Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Brzuchatki!!!
Martyna - ja bym się na Twoim miejscu nie stresowała brakiem dolegliwości, ja też do tej pory nie miałam skurczów, ani bólu brzucha i dzięki Bogu, bardzo sporadycznie tylko mam twardszy właśnie pod wieczór...
Justyna - Kluseczek słodki 🙂 ja miałam dziś noc bez bólu pleców, więc wiem jaką ulgę odczuwasz 😜
Jagoda - tak jak Gizelda, świetnie Cię rozumiem, rok temu na malowanie mieszkania wydaliśmy takie pieniążki, że się tego nie spodziewałam, myśląc, że farby to przecież najtańsze w remoncie!!! 🤪
Olu - a jak po tygodniu matur?? koniec masz?? co do upławów to nie wiem, ja na pewno od początku mam więcej i rzadszej wydzieliny, ale nic poza tym.
A u nas aktywnie, zaczęliśmy szkołę rodzenia, zwiedzaliśmy już poródówkę, sale porodowe i poporodowe, omówiliśmy fazy porodu krok po kroku...jak na razie jestem zadowolona, te dwa spotkania mieliśmy z szefową położnych z oddziału, gdzie zamierzam rodzić, a następny tydzień z położną, która na co dzień odbiera tam porody, zwolenniczką aktywnego porodu i pozycji wertykalnych, które będziemy ćwiczyć. Jedyny minus to doświadczenia dźwiękowe - zajęcia mamy piętro nad porodówką - wczoraj przez ponad dwie godziny jakaś kobitka darła się (dosłownie) jakby ją ze skóry obdzierali, masakryczne wrażenie, mnie sparaliżowało....

Co do mebelków, szukaliśmy w całym naszym mieście, ale koniec końców wybraliśmy się do Ikei, jedyne 2 i pół godz. w jedną str w upale bez klimy.... droga mnie wymęczyła, ale z zakupu mebelków jestem zadowolona, w weekend skręcanie 🙂
Aktywnie też oglądamy auta, także dzieje się 🙂

dziś padam na twarz, zwłaszcza, ze byłam w pracy pozałatwiać kilka spraw i w szkole na kursie, a wczoraj po wycieczce do Poznania i szkole rodzenia do domu dotarliśmy o 22, bo zajęcia mamy do 21:00, ale zwykle kończą się później (mamy mają masę pytań)...

dziś chwila na relaks...a jutro od rana szkoła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny..
Jak wasze samopoczucie dziś ?? U mnie strasznie czuje się taka wymęczona przez ta deszczowa pogodę .. Ciągle ziewam i jestem ospała ...Lecz czuje się świetnie.. w porównaniu do ciąży z Amelka .. zupełne przeciwieństwo mam 7 kg na plusie a nie już 16 kg nie czuje skurczów , ból w kręgosłupie rzadko się zdarza , raczej jak mam bardzo aktywny sprzątający dzień lub naprawdę dużo wędruje ale przy położeniu się na chwilkę przechodzi wiec tez pryszcz 🙂 Mała może za dużo nie wazy bo nawet nie ma 1 Kg ale lekarz mówi ze nadrobi jak urodzę 🙂 Juz pisałam ze maż był na USG ja od kiedy zaszłam w ciąże nie widziałam malej na monitorze ani razu ;/ ale maż mówił ze strasznie ssała kciuka ! to aż mi się łezka zakręciła w oku już chciała bym urodzić naprawdę ..No i stosunki z moim mężem się poprawiły co jest dla mnie obiecujące 🙂 zaczoł głaskać brzuszek...po tym jak zobaczył maleństwo znajomych ,jest bardziej czuły to chyba znaczy ze moje wahania nastrojów troszkę ustały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuchaki 🙂

U nas dzisiaj intensywny dzień, niedawno wróciliśmy od teściów.
Musieliśmy pojechać na Śląsk załatwić sprzedaż samochodu.
Super się złożyło, bo jeszcze z teściową zdążyłam lumpeksy obskoczyć i nas obkupiłam oczywiście najwięcej dla najmniejszego członka rodziny 🙂

Kochane jak nie macie żadnych dolegliwości to nie trzeba się martwić tylko cieszyć 😉
Ja jakoś tak niefajnie przechodzę ciążę, mnie ciąża boli, choć ta i tak jest łagodniejsza niż pierwsza.
Brzuch boli czasami strasznie ale nie ma zmiłuj się przy Kacprze i trzeba przy nim zaciskać zęby i biegać.

Justyna - klusek piękny 🙂

Jagoda - wiem ceny farb i tego wszystkiego są masakryczne. Myśmy roboli tylko jeden pokój a za farby i inne pierdoły potrzebne do remontu zapłaciliśmy 700 zł 😞

Jutro rano czeka nas jeszcze wycieczka po wózek, a potem to już na allegro pozamawiam resztę potrzebnych rzeczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello,

te farby to nic specjalnego, wybieralismy w miare te nie najdrozsze, a mieszkanie jest male! tylko 2 pokoje! Powiem tez na marginesie, ze w Castoramie, gdzie niby nikt nie pobija ich cen, cena puszki 5 litrowej DULUXA kosztuje 106 czy 110 pln, a w innych sklepach sa po ok. 90 pln, a kolory z zeszlej kolekcji nawet po 86 pln.
Nie wspomne o innych wydatkach, ktore my ponosimy. Np. za durne oscieznice do 3 szt drzwi - 821 pln!!! plus oczywiscie skrzydla drzwi.
Kuchnie, nowe meble (bo te co mamy nigdzie sie nie mieszcza), dzisiaj podpisalismy umowe na ubezpieczenie auta, do tego dzwonila baba ktora kupuje nasze mieszkanie - we wt wyciagnelismy pismo z banku, za ktore pko bp policzylo sobie 300 pln i dzis mi baba dzwoni ze potrzebuja na przyszly tydz kolejny raz ze świeższa data ten sam kuzwa papier i znowu 300 pln!!!! kazalam jej szukac innego notariusza albo niech se sama placi! 😠 😠
A gdzie tam jeszcze wyprawka, gdzie inne pierdoly.... 😞 😞 😞
Gramy gramy w tego totka i nic 😮 😲

Justyna - piękny Klusek 🙂

Co do objawów - ja mam juz 14 kg na plusie i czuje sie calkiem calkiem. Dziwi mnie fakt, ze od 3 dni ledwo chodzę b mam mega niskie cisnienie! (a mialam cc z powodu ogromnego nadcisnienia, obrzeków itd.). ale walne kawkę i jest ok.
Nie mam tfu tfu obrzekow, ucisków, nigdy nie miałam w obu ciazach skurczów, kregosłup ani rwa póki co nie odzywaja sie, uplawy /nie uplawy - faktycznie musze zmieniac wkladki dosc czesto.
Spi mi sie dobrze, siku owszem z 5 razy latam.
Ogolnie przyznam szczerze, ze zdecydowanie gorzej sie czuje siedzac w domu niz jak sie nalatam 🙂 Jak sie narobia, nabiegam, naspaceruje, nagotuje itd. to potem jakos i latwiej zasnac i jakos nie ma czasu myslec czy cos boli.
Sennosci tez nie mam - ciekawe, bo w 1 ciazy spalam duzo, nawet w dzien, mimo, ze nie umiem normalnie spac w dzien. Teraz ide spac po 24.00, wstaje po 7mej i jest ok 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariette - super ze sie uklada 😆

Dagii - ja juz sie nie moge doczekac krakowskich lumpexów ;D 😎

Henimeds - wydaje mi sie ze te klocia przy przewracaniu sie z boku na bok to więzadla macicy, to one zazwyczaj tak bolą ostro.

Ola- podziwiam 🙂 Gdybym miala teraz zdawac mature...czizas, moj mózg w czasie ciazy zmniejszyl swoja pojemnosc co najmniej o polowe 😁


Ooo, przypomnialo mi sie co mi najbardziej dokucza - ZGAGA!!!! non stop caly czas nawet po małym kęsie mam ogień w przełyku - ochyda! juz od dluzszego czasu nie pije bardzo cieplych napojow - do wszystkiego dolewam zimnej wody 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😞u nas lipa leze w bydgoszczy na komunii nie bede mam cukrzyce ciazowa dostaje 2 rozne insuliny i do tego czepiaja mi sie wagi maluszka podejrzewaja hipotropie plodu a jego obecna waga to 1470 i raz zmieniaja mi termin porodu ns 19 .07 a raz przywrscaja pierotny termin czyli 05.07.i wez tu sie ni denerwuj mam juz dosc skurczy chwilowo brak ale cos tam z ob nie tak i maja mi dzis podac antybiotyk trzymajcie kciuki za nas bo ja psychicznie jestem rozbita pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Mamy wózek 🤪 🤪 🤪
Kacper zadowolony, jeździ nim teraz po całym domu 🙂
Byłam jeszcze patrzeć na cny innych rzeczy i jednak allegro wygrywa.

Monia kochana trzymaj się dzielnie, wiem, że serce boli ale jak mus to mus 😘 😘 😘 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Kacper usypia, mąż chyba zaraz wybywa do kolegi, także spokojny wieczór mnie czeka.
Dobrze, że dzisiejszy dzień już się kończy bo był masakryczny.
Nie wiem czy to pogoda, czy moje hormony ale kłóciliśmy się co chwilę 😞
Po południu poszliśmy jeszcze na plac zabaw z Kacprem to się nam humory trochę poprawiły.

Justyna - wózek X-Lander XA Arctic, używany ale w świetnym stanie.
Z fotelikiem Maxi Cosi CABRIO FIX i torbą
[IMG]http://imageshack.us/a/img42/1541/4215077.jpg[/IMG]
[IMG]http://imageshack.us/a/img838/1518/3291022.jpg[/IMG]
[IMG]http://imageshack.us/a/img607/2303/6255300.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny ! 🙂

Monia trzymaj się !:*
A ja dzisiaj zaszłam do kasyna - bo mój chciał raz sobie zagrac jak to mówił "za dyche" no to ja też w jedną wrzuciłam dziesięc złotych chociaż kompletnie nie wiem na czym to polega , i wiecie co ? - wygrałam 1700 zł ! W sam raz na wózek , szczęście jak nie wiem , chyba musze w totka zagrać . W poniedziałek mam usg w 3d może na nim bedzie widoczna płeć . Mam nadzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry wieczór!!!
Monika - trzymaj się dzielnie, jeszcze wytrzymaj trochę, dla maleństwa!! przykro mi, że z córką nie możesz być na jej komunii św. 😞
Dagii - śliczny wózeczek 🙂
Olu - gratuluję farta!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Mamusie,

Monia, nie wiem co mogłoby Cię pocieszyć 😞 Ja wierzę, że zawsze coś dzieje się po coś - że jest jakiś sens każdej złej sytuacji. Trzymaj się dzielnie 😘

Ola - Ty farciaro!!! wow!!!! 🤪 ja jedyne co w życiu wygrałam to płytę CD w RMFie w czasie, kiedy jeszcze nie miałam odtwarzacza 🙃 😁

Dagii - daj znac jak sie bedzie spisywal wózek. My pod koniec roku moze kupimy jakąś spacerówkę.

A my dzisiaj bylismy u fryzjera - Smyk ma nową fryzurkę, ja również i jestem mega zadowolona! za oba strzyżenia z myciem głowy zaplacilam 30 pln hehehe 😁

Dzwonilam wczoraj do naszej alergolog, bo nie mozemy sobie w zaden sposób poradzic z naszym aniołkiem 😞 Ksawek jest nie do zniesienia a do tego w ogole odmawial jedzenia jakiegokolwiek no i kazala odstawic natychmiast antyhistaminy albo na proble zmniejszyc dawke. od dzis testujemy mniejsza dawke. zoabczymy co bedzie.

mielismy jutro jechac do zoo, ale ponoc ma lać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - na razie wózek przechodzi testy Kacprowe i daje radę 😜
My tez mamy jutro w planach zoo, bo Kacper już nam marudzi od tygodnia, że chce do zoo,
ale pogoda nas odstrasza, zobaczymy co będzie rano.
Podobno ma być 8 stopni 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dagi super wozkek ja pewnie kupie pod koniec miesiaca albo w czerwcu ola ale fart ja to raz wygralam 10zl w rogaliku heh co do zoo to ja tez by sie wybrala ale do warszawy mam najblizej ale moj maz w niedziele nigdy niekieruje bo w sobote zawsze sobie pije piwko a ja nieumiem jezdzic a niechce mi sie tluc pks teraz u nas dzis tez leje od rana niechce sie wstac zrobic obiadu nawet ale zarasz musze od wtorku znow robotnikm wchodzi i przy okazji robi pokoj maly z rabatem 300zl to chyba za ta baterie co zle podlaczyl wiec znow bedzie pyl i kurz masara ale coz przetrwam jakos ten ostatni remont co do farb to naprawde ceny straszne ja niemoge sie zdecydowac na kolor myslalam o blekicie albo seledynowym ale zobaczymy kupie probniki najpierw i wyprubuje milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o wózek ja planuje kupić z Tako albo x-landera ale to dopiero w przyszłym miesiącu - jak będe znała płeć 🙂 Pieniążki z wygranej odłoże (część) drugą cześć doda się z wypłaty i będzie w sam raz na wózek . A częśc wygranej przeznacze na zrobienie przyjemności swojej mamie 🙂 Przyjedzie co prawda tylko na jeden dzień do polski ale zawsze cos 🙂 Noo i planuje tez pomalowac łazienkie i kuchnie - bo remont był 3 2 lata temu ale ściany w tych dwóch pomieszczeniach wiadomo - brudne 🙂 A kiedy pomalować jak nie teraz ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje Olu !! ja raz w życiu wygrałam własnie w maszyny 2700zl ale to byl okres kiedy remontowaliśmy mieszkanie i całość oddalam mojemu tacie bo wyłożył ale dług mieliśmy z głowy 🙂

Monika -wspolczuje ci zaraz przypomina mi sie ciaza z Amelka tez tyle wtedy przeszlam 😞 i straznie balam sie powtorki , ale bedzie dobrze juz nie zostalo duzo dasz rade !! ja do 6 miesiaca caly czas lezałam w szpitalu a potem mialam jeszcze pare wizyt kilku dniowych ...

Wozeczek Sliczny uważam ze x-ladery sa naprawdę ładne i zdaja sie na trasach ..No i fotelik tez bezpieczny 🙂

Ja sprzedałam w końcu biurko i mam miejsce na łóżeczko .. dziś pani przyjeżdża jeszcze po krzesło do biurka i zabieramy się za łóżeczko 🙂 papierkiem ściernym i malowanko na wenge tak jak pozostałe meble aby do lata farba przeschła i nie śmierdziała... zamowilam tez baldachim ,i przescieradlo z falbanka maskujace oraz ochraniacze 🙂 ..narazie lozeczka nie bedziemy składac tylko malowac jednak wole rozlozyc je pod koniec czerwca bo od 1 lipca wyjezdzamy na 2 tyg na urlop wiec jak wroce wole miec wszytko uszykowane 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jaacie, Monika... Współczuję. Wiem jak to denerwuje i nosi- kuzynka przeleżała w szpitalu od 5-go miesiąca ciąży. Teraz gdy Jula ma 3 miesiące mówi, że ten czas spędzony w szpitalu Mała jej cały czas rekompensuje. W ogóle, zapomniała o nim już kilka godzin po narodzinach. Do lipca już niedaleko 😉

Nie wiem co to było z tym ostrym bólem ale najważniejsze, że się nie powtórzyło i niech tak zostanie. Jutro wizyta... Sialala, cieszę się i znowu dygam, żeby wszystko było ok. Te obawy chyba nigdy nie znikną 🤨

Olu gratki- szczęściara z ciebie że hej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...