Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ewka25 napisał(a):
Hej Dziewczyny.

Przeczytałam wszystkie strony i postanowiłam napisac. Też jestem w ciąży i termin z @ mam na 10 sierpnia, natomiast drugi na 14 sierpnia 2013. To moja druga ciąża - pierwszą niestety poroniłam. Ale jestem dobrej myśli. 🙂
Mam do Was pytanie, czy Wy na każdej wizycie u gin macie/będziecie miały usg?

Pozdrawiam
Ewka


Hej fajnie, że dołączasz do nas cieszymy się bardzo 🙂
A co do usg to ja mam na każdej wizycie, a chodzę prywatnie raz w miesiącu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej asia ogole juz mi wszystko przeszlo troszke boli kregoslup a poczatki ciazy byly okrapne ciagle mdlosci caly grudzien i polowe stycznia przelezalam w domu w piatek bylam na usg ale niestety niepoznalam płuci swojego malenstwa bo lekarz powiedzial ze zle ulozone ale za to slyszalam i widzialam bicie serduszka ruch tez juz czuje wiec jestem szczesliwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrze, że ten gorszy okres już Tobie minął. Ja mam wizytę następną 6 marca i to będzie mój 17 tydzień więc mam nadzieję, że już się dowiem co będzie. Normalnie nie mogę się doczekać tak mnie zżera ciekawość! Ale muszę być cierpliwa 😉
A intuicyjnie jak myślisz co będzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga super że jesteś 🙂 Na nastepnym usg pewnie juz sie dowiesz kogo tam nosisz 🙂 ja jeszcze poczekam... 😞 Jestem ostatnia w kolejce... 😞 A jeszcze jak urodze tak jak Kinie tydz po terminie to już wgl...

Ciekawe co tam u henimedes po wizycie i USG... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój ginekolog powiedział, że w ciąży powinno się robic 3 usg. Między 11-13 genetyczne, później w 20 no i trzecie pod koniec ciąży. No chyba, że jest potrzeba częściej np. ciąża zagrożona. Miałam już usg genetyczne, teraz będę czekac na drugie - trochę długo 😞

Gosia734 - pytałaś jak się czuję. Boli mnie tylko kręgosłup, a tak poza tym ok. Od samego początku biorę luteinę na podtrzymanie ciąży. A za 2 tygodnie gin założy mi pessar (krążek) na szyjkę macicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj wiem co znaczy ból kręgosłupa 😞 Nic mi nie daje robić... 😞 Luteine brałam z córcią jak byłam w ciąży pod koniec bo we wrześniu się jej już śpieszyło na świat a termin miałam na 6.11 🙂 A taka cwana że namyśliła się dopiero 13.11 🙂 A ten krążek w jakim celu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No widzisz napędziła Ci strachu a później się rozmyśliła 🙂 A krążek zakłada się w przypadku niewydolności szyjki, jak się skraca, dzięki czemu można zapobiec przedwczesnego porodu. Na tą chwile nie mam tego problemu, ale ze względu na wcześniejsze problemy lekarz zdecydował się założyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes - moje dane do tabelki 🙂

Imię mamy- Ewa
Wiek mamy- 24
Która ciąża- Druga
Termin porodu- 10 SIERPIEŃ 2013
Zachcianki- Orzechy Włoskie i Żelki 🙂
Płeć ( co mówi Ci intuicja)- MYŚLĘ, ŻE BĘDZIE TO CHŁOPIEC
Imię/Imiona- Mateusz/Lilianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
intuicyjnie to mam przeczucie ze to bedzie dziewczynka bo mam takie same objawy jak w pierwszej ciazy ale ciekawe czy sie sprawdzi ogilnie to tez jeszcze bym chciala dziewczynke ale musze czekac na usg polowkowe i moze sie dowiem bo tez mnie ciekawosc zzera takto moze bym juz zaczela cos lupowac w pierwszej ciazy wiedzialam juz w 15tyg ze to dziewczynka teraz sie jeszcze naczekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19877 napisał(a):
A więc czekamy na relacje po wizytach Gosiu i Martyno 🙂
Do wieczora proszę napiszcie jak się miewają wasze maleństwa, ile warzą, ile mierzą 🙂 i czy wszystko w porządku.
Ale najbardziej jestem ciekawa co do płci Twojej dzidzi Martyna 😉


Witam nową sierpnióweczkę 😉 Dagmara, Ciebie też 😉 Fajnie że tutaj też jesteś 😉 Zaraz dopiszę do tabelki 😉 Liliana- piękne imię 🙂 I dla małej dziewczynki i dla nastolatki a jakie dostojne w dorosłym wieku... Daga, ciebie też dopisać?? 😉

Co do płci mojego dziecka... Gin określiła jako- Wywrotowiec 🤪 Stanęło na głowie, odwróciło się tyłeczkiem i sobie głęboko zasnęło :P I tyle na ten temat :P Także dowiem się za 4 tygodnie- może 😁 Jeśli znowu nie przyjmie dziwacznej pozycji do spania. Wszystko jest ok. Serduszko ładnie bije, ma 12 cm. Sprawdziła mi szyjkę ze względu na te bóle w dole i też ok. Po prostu rozszerza się kość łonowa i miednica. zmierzyła pH, waga w miejscu. Na bóle głowy awaryjnie paracetamol lub apap.

Ja mam USG robione co 4 tyg. i nawet za każdym razem dostaję jak to mówi moja gin "pamiątkę do albumu".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Daga i Ewka 🙂
Henimedes super, że wszystko oki i dzidzia ładnie rośnie! Wywrotowiec - dobree 😉

A ja się Wam pochwalę zakupiłam dzisiaj mój pierwszy krem przeciw rozstepom 😁 Pharmaceris - podobno działa cuda, a jak bedzie, to się okaże za jakieś pół roku... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoniaG napisał(a):
Cześć Daga i Ewka 🙂
Henimedes super, że wszystko oki i dzidzia ładnie rośnie! Wywrotowiec - dobree 😉

A ja się Wam pochwalę zakupiłam dzisiaj mój pierwszy krem przeciw rozstepom 😁 Pharmaceris - podobno działa cuda, a jak bedzie, to się okaże za jakieś pół roku... 😉


ja mialam pharmaeceris ale uzywalam sporadycznie. zreszta to moze zbieg okolcznosci. kolezanki ktore uzywaly kremow na rozstepy i tak je dostaly. ja uzywalam moze raz na miesiac i nie dostalam. a na pharmacris jest adnotacja ze od 4 miesiąca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jamargaretka napisał(a):
MoniaG napisał(a):
Cześć Daga i Ewka 🙂
Henimedes super, że wszystko oki i dzidzia ładnie rośnie! Wywrotowiec - dobree 😉

A ja się Wam pochwalę zakupiłam dzisiaj mój pierwszy krem przeciw rozstepom 😁 Pharmaceris - podobno działa cuda, a jak bedzie, to się okaże za jakieś pół roku... 😉


ja mialam pharmaeceris ale uzywalam sporadycznie. zreszta to moze zbieg okolcznosci. kolezanki ktore uzywaly kremow na rozstepy i tak je dostaly. ja uzywalam moze raz na miesiac i nie dostalam. a na pharmacris jest adnotacja ze od 4 miesiąca


Wiem właśnie, że nie ma reguły i tak naprawdę wszystko zależy od skóry... ale nawet jeśli dostanę, to przynajmniej nie będę mała wyrzutów sumienia, że nic nie zrobiłam 🙂 a co do 4 miesiąca, to w środę zaczynam 14 tydz, więc mam nadzieję, że już dziecku nie zaszkodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam krem z firmy... Gerber 😜 Nic na nim nie pisze kiedy mogę stosować. Smaruję tak od 12-13 tyg. raz dziennie. Też wychodzę z założenia że przynajmniej będę miała pewność że próbowałam walczyć z tymi rozstępami. Może dodatkowo spróbować z oliwką dziecięcą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewka25 napisał(a):
henimedes - moje dane do tabelki 🙂

Imię mamy- Ewa
Wiek mamy- 24
Która ciąża- Druga
Termin porodu- 10 SIERPIEŃ 2013
Zachcianki- Orzechy Włoskie i Żelki 🙂
Płeć ( co mówi Ci intuicja)- MYŚLĘ, ŻE BĘDZIE TO CHŁOPIEC
Imię/Imiona- Mateusz/Lilianna


Ewa, jeżeli chodzi o żelki... Na takie z kwaśną posypką może?? 😉 Bo ja takie uwielbiam teraz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wiecie co ja zauważyłam, że uwielbiam teraz jeść... większość potraw i rzeczy o których tylko usłyszę 😉 piszecie o żelkach - mam ochotę na żelki, klientka dzisiaj wspomniała o szarlotce na ciepło - pobiegłam po pracy na szarlotkę 😁 a już nie daj Boże niech ktoś wspomni o pizzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...