Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Matylda a czy przy podwyższonym poziomie towarzyszy ci jakaś infekcja???


Wiem, że to okropnie zabrzmi ale tą "infekcją" jest dziecko, dlatego leukocyty są podwyższone.
Tak jak Matylda pisze normy dla kobiet w ciąży sa inne.
Tak samo jak zaniżony poziom hemoglobiny i hematokryt jest normalny bo dziecko musi korzystać z naszych zasobów.
Więc póki normy nie są jakoś znacząco podwyższone lub zaniżone nie należy się przejmować,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Matylda a czy przy podwyższonym poziomie towarzyszy ci jakaś infekcja???

wiesz co na pewno nie żadna potwierdzona
ale te wcześniejsze wyniki mogły na coś wskazywać bo przecież miałam i problem z zębem i zapalenie płuc więc możliwe że to to
teraz niby nic mi nie dolega a za tydzień dopiero sobie zrobię więc zobaczymy jak to wygląda
ale tak jak pisałam podwyższone mogą na coś wskazywać ale u ciężarnych niekoniecznie bo sama ciąża już jest nie lada "infekcją" i nowością dla organizmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagii napisał(a):
henimedes napisał(a):
Matylda a czy przy podwyższonym poziomie towarzyszy ci jakaś infekcja???


Wiem, że to okropnie zabrzmi ale tą "infekcją" jest dziecko, dlatego leukocyty są podwyższone.
Tak jak Matylda pisze normy dla kobiet w ciąży sa inne.
Tak samo jak zaniżony poziom hemoglobiny i hematokryt jest normalny bo dziecko musi korzystać z naszych zasobów.
Więc póki normy nie są jakoś znacząco podwyższone lub zaniżone nie należy się przejmować,


buhahaha no nie mogę nie czytałam a to samo na pisałam
alez wyczucie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
Dagii napisał(a):
henimedes napisał(a):
Matylda a czy przy podwyższonym poziomie towarzyszy ci jakaś infekcja???


Wiem, że to okropnie zabrzmi ale tą "infekcją" jest dziecko, dlatego leukocyty są podwyższone.
Tak jak Matylda pisze normy dla kobiet w ciąży sa inne.
Tak samo jak zaniżony poziom hemoglobiny i hematokryt jest normalny bo dziecko musi korzystać z naszych zasobów.
Więc póki normy nie są jakoś znacząco podwyższone lub zaniżone nie należy się przejmować,


buhahaha no nie mogę nie czytałam a to samo na pisałam
alez wyczucie


Też sie zaczełam śmiać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć,

Chciałabym coś powiedzieć na temat wózków, a bardziej wypowiedzieć się wiedząc o czym mówię ...

Duży wybór, oglądaliśmy i w sumie mam mieszane uczucia. Większość znajomych, którzy mają już dzieci i kupowanie wózków "za sobą" odradzają wózki ze skręcanymi kołami, z małymi plastikowymi kołami i te co mają tylko 3 koła. No cóż może i racja. Hmmmm

Wózek na dużych pompowanych kołach podobno lepiej się prowadzi ... i ma lepszą amortyzację. Ja osobiście już sama nie wiem ... może i racja.

Co Wy macie do powiedzenia na temat wózków ? Wiem, że jakiś tam czas temu był poruszany temat wózków dziecięcych, ale wtedy nie byłam w temacie ... teraz chciałabym znać Waszą opinię .... a szukać po forum nie będę bo tu tyle jest stron do przeglądania ;-)

Z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałość,

Pozdrawiam.

P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mialam wozek z duzymi pampowanymi koloami no i minusem tego wOzka byly to ze bardzo ciezki gondila fakt byla duza wyjmowana wydaje mi sie ze jest wieksza od tych wozkow ze skretnymi kolami no i do modelu ktory ja mialam niemozna bylo wpiac fotelika teraz szczerze powiem ze napewno kupie ze skretnymi kolami ale przedewszystkim bede patrzec na wage bo mieszkam na 4pietrze wiec musze miec jakis lekki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i zapomnialam napisac jestem juz po usg wszystko ok mala sie bardzo wiercil i ten lekarz niepomogl okreslic pluci bo nawet byl problem zeby ja pomierzyc ale miejmy nadzieje ze tamtem sie niepomylil wyriary wskazuja na 23 lub 24tydz wiec ok serducho i innne narzaty tez wporzatku wiec jestem zadowilona i szczesliwa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

U mnie już cisza i spokój, a było „wesoło”
Padam z nóg.
Jak przyszłam po Kacpra do przedszkola to tak się cieszył, że wywalił się w szatni na szafki i ma wielkiego siniaka idącego przez pół twarzy. Płaczu co nie miara ja się strachu najadłam ale na szczęście to „tylko” siniak.
Ja cały dzień słaba jak cholera, nie umiałam złapać oddechu, więc w akcie desperacji poszłam do apteki po ciśnieniomierz no i nie ma się co dziwić jak mam 88/56 co prawda ja zawsze mam niskie ciśnienie ale w ciąży mi się zazwyczaj podnosi tak do 110/70

Matylda – a widzisz żołnierz hmm.. to rzeczywiście na walizkach żyjecie.
Choć pocieszę Cię mojego M. z urlopu też potrafią chamy ściągnąć 😠

Jagoda – powodzenia jutro!!!!!!!!!! Intensywny dzień Was czeka ale na pewno wszystko uda się Wam załatwić.

Karola – dobrze, że już na L4 bo z różyczką to lepiej nie ryzykować. I powodzenia w szukaniu auta!!!

Paula – wózek jak dla mnie tylko 4 koła pompowane, przednie skrętne z możliwością blokady. A reszta zależy od upodobań 😉

Daga – no i super, wszystko jasne i wszytko dobrze się skończyło 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
ja się tylko melduje ze padam na twarz ...
zganiałam się po mieście no ale córa sukienkę już ma , jakieś zakupy do domu no i z lądowałyśmy po 20 do domu; sorki laseczki ze nie ma mnie na forum ale czas mnie goni i tylko zerkam czytam z doskoku jak znade chwile obiecuje dam znać , pozdrawiam M
idę spać padam na twarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry wieczór!!!
ach jak miło wyspać się i nie spieszyć tak ze wszystkim, nie denerwować na szefową... 🙂 pierwszy dzień na L4 zaliczony, chociaż formalnie dopiero od jutra, bo to jutro idę do lekarza po zwolnienie...
Daga - super, że jesteś spokojniejsza i usatysfakcjonowana wizytą i widokiem dzieciątka na monitorze 🙂 ciekawe jaka płeć się okaże?! ja mam kontrolę w pon i chyba zrobię od razu glukozę, bo mam kawał drogi do tej mojej przychodni, ok. 20km, pomimo, że to tylko połowa miasta dalej...
Pauli - wózek mamy po moim chrześniaku Quinny, 3 koła pompowane, z przodu mega skrętne i to mi się w nim najbardziej podoba, bo bez żadnego wysiłku jedną ręką zawraca wokół własnej osi 360 stopni, bardzo mi sie nim dobrze, lekko i sprawnie woziło małego, gdy wózek należał do siostry. Jest 3 funkcyjny, gondola, spacerówka i fotelik, ale już wiem, że w spacerówkę raczej zainwestujemy oddzielnie. W tym modelu jest jak to mówię "przejściówka" - nie ma opcji oparica 90 stopni, tylko tak na skos...dla małego dziecka. Ale, że za wszystko z torbą,śpiworem, parasolką itd. zapłaciliśmy 300zł, to spacerówkę sobie nówkę wypas kupimy 🙂 zwłaszcza, że gondolą to kilka miesięcy się jeździ, a spacerówką "ile wlezie" 🤪
Monika - no to suknia z głowy, mała pewne zachwycona??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak wózek to tylko czterokołowiec. Miałam do czynienia z trójkołowcem i kilka razy dosłownie nie wywróciłam go z Małą Ninką. Na kostce betonowej... Za to kuzynka jest zadowolona- mówi że trzeba się przyzwyczaić. Ja tam się takich wózków już boję, tym bardziej że na pewno nie tylko ja będę go pchała. No i koniecznie pompowane koła. Lepsza amortyzacja a moja ulica jest wyłożona jombami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem ciekawa, co sądzicie o takim wózku :

http://www.dudekdladzieci.pl/pl/p/3w1-LONEX-JULIA-BARONESSA-z-fotelikiem/336

Hmmmm niby te wózki z pompowanymi kołami wydają się większe, pewnie przez stelaż ... ale wydają się być wygodne w prowadzeniu. Cóż, ja się nie znam, więc czekam na Wasze opinie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie nie wiem ... bo tak jak patrze to mi się wydaję że to tylko takie złudzenie, przez większe koła i inny stelaż - może to dlatego tak ???

Tu w tym moim linku on ma koła przednie bardziej wysunięte do przodu, to może dlatego taki się wydaję. a ten Twój ma bardziej pod gondolą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Ja tak na szybko po wizycie się chcę zameldować.
Wszystko z nami ok.
Szyjka długa i twarda - co jest dla mnie najważniejsze.
Emilia w końcu nadrobiła 2 tygodnie opóźnienia i jest już na dobrej drodze.
Wymiary ma na poziomie 25-26 tygodnia.
Waży już 818 gram.

A ja wykończona sam na sam z Kacprem przez te parę dni wyssał ze mnie całą energię.
Rozbrykane mam to dziecię jak nie wiem.
Ale dzisiaj na dobranoc obsypał mnie tyloma buziakami, że myślałam, że się rozpłynę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zakupilam taki wozek za 40zl na licytacji 😉 fart kolor czerwien 🙂 z tym ze uzywany .bo na nowy nas nie stac 🙂
http://www.bobomarket.pl/p,,73450.html
wozek zszedl by za pokazna sumke 😉 ale po telefonie do pana powiedzialam ze za 170zl bezne ten wozek + fotelik maxi cosi
cabrio 🙂 Pan sie zgodzil wiec dalam 600zl za niego aby nikt mnie nie przelicytowal bo za ile by nie poszedl i tak cena z gory byla uzgodniona 😉 Pan musial niezle sie zdenerwowac jak zobaczyl cene koncowa 🙂 za ile mogl sprzedac ten wozek 🙂 dodam ze 130zl bylo z gory za fotelik maxi cosi wiec wozek kosztowal mnie 40zl 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór,

to był długi, ciepły, udany dzień 🙂 Bardzo pozytywny!!!
Najważniejsze - moje wyniki idealne, szyjka ok, słuchaliśmy dziś serduszka no i oczywiście 30 min badań 3d - WSZYSTKO SUPER IDEALNIE 🙂)))

Oto Leoś:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/42/leonekkolazmini.jpg/][IMG]http://img42.imageshack.us/img42/7932/leonekkolazmini.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Jagoda - śliczny Leon i uśmiech powalający 🤪 🤪
Super, że wszystko dobrze.
Daj znać jak poza tym minął dzień bo mieliście nieźle napięty.

Ile ważą Wasze dzieciaki?
Bo szukałam wczoraj ile Kacper w tym wieku ważył ale nie mogłam znaleźć.

A ja po kiepskiej nocy, coś ostatnio spać nie mogę, nie wiem czy to dlatego, że jestem sama czy po prostu zaczyna się już okres bezsenności.
Kacper rano przydreptał z pytaniem no a tatuś gdzie - tęskni za nim strasznie. Dobrze, że K. już dzisiaj wraca.

Ja mam w planach posprzątanie domu, żeby jutro nic nie robić.
Tylko jakoś sił brak.
Pranie już wstawione i pobieżnie ogarnięte, ale wypadałoby się bardziej do tego przyłożyć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

dziękuję 🙂
Faktycznie, Junior był taki uśmiechnięty na tym 3d 🙂
Nidzie mi nie zapisał wagi, ale jak pytałam to ok. 770 gr i od ostatniej wizyty podwoił swoją wage!!! 🤪

Jejku teraz będę miała mało czasu na wszystko :/
Dzisiaj czekam z niecierpliwością na wyniki rekrutacji w przedszkolu. Póki co nie ma żadnych info na stronie a mają obowiązek umieścić takowe do godz. 12stej.

Wczoraj bylismy w mieszkaniu- szok - o godz. 10tej rano juz byla wyburzona sciana i zryte wszystkie płytki! 🤪

Potem bylismy w 3 autokomisach, ale nic jakos nas nie zachwycilo niestety, a jesli cos sie podobalo to mnie jedno a meżowi zupelnie co innego.

Z rodzicami w koncu doszlismy do ładu, usiedlismy i z gory na dol ustalilismy szczegoly remontu - troche mnie zaskoczyli bo zaoferowali sie ze placa na wszystko, my tylko meble 🙂 😆 😆 😎 😎 😎
Moi rodzice tez podjeli decyzje ze jednak zmieniamy z powrotem ekipe na tą naszą sprawdzona drozsza, tata wynegocjowal nizsza cene i mowi ze woli wiecej zaplacic i miec pewnosc ze zdaze niz brac obcego faceta ktory robi to wszystko sam.
My tez sie z tego bardzo cieszymy, bo wiemy ze ta ekipa nasza zrobi nam wszystko na tip top 🙂 🙂
A do tego...jezu nie moge w to wszystko uwierzyc, dzis podpisujemy umowe sprzedazy naszego mieszkania tutaj 🙂 Dogadalismy sie z kupcami, mamy ustalone warunki.
W przyszlym tyg sie przemeldowujemy do Krakowa, mamy juz wnioski 🙂 😆 😆 😆

WIOSNA WIOSNA!!! WIOSNA ACH TO TY! 🙂 🙂 🙂 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, już od kilku dni przeglądam to forum, też mam termin na lipiec, ale jeszcze ciągle nie znamy płci maluszka. Mam pewien problem, a może któraś z Was będzie miała jakiś pomysł, jak to dalej poprowadzić, bo ja już sama nie wiem co byłoby teraz najlepiej zrobić. Ale może od początku :
w 20 tyg miałam ostatnie usg, lekarz coś tam oglądał, mierzył kość udową (było widać na zdjęciu z usg), wielkość dziecka, obwód głowy, wagę, i stwierdził że płci jeszcze nie poda, bo nie jest pewien. A tydz temu na wizycie powiedział, że "proponuje zrobić usg połówkowe, bo akurat jest po 20 tyg" a wg moich obliczeń i terminu, wtedy był już 27 tydzień, a połówkowe powinno być do 24 jak czytałam na necie, bo potem płuca i mięśnie zakrywają serduszko. Myślałam, że w tym 20 tygodniu pomierzył i pooglądał co trzeba, ale widać to nie jest tak do końca. I co ja mam teraz zrobić? Iść prywatnie na to badanie (bo on przyjmuje na nfz, do tej pory był bez zastrzeżeń, a tu teraz takie coś)... bo u niego następne usg ma być około 30 tygodnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...