Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ogolnie w Anglii to nie kwalifikuje do ciecia cesarskiego. A w Polsce to obecnie sa zdania podzielone. Sa ginekolodzy, ktorzy od razu wypisuja cesarke, a ja np w Polsce rozmawialam z jednym, ktory stwierdzil, ze tak na prawde to dziecko latwiej przejdzie przez kanal rodny, bo bedzie bardziej rozszerzony i on w rozejsciu spojenia nie widzi wskazan do cesarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja jutro mam wizytę u położnej, musze ją zapytać co z moja anemią, bo kilka tygodni temu się okazało, że ją mam i dostałam żelazo, ale chyba by sie przydalo sprawdzić co dalej z tym tematem. a też slyszałam, że niektóre są takie, że do rany przyłóż. moja koleżnka rodziła właśnie w Anglii pierwsze dziecko, a teraz wrócili do Pl i ona mówi, że jak znowu zajdzie w ciążę to na ten okres przeprowadzi się do teścia, bo nie wyobraża sobie prowadzenia ciąży w Polsce 🙂 więc zdania są podzielone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nową mamusie 🙂 no i życzę więcej spokoju i problemów 🙂
GIGUS - nie martw się tak jak dziewczyny mówią dostaniesz antybiotyk i będzie git to nic poważnego ważne, że wykryto przed porodem i jest czas na wyleczenie 🙂
ja już trzeci dzień mam wysokie ciśnienie ojjj i dlatego tak kiepsko się czuje ...wczoraj dostałam znów worek ciuszków od koleżanki po jej córci większość to rozmiar 62 i 68 i zastanawiam się kiedy ja to wszystko założe małej, ubranka są przepiękne a maleństwo tak szybko rośnie, że pewnie nie,których rzeczy wcale jej nie ubiore..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rany, za wami nadążyć.... znowu kilka stron do nadganiania 😁
uzupełniłam tabelkę
dziś jade po ostatnie wyprawkowe sprawunki: pieluchy, chusteczki i kosmetyki
nie wiem czy dobrze zrobiłam ale oglądnęłam sobie dziś jakiś film z porodu 😆 i mam nadzieje że w dzisiejszych czasach znieczulenie zewnątrzoponowe to już standard 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny nie oglądajcie tych filmików, bo to wcale nie pomaga, wręcz przeciwnie!!! polemika- z tym znieczuleniem to różnie bywa, zależy od szpitala, ja rodziłam w Gdańsku i miałam do wyboru 3 szpitale i w kazdym było co innego. w jednym znieczulenie tylko przy cesarce, w drugim nie ma problemu, a w trzecim tak, owszem, ale pod warunkiem, że chodziło sie do nich na szkołę rodzenia 🙂 ja wylądowalam ostatecznie w tym trzecim (z dwóch pozostałych zostałam odesłana z kwitkiem, bo nie było miejsc :/) i rodzilam bez znieczulenia, bo szkołę rodzenia zaliczyłam w innym, ale da się przeżyć, więc wszystkie głowa do góry damy radę!!!! w końcu kto jak nie my??? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania - olej znieczulenie, ten ból jest naprawdę do przeżycia - tak nas natura stworzyła 🙂
Boli jak na trochę większą biegunkę 🙂 a przynajmniej sama wiesz kiedy przeć i instynkt podpowiada co robić.
Idę jutro na GBS-a i trochę drżę ... Zrobią mi również Ktg 🙂 Ciekawe jak maluszek się spisze jutro na badaniu. Mam nadzieje, że sie ożywi troche i powierci leniuch mały 🙂
Witam ciepło nowe mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak ślicznie niunka moze sie rodzic 😁
no własnie chwilke nie patrze na neta i juz tyle mam do czytania ale ofarnęłam 😜
zdjęłam pazurki zelowe i mam brzydkie paznokcie moze oliwka bede robic i odzywka i bedzie ok.
kurde ale dziwnie sie czuje nie wiem czy to do wc czy jak 😜 juz tak czekam na maluszka ze juz go chce miec ze szok 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gigus na pazurki po zdjęciu żelówek dobrą jest odżywka Sally Hansen.
Polemika my dziś z mężem oglądaliśmy właśnie jak maleńkie są pampersy dla maluszków 🙃
Też już bym chciała mieć swoją córeczkę na rękach a nie w brzuchu, choć zdaje mi się, że jak urodzę będę się dziwnie czuła, że nie mam jej już w brzuszku 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gigus na pazurki po zdjęciu żelówek dobrą jest odżywka Sally Hansen.
Polemika my dziś z mężem oglądaliśmy właśnie jak maleńkie są pampersy dla maluszków 🙃
Też już bym chciała mieć swoją córeczkę na rękach a nie w brzuchu, choć zdaje mi się, że jak urodzę będę się dziwnie czuła, że nie mam jej już w brzuszku 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja po porodzie nie mogłam uwierzyć, że mój brzusio to trzęsąca się galaretka i że jest dość duży. Potem było mi strasznie dziwnie, że nie czuję ruchów. Odczuwałam tylko takie dziwne skurcze macicy zwłaszcza podczas karmienia piersią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jak jest z karmieniem piersią po cesarce? Bo w czasie porodu SN zachodzi cały proces zmian hormonalnych i organizm zaczyna produkować mleko. No i w czasie karmienia uwalniają się hormony, które mają za zadanie właśnie wywoływać skurcze obkurczające macicę.
Ale jak to jest przy zaplanowanym zabiegu CC? Przecież wtedy nie ma tego impulsu do produkcji mleka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny tylko, że po tipsach żelowych, kiedy płytka paznokcia jest osłabiona, przez początkowy okres nie można stosować wielu odżywek, dochodzi wtedy do wnikania w bardzo cieniusieńką płytkę paznokci jakichś tam niefajnych składników. Nie pamiętam jakich. Wiem natomiast, że kosmetyczki odradzają Eveline 8w1 i Nail Teka (stosowałam i jest bardzo skuteczny, jednak nie zaraz po ściągnięciu tipsów). Wiem, że można stosować Sally Hansen. Ja osobiście nosiłam tipsy 1,5 roku i po ściągnięciu używałam zwykłej odżywki witaminowej, bodaj z firmy Lovely, takiej taniej, zwykłej, która raczej służyła mi jako baza pod lakier i powiem Wam, że pazurki mi się szybko utwardziły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajkack napisał(a):
A jak jest z karmieniem piersią po cesarce? Bo w czasie porodu SN zachodzi cały proces zmian hormonalnych i organizm zaczyna produkować mleko. No i w czasie karmienia uwalniają się hormony, które mają za zadanie właśnie wywoływać skurcze obkurczające macicę.
Ale jak to jest przy zaplanowanym zabiegu CC? Przecież wtedy nie ma tego impulsu do produkcji mleka.


Po cc pokarm napływa dopiero w 3-4 dobie a przy porodzie sn masz go praktycznie od razu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas dziś radoch przyszła spacerówka dla córki i podnieta jak przy pierwszym wózku hehe
Wstyd się przyznać ale po 1,5 roku używania wózka dowiedzieliśmy się o regulacji amortyzatorów. Pan w sklepie nam dopiero teraz wyjaśnił, że jak ze sklepu mamy wózek to jest już wyregulowany ale jak przesyłka jest od producenta to trzeba samemu. Piszę o wózku Tako więc sprawdźcie też dziewczyny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo. no ja własnie mam z rossmana odzywke zobaczymy bede krociutko odcinac powinny dojsc do siebie.
powiedzcie mi jak u was dzis samopoczucie?? bo u mnie beznadziejnie 😞 nie mogłam sie wywlec z łóżka rano teraz byłam 3 razy w sklepie i jestem tak spiaca ze szok dokoncze obiad i ide spac, do wc tez latam znowu niunka sie rozpycha ze szok... brzuch mam niziutko siku non stop ale dzis nie mam tak mocno spuchnietych stop za to twarz jak u tych troli z pod sklepu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzis sie czuje jak jakis kapeć hehe nie mam sily,spac sie chce brzuch mnie cos pobolewa a jeszcze musze do rossmanna sie wybrac 😞
Macie czasem tak ze brzuch was pobolewa jak na okres? musze o tym lekarce powiedziec bo ostatnio zapomnialam. zaboli mnie ale zaraz przestaje nie mam przy tym twardego brzucha ni nic wiec to chyba nic takiego.
Moj malenki tez sie strasznie rozpycha i z glowki prosto w pecherza wali wiec tez co chwile latam siku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to kobitki ponarzekały 🙂
My dzisiaj od 7 na nogach i krótka relacja dnia 🙂
W szpitalu podłączyli nas do ktg i tak jak przypuszczałam mój synek rusza się wtedy, kiedy mu poprostu coś nie pasuje 😁
Wykopał sondę z ktg i zadowolony z życia 🙂
Tętno cały czas w granicach 138, natomiast skurcze macicy nie przekraczały 30%
Później lekarka zbadała małemu przepływy (nie zdradziła czego) ale na wykresach 95% i powiedziała, ze bardzo dobrze i nie ma się czym martwić.
Coś musiałam tutaj namieszać bo powiedzieli mi, że z mięsiączki termin wychodzi na 18 września 😞
Napewno nie wyrobię do tego czasu 🙂 Chociaż mimo wszelakich bóli całego ciała makijaż, sukienka i na pełnych obrotach działam 🙂

Tak po cichu się zastanawiam co tam u Gosi i jej maleńkiej, bo nic nie pisze ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...