Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam serdecznie MisQa7
Z tym, ze nie wiesz na co sie przygotowac, to masz jak wiekszosc nas, wiec witaj w klubie 😁
Leki zwiazane z porodem to normalka. Ja nie tyle boje sie samego porodu, co bardziej tego wszystkiego co sie bedzie dzialo po porodzie.
Damy rade. Nasze matki, babki, prababki, ... daly rade, to my nie damy? Kto nie jak my?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kajkack z tymi matkami i babkami masz rację 😉 Wiem, że muszę dać radę bo mam dla kogo 🙂 tak sobie to tłumaczę 😁 Ale lęki i tak są 🙂 Czasami w nocy nawet śni mi się, że rodzę 😁 A powiedzcie dziewczyny stosujecie jakieś masaże krocza żeby uniknąć jego pęknięcia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nową mamuśke 😁 moja tez pierwsza ciąża i własnie lęki są ale te co Karolina po porodzie, jak mój mąż będzie wygladał jako ojciec, ja jako matka, i nasz synuś... ale damy sobie radę nie obawiajmy się na zapas... A jesli chodzi o masaze stosowałam te naturalne z małzonkiem 😜 ale teraz mniej sie chce zobaczymy połozna twierdzi ze mało czasu mi zostało moze wykorzystam jeszcze mojego męża 😜 hahah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂

Witam nową mamusię 🙂

Ewelina i co tam wiesz juz coś byłaś u lekarza??

Ja staram sie póki co nie myśleć o porodzie,ale boję się tym bardziej,że wiem jak to wygląda no i bardzo ciężki i długi poród za sobą ale nie ma co się nakręcać może teraz będzie duzo łatwiej 🙂 byle by dziecko było zdrowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czyli my też zostajemy z mężem przy naturalnych 😉 a powiedzcie dziewczyny ile ważyły wasze maleństwa w 32 tc??? Bo moja pani doktor postraszyła mnie że moja córcia wcale mała nie będzie! A ja jestem drobnej budowy więc obawiam się jak sobie poradzę z porodem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelina dawaj odrazu jak bedziesz mogla znac trzymam kciuki zeby bylo z malutką wszystko dobrze 🙂
Witam nowa mamusie
Moj maly w 32 tc wazyl 2200 i tez lakarka mowila ze do malutkich nie nalezy ja tak samo jak ty jestm drobnej budowy i boje sie ze synek bedzie wazyl za duzo zeby z latwoscia jako taka go urodzic
A i byla dzis u ksiegowej pytalam o ten macierzynki ona mowi ze nic wczesniej nie trzeba zglaszac tylko ze w szpitalu dostajemy jakis formularz o macierzynski wlasnie i go trzeba dostarczyc do pracodawcy czy do ksiegowej . nie wiem jak to jest z osobami zatrudnionymi ja musze zrobic tak jak ona mowila bo mam swoja dzialalnosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
poród? jaki poród? 😮 ja te myśli oddalam od siebie 🙃 a jak już bardzo mnie męczą to przerabiam je na: wreszcie go przytule! 😆

tabelka z mamusiami się rozrasta.... link

ciągle pamiętam o tych masażach ale ani razu jeszcze nie robiłam (tylko te naturalne póki co 😜 )

dziś wielkie prasowanie min. pieluch 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przy osobach zatrudnionych tylko telefonicznie daje się znać że tego i tego dnia się urodziło, chyba, że chce się wykorzystać 2 tyg macierzyńskiego przed porodem (co dla mnie jest bez sensu bo przecież zwolnienie jest pełnopłatne, a tak można te 2 tyg dlużej z dzieckiem być) to wtedy trzeba wniosek u pracodawcy wypełnić 🙂
Odnośnie wagi w 32tc skoro Twój maluszek ważył 2200g to ja się nie mam czym martwić! 😁 Moja niunia 1900g 🙂 Ale ponoć dziewczynki zawsze są mniejsze niż chłopcy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja również serdecznie witam nową członkinię naszego niezastąpionego forum 🙂

dziewczyny nakręciłam się z tymi upławami...to nie z pochwy plamienie lecz z tego cholernego hemoroida ....sączy się z niego coś takiego jak krew.
dzwonilam do lekarza zeby sie poradzić -powiedzial ze to jest normalne ze mi to wyszło ( nie mowilam ze się sączy z niego) ale kazał kupić masć i smarować 2 razy dziennie
zobaczymy mam nazieje ze mi się to schowa tam skąd wylazło 🙂
mała ma czkawkę ale taką porządną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was dziewczyny ja muszę się przyznać, że przed pierwszym porodem prawie w ogóle się nie bałam, a teraz to masakra 😮 ale mam nadzieję że będzie dobrze 🙂 ja też mam jazdy z hemoroidami i boję się żeby w trakcie porodu nie zrobiło się gorzej. Wczoraj rozmawiałam o tym z moją położoną i mówiła że tu stosują w trakcie porodu jakiś żel znieczulajacy to miejsce. Podpytajcie lekarzy może w Polsce też mają jakiś sposób na to cholerstwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tomasina napisał(a):
Witam Was dziewczyny ja muszę się przyznać, że przed pierwszym porodem prawie w ogóle się nie bałam, a teraz to masakra 😮 ale mam nadzieję że będzie dobrze 🙂 ja też mam jazdy z hemoroidami i boję się żeby w trakcie porodu nie zrobiło się gorzej. Wczoraj rozmawiałam o tym z moją położoną i mówiła że tu stosują w trakcie porodu jakiś żel znieczulajacy to miejsce. Podpytajcie lekarzy może w Polsce też mają jakiś sposób na to cholerstwo


a powiedz mi czy zdarzało ci się tak że te hemoroidy ci krwawiły? bo ja nie wiem czy to normalne...lekko krwawi i piecze kuje ...boli 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak narazie raz mi się zdarzyło, że krew sie pojawiła, ale na szczęście minęło. Tylko nie mogę wyleczyć tego badziewia 😠 co podlecze kremem, to zaraz wszystko a piać od nowa, po każdej wizycie w toalecie. Tak juz chyba do końca bedzie :/

A propos konca, to wczoraj nasz maluszek nas nastraszył 🙂 miałam bóle takie prawie jak przy porodzie i skurcze co 15 minut 🤪 na szczęście cieply prysznic pomógł i okazało się, że to tylko fałszywy alarm 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłam u swojej lekarki. Dostałam dwa antybiotyki na tego gronkowca- mam nadzieje ze szybko się tego pozbędę w przeciwnym razie leczenie szpitalne. Poza tym wszystko w porządku, dziecko rośnie waży już 2,5 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂 ja juz dziś świruję z nudów w szpitalu :/ Synuś jest spory 2980 g dzis na ktg pojawily sie delikatne skurcze dosc regularne więc mialam juz stracha ale na kolejnym ktg bylo juz wszystko oki wiec pewnie jutro wroce do domku. Dwa razy dziennie przychodzil mąż z córeczką do mnie jednak to nie to samo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie dobrze 😁
mi się dzisiaj śniło ze urodziłam mały miał 4500 i 57cm 😜 juz bym chciała go miec w domku, teoretycznie został mi tydzien zobaczymy jak to bedzie 🙃
dzis cały dzien spędziłam na powietrzu ale teraz nie moge usnąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie całą noc męczy zgaga juz brałam tabletke piłam mleko wode i nic 🥴
jeszcze maluszek w brzuszku a ja juz nie spie nie przeszkadza mi to az tak bardzo tylko ze troche nudno w tv nic nie ma w necie cisza oj co to sie dzieje ze mna to ja nie wiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamuśki 🙂 nie było mnie tylko dwa dni a tutaj tyle wpisów 🙂 mam zaległości 🙂
Witam nową mamę 🙂
ciesze się, że u was wszystko w porządku 🙂
ciekawe ile moja dzidzia waży , usg miałam robione już dawno a doktórka nic mi nie mówiła, że będe miała przed samym porodem 😞
Ja mam hemoroidy od początku ciąży, przy zaparciach to jest masakra,,,ale całe szczęście, że już mi przeszło i mi nie dokuczają, pamiętam, że też mi leciała krew trochę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...