Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
gusia szukałam w tej swojej książeczce czy jest coś na ten ból pleców ale nie ma tam nic odkrywczego : ciepła kąpiel, leżenie na boku z wygiętym kocim grzbietem, nacieranie olejkiem miętowym, masaż z olejkiem z jojoby (nie za intensywnie przy krzyżu).

kajka zazdroszcze ci tego zakupowego szaleństwa 😆 ja to ciągle szłysze że mamy dalej oszczędzać.... na to nie ma.... to już nie z tej wypłaty.....itd. 🤨 po co mi oszczędności których nie mogę wydawać 🤔

dziś przewozimy wreszcie meble z domu teściów - doczekam się salonu z prawdziwego zdarzenia 😁 dotąd była to wielka pralnio-prasowalnio-rupieciarnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ooooo o oszczędzaniu to i ja ciągle słyszę, ciągle muszę sobie czegoś odmawiać bo mój facet twierdzi, że baby to by kupowały wszystko co im do rąk wpadnie...a dla dziecka rzeczy to stwierdził, że kupimy jak nazbiera troszkę pieniążków...eh faceci....
dziewczyny kiedy się robi ostatnie USG ? bo ja dopiero byłam na dwóch i moja Pani doktor nic nie wspomina kiedy kolejne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie dzis załamałam bo u mojego meza w firmie redukcja etatów i własnie on dostał wypowiedzenie, taka kur... nie sprawiedliwosc bo pijaków zostawił a on nie pijacy i... ja pier... zwalnia teraz bo firma upada i nie bedie musiał go spłacac. 🥴
nie wiem co teraz mam robić jest troche odłozone ale kiedys sie pieniadze koncza a kiedy znajdzie nowa prace?! 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu wiem, że to łatwo powiedzieć ale napewno znajdzie nową pracę i nie martw się...najważniejsze jest teraz, żebyś była spokojna, żeby maluszek się nie denerwował. Twój mąż napewno się postara i szybko znajdzie jakieś rozwiązanie problemu 🙂 cierpliwości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana, ja zaczynałam ciążę z niepracującym mężem. Mój od listopada był bez pracy, ale o Dzidzię postanowiliśmy nie przestać zabiegać i tak się przydażyło, że mąż jeszcze nie pracował a ja już byłam w ciąży. Też było momentami ciężko i człowiek wpadał w panikę, ale w końcu się wszytko ułożyło - mąż dostał lżejszą pracę, mniej godzin pracuje, a zarabia więcej 😁
Także i Wam się ułoży, tylko trzeba w to wierzyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakoś sobie ogarniemy szkoda tylko bo za dwa tygodnie mielismy jechac na wakacje wszystko juz pozałatwiane a tu guzik musielismy zrezygnowac bo nie wiadomo kiedy znajdzie nowa prace, jeszcze nigdy nie czułam sie tak bezradna bo tak naprawde co ja moge? teraz nic 🥴 i to mnie najbardziej boli ze nic nie moge zrobic 🤢
najwazniejsze zeby z synkiem było oki bo poki co odłozone troche mamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie martw się kochana bo zobaczysz ze wszystko się ułoży na dobre. mąż znajdzie lepszą prace,i będziecie dumni że już nie pracuje w tej co pracował 🙂

ja wczoraj byłam u doktorka mojego,szyjkę mam długą mowił prawie 4cm wiec b.dobrze,mała waży 1232g wszystko z córcią jest dobrze.
dzwiewczyny kupiłam wózek ......juz dawno....i teraz chce go sprzedać bo spodobał mi sie inny......jak mam sie z tego wyleczyc? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za wsparcie 😘 dziś już ma rozmowe, oby sie udało 😆

ojoj już taka duza dziewczynka?! a jeśli chodzi o wozek to nie ogladaj innych 😜 ja jakis czas temu przestałam w ogole ogladac wszystko jak bede zamawiac posciel to jednego dnia usiade i kupie najładniejsza 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lekarz sie zdziwił że przybrałam na wadze "troszkę za dużo" powiedział że troszke mnie poniosło 🙂 i sie pięknie uśmiechnął 🙂 -ja mam bardzo przystojnego lekarza wiec co by mi nie powiedział to i tak się nie przejmuję 🙂
ogólnie wydaje mi sie ze dyzo nie przybralam bo nie czuje sie gruba 🙂 no i mieszcze sie w wiele ubrań :P 64 kg ważyłą na czczo przed ciążą a teraz ważę na czczo 72 kg to jest na + 8 😮 😮 😮 o joj mże jednak dużo 🙂
moj paweł pyta się mnie ;
-spytałaś o wszystko lekarza o co miałaś pytać?
- no o wszystko nie spytałam bo wyleciało mi z głowy 🙂
- no tak,ty patrzysz na niego jak w obrazek i zamiast mówić o ważnych rzeczach to patrzych na jego uśmiech i oczy 🙂

ja się tak uśmiałam jak on to mowił-ale to prawda ja przy lekarzu zapominam o wielu sprawach 🙂
u mnie dziś masakryczny upał ....coś strasznego...+33 w cieniu mam
leze plackiem w bieliźnie w mieszkaniu i pochłaniam litry wody i kilogramy truskawek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gigus nie fajnie wam się trafiło 🥴 ale mąż ma teraz podwójną motywację więc szybko coś znajdzie, trzeba go tylko teraz częściej przytulać bo to dla niego na pewno też podwójny stres.

eveline twoje maleństwo w ciągu miesiąca podwoiło swoją wagę 🤪 ale czad

sandra te najważniejsze usg są mniej więcej w 12tc, 20tc i 30tc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja przytylam już 10kg! Ale to wina mojego pobytu w Polsce u rodziny, przez 4 tygodnie przybyło mi się 5kg! I dochodzi do tego oszczędzający tryb życia, więc ogólnie nie dziwne, bo wszystko co zjem to nie mam jak spalić, a jak się siedzi w domku to i do słodkiego częściej ciągnie 😠

Eveline co do wózka, to tak jak gigus pisała - po prostu nie oglądaj więcej nowych wózków. Ja też tak robię, jak pościel do łóżeczka kupilłam, to już więcej kompletów nie oglądam, jak wózek kupiłam, to już po ulicy nie oglądam się za wózkami, z którymi inne mamusie jeżdżą. Ogłoszeń o sprzedaży przewijaków też nie oglądam już itd. Po co mi to? Wybór dokonany i już tego nie zmienię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do cm to mam ich 120 😁 a co do wagi pokazuje mi 4kg mniej niż dwa tyg temu u lekarza wiec poczekam jeszcze tydzien na wizyte 🙂
mnie coś pobolewa z prawej strony na dole brzucha 🥴 pewnie przez to ze jest tak gorąco a musiałam iść do sklepu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale dużą już masz córe, też już bym chciała podejrzeć swoją 🙂 będe w poniedziałek u lekarza to muszę zapytać o skierowanie na usg 🙂
z tym kupowaniem mam tak samo jednego dnia mi się podoba różowy wózek chętnie bym zamówiła a już następnego dnia podoba mi się zupełnie inny, np. zielony i powstaje dylemat 😁
uffff,,,jaki dziś upał jeszcze do tego w sypialni mam nad łóżkiem okno w dachu, które zamiast wpuszczać więcej powietrza to ogrzewa tak pomieszczenie, że nie ma czym oddychać ,chyba trzeba będzie jakiś wiatrak ogarnąć ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie wiem ile mam w.obwodzie ale jestem teraz 6,5 kg na plusie tj. 63,4 k.
Gigus jak tam rozmowa męża o pracę. Pamiętaj że ty też będziesz mieć pieniążki jak na macierzyńskim tylko musisz wysłać do pracy akt urodzenia.
Co do serduszka to mi kilka razy zdążyło się takie załatanie.
Polemika jak tam urządzanie mieszkanka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja wolę się nie mierzyć i nie ważyć już 😜 Wokoło moja siostra czy koleżanki przybywały na wadze więcej niż 20kg, żaden lekarz za to ich nie strofował, one same podchodziły do tego, że ciąża to taki stan kiedy można sobie pozwolić i wszystkie w przeciągu roku wracały do mniej więcej swojej wagi (tam dwa kilo w jedną czy w drugą stronę nie robi już wielkiej różnicy 😜 ). Ja też nie zamierzam sobie psuć ciąży myśleniem ile mi cm przybyło i ile kilo na wadze już stuknęło i tak przez niedoczynność tarczycy nabawiłam się nadwagi przed ciążą choć, więc po co mi dodatkowe trucie psychy 😉

Pochwalę się - mój (tzn mojej Maleńkiej) wózek dziś rano przyjechał do domku 🤪 Mojemu mężowi strasznie się spodobał 🙂 Wygląda jak terenowe auto 😆 cieszę się z wyboru, choć teraz zmiana auta nieodwołalna, ale czekamy z mężem do października, bo może od pracodawcy uda mu się nówkę sztukę na bardzo korzystnych warunkach kupić na raty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry !
Co tam u was dziewczyny ? ja siedze sama w domu i sie roztapiam mimo ze mamy bardzo zimne mieszkanie a jak wy znosicie te upaly? z domu dzisiaj nie wyjde chyba wczoraj zrobilam ten blad i poszlam na zakupy wieczorem tak opadlam z sil ledwo sie do lozka doczolgalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...