Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

widzę, że dzisiaj wymiarowo 🙂
Niezbadane są wyroki... 😎
Mój Ksawuś miał też w 33 tc 2,2 kg, a urodzil sie z wagą 3320 g wiec wcale nie jakos dużo, mimo, że ja ważyłam po urodzeniu prawie 5 kg a mąż niewiele mniej 🙂

Drugi synek jest zdecydowanie bardziej ruchliwy. Od kilku dni w sumie niewiele śpi, cały czas skacze i to tak, że jak siedzę sobie spokojnie, to mnie siła w doslownym słowa znaczeniu - odśrodkowa - buja na boki 😁

Co do czapeczek - to ja nie lubiłam tych wiązanych. Mam ich chyba z 15 🙂 ale nie używałam dlugo, bo dziecko w tym wygląda jak ufol 🙃 Dla nas lepsze byly te bez wiazania, ale nigdy nie slyszalam zeby szpital to precyzowal.

Jejku, te z Was, które spodziewają się swoich pierwszych pociech - doskonale rozumiem ciekawość zniecierpliwienie i oczekiwanie. oj i zazdroszczę możliwości drzemek i odpoczywania 🤪
Ja w 1 ciąży też spałam codziennie popołudniu i zawsze podczas drogi powrotnej z Krakowa. Teraz o dziwo, nawet mi się nie chce.
Wczesniej mieszkalam u tesciowej, ktora za mnie wszystko robila, teraz jestem sama sobie sterem itd. 😜 😉
Teraz nie dość, że remont, przeprowadzka, banki, notariusz itd, to jeszcze muszę ugotować 2 obiady i gonić 2 x dziennie za moim trzylatkiem, który nie przyjmuje odmowy jeśli chodzi o zabawy typu - mamo goń mnie! 🙃 😁 Dzisiaj np. poszliśmy po burzy na rowerek i poza skakaniem po kalużach i rzucaniem we mnie mokrej tenisowej piłki to ja byłam pieszym, a Ksawek mi zajeżdzał rowerem drogę i miałam uciekać 😆
W weekend majowy spędziłam 6 godzin w aucie, ale fakt faktem, pod koniec trasy perwersyjnie sciagnelam spodnie do kolan i siedzialam bez bo mi było tak wygodniej 😁

Co do materacy - my mamy gryka kokos, ale Ksawuś spał w łóżeczku do roku, potem już na zwykłej sofie, bo nie tolerował łóżeczka. Teraz właśnie się wahamy co zrobić, ale chyba trzeba będzie kupić łózko z mozliwością dokręcenia piętrowego za jakieś 1,5 roku - żeby chłopaki spali w jednym pokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej brzuchatki 🙂

Super, że dzieciaczki duże i zdrowe !!!!
Ja już się swojej wizyty nie mogę doczekać, jutro z rana na badania krwi, potem do teściów 😠 ale na szczęście tylko na chwilę 🥴
Jagoda mam wielką prośbę podałabyś mi namiary na Waszego alergologa, bo z Kacprem jest co raz gorzej, oczy ma czerwone jak królik 😞 trze je okropnie i się męczy.
Daje mu wapno, ale nie chciałabym dawać zyrtecu bo po nim agresor mu się włącza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagii napisał(a):
Hej brzuchatki 🙂

Super, że dzieciaczki duże i zdrowe !!!!
Ja już się swojej wizyty nie mogę doczekać, jutro z rana na badania krwi, potem do teściów 😠 ale na szczęście tylko na chwilę 🥴
Jagoda mam wielką prośbę podałabyś mi namiary na Waszego alergologa, bo z Kacprem jest co raz gorzej, oczy ma czerwone jak królik 😞 trze je okropnie i się męczy.
Daje mu wapno, ale nie chciałabym dawać zyrtecu bo po nim agresor mu się włącza 😞



wysyłam na prv 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna czekam na twój zakup i recenzję Jedo fyn 4Ds bo ostatnio dużo się o nim naczytałam i wychodzi że to wózek prawie idealny. Też jestem nim bardzo zaciekawiona i niedługo wybieram się na oglądanie go w realu.

Paulina jaacie, ty za 6 tygodni już rodzisz... Nie dociera to do mnie, kompletna abstrakcja. Jeszcze chwila i koniec ciąży...
Mi ten czas, zwłaszcza końcówka strasznie szybko leci. Aż się boję, że nie zdąrzę z wyprawką bo cały czas to odkładam na później. oprócz ubranek i ostatniego zakupu sprzed kilku dni łóżeczka i przewijaka z półkami jakoś reszta poszła w odstawkę. Cały czas później później a tygodnie lecą.

Ja mam materac gryka kokos firmy radir- był w komplecie z łóżeczkiem.

Wizyta w poniedziałek, porównam sobie na końcu wielkości naszych dzieciów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No hej dziewczyny ..ja wlasnie wrocilam od lekarza ..
przez 5 tygodni przytylam 1 kg a moje dziecko 60 gram...
Mała jest naprawde malutka w porownaniu do waszych dzieciatek 🤢 ma 990 Gram i mierzy 36 cm

Moja kolezanka urodziła 🤪 🤪 🤪 13;27 NARESZCIE PO 3 DNIACH MECZARNI !!
Mała wazy 4190 kg i ma 59 cm 🙂 duza dziewczynka !! maz siedzi pod drzwiami na porodowce ja musze zcoreczka w domu 😞 ale info mam na bierzaco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes :-) spokojnie, rodzę za 9 tygodni :-) a od 36 tygodnia ciąży mam już się nigdzie daleko nie ruszać, bo w zasadzie może się zacząć w każdej chwili. Lekarz mi powiedział, że mam jeszcze 6 tygodni spokoju.

9 lipca - planowana cesarka ... no mam nadzieję, że wcześniej się nie zacznie ;-)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martyna, ja będę kupowała w piątek lub w przyszłym tyg. jakoś.
Generalnie jest tak, że na wózek się czeka od 2 do 5 tygodni. Nie wiedziałam o tym, tym bardziej, że kupujemy w normalnym dziecięcym sklepie, bo ceny podobne do tych z allegro, a po ostatnich zakupach dostalismy kartę rabato 10% zniżki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak gorąco !!!

Czy Wy też tak macie ??? Ja zawsze uwielbiałam upał, słońce, opalanie ... a teraz ? Nie mogę ! Ciągle mi duszno, gorąco - nawet w nocy gdy jest odrobinę chłodniej ... po słońcu w taką pogodę przejść to też nie za bardzo mi odpowiada, jej ... tylko cień ... albo siedzenie w domu, chociaż nawet w domu jest mi za gorąco ! Zastanawiamy się bardzo z mężem nad zakupem klimatyzatora przenośnego do domu, bo ledwo się cieplej zrobiło, a ja jakoś źle to znoszę ... a co będzie w czerwcu, albo lipcu ? Takie maleństwo jak przyjdzie na świat, też będzie odczuwać tą duchotę ...

Tak poza tym, to u nas wszystko dobrze. Mały mnie kopie, wciąż ułożony miednicowo, czuję jak dostaję kopniaki po pęcherzu, "tyłku" 🤪 ... ruchliwy jest bardzo ! :-)

Mam jeszcze jedno pytanie do Was ... apropo pajacyków, bo mam kilka, jak to jest z rozmiarami, bo na niektórych jest rozmiar od 0-3m a na innych np 56, 62 ... jak patrzeć na te z rozmiarem od 0-3m czy one nadają się by zabrać do szpitala ???

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też nie wiedziałam że w sklepie trzeba czekać na wózek. Chociaż z drugiej strony dostanie się nowiutki nie zniszczony przez oglądających. Mimo wszystko ja kupuję w czerwcu więc daj znać.

Klimatyzator dzieciaczkowi zwłaszcza tak małemu raczej nie posłuży na korzyść bo wysuszy powietrze, ale na teraz wam obojgu zwłaszcza do bloku super rozwiązanie. Moja mama chlodzila pokój małego Alana nawilzaczem powietrza- urodził się w czerwcu.
Ciepło znoszę narazie dobrze ale strasznie szybko słońcemnie bierze i muszę bardzo uważać żeby się nie spalić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry wszystkim,

mnie dzisiaj pierwszy raz upały dały się we znaki i czułam się rano fatalnie, leżałam, dopiero teraz wstałam. Kawka pomogła.
Dzisiaj mamy wizytę, jestem bardzo ciekawa co tam u Leosia, mam wrażenie, że cały czas jest bardzo wysoko, bo ciągle mam niemiłosierną zgagę non stop i trudności w oddychaniu.
Poza tym Leo tak jak Ksawek upodobał sobie jedną część brzucha i siedzi tam caly czas 🙂

Pauli - rozmiary są bardzo bardzo różne. Niestety rzadko kiedy sugerują coś konkretnego, trzeba raczej brać na oko. Każda firma ma inne te rozmiary i np. mój 3,5 letni synek cały czas mieści się w rozmiarowkach HM na 1,5 roku 😉
Ksawery miał 52 cm jak się urodził i wszystkie ubranka polskich firm roz. 56 były na niego zdecydowanie za duże. A jak ubralam mu na wyście ze szpitala kombinezon 62 to mieścił się tylko w tym miejscu między szyja a nogawkami, do nogawek w ogole nie wsadzalam mu nózek 😉
Jedyną firmą która ma dostepne 50 to HM.

Uciekam wybierać farby i potem Krakow,
😘 😘calusy dla wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):


Klimatyzator dzieciaczkowi zwłaszcza tak małemu raczej nie posłuży na korzyść bo wysuszy powietrze, ale na teraz wam obojgu zwłaszcza do bloku super rozwiązanie. Moja mama chlodzila pokój małego Alana nawilzaczem powietrza- urodził się w czerwcu.
.


Ja polecam cyrkulator powietrza ( coś w tym stylu http://www.electro.pl/Cyrkulator_powietrza_PUR_LINE_BC30CHR-s170399.html ) i używamy razem z nawilżaczem powietrza. Dzięki temu mamy efekt klimatyzacji bez suchego powietrza.
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej 🙂 ja dziewczyny większośc ciuszków kupiłam na 62 cm ponieważ Pani doktor mówi że maleństwo jest szczupłe , ale długie więc tak chyba lepiej . Oczywiście kupiłąm na wyjście ze szpitala komplet jeden na 56 i jeden na 62 i wezmę oba .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola1208 napisał(a):
Hej hej 🙂 ja dziewczyny większośc ciuszków kupiłam na 62 cm ponieważ Pani doktor mówi że maleństwo jest szczupłe , ale długie więc tak chyba lepiej . Oczywiście kupiłam na wyjście ze szpitala komplet jeden na 56 i jeden na 62 i wezmę oba .


hmm, ja nie uzyłam w szpitalu ani jednego kompletu na 62, a mama mi musiała dokupic na czas szpitala sporo ciuszkow na 56. No a dzieciak jeszcze spadnie z wagi przed wyjściem ze szpitala. Dopiero potem zaczyna tak na prawde przybierac na wadze.
Podobnie bylo z pieluszkami - ja mialam neborny z belli bodajze, ale byly za duze i niewygodne i najmniejsze i najbardziej dopasowane byly pampersy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂

Zbieram się na wizytę, już po prysznicu i goleniu - masakra zaczynają się strome schody 😜
Co do ubranek to jeszcze F&F z tesco robi malutkie na 44-50 cm i z tego co wiem to chyba KappAhl ma taką malutką rozmiarówkę.
Ja tam do szpitala biorę 56 zresztą na 56 mam tych ubranek sporo i podejrzewam, że się wszystkie przydadzą.
Rozmiar poza tym rozmiarowi nie równy, Kacper dzisiaj lata w ubraniach na 86-92 na lato bo dalej są dobre.
W sobotę jedziemy odebrać wózek, muszę jeszcze zamówić materacyk i ochraniacze na łóżeczko bo z pościeli póki co rezygnuję.
No i musimy wymyślić z mężem jak będziemy teraz kąpać Małą. Kacpra póki kąpaliśmy w wanience to w pokoju się to odbywało ale teraz przy dwójce będzie to nie możliwe, więc zostaje łazienka która jest malutka - coś będzie musiał K. wymyślić 😜


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja wlasnie wwrocilam z dzialki po calyd niu jestem padnieta troszke pomoczylism sie w basenie z malutka i moja siosgtra maz dojechal i kisol trawe a my grabilysmy i sadzilysmy kwiaty itroche warzyw niema jak swoje wychodowane he powiem wam ze tak sie opalilam a mialam kkrem z filtrem a ramiona mnie pieka i piersi a i brzuszek tez sie opalil choc chodzilam w reczniczku na nim ale czasem zdjeclam i opalona jestem dopiero sie wybiore na grila w sobote ale to juz wiecorkiem po upalach bo jakos mi niesluza za bardzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Ja już po wizycie.
Emilia waży 1300, wszelkie wymiary dokładne na 30 tc.
Wyniki krwi mam wręcz idealne ( nawet lekarka się zdziwiła )
Wód płodowych jest wystarczająca ilość.
Jedyne co jest niepokojące to łożysko 😞 jest zdecydowanie przodujące, dokładnie zasłania wyjście 😞
Ale jest duża szansa, że się przesunie na co ogromnie liczę.
Jeszcze mnie pochwaliła, że w tym miesiącu przytyłam tylko 1,5 kg 😉
No i najważniejsze Mała już się przekręciła 🤪 i jest główka w dół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, w końcu w domu.

Ja mam dzisiaj od rana jakiś kiepski dzień.
Objezdzilismy sie jak głupki po te farby cholerne. W jednym ceny z komosu, w drugim moze ze 30% kolorów z kolekcji, w trzecim same puszeczki po 2,5 L, w czwartym nie mozna placic kartą, masakra jakaś!
Słuchajcie, jak Pani w kasie podliczyla nas za wszystkie farby to nie wierzylam...prawie 800 pln! 😠

Do tego nie bylo kolorow ktore sobie wczesniej wybralismy i musielismy szybko zmieniac decyzje, czego nie znosze.
Remont tez jakby utknal. Koles - szef ktory mial byc od poczatku do dzis sie nie pojawil, zamiast we trzech robia wszystko we dwóch 😠 Nawet płytek nie zaczeli jeszcze klasc. No nic, doskonale wiedzą, że maja czas do konca maja inaczej nie dostana calej kasy i juz.

Co do wizyty u gina. Tez mnie zezloscił. Nawet mnie nie zbadał! mimo, ze pytalam o to 2 razy! tak wiec tylko USG i rozmowa o porodzie. Okazalo sie ze tak jak myslalam, ma urlop na przelomie lipca i sierpnia i widzę, ze ma parcie na planowane cięcie - zeby mi zrobic przed urlopem 😠 a ja nie chce!

Z dobrych wiesci, z Leonkiem wszystko OK, rosnie książkowo, wazy 1200, nadal głowką do góry.


Monika się coś nie odzywa - Monia, napisz coś do nas! jak u Was???


Dobranoc wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
800 zł??? Co to za farby i jak duże jest twoje mieszkanie??? Jestem sama w szoku i nie dziwię się twojemu zaskoczeniu przy kasie. Chyba, że zaszalałaś i na każdą ścianę inny kolor 😉

Dziewczyny potrzebuję sposobu na drzemkę w dzień. Nie umiem spać w dzień... I mimo że czasami po południu jestem skonana i potrzebuję chwili oddechu to tylko leżę i przewracam się z boku na bok i denerwuję ;/

No i druga sprawa. Często piszecie o skurczach, że cały brzuch napięty, obolały, ciągnie... Czy to możliwe że ja nie mam skurczy??? Owszem, czasami brzuch mi twardnieje wieczorem np, ale nie odczuwam żadnych innych dolegliwości. Zero bólu, ciągnięcia...

Czy taki ostry krótkotrwały ból po jednej stronie brzucha mógł być wywołany uciskiem na jelita??? Wczoraj gdy już leżałam, postanowiłam się przekręcić na prawy bok, mocno się skręciłam i trochę mnie zakuło tak max z prawej strony, ale najgorszy atak był jak za chwilę wstałam. Po pół minuty przeszedł. Później jeszcze przez pół nocy nie mogłam się obrócić na prawy bok bo trochę czułam ten ból jak się przewracałam. Dzisiaj jest już ok. Maleństwo się rusza, zero jakichkolwiek upławów, obolałych miejsc, napięć. Trochę się wczoraj przestraszyłam tego ale się nie powtórzyło i czułam Maleństwo cały czas więc zaczęłam sobie tłumaczyć że to pewnie jakiś ucisk i wszystko ok jest. Sama nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Ola ja jestem zalewana masakrycznie od samego początku i to mnie wkurza 😠 ble
henimedes oczwiście że to możliwe że nie masz skurczy i tylko się cieszyć ale ja w ciąży z LENĄ miałam już bardzo wcześnie i twardy brzuch i też nie wiedziałam ze to mam , nawet bym sie nie spodziewała , tylko ten cholerny ból krocza po 25 tc ale to właśnie wszystko było tym spowodowane i uciskiem małej na szyjkę i jej skracanie
dopiero po 7 dniach w szpitalu w 32 tc zauważyłam różnicę i brzuch był inny he he
Jagoda ja wierzę ze farby mogą tyle kosztować
my malowaliśmy tu na wsi 3 lata temu , nie wiem jaka powierzchnia ścian i sufitów ale powierzchnia piętra to 100 m/kw
za farby zapłaciliśmy około 2000 tyś i to większość było na biało , no ale niektóre ściany malowane 3 razy, do tego te grunty czy coś, jeszcze dodatkowo 4 inne kolory i jeden jakiś taki super wypasiony w sypialni
z resztą co tu się dziwić , w zeszłe lato malowałam samą huśtawkę na zewnątrz i z tymi wszystkimi podkładami wyszło prawie 300 zł 🤢
no to chyba tyle
u na OK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):


No i druga sprawa. Często piszecie o skurczach, że cały brzuch napięty, obolały, ciągnie... Czy to możliwe że ja nie mam skurczy??? Owszem, czasami brzuch mi twardnieje wieczorem np, ale nie odczuwam żadnych innych dolegliwości. Zero bólu, ciągnięcia...



Martyna- ja też nie mam żadnych skurczów. Przestał mnie boleć kręgosłup, na siku wstaje tylko raz w nocy, zaczęłam się wysypiać i wstaję o 7:00. Lepiej, bo dłuższy dzień 🙂 Nic mnie nie boli, żadnych upławów, brzuch miękki.. Lekarz mówił, że moja ciąża jest wzorowa.
Poprawiła mi się hemoglobina ( z 10,3 ma 11.3), Waga 7 kg na plusie, jedyny minus to rozstępy w okolicach pępka- 5 pasków :/ no i że brzuch mi wysadziło, że w mało rzeczy się mieszę.
Dziecko mam też wzorowe 🙂 Rusza się, wypycha, nie kopie w żaden nieprzyjemny sposób 🙂
Super się czuje w ciąży, ale już bym chciała Juniora mieć przy sobie 🙂

a to Mój Kluseczek
[IMG]http://i42.tinypic.com/347b77m.jpg[/IMG]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...