Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):


Justyna - ale kazali Ci nadal być w szpitalu? 😮



tak, bo po terminie jestem. Teraz najważniejszy monitoring dziecka, dlatego ktg dwa razy dziennie i badanie tętna co 2 godziny. Dodatkowo zlecili mi full badań z krwi. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
My po usg, Klusek wazy 3900 g 🙂
Łożysko II stopnia. Ktg spoko.
Jutro podłączają mi oksytocynę i będą monitorować skurcze, może coś ruszy? 🙃


Wczoraj Ola, dzisiaj Paulina, a jutro jak nic Justyna 😉 /która się na czwartek pisze?? 😉

A tak wogóle to w przypadku Oli trochę przesadzili wg mnie. Dosyć wcześnie odeszły jej wody (z tego co kojarzę to jeszcze przed południem) a za cc wzięli się dopiero wieczorem/w nocy... Nie powinni wcześniej zareagować???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Kerry napisał(a):
My po usg, Klusek wazy 3900 g 🙂
Łożysko II stopnia. Ktg spoko.
Jutro podłączają mi oksytocynę i będą monitorować skurcze, może coś ruszy? 🙃


Wczoraj Ola, dzisiaj Paulina, a jutro jak nic Justyna 😉 /która się na czwartek pisze?? 😉

W czwartek Dagii jest w kolejce 🙂

Kurde oby ruszyło po tej jednej kroplówce... Będą mi ją podawać i bedę leżeć 3 godziny pod ktg....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Czyli z tego tygodnia został piątek. Weekend może sobie darujmy, wypoczniemy trochę 😉

Macie może tak, że wam górna część brzucha mocno twardnieje??


Martyna
- ja mam tak! jak powiedziałam lekarzowi na obchodzie i że mam skurcze co 30 min to sie roześmiał... postanowiłam sie juz nie odzywać... 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
henimedes napisał(a):
Czyli z tego tygodnia został piątek. Weekend może sobie darujmy, wypoczniemy trochę 😉

Macie może tak, że wam górna część brzucha mocno twardnieje??


Martyna
- ja mam tak! jak powiedziałam lekarzowi na obchodzie i że mam skurcze co 30 min to sie roześmiał... postanowiłam sie juz nie odzywać... 🤨 🤨


Dupek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co tak cicho dziewczynki? Któraś rodzi czy co???
U mnie w szpitalu był właśnie Mężuś i przywiózł fast foody, ostatnie w ciąży 😁 potem tylko zdrowa dieta. 😎
Miałam robione dodatkowe ktg, bo coś się tetno Młodego nie podobało. Teraz jest ok, bo jakoś nie interesują się mną.
Ciekawa jestem czy oksytocyna zadziała jutro... podobno za pierwszym razem, mogę w ogole jej nie poczuć....poza tym oksytocyna ma dużo do zrobienia... musi mi się szyjka skrócić i jakies rozwarcie by się przydało co? 😁 😁 😁
Odezwijcie się, napiszcie co u Was?

Pauli pewnie już tuli Małego Jerzyka 😆 😆 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej pauli pewnie juz ma ale jakos sie nieodzywa ola wstawila na fb zdjecie swojego kubusia no ciekawe justyna czy na ciebie podzial bo ty ani rozwarcia ani szyji skrocinej jak to jest ja mam rozwarcie na 4cm szyjka skrucona i nic cisza siedze sobie w domku jutro planuje wysprzatac chate moze co tusze a dostalam na ostatniej wizycie skierownie na usg od swojego lerza i dzwonila do mnie polozna ze jutro mam miec o 12 40 wiec sobie jeszcze pojde ostatni raz w szpitalu niby mialam i byl przy tym moj lekrza ale co tam jeszcze raz pojde sobie moze cos sie zmienilo przez ten tydzien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę że póki co prym wiodą chłopcy, a mówią że zazwyczaj ciąże te są przenoszone....
Gratuluje Oli i Kubusiowi! 😘
O co chodzi z tym łożyskiem? Ile jest tych stopni i jaki jest bezpośrednio przed porodem?
Mi też czasem mocno twardnieje góra brzucha i mam wrażenie jakby mi ktoś brzuch wtedy na dól ciągnął, ale nie czuję tego jak skurczy...
OOO i Paulina, i jaki duży smyk na taką filigranowa mamusię... Ja mam 174 i 60kg a synek urodził się 3650 i 54cm...
Ja w sobotę mam weselicho więc mogę w sumie się zapisać na niedziele...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ponoic sa 4st lozyska ja mam st 2 narazie jak jest 3to trzeba juz katrolowac ale jak jest trzeci to juz mozna rodzic tak mi w szpitalu powiedziala polozna
no rudi jak sie wytancujesz to moze pojedziesz rodzic czyli niedziela jest dla ciebie zarezerwowana 🙂 jutro pojde na to usg i dowiem sie moze przez tydzien mam juz 3st nigdy nic niewiadomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wow!!! ale duży chłopak z tego Jerzyka!!! super, ze Pauli urodziła!!!

Rudi: stopień łożyska mówi o jego starzeniu i im wyższy, tym mniej spełnia ono funkcję wymiany między dzidzią a mamą; ale wcale nie oznacza, że poród tuż tuż...tylko jak jest III st to już jest spore ryzyko, że nie spełnia swojej funkcji i jeśli to jest przed 38tc to wywołują poród, pomimo, że wcześniak...ale lekarze odchodza od tego nazewnictwa i mówią teraz o przepływach, czy są dobre, czy nie...

Justyna: no na pewno się tam nudzisz, ale jutro po oksy może to ulec zmianie 🤪 czekamy na Wojtusia!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Co tak cicho dziewczynki? Któraś rodzi czy co???

Odezwijcie się, napiszcie co u Was?



cicho, cicho bo gniazdka wijemy 🤪 🤪 ja dziś swoje wysprzątałam, tak się zmachałam, że szok....najgorzej to z tym brzusiem wannę szorować i odkurzać dywan.....ale efekt czystości pomimo wysiłku cieszy 🙂
a poza tym cicho, bo czekamy na nasze dzidzie, więc pilnie "wsłuchujemy się" w brzuszki, ciało... 🙃

jutro idę na KTG, zobaczymy co z moimi przepływami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolla napisał(a):

Justyna: no na pewno się tam nudzisz, ale jutro po oksy może to ulec zmianie 🤪 czekamy na Wojtusia!!!!!!

no jutro będe sie wić z bólu... jak zadziała to cholerstwo! 🤨 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga muszę koniecznie jakieś barchany zarzucić coby dzidzi nie zgubić.... Nie no tak na poważnie to mam nadzieje że mój M się nie spije i w razie czego będzie mógł ze mną jechać. A tak poza tym to nie mialabym wogóle z kim starszaka zostawić bo cała rodzina w stanie wskazującym conajmniej...
Kerry nie nastawiaj się... A może właśnie pójdzie od strzała i szybciutko urodzisz....
Moja koleżanka była umówiona ze swoim ginem na wywoływanie porodu wcześniej przed terminem żeby koniecznie była na jego dyżurze. Zrobili jej badania i stwierdzili że do porody jeszcze daleko bo żadnych a żadnych oznak nie było i odesłali ją do domu. A ta już na drugi dzięń sama urodziła bez żadnego wywoływania. Tak szybko jej się tam wszystko poustawiało. A niektóre z nas po miesiąc z rozwarciem chodzą i nic się nie dzieje. Co ma być to będzie.
Znowu drugiej krążek zakładali bo jej się rozwarcie robiło a później już po terminie to nie mogli jej akcji porodowej wywołać i nawet nie wiem ile ona tych kroplówek wybrała....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello,

przede wszystkim gratulacje dla rozpakowanych mam
Pauli - rzeczywiscie duzy chłopak z tego Jerzyka!!!!
Fajnie byłoby zobaczyc nasze lipcowe maluchy 🙂
czekamy na fotki 🙂

Ja dzisiaj mialam owocowo-jarzynowy dzien - czerwsnie, maliny, abuz, agrest, porzeczki, truskawki., leczo, kalafiorowa.. urobilam sie w kuchni jak szalona, ale warto bylo 🙂

Ja na KTG ide dopiero w niedziele do jednego szpitala, we wt do drugiego.
Czuje sie super i slysze ciagle komplementy wiec i humor dopisuje 🙂

Jutro przyjezdza do nas WIOSKA SMERFÓW wiec bedzie frajda na maxa dla Ksawka (dla mnie tez nie ukrywam bo kochałam smerfy:P)

Potem mamy gosci wiec znowu intensywnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kubusia możesz już zobaczyć na fejsie. Jej facet wstawił 3 fotki. Wg mnie wykapana Ola 🙂

Arbuz... Muszę go dzisiaj mieć!

Justyna trzymam dzisiaj kciuki za Was. Spokojnie, co ma być to będzie 😘

Ciąża mnie zadziwia. Jak mój org się przygotowuje szybko do porodu. Jeszcze 2 tyg temu nie wiedziałam co to skurcze. Heh, rozkręca się, ciekawe co następne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Po dzisiejszym obchodzie:
Jak się Pani czuje? - Dobrze.
Jakieś objawy porodu?- Żadne.
No to może Pani rodzić, bo już 42 tydzień się zbliża.
Wow, super! 😁 yu
Gratuluję bystrości lekarzowi 😁 😁 😁
Będę się odzywać jak będę pod ktg,
Buziaki pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...