kochany az mi lezki poleciały
(bo od rana to mnie matka 😠 przy okazji skaldania zyczen ur )
dobra spadam z kompa będę wieczorem
no to jeszcze się pochwale kwiatkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!!!
u mnie w tym roku święta wyjątkowo spokojnie, bo bez rozjazdów. Moja rodzina mieszka 250km dalej, a mąż zwykle w pierwszy lub drugi dzień świąt pracuje, więc jak te wariaty zawsze kursujemy w święta, co by się z jego i moją rodziną zobaczyć...a w tym roku 10 min na pieszo do teściów, a i tak autem, bo ciasta i sałatki razem z nami 😉 także nawet się nie zmęczyłam 😉 a Lany Poniedziałek samotnie, bo mąż na służbie.
Mamy aktualnie jakieś trudności z Internetem, bardzo chciałam wstawić fotki brzuszka, bo zmienił się nie do poznania i przegonił co niektóre 😉 ale muszę czekać, bo o załadowaniu zdjęcia nie ma na razie mowy. Otwierają się tylko strony z tekstem..

Przeczytałam Wasze wpisy odnośnie pracy, a raczej jej braku, współczuję trudności finansowych, Daga, Mariette oby mąż znalazł szybko zatrudnienie, Jagoda - trzeba będzie się zmierzyć z nowym wyzwaniem po macierzyńskim, a bierzesz na rok??
ja nie mogę na razie narzekać, choć z mężem oboje "harujemy", on ma dwa pełne etaty, a ja jeden i jedną czwartą...dlatego też na razie pracuję, żeby czasami szefostwu nie wpadł do głowy pomysł, żeby mnie zwolnić po macierzyńskim...ale tak jak piszecie, to nic pewnego, nie wiadomo co przyszły rok przyniesie....
Gizelda - to ja mam tak samo 60 - 61 kg, zależy od dnia, (4-5kg na plusie);
Monika, Mariette - odpoczywajcie duuużo dla dzidzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

Dziewczyny, mam pytanie ... od kilku dni zaledwie towarzyszy mi kwaśny posmak w ustach, bardziej z języka ... nasila się głównie po zjedzeniu czegoś słodkiego, po herbacie, czy napojach owocowych hmmm ... ale zgagi nie mam ... czy Wy się z czymś takim w ciąży spotkałyście ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika - wszystkiego najlepszego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja to bym chciała urodzić początkiem lipca, żeby mieć na spokojnie całe wakacje na ogarnięcie sytuacji z dwójką dzieciaków.

Położyłam Kacpra spać i czekam na męża 🤢
Jeszcze go nie ma 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłam fotkę swojego brzuszka, ale powiem Wam, że na zdj wydaje się i tak dużo mniejszy, albo ja mam zwichrowaną perspektywę 🙂

Karolla - na pewno skorzystam z rocznego, nie mam za bardzo wyjścia. I tak będą to w sumie bardzo niewielkie pieniążki, bo nie dość, że teraz dostaję połowę, to po pół roku macierzyńskiego dostaje się max 80% albo 60% nie pamiętam teraz dokładnie.
W ogóle sama jestem ciekawa jak będzie wyglądał mój powrót do pracy po tylu latach - będę jak świeżak na rynku pracy 🤢


Monika - najlepszego! 😘 odpoczywaj Kochana!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga - współczuję sytuacji, musicie się jakoś trzymać i szukać czegoś.
Tak jak dziewczyny piszą facetowi zawsze lepiej znaleźć pracę.
Trzymam mocno kciuki !!!!!!!!!!!!!!!

U nas jako tako dajemy finansowo radę, Krzysiek robi po 16-18h dziennie i póki co nie mamy co narzekać.
Owszem mogło być lepiej, ale ja tam wolę nie narzekać 😉

Jagoda śliczny brzuszek 🙂
Ja to już mam niezłą bombaryłkę, która mi czasami już bardzo przeszkadza.
I chyba masz rację bo mój na zdjęciach też wydaję mi się mniejszy.
Dla mnie jest spory, ale w sumie wszyscy dookoła mówią, że nie jest źle, że normalny brzuszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagii - dzięki 😘
A co do pracy, to kurcze mam odwrotne wrażenie, że właśnie chyba kobietom łatwiej. Jeszcze pewnie zalezy od zawodu, ale jak ja dałam ogloszenie na kilku portalach i wyslalam kilka cv to wiekszosc oddzwaniala, umawiała sie, a do mojego meza od 1,5 roku odezwalo sie kilka firm i wszystkie to byly popierdolki proponujące śmieciowe umowy.

Pokaże Wam zdj mojego Starszaka całującego braciszka. Ksawery ostatnio zalewa swoją miłością mnie, Tatusia, całą rodzinę, a przede wszystkim Leonka (gorzej jak Leonek zrobi psikusa i jednak okaże się dziewczynką 🙃 ) Ciągle pyta co dzidziuś robi, czy ma tam zabawki, wczoraj przyniósl latarkę i chciał swiecic do brzuszka, puka do braciszka, mówi do niego, robi Mu noski noski eskimoski itd 🙂

To wczorajszy spacer parawiosenny, ale było bardzo milo 🙂 Chłopaki mi wydeptali wiosenne serducho, Ksawuś w końcu się wyszalał (jak wrócilismy to z rajstopek mu kapała woda :/)

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/802/kolbrzumini.jpg/][IMG]http://img802.imageshack.us/img802/4284/kolbrzumini.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Śliczny Ksawery 🙂
Super, że tak pozytywnie nastawiony do rodzeństwa.
U nas z tym różnie, zależy od humoru, czasami mówi mi, że już się nie może doczekać a czasami, że jej nie chce bo chce być tylko sam z mamusią 😞
Wiem, że w przedszkolu już się zaczął chwalić, że będzie miał siostrę 😉
Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.
Ale widać, że przeżywa to wszystko bardzo, ostatnie dwie noce przychodzi do mnie i chce ze mną spać.
Także jak miałam z tym spokój tak od 2 dni śpię z Młodym na twarzy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):

A co do pracy, to kurcze mam odwrotne wrażenie, że właśnie chyba kobietom łatwiej. Jeszcze pewnie zalezy od zawodu, ale jak ja dałam ogloszenie na kilku portalach i wyslalam kilka cv to wiekszosc oddzwaniala, umawiała sie, a do mojego meza od 1,5 roku odezwalo sie kilka firm i wszystkie to byly popierdolki proponujące śmieciowe umowy.


To też zależy co facet chciałby robić,
Większość facetów może iść do budowlanki i jakoś przeczekać ciężki okres
popracować trochę fizycznie i poszukać w tym czasie czegoś "lepszego".
A teraz ciężko znaleźć firmę która da Ci normalna umowę.
Mój M. musiał założyć swoją firmę bo inaczej nie chcieli poważnie gadać.

A kim jesteś z zawodu ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach Ksawek- mój ulubieniec 🙂 Słodki jest 🙂

Może masz dobre referencje i ciekawą szkołę ukończoną, bo u mnie jak się nie jest księgową ze znajomościami to ciężko o pracę, a przynajmniej nie o pracę z umową. Wszystko śmieciówki na kilka miesięcy 🤨 Facetowi łatwiej, bo nawet te śmieciówki są z lepszą płacą minimalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej u mnie dzis znow zypie Monia zpoznione zyczenia urodzinowe kochana ale szczere wszystkiego najlepszego i spelnienia wszystkich marzen Jagoda brzuszek sliczniutki a co do zwodu mojego meza to jest piekarzem ale pracuje jakio kierowca w piekarni rozwozi chleb na sklepy ktore sam znalazl czyli kierowca ze swoim zbytem czekam na niego od rana i jeszcze go niema az sie boje zadzwonic cala noc niemoglam spac z tych nerwow dzis wizyta o 14 30 u nowego gin ciekawe co powie mi jakos jestem ostatnio zestresowana strasznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
hej u mnie dzis znow zypie Monia zpoznione zyczenia urodzinowe kochana ale szczere wszystkiego najlepszego i spelnienia wszystkich marzen Jagoda brzuszek sliczniutki a co do zwodu mojego meza to jest piekarzem ale pracuje jakio kierowca w piekarni rozwozi chleb na sklepy ktore sam znalazl czyli kierowca ze swoim zbytem czekam na niego od rana i jeszcze go niema az sie boje zadzwonic cala noc niemoglam spac z tych nerwow dzis wizyta o 14 30 u nowego gin ciekawe co powie mi jakos jestem ostatnio zestresowana strasznie


Trzymam kciuki, na pewno wszystko będzie dobrze i z praca Twojego męża i z dzidzią 🙂
Daj koniecznie znać po wizycie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...