Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No tak, przy 2 ciazy to juz nie ma sensu 😉 ja się chyba wybiore u nas, bo slyszalam, ze prowadza to polozne i naprawde fajnie i ciekawie. Podobno dużo rzeczy sie mozna dowiedziec, bardzo przydatnych pozniej nie tylko przy porodzie, ale i przy opiece nad dzieckiem 🙂 tyle ze to jeszcze trochę czasu, bo do takiej szkoły to koło 7 miesiąca chyba najlepiej iść.
A jak tam dzisiaj samopoczucie dziewczyny? U mnie noc ok, a teraz jakiegos powera dostalam, że chyba go wykorzystam na ogarnięcie domu 😉 miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mnie nic szkoła rodzenia nie dała - tym bardziej że miałam cc.

ale nie żałuję że chodziłam i myślę, że jesli ma się taka możliwość to warto. Babcia moja 20 lat pracowała na porodówce i mowiła ze dziewczyny po szkole rodzenia rodzą zupełnie inaczej niż te w czasach gdy nie było takich szkół. mówiła ze sa spokojnijesze, słuchają położnych, kontrolują oddech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie tez juz nudzi to lezenie w lozku ale puki co do nastepnej wizyty czyli 15.03 niemam wyjscia lecz niewiem jak ja to zniose tak mi sie juz nudzi co do samopiczucia juz ok przeszly poranne mdlosci i czuje sie jak nowo nardzodzona malenstwoo kopie wiec jestem spokojna tylko to twardnienie brzucha jest meczaca zazywam nospe 2razy dziennie i jakos daje rade dorze ze moja corcia jest grzeczna i niemam z niam problemu ja leze a ona ladnie sie bawi na dywanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
mnie tez juz nudzi to lezenie w lozku ale puki co do nastepnej wizyty czyli 15.03 niemam wyjscia lecz niewiem jak ja to zniose tak mi sie juz nudzi co do samopiczucia juz ok przeszly poranne mdlosci i czuje sie jak nowo nardzodzona malenstwoo kopie wiec jestem spokojna tylko to twardnienie brzucha jest meczaca zazywam nospe 2razy dziennie i jakos daje rade dorze ze moja corcia jest grzeczna i niemam z niam problemu ja leze a ona ladnie sie bawi na dywanie 🙂


Takie dzieci to skarb 🙂 grzeczne, same się sobą zajmą 🙂
Daga a wiadomo skąd się bierze takie twardnienie brzucha?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja chyba chcę chodzić do szkoły rodzenia. I tak mam dużo wolnego czasu, już będzie po sesji więc się rozerwę trochę. Nie zdaję sobie sprawy jak ten poród wygląda, jak to jest później, co mam robić a czego nie. Boję się wszystkiego więc może będę się bała mniej...
Szkoła rodzenia jest od 20 czy 24 tyg ciąży???

Więc ten twardy brzuch to poprostu skurcze??? Pytałam Dagii, ale pewnie w tym zamotaniu nie zauważyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niezauwazylam a to dlatego ze przez ten wolny czas buszuje po tych forach jak szalona i czytam ale ten twardniejeacy brzuszek to skurcze i czasem bolesne ale musze dac rade a co do muzyki to i owszem slucham ale mala okupuje tv ciagle nawet jak sie bawi to bajka musi leciec heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 a może jeszcze jakiś magnez? On pomaga przy skurczach a na skracającą się szyjkę mój lekarz za tydzień będzie zakładał mi właśnie ten pessar taki krążek na szyjkę macicy.

Co do szkoły rodzenia, to u nas zajęcia są bezpłatne od 18 do 21 a ja musiałabym dojeżdzac 30 km. Nie mam prawa jazdy, a mąż pracuje na rożne zmiany. Dlatego zrezygnuje chyba, ale bardzo chętnie bym się dowiedziała tych wszystkich rzeczy, które są w szole rodzenia, poród, pielęgnacja dziecka. Wyczytałam na stronie, że cykl pełnego kursu trwa ok. 11 tygodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o magnezie nic niemowil i o takim passerze ale moze jak pojde na nastepna wizyte i skorci sie jeszcze bardzie to moze wtedy powie moja lekarka wychodzi z zalozenia ze niema co panikowac za wczasu a ja jestem panikara i na kazdej wizycie zadaje jej tyle pytan az pewnie ma mnie dosc 😉puki co leze ciagle a tobie ewka tez sie skraca szyjka ?????? wiadomo od czego sie to robi>?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi w pierwszej ciąży się skracała, dlatego teraz mimo, że się nie skraca to lepiej dmuchac na zimno. Niestety nie mam pojęcia skąd się może to brac. Nie mamy na to wpływu, jakaś poprostu niewydolnośc. No i trzeba leżec i odpoczywac 🙂
Myślę, że powinnaś brac magnez nie zaszkodzi maluszkowi a na pewno Ci pomoże przy skurczach. Dziwne, że Ci tego nie mówiła, bo nospa jest rozkurczowa, ale żeby pozbyc się tego no to trzeba się wspomóc magnezem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga magnez na pewno nie zaszkodzi. Mi od ostatniej wizyty tez przypisal asmag forte 2x dziennie, nie ze wzgl. na szyjke, bo z nią podobno narazie ok, ale ze względu na przyszłe skurcze. Ten mój lekarz jest naprawdę dobrym fachowcem i mówi, że od 2 trymestru zaleca dziewczynom magnez, bo nie dość ze zapobiega niepotrzebnym skurczom, to jeszcze przed porodem jakiegośtam stanu przedrzucawkowego później nie ma. Cokolwiek tzn... w kazdym razie ja mu wierzę i biorę asmag jak przykazał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuski 🙂 Ja też dzisiaj coś wenę złapałam i wysprzątałam całe mieszkanko od A do Z, aż jestem z siebie dumna i nawet ta durna pogoda mi nie przeszkodziła - raz sypie śnieg, raz świeci słońce - nie nadążam xD Chyba faktycznie kolejny trymestr zaczyna działać pozytywnie i wreszcie zaczyna mi sie CHCIEĆ 🙂
Postanowiłam, że pójdę jutro do pracy chociaż na pół dnia. Trzeba się w końcu ruszyć do ludzi, bo nic to z tego 😉
A teraz biegnę zjeść rosołek 🙂 mniam...

henimedes z chęcią bym Ci oddała mój ogródek, gdybym go tylko posiadała 😉 ale spoko, przymierzamy się z mężem do kupna jakiejś działeczki to wtedy Cie zaproszę 🙂

Miłego i pozytywnego dniaaaaa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie dzisiejsze samopoczucie również wyśmienicie 🙂 megaaa przypływ energii 🤪 hehe

Byłam dziś u dentysty 😉 - dalej leczy mi kanałowo piątkę i okazało się, że faktycznie wybija mi się ósemka... ostatnio jak byłam to nie była jeszcze widoczna, a na potwierdzenie nie mógł zrobić mi zdjęcia... a dziś mówił, że już widać zarys i jest pod delikatną skórką dziąsła i ten ból co wcześniej miałam nasilał mi się podwójnie właśnie od niego... Na całe szczęście nie mam teraz opuchniętego policzka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...