Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wy macie żar tropików, ja tylko 20 stopni, ale i tak jadę na plażę. W tej chwili to dla mnie jedyna dostępna rozrywka na powietrzu - siedzenie w parku bądź na plaży.
No oby żadnej z nas nie przydarzyło się dłuższe siedzenie w szpitalu lub rozłąka z dzieckiem.
A moja rozpycha się, coraz większa jest i coraz bardziej jej niewygodnie. Jak tylko jem od razu wierzga nogami, pewnie jej zaczyna przeszkadzać powiekszający się żołądek.
Ogólnie czytałam, że godziny aktywności w brzuchu będą godzinami aktywności po porodzie i moje dziecko aktywne jest jak tatuś idzie do pracy i z niej wraca. Wczoraj mąż jak wrócił o 24 mówię mu o tym, a on do brzuszka: córeczko możesz już spokojnie iść spać, bo tatuś w domu 😁
Mnie takie sytuacje tak rozczulają 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
U mnie dziś znów ukrop ,,, zazdroszcze wszystkim co są teraz nad morzem i mają taką bajeczną pogodę 🙂 ale może dziś wyciągne mojego gdzieś nad wodę 🙂
co do szpitala to u mnie trzeba mieć wszystko swoje a nawet znam sytuacje że koleżanka nie miała majtek z siatki to kazali jej isc kupić bo nie chcieli jej przyjąć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzis nie spie od godziny 5 obudzila mnie okropna burza az chyba maly ja slyszal bo wierzgal pozniej za 2 godziny kolejna burza szalu idzie dostac teraz duchota jak nie wiem i zapowaida sie na kolejna burze nie wiem jak sie wybiore do apteki :/
Moj synus jest najbardziej aktywny jak tatus przed wyjazdem sie z nami zegna chyba protestuje zeby nie jechal 🙂 mnie tez rozczula jak moj mowi do brzuszka a najczesciej mowi ze kocha go 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fakt cudowne uczucie kiedy ukochany mężczyzna dotyka ci brzuszka i mówi, że kocha swoją dzidzię albo że nie może się doczekać kiedy przyjdzie na świat 🙂

wczoraj oglądałam filmiki z porodów, siedziałam i płakałam bo mnie zżera panika ...jeszcze kiedy widziałam te kobiety to i mnie wszystko bolało ajjj aby już było po wszystkim...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie mogę na takie filmy patrzeć bo to wygląda dużo gorzej niż w rzeczywistości .
My czekamy aż się dziecko wyśpi i chcemy ruszyć nad wodę. Dziś przyszła pościel do łóżeczka i na żywo jest dużo ładniejsza 😆
Siedziałam przeglądałam ubranka na wyjście ze szpitala a dziś mnie olśniło, że mogę wziąć pajaca w którym wyszła ze szpitala nasza córcia 😉 i nie będę na siłę szukać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie oglądam filmów z porodów. Po co mam się stresować przedwcześnie.
Czy do łóżeczka będziecie zakładać ochraniacze na szczebelki? Słyszałam, że są bardziej niebezpieczne niż pożyteczne, bo dziecko może się w nich zaplątać. Ale takie małe jeszcze nie będzie się tak przemieszczało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudził mnie o 11 taki piękny deszczyk a teraz już tak w pip gorąco.... ze az pozwolilam sobie wypic puszke coli cherry 🤪
co do tych szczebelkow ja zakładam ochraniacz zawsze to ładniej wyglada a potem jak juz chłopiec bedzie sie sam przekrecał to moze tego małego łebka sobie nie obije 😁 a to jest wiazane wiec chyba rzadko bywa ze sie miśki zaplataja. w nocy pewnie tak bedziemy patrzec na te nasze pociechy i pilnowac bo to roznie bywa (odpukac) 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zakaldam ochraniacz bo bardzo mi sie to podoba zwlaszcze ze dostalam od kuzynki komplet poscieli baldachim ochraniacz i taka zabawke co zaklada sie jak ochraniacz wszystko jest w ten sam wzor i bedzie pieknie wyglada 🙂tylko wlasnie zastanawaiam sie nad tym baldachimem ,jest on z dosc grubego materialu i nie wiem czy nie bedzie bardzo zatrzymywal doplywu powietrza .. a wy co sadzicie o baldachimach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj upały straszna sprawa stopy i dłonie mam jak Serdelki 🤪
baldachim własnie sie zastanawiam bo mialam w planach taki tiulowy własnie ale wiadomo na tym sie kurz osiada, jeszcze zobacze ale jak juz powiesze to na długość łóżeczka nie tak standardowo na szerokosci zeby go od okna odsłonic 😁 a kosmetyki itp zrobie jak Ewa w koszyczkach tylko ze na komudce małego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam baldachim to pięknie wygląda, ale myślę, że to jest do niczego nie potrzebne. Na powitanie maluszka owszem ale potem nie zdaje egzaminu bo osadza się kurz moja koleżanka miała pierwsze miesiące potem zdjeła bo jej przeszkadzał....co do ochraniaczy to zakładam ze względu na to, że zawsze to jest jakieś zabezpieczenie przed tym, żeby ruchliwe dzieciątko nie obiło sobie główki...
a tak ogólnie to kurczę kiedyś takich bajerów nie było i każdy sobie radził 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz kupilam dwie pary poscieli z ochraniaczami. Pozniej przeczytalam, ze to niby stwarza niebezpieczenstwo uduszenia, ale jak by to byla prawda to tak sobie mysle, ze byloby wycofane ze sprzedazy. Wiec tez sie decyduje na te ochraniacze (poza tym szkoda mi juz wydanych pieniedzy). Co do baldachimu, to uwazam to za niewygodna rzecz, wiec z gory odrzucilam.
A ja bylam dzis na spotkaniu z polozna. Okazalo sie, ze mam zmieniona na nowa. W ogole w gabinecie oprocz mojej nowej poloznej byla jeszcze jedna polozna i lekarz rodzinny. Wszystkie babki jak jeden maz stwierdzily, ze moja Mala jest ulozona glowka do gory (tamta twierdzila, ze glowa jest na dole, a na bank przez ostatnie 3 tygodnie sie nie obrocila, bo normalnie jej glowe ciagle czuje przez skore w tym samym miejscu, tylko do tej pory myslalam, ze to pupa). Za dwa tygodnie mam spotkanie kontrolne, jesli nadal bedzie glowka u gory, to usg zrobia mi i jak sie to potwierdzi to ustala date cesarki.
Poza tym wreszcie tym trzem sie niespodobalo moje cisnienie i ten duzy brzuch! Stweirdzily, ze to niedopuszczalne, zeby takie objawy pozostawic bez dzialania i mam jakies dodatkowe badania krwi miec zrobione w poniedzialek plus obciazenie glukoza (w uk nie robia standardowo obciazenia glukoza tylko zwykle badania cukru, jak dopiero sa podejrzenia cukrzycy ciazowej, to kieruja na glukoze).
Wiec z nowa polozna wyszlam na lepsze, bo tamta jakas niedouczona. Dostalam tez numer telefonu, gdzie mam zadzwonic i umowic sobie zwiedzanie szpitala i warsztaty z karmienia piersia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pikole ale ci namieszali i wes tu sie człowieku lecz ludzi robią w bambuko jak smok 😠 ale robili ci usg ze stwierdzili takie połozenie maluszka?? mi w sumie lekarz nie mowił jak jest mały ułozony ale w 30tc był głowkowo i połozna jak bada tetno to pod pepkiem mam nadzieje ze bedzie ok. ale nie martw sie moze akurat sie przekreci główka w doł i bedzie miała "cimoszke" na szyji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutaj polozna na 'macanki' stwierdza takie rzeczy. Jak widac tamta sie na tym nie znala, a dzis te trzy kobiety powiedzialy, ze w stu procentach sa pewne, ze czuc glowe u gory. A ja myslalam, ze glaskam po pupce Malenka a to byla glowka 🤪 Za dwa tygodnie ide jeszcze raz na kontrole czy sie obroci do tego czasu i jesli nie, to musza wtedy usg na potwierdzenie zrobic i wyznacza mi termin CC.
Mama mowila mi, ze kobiety maja bolesne skurcze jak takie duze dziecko sie obraca, wiec ja wole juz cesarke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czym większe dla nas gorzej przy porodzie, ja dzis nic nie spie zgaga tak mnie meczy ze szok 🥴 wypiłam 1,5l wody i litr mleka nic nie pomaga i juz nie pospie Za godzine moj chlopiec wstaje do pracy, potem z mama jade do zusu z rana poki goraco nie bedzie, potem mamy msze za kuzyna a od 10 bede czekała na połozna, jeszcze dzis jedziemy do tesciowej moze u niej sobie pospie 🙃 a krocze to boli jak jasna... brzuch napiety oj co ja sie mam w tym tygodniu?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu na zgagę można brać Rennie mi pomaga 😆
Dziewczyny ja wczoraj nad jeziorkiem się krępowałam aby iść w bikini popływać. Było mi jednak tak gorąco, że nie wytrzymałam 😆 Woda była cudowna reakcja ludzi też spoko jak zobaczyli, że idę z tak dużym brzuszkiem to robili mi miejsce i upominali dzieci aby na mnie uważać.
Moja córeczka to szogun w wodzie zaczyna się bać dopiero wtedy jak nie ma gruntu pod nogami 😮 Zaczepiała też wszystkie panie które miały piękne bransoletki, zegarki czy świecidełka przy strojach kąpielowych. Śmiesznie to z boku wygądało jak mąż się nią na brzegu opiekował a ona co chwilę do jakiejś pani i za sznureczki od bikini łapała a on biedny co chwila skrępowany przepraszał 🤪
U nas dziś przyjemnie na termometrze tylko 20 stopni 😆 Dziś ruszamy po wózek dla córci bo spacerówka nam się rozsypała i trzeba kupić nową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny my już po wizycie 🙂
Maluszek waży 2865g ale we wtorek idę do szpitala na ktg i wymaz na posiew. Lekarz powiedział, ze małego częściej powinnam czuć, dlatego to ktg. Szyjka się nie skraca, wody w porządku, lozysko I stopnia.
Zobaczymy co tam w szpitalu 🙂

Jejku jak się cieszę, ze dzisiaj chłodnej. Umrzeć można z tych upałów ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do ZUS-u to nie wiem niestety.
Gusia to już masz co ponosić to prawie 3 kg 🤪
Kosmiczne te łóżko ale jak ma pomagać to fajnie, że masz je w swoim szpitalu.
Dla mnie niezastąpiona byłą piłka na niej przesiedziałam pół nocy 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...