Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka brzuchatki 🙂

Chłopaki czytają sobie bajki, zaraz pewnie Kacper zaśnie i w końcu będzie chwila ciszy.
Myślałam, że okres pytań mamo dlaczego, mamo a po co już mu się skończył ale po dzisiejszym dni stwierdzam, że mu się nasiliło 😮
Byliśmy w tesco na zakupach i oczywiście nie umiałam przejść obojętnie obok ubranek i Młodsza wzbogaciła się a parę rzeczy 🙂

A tak Kacper testuje łóżeczko siostry
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/51/dscn0054wr.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img51/8050/dscn0054wr.th.jpg[/IMG][/URL]

Olu - gratuluję!!!!!!!!!!!! 100% wow rewelacja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dagi super widze z epokoik dzieciecy juz urządzony ja tez nie wytrzymałam i złożyłam 😉 pomalowałam i ubralam chodz mowilam ze tego nie zrobie do osttanich dni moze tez sie pochwale ale w pozniejszym czasie bo baterie musze kupic do aparatu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łóżeczko stoi, żeby się już Kacper oswajał 😉
A że przez ostatnie dni przychodziły paczki z zamawianymi rzeczami to Kacper od razu chciał wszystko przymierzać 😜
No to niech chłopak ma i tak będę to jeszcze prać, więc póki ma mu to sprawiać przyjemność to niech korzysta 🙂
A w owieczki to tylko ochraniacz, pościeli na razie nie kupuję, mam śpiworki, otulaczki i kocyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,
my dzisiaj cały dień znowu poza domem i znowu czuję się o niebo lepiej niż siedząc w domu 🙂
Nawet udalo mi się w końcu siąść za kierownicą naszego nowego auta, bo nie miałam jeszcze okazji, a powoli zapominam, że mam prawko 🙃 Tak mnie nabrała ochota na szybką jazdę, że gdyby nie chlopaki w aucie i klapki na nogach to bym gdzieś poszalała 🤪 🤪

Oj jak ja bym chciała już kompletować wyprawkę! ja muszę jeszcze ze 3 tygodnie poczekać i się wtedy rozpędzę 😁

MARTYNA - sama jestem ciekawa efektów końcowych 😆 panowie już kończą remont, my mamy już prawie wszystko wybrane, a jeśli coś nie wybrane to zaplanowane 🙂 Pozostanie sprzątanie, przewożenie i dopieszczanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagii - mój Ksawery dziś się woził wózkiem, bo pakowaliśmy do wysyłki (udalo mi się sprzedać znienawidzoną parasolkę).
Żeby Kacper nie chciał spać w łóżeczku siostry!!! 🙂
Powiedz mi ten ochraniacz kupowałaś na all? bo ja też poluję na taki na całe łóżeczko, bo jak mialam krótki to i tak obkładałam kocami i pieluszkami dookoła, jak Ksawuś wędrował i kręcił "bączki" 😉

Monia - ja też wierzę, że bedzie wszystko ok, a to, że się tak Tobą zajęli i tak kontroluja to tylko się cieszyć 😘


Ola
- GRATULACJE!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):

Powiedz mi ten ochraniacz kupowałaś na all? bo ja też poluję na taki na całe łóżeczko, bo jak mialam krótki to i tak obkładałam kocami i pieluszkami dookoła, jak Ksawuś wędrował i kręcił "bączki" 😉



na all http://allegro.pl/ochraniacz-dl-360cm-na-cale-lozeczko-46-wzorow-i3254963956.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry wieczór,
Monika jasne, że mogę wpaść z wizytą, ale mam cichą nadzieję, że nie będę mogłą, bo Cie nie zostawią na oddziale po bad!! 😆
Ola gratulacje, możesz w końcu odsapnąć 🙂

zapomniałam napisać po usg 4d , że malutka jest już obrócona główką w dół, tak właśnie ją czułam i czuję cały czas, z prawej str leży, kręgosłupkiem do góry, a z mojej lewej są nóżki 🙂 lek. twierdzi, że już raczej się nie przekręci; Jejku Marietta, Matylda, Monika,, wasze brzdące z tego co piszecie to faktycznie Maleństwa, ja nie piszę wymiarów z USG, bo moja "kruszynka" to jest naprawdę duża!!! a wszyscy mówili i mówią, jaki to ja mam mały brzuch, a tam już 2kg sobie siedzą 🤪

a i mam pytanie, zwłaszcza do dziewczyn które już rodziły fizjologicznie: czy robiłyście masaż krocza przed, jeśli tak, to czy waszym zdaniem pomogło podczas porodu?? w szkole rodzenia sugerowali, że pomaga potem, żeby nie nacinać, a jak jest nacięcie, bo inaczej nie da rady, to jest płytsze i mniejsze...robili nam instrukraż na fantomie 🤪 jakie macie doświadczenia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola czy masaż krocza to inaczej masaż szyjki ????
ja nie miałam i nie wiem jakie ma zadanie ale słyszałam że niektóre kobity cholernie boli
więc chyba wolę nacięcie 😉


i zapomniałam co miałam napisać
no trudno może jutro mi się przypomni
aaaaaa wiem
Dagi a widziałaś może przypadkiem "siateczkę na gryzak" i to 8.99 kosztowało , masakra czego to człowiek nie wymyśli 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagii napisał(a):
henimedes napisał(a):
Olu gratki 🙂

Znalazłam przez przypadek pieluszki pampers, opłaca się??? Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...


W realu kupisz pieluchy za 39 a chusteczki za 25 = 64 zł
A tam z przesyłką masz 82 zł


Wysyłka gratis, dlatego tak mi się rzuciło w oczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolla - chodzi o masowanie olejkiem???
Bo niby to powoduje, że krocze jest bardziej elastyczne, nie wiem czy pomaga bo ja tak nie robiłam.
Nie znam nikogo kto by się smarował.
Ale jak trafisz na położną która nie uznaje ochrony krocza to nic cię nie uchroni.
Mnie poharatała strasznie 😞 Ból nacięcia pamiętam do dzisiaj ( bolało bardziej niż poród )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Dagii napisał(a):
henimedes napisał(a):
Olu gratki 🙂

Znalazłam przez przypadek pieluszki pampers, opłaca się??? Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...


W realu kupisz pieluchy za 39 a chusteczki za 25 = 64 zł
A tam z przesyłką masz 82 zł


Wysyłka gratis, dlatego tak mi się rzuciło w oczy


No to pewnie, że się opłaca 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolla tez mam taka nadzieje 😉
swoja droga jestem ciekawa ile waży teraz mój okruszek
a tak mi się przypomniała tak ballada ....
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=XUSfE6bRy6c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do krocza ja nie miałam czasu masować 😜
i nie znam osoby która by masaż stosowała ale to ciekawy pomysł
czasy się zmieniają i podejście do opieki ciężarnej , porodu , połogu , pielęgnacji maleństw , karmienia ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martyna: w kauflandzie ostatnio kupiłam chusteczki papmpers w promocji, wychodziły tanio, ale nie pamiętam ile dokładnie, na pieluszki czekam na promocję 😉 ale zdecyduję się na Happy z wycięciem na pępek, bo pampersy nie mają...

Matylda: nie, nie masaż szyjki to tuz przed porodem na przyspieszenie rozwarcia, jak samo nie idzie 🤢 też słyszłam, że to barbarzyństwo, nawet pytałam o to tę położną ze szpitala, zapewniała mnie, że oni muszą mieć zgodę pacjentki na to, więc jak mi zaproponują takie efekty, to nie będę chciała, no chyba, że wyjścia nie będzie i aktywne pozycje, piłka, kąpiele itp nie zadziałają....

Dagii: tak tak ten olejkiem, ale olejek to najmniej ważny, uczyli nas jak to robić, chodzi o ucisk od wewn i zewn strony na dole, a olejek ma dopomóc tylko, ale nie musi yć specjalny, może być zwykła oliwka dla dzieci lub oliwa z oliwek; sugeruja robienie od 34 tc, co drugi-trzeci dzień ok. 10min, podobno działa i uelastycznia tkankę.... mieliśmy zajęcia o porodzie i zabiegach, no i ten szpital, gdzie chcę rodzić chroni krocze i nie nacinają z klucza, tylko w oststnim momencie(przy ost. partym), więc jest sznsa 🙃 koleżanki rodziły i faktycznie ich nie nacinano!!! lepiej podobno pęknąć, bo naturalna "szarpana" rana szybciej się goi niż taka cięta, no i tną więcej warstw, niż fizjologiczne pęknięcia. Ja się nastawiam na fizjologię, więc chcę się przygotować, stąd moje pytanie o efekty 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda: no w końcu prowadziłaś autko, piszę w końcu, bo my dopiero co kupiliśmy (w sob.), a ja już zakochana w jeździe octavką, uwielbiam i każdą okazję wykorzystuję 🙂 i podobnie mam jak Ty, chciałabym przycisnąć trochę pedał, ale na razie nie byliśmy poza miastem, więc do 80km/h tylko rozpędzałam machinę. Jutro rano jedziemy rejestrować auto i ubezpieczyć, bo brakujący dokument dosłali nam z Włocławka, więc na pewno czeka nas dłuuuuższa wyprawa za miasto po formalnościach 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...