Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jeśli chodzi o pieluszki używam tylko pampers zielone (moja córka ma 2.5 roku ale niestety jeszcze ich potrzebujemy) dla drugiego dziecka też mam takie kupione dobre są też libero ale u nas trudno dostępne. Inne mojej córce odparzaly dupke. A co do kolek u dzieci polecam kropelki bobotic. Buteleczka kosztuje ok 13 zł szczerze przyznam że teraz na wzdecia sama ich używam i są bardzo skuteczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hejo dziewczynki 😁 tak fajnie mi sie dwie noce spało a dziś chodziłam siusiu co chwilke chyba z 10 razy byłam, teraz juz po sniadanku, mężusiowi kawke zrobiłam, sniadanko 😜
kurcze nakreciłam sie ze jesli chodze tak czesto siku może mi wody ubywać jutro pogadam o tym z połozna.
Sprawdzałam cm w brzuszku mam ich 128 😜 normalnie szok. A na wagę boje się wejsc 2 tyg temu u lekarza miałam 10kg na plusie, niby nie duzo ale mocno spuchnieta jestem.
Jutro umowiona jestem na zakupy wiec rozejze sie za tymi herbatkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 🙂 i ja zaczynam puchnąć,,,dziś rano nie mogłam stanąć na nogach 😞 pogoda do kitu pada i przez to nic się nie chcę robić ....
co do pieluch to nie wiem czy wiecie ale pieluchy DADA produkuje ta sama firma co PAMPERSA 🙂
ja mam na początek pampersa ale tylko dlatego, że dostałam od rodziny ale sama chcę spróbować DADA, chociaż dużo moich koleżanek używa HUGGIES i są zadowolone 🙂
dziś jeszcze dopakowałam laktator do szpitala chyba może się przydać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tomasina napisał(a):
i jeszcze dane do tabelki 🙂 jeśli chodzi o zachcianki to tak ogólnie słodycze 🙂 pierwsze ruchy... wstyd sie przyznać, ale dokładnie nie pamiętam :/ wydaje mi się że był to 17 tydz. chciałam też wkleić link do wózka jaki sobie wypatrzyłam, ale okazuje się, że nie mogę :/ podobnie jak wkleić zdjęcie :/

dane dopisane
instrukcja wklejania zdjęć
a ja się wczoraj poparzyłam tosterem 🤢 wiec spałam z paluchami w szklance 😜 na siku to chyba z 6 razy wstawałam (zwykle wystarczyło 2) ojjjj nie wyspana jestem 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej. w temacie tabelka napisalam wszystkie dane...
ja jakos nie jestem przekonana do tych pieluszek dada- tzn jeszcze na poczatku roku 2011 chyba do marca/kwietnia mozna bylo kupic dobre, pozniej zrobili tą kolorową wkładkę- chyba zieloną w środku i to uczulalo moją córeczkę ale wiedomo każde dziecko jest inne.
a z jakiej firmy kupujecie kosmetyki dla dzidzi? ja myślę o johnson\'s baby seria kojących na dobranoc (fioletowe opakowanie). używam go dla starszej córki i jest super bardzo ładnie i długo pachnie. kiedyś używałam nivea ale wg mnie ten jest lepszy,
a jeśli chodzi o karmienie piersią polecam zakup osłonek na piersi - chyba tak to się nazywa. Nikola- starsza córka bardzo "pogryzła" mi piersi w szpitalu gdy mialam ją karmić to aż płakałam- bolało bardzo, po wyjsciu ze szpitala razem z mlekiem leciala mi az krew wysłałam męza po osłonki (polecam avent, miałam jeszcze pozniej jakies inne ale sie nie sprawdzily) chwila moment i się zagoiło ból minął jak ręką odjął. aha i pomogła mi też maść bepanthen baby- dobra zarówno na pupkę dzidzi, jak i cycuszki mamusi heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam tą maść 🙂
a propo pieluszek jesli chodzi o 1 to finansowo wychodza lepiej pampersa te zielone, bo potem tez bede starała sie przejsc na dada bo wiadomo to i tak jest jednorazowe. a 1 kupiłam na poczatek to moj chłopczyk mimo ze ja jestem BIG to on jest malutki na usg wyszło.
teraz fajna pogoda co pradwa zachmurzone ale lekki wiaterek do domku wchodzi a ja sie wezme za podłogi bo juz patrzec nanie nie moge 😜

a kosmetyki połozne radzą te ktore najmniej pachna bo nieuczulaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Ale mi się dzis nic nie chce a muszę sie brać za jakis obiad.
Jej ja juz mam dość moich drętwiejących dłoni masakra w ogóle prawie nie mam czucia w palcach okropne uczucie,ale chyba już pozostanie do końca ciąży bo trzyma mnie już ze 3 tygodnie.
Mi się przy córce dobrze sprawdzały kosmetyki bambino i teraz też takie mam(oliwka,mydełko,kremik) płyn do kąpieli położna odradzała przynajmniej na początku także póki co nie bedę uzywać.
Zastanawiam się nad kremikiem do pupci jaki macie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sudocrem podobno dla takich maluszkow za mocny jest lepsza ponoc ta masc co dziewxzyny piisaly. ja mam wszystko z nivea krem do pupci tez kupilam do tego jeszcze puder zobacze co bedzie lepsze dla mojego synusia . Dzieki wam przypomnialo mi sie ze jeszcze herbatki musze dokupic i krem na brodawki bo zupelnie o tym zapomnialam.
Co do dretwiejacych dlozni to mi w nocy dretwieja tylko a w dzien bola mnie palce w kazdym miejscu gdzie sie zginaja :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na brodawki naprawdę polecam purelan. Jest on drogi ale działa praktycznie od pierwszego użycia. Co do osłonek na piersi mam mieszane uczucia bo owszem, pomogły nam, bo nasz synek w ogóle nie chciał piersi, a z osłonkami zaczął jeść, ale z kolei przez osłonkami to nie nie to samo i po krótkim czasie zaczął mi zanikać pokarm :/ i w ten sposób karmiłam małego tylko 3,5 miesiąca 😞 kosmetyki dla synka miałam z nivea i byłam naprawdę bardzo zadowolona. Teraz mam johnsona bo nivea tu nie ma. Jak maluchowi nie będzie pasować to poszukam coś innego, a johnsona zużyje dla starszego synka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Z doświadczenia polecam kosmetyki bambino, najtańsze i najmniej uczulają, chociaż każdy dzieciaczek jest inny i pewnie przekonamy się dopiero podczas użytkowania tych cudów 🙂

Brodawki smaruję maścią MALTAN już dobrych kilka tygodni, bo jest ona do stosowania w ciąży i podczas karmienia. Teraz podobno wzmacnia, a zobaczymy czy zda egzamin później.

Mam już tak silne skurcze przepowiadające i macica się stawia, że tylko czekam na regularność 🙂
Chociaż w duchu proszę, żeby jeszcze chociaż tydzień zechciał maluch posiedzieć, żeby dobrze się płucka rozwinęły.
Pozostaje odpoczynek i czekanie. A dzisiaj na urodziny mamy iść, ciekawe ile wytrzymam ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A na pupke używałam sudocrem i to nie za każdym razem tylko jak pupka zrobiła się lekko różowa to wtedy smarowałam i muszę przyznać, że nigdy nie zdarzyło się żeby syn był odparzony. Mi tak poradziła położna, bo powiedziała żeby nie przyzwyczajać skóry do kosmetyków, bo po prostu przestaną działać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja używałam przy Pawełku kosmetyków Nivea i byłam bardzo zadowolona. Na pupę Linomag różowy a w razie potrzeby Sudocream. Co do pieluszek to na początek Pampersy a potem przejdę na Toujours z Lidla. Według mnie są super. Dady czasami przemakały a te nigdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na brodawki kupiłam Purelan 100 Medeli, widziałam na innym forum, że dziewczyny go chwała. A kosmetyki mam pharmaceris baby kupiłam jak w superpharmie była obniżka -20%. Dzisiaj mam wizyte u lekarza będzie ważenie małego.
Poruszałyscie tez temat materacyka do lozeczka- jest ciekawa rozmowa na ten temat można ja zobaczyć na tvnplayer w archiwum są odcinki Mamo to ja w jednym z odcinków jest poruszony przez fizjoterapeute właśnie temat materaca. Sezon 2 odcinek 6 polecam krótko i na temat. Najlepiej wejść na stronę www.tvnplayer.pl potem kliknąć na Programy-Mama i dziecko-Mamo to ja i odszukać sobie odcinek. W razie pytań mogę pokierować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez Nivea jedynie oliwke i puder mam z johnsona bo była promocja no ale juz bedzie i sudocrem tez mam.
dzis wysprzatałam znow wszystko, pachnie mi cała chata hmmm... jutro idę w miasto 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandra26 napisał(a):
ja mam SUDOCREM chyba najbardziej popularny 🙂

Sudocrem uzywa sie dopiero jak dziecko ma odparzenia pieluszkowe.

Ja z kosmetykow mam plyn do kapieli i kremik na wiatr i mroz z firmy WELEDA, nie wiem czy sa one dostepne w PL. Sa drogie, ale w takiej samej cenie co Oilatum, ktore w UK Polki uzywaja na potege, a czego ja jestem przeciwnikiem totalnym (oczywiscie, jak sie okaze, ze moje dziecko ma Atopowe Zapalenie Skory, to zaczne uzywac Oilatum, ale w przeciwnym wypadku nie zamierzam).
Do pupy kupilam Bepanthen, no i zamierzam kupic Sudocrem w razie jakis doparzen.

A my wczoraj przywiezlismy od znajomych kolyske dla naszej Dzidzi i wlasnie ja maz skreca. Okazalo sie, ze kolyska miala beznadziejny materac w oryginale dolaczony, wiec juz wczoraj zamowilam nowy materacyk Kokos-Pianka-Kokos. Kupilam dzis przescieradla do niej i okazalo sie, ze byly brudne, pojechalam wymienic na inne, przyjechalam z nimi do domu i okazalo sie, ze choc na metce jest rozmiar naszej kolyski, to one jakby za male byly! Wkurzylam sie calkowicie, ale jak cos to bede miala w zapasie do wozka je, najwyzej pokombinuje cos z tymi przescieradlami do lozeczka (bo od kompletu od poscieli mam rozmiar na lozeczko dzieciece).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze Stokrotka jaki BIG chłopak moj w 37 miał 3kg ale teraz sie zwarzyłam i przytyłam 2 kg czyli łącznie 12kg może być 🤪
no to może coś koło 3,5kg moze miec. jeszcze mi sie zachciało pomidora w śmietanie i Maciej leciał do sklepu po smietane 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...