Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
keryy co do golenia to ja tez ciagle sie gole heh na slepo bo nic niewidze wieczdaje sie na dotyk 😉 a nieboisz sie przez oksytocyne ze bedzie bolec bardziej bo ponoc tak slyszalam ja najbardziej boje sie bolu wiem ze mnie to nie ominie ale i tak sie boje niewiem jak go zniose a oprog mam bardzo niski czasem sie zwijam z bolu jak mam @ a co mowiac jak przyjdzie mi rodzoic raz przezylam ale teraz boje sie ze nie dam rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Olu - rocznica ślubu udana, pełno kwiatów, gości - miło spędzony czas :-)

Kerry - mnie też wkurza ciągłe golenie tu i tam ... ale dziś to się solidnie musiałam przyłożyć bo już jutro będę w szpitalu ;-)

Zobaczymy jaka będzie sytuacja jutro po badaniach ... planowaną CC mam we wtorek, a jak będzie konieczność to pewnie zrobią wcześniej. Dobrze, że moja ginekolog już od rana będzie na oddziale. Rozmawiałam z nią dziś, czy mój mąż będzie mógł ze mną jutro posiedzieć w szpitalu - jak najbardziej tak - z torbami mi pomoże - bo inaczej pewnie sama bym je musiała taszczyć na ostatnie piętro ha.

Nie wiem czy jutro z rana znajdę czas by tu wejść i cokolwiek napisać przed pojechaniem do szpitala ... więc proszę trzymajcie kciuki. Pewnie jak będę w szpitalu to coś Wam z telefonu napiszę.

Trzymajcie się ciepło :-) coś czuję, że w tym tygodniu dużo nas się "rozpakuje"

Pozdrawiam.
P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
:

Badanie służy do diagnostyki i kontroli leczenia stanów zapalnych w przebiegu infekcji, chorób autoimmunologicznych i chorób nowotworowych.
Znaczenie kliniczne:

CRP (białko C-reaktywne) jest czułym wskaźnikiem ostrych i przewlekłych stanów zapalnych - szczególnie związanych z infekcją bakteryjną. Oznaczenie stężenia CRP wykorzystuje się także w diagnostyce i monitorowaniu przebiegu chorób reumatycznych oraz do kontroli ich leczenia. Marker ten ma zastosowanie w ocenie rokowania u pacjentów z chorobami nowotworowymi. Oznaczenie wykonywane ilościowo.
Infekcja wirusowa jak i infestacja pasożytnicza nieznacznie wpływają na zmiany stężenia CRP (zwykle do 50-100 mg/l).
CRP jest białkiem ostrej fazy syntetyzowanym w wątrobie pod wpływem cytokin prozapalnych (szczególnie IL-6). W stanach zdrowia synteza wątrobowa wynosi od 1 do 10 mg/dobę, natomiast w przebiegu stanów zapalnych jego stężenia rosną do ponad 1g/dobę. CRP wykazuje zdolność wiązania się do wielu endogennych (fragmenty komórek, DNA) i egzogennych substancji, a szczególnie do fosforylocholiny ścian komórkowych żywych bakterii, grzybów i pasożytów. Po związaniu się z ligandem CRP aktywuje wiele systemów biologicznych pozwalających na usunięcie obcych, bądź uszkodzonych struktur z organizmu - m.in. poprzez aktywację klasycznej drogi dopełniacza, inicjowanie fagocytozy (poprzez receptory dla CRP na fagocytach), usuwanie kompleksów CRP- cząstki z krążenia przez makrofagi w śledzionie, czy wpływanie na aktywność limfocytów.
Przyczyny zmian:

Podwyższone stężenia:
choroby reumatyczne, choroby autoimmunologiczne, choroba Crohna, zapalenia jelit, infekcje, sepsa, zakażenia bakteryjne, zakażenia wirusowe, infestacje pasożytnicze, zawał serca, nowotwory, martwica tkanek.
Najczęściej stosowane w diagnostyce:

Stany zapalne, infekcje, zawał serca, nowotwory, uraz, choroba Crohna, schorzenia autoimmunologiczne, choroby reumatyczne tyle olu znalazlam w necie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olu crp to wskaźnik zakażenia organizmu, nie wiem po co Ci kazał robić

Pauli będzie dobrze, nic się nie martw 🙂
Jak będziesz miała możliwość to daj nam znać 🙂

No niestety dziewczyny z oksytocyna poród boli ale bez niej też 😉
poboli, poboli a potem taka nagroda, że warto pocierpieć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
keryy co do golenia to ja tez ciagle sie gole heh na slepo bo nic niewidze wieczdaje sie na dotyk 😉 a nieboisz sie przez oksytocyne ze bedzie bolec bardziej bo ponoc tak slyszalam ja najbardziej boje sie bolu wiem ze mnie to nie ominie ale i tak sie boje niewiem jak go zniose a oprog mam bardzo niski czasem sie zwijam z bolu jak mam @ a co mowiac jak przyjdzie mi rodzoic raz przezylam ale teraz boje sie ze nie dam rady


Kurde, bo bez oxytocyny to u mnie nie ruszy! wiem, że będzie bolało.... ale cóż... jest zadanie do wykonania, trzeba je wykonać! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
wiem ze to koniecznie trzeba Wojtusia jakos z brzuszka wyciagnac 😉


Siedzi twardo i ma się dobrze 😁 Łobuz jeden 🙂

Od dwóch dni przylatuje bocian do nas na dach... sąsiedzi pytają się czy to już... a on ma pusty dziób i nic nam nie przynosi 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Kobitki!!!

ależ się zmęczyłam, ale bardzo pozytywnie, byliśmy calutki dzień, od 9 do 20:00 nad jeziorem 🙂 a było super, bo ciepło, ale bez upału i była szwagierka z dziećmi i mężem i znajomi z dziećmi i drudzy znajomi, no i wszyscy tak aktywnie spędzali czas:mój mąż nurkował, przewoził dzieciaki motorówką, pływał na kajakach ze znajomymi, no a ja ich podziwiałam z plaży 🙂 a potem grill i zabawy dzieciaków w wodzie 🙂 superowy dzionek!!
a teraz padam z nóg i pomimo, że starałam się siedzieć w cieniu i tak spiekłam dekolt i nos 😎

no to czekamy na Ciebie Pauli, trzymaj się dzielnie i jak będziesz mogła daj znać co z Wami!!!
kurdę Justyna, to uparciuszka tam masz!!!!!
Dagii: mnie z kolei mówiono, że można mieć pomalowane tylko na przezroczysto, bo po płytce paznokcia widać, co się dzieje z organizmem.....ale jeszcze dopytam położną, bo ja sama maluję takimi delikatnymi odżywkami i myślałam, że to ujdzie w tłoku, ale może nie...

a ja jutro rano mam wizytę, nie mogę się doczekać, żeby poznać wielkość małej i mam nadzieję, że ginka powie, że szyjka się skraca, albo coś.....już bym chciała!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Kobitki,

kończy się weekend 🙂
Do biegu gotowi start! 🙂
Ja też czuję, że w tym tygodniu w końcu się zacznie dziać 🤪

Ja dzisiaj czuję się super,rano gotowałam obiadek, potem pojechaliśmy do muzeum inzynierii miejskiej - rewelacja!!!!
Potem spontan -spotkanie ze znajomymi męża i ich synkiem - pizza hut i spacer i w końcu czuję się wypoczęta 🙂

Pauli - trzymam kciuki, nie bój się, zresztą, strach przyjdzie na chwilę, a potem nie bedziesz miala czasu na nic i za chwile otworzysz oczy i zobaczysz Jerzyka 🙂 Daj znac jak tylko bedziesz mogla, trzymaj sie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak ja rodziłam 3 lata temu to mi mówili, że nie mogę mieć pomalowanych paznokciu u rąk, nawet bezbarwnym.
Nie wiedziałam jak jest przy cc, ale skoro można u nóg to już mam pomalowane 😜

A i jeszcze mam pytanie do dziewczyn które już miały cc, jak się leży na stole w koszuli, nago ?
Mogę ubrać t-shirt Krzyska czy muszę mieć koszulę?
Jak to jest ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagii napisał(a):
Jak ja rodziłam 3 lata temu to mi mówili, że nie mogę mieć pomalowanych paznokciu u rąk, nawet bezbarwnym.
Nie wiedziałam jak jest przy cc, ale skoro można u nóg to już mam pomalowane 😜

A i jeszcze mam pytanie do dziewczyn które już miały cc, jak się leży na stole w koszuli, nago ?
Mogę ubrać t-shirt Krzyska czy muszę mieć koszulę?
Jak to jest ?



nago kochana :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Dagii napisał(a):
Jak ja rodziłam 3 lata temu to mi mówili, że nie mogę mieć pomalowanych paznokciu u rąk, nawet bezbarwnym.
Nie wiedziałam jak jest przy cc, ale skoro można u nóg to już mam pomalowane 😜

A i jeszcze mam pytanie do dziewczyn które już miały cc, jak się leży na stole w koszuli, nago ?
Mogę ubrać t-shirt Krzyska czy muszę mieć koszulę?
Jak to jest ?



nago kochana :/


To kiedy się w coś ubierasz?
Przez te 12 godzin leżysz nago ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagii napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
Dagii napisał(a):
Jak ja rodziłam 3 lata temu to mi mówili, że nie mogę mieć pomalowanych paznokciu u rąk, nawet bezbarwnym.
Nie wiedziałam jak jest przy cc, ale skoro można u nóg to już mam pomalowane 😜

A i jeszcze mam pytanie do dziewczyn które już miały cc, jak się leży na stole w koszuli, nago ?
Mogę ubrać t-shirt Krzyska czy muszę mieć koszulę?
Jak to jest ?



nago kochana :/


To kiedy się w coś ubierasz?
Przez te 12 godzin leżysz nago ?



kurcze, powiem Ci, ze jesli dobrze pamietam to - na sale oepracyjna szlam z cewnikiem w rece, nago tylk ow szlafroku, dalam im szlafrok i potem faktycznie bylam naga przykryta kocami chyba do rana - potem ubieranie i pionizowanie, ale glowy sobie nie dam uciac z tym ubieraniem. Z drugiej strony - ubieranie zmusza do ruszania brzuchem a to dopiero przy pionizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Dagii napisał(a):
Jak ja rodziłam 3 lata temu to mi mówili, że nie mogę mieć pomalowanych paznokciu u rąk, nawet bezbarwnym.
Nie wiedziałam jak jest przy cc, ale skoro można u nóg to już mam pomalowane 😜

A i jeszcze mam pytanie do dziewczyn które już miały cc, jak się leży na stole w koszuli, nago ?
Mogę ubrać t-shirt Krzyska czy muszę mieć koszulę?
Jak to jest ?



nago kochana :/


Może przykrywają tym czymś zielonym? Moja siostra miała koszule, więc cycki miała zasłonięte... i tak nie kładą dziecka na klacie ani nic.... tylko pokazują.

Dagii- Czy myśleliście o kangurowaniu? Tzn Mąż Twój by kangurował. Kładą dziecko zamiast matce to ojcu na klacie i leży te dwie godziny... Ta bliskość jest bardzo ważna dla dziecka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
Dagii napisał(a):
Jak ja rodziłam 3 lata temu to mi mówili, że nie mogę mieć pomalowanych paznokciu u rąk, nawet bezbarwnym.
Nie wiedziałam jak jest przy cc, ale skoro można u nóg to już mam pomalowane 😜

A i jeszcze mam pytanie do dziewczyn które już miały cc, jak się leży na stole w koszuli, nago ?
Mogę ubrać t-shirt Krzyska czy muszę mieć koszulę?
Jak to jest ?



nago kochana :/


Może przykrywają tym czymś zielonym? Moja siostra miała koszule, więc cycki miała zasłonięte... i tak nie kładą dziecka na klacie ani nic.... tylko pokazują.

Dagii- Czy myśleliście o kangurowaniu? Tzn Mąż Twój by kangurował. Kładą dziecko zamiast matce to ojcu na klacie i leży te dwie godziny... Ta bliskość jest bardzo ważna dla dziecka 🙂


W tym szpitalu z tego co wiem nie ma takiej opcji, dziecko ubierają i wywożą do ojca na korytarz,
poza tym przy moim przypadku to wszystko może się przeciągnąć bo może być potrzebna operacja więc i tak nie mam za dużo do powiedzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kerry napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
Dagii napisał(a):
Jak ja rodziłam 3 lata temu to mi mówili, że nie mogę mieć pomalowanych paznokciu u rąk, nawet bezbarwnym.
Nie wiedziałam jak jest przy cc, ale skoro można u nóg to już mam pomalowane 😜

A i jeszcze mam pytanie do dziewczyn które już miały cc, jak się leży na stole w koszuli, nago ?
Mogę ubrać t-shirt Krzyska czy muszę mieć koszulę?
Jak to jest ?



nago kochana :/


Może przykrywają tym czymś zielonym? Moja siostra miała koszule, więc cycki miała zasłonięte... i tak nie kładą dziecka na klacie ani nic.... tylko pokazują.

Dagii- Czy myśleliście o kangurowaniu? Tzn Mąż Twój by kangurował. Kładą dziecko zamiast matce to ojcu na klacie i leży te dwie godziny... Ta bliskość jest bardzo ważna dla dziecka 🙂


fajnie by bylo gdyby brali to pod uwage we wszystkich szpitalach, mojemu mezowi nie chcieli pokazac dziecka co teraz wiem jest niedopuszczalne. niby zaslaniali sie potem zdrowiem Mlodego ze musieli go pod lampy dac itd, ale trzeba o to zawalczyc, BO TO NASZE DZIECI!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chciałabym bardzo móc przynajmniej przytulic ja po porodzie, ale znów nie będzie mi to dane 😞
Kacpra mi nawet nie pokazały, a co dopiero położyć na klacie.
Także teraz przynajmniej dam jej buziaka i pójdzie do taty.
A kangurować na spokojnie będziemy się w domu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzicie, co szpital to inne zasady. U nas po cesarce każą wstać po 6ciu godzinach i wcale jakoś specjalnie nie pomagają...
Powiem Wam, że oxytocyny się tak nie boję, jak maltretowania na fotelu... masaż szyjki czy inne duperele... 🥴

Jak Wojtas będzie chciał sam gdzieś wyjść, jak będzie duży to niech zapomni. Będzie siedział grzecznie z mamusią do 18 roku życia... 😁 😁 😁 Przypomne Mu jak się Mu spieszyło... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagii napisał(a):
W ogóle strasznie olewają prawa pacjenta, jak sobie przypomnę jak mnie traktowały pod czas porodu to mnie ciarki przechodzą, już nie mówiąc o tym jakie podejście miały te france z noworodków 😞



...dlatego mi ta położna nowa zaproponowala grupę wsparcia - mają fajne terapeutki w tej ich szkole i tam wlasnie sobie w grupie radzisz z traumami poporodowymi. Ja sie powaznie zastanawiam.
To prawda, prawa pacjenta i kobiet przede wszystkim do godnego urodzenia wlasnego dziecka pozstawiaja bardzo wiele do zyczenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nawet dzisiaj czytałam artykuł tylko nie wiem gdzie, jak to nie szanują w ogóle praw pacjentek, że nacinanie, przebijanie pęcherza i podanie oksytocyny jest niezgodne z natura i nie powinno się tak robić 🤪

A powiedzcie mi też już macie tak nisko brzuchy?
Mi jest tak ciężko siedzieć bo brzuch napiera mi na nogi, muszę siedzieć w mega rozkroku, albo w pozycji półleżącej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro mam wizyte ostatnia u gina - idziemy na 17.15 i mam troche stresa...ile Mlody wazy, czy nadal glowa w doll, jak lolzysko, wody - bo na prawde chcialabym tym razem miec w miare mozliwosci kontrole nad porodem i tym co bedzie potem. Marze o tym by dostac Leo na klatę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Dagii napisał(a):
W ogóle strasznie olewają prawa pacjenta, jak sobie przypomnę jak mnie traktowały pod czas porodu to mnie ciarki przechodzą, już nie mówiąc o tym jakie podejście miały te france z noworodków 😞



...dlatego mi ta położna nowa zaproponowala grupę wsparcia - mają fajne terapeutki w tej ich szkole i tam wlasnie sobie w grupie radzisz z traumami poporodowymi. Ja sie powaznie zastanawiam.
To prawda, prawa pacjenta i kobiet przede wszystkim do godnego urodzenia wlasnego dziecka pozstawiaja bardzo wiele do zyczenia...


Wiesz co 3 lata temu bym skorzystała, a teraz już jakoś staram się podchodzić do tego z dystansem, choć nie raz jak mi się przypomni to łzy same lecą, bo nie tak człowiek sobie to wyobrażał, biorąc pod uwagę jakie teraz są możliwości i sprzęty to ...
a szkoda gadać,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...