Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tez mam problemy ze spanie jak nie zgaga to albo bol glowy.za goraco, za zimno ,za glosno i nie moge sie ulozyc masakra jakas :/ i w ogole dzis sie zdenerwowalam bylismy w punkcie Play cala zdyszana tam weszlam a nawet nie bylo jak tam usiasc takie byly wysokie hokery ze wdrapac sie nie moglam poraszka i takim sposobem z 45 min stalam w miejscu i teraz sie ledwo ruszam krzyz i brrzuch bola :/ jutro wyjezdzamy na 2 dni to odpoczne moze wkoncu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasiu mam nadzieję, że wszystko będzie oki. Ja też nie wiem czy dziś nie wrócę bo też brzuek twardnieje i skurcze czuje dość mocne ale nieregularne. Normalnie kosmos w szpitalu leżałam wszystko oki wyszłam i po godzinie już źle się czułam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Ewa nie jesteś sama 🙂 ale jak tak czytam wasze wypowiedzi to faktycznie te maluszki daja o sobie znac, ja co jedynie to tydzien temu myslałam ze juz a tu nic, teraz bardzo chce zeby sie urodził a On nic 😮
Ja mowie ze porodu sie nie boje ale zawsze nie wiesz co Cie czeka itd i tak człowiek sam sie nakręca no ale to dopiero przed nami a tu juz minęła połowa miesiaca zaraz nasza kolej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uprałam dziś pościele i już właściwie nie mam co robić 🙃 bo wszystko gotowe chyba
wygrałam dziś aukcje na jakąś śmieszną poduchę z dziurką, podobno po porodzie się przyda 😜
szpitale.... bleee..... nie zazdroszcze wam dziewczyny 🤢
Kasiu a gdzie leżysz? w Sosnowcu? no i napisz gdzie chcesz rodzić bo ja się teraz nad Katowicami zastanawiam (Medyków lub Raciborska).
aha dziewczyny nie mówiłam wam, podłapałam małą fuchę od znajomego 😁 wklepuje mu dane do mega tabelki, więc może na panele do pokoiku małego uzbieram 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Ja pół nocy nie przespałam.Mały się tak wiercił. Nie mogłam sobie znaleźć odpowiedniej pozycji do spania, do tego niewielki ból w górnej części brzucha. Co to mogło być? Nie najadłam się na noc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja lężę teraz w Dąbrowie i tu będę rodzić. To dlatego, że tu jest moja lekarka a to duży komfort rodzić że swoim lekarzem prowadzącym. Zresztą ja będę mieć cesarskie bo poprzednio odmówiło mi się łożysko i w dodatku mały jest w pozycji pośladkowej. Muszę wytrzymać jeszcze dwa tygodnie a jak się uda to trzy i tniemy. Teraz mam kroplówkę na rozluźnienie macicy, plus magnez i jakieś tam inne i zobaczymy jak to będzie. Oczywiście ktg, usg. Dziś też pobrali krew, mocz a wczoraj wymas na posiew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dziś przyjezdza moja bratanica juz nie moge sie jej doczekac 😁
Kurcze, co to sie dzieje? ze zawsze sie musi cos przykrecic?! mi ten moj paciorkowiec nie daje spokoju mam nadzieje ze przy porodzie sie pozbede i niunce nie zaszkodzi 🤢
Oj te upały mnie dosłownie wykańczają... ale muszę się udać do sklepu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Ja dzis odpoczywam, a moi goscie z mezem pojechali do muzeum (cos w rodzaju polskich skansenow, ale jest to tzw zywe muzeum, jak ktoras zainteresowana to podaje link The living museum)
Wczoraj bylismy w muzeum kolejnictwa i przeszlam sie jedna alejka i tak mi spuchly stopy, ze na wieczor smialam sie, ze jestem zawodnik sumo, ale co gorsza, wcale po nocy mi nie zmalala opuchlizna, a u nas dzis tylko 20st, wiec to nie przez temp.
Czy wy tez chrapiecie? Matko, teraz wstaje do lazienki juz tylko 3 razy w ciagu nocy, ale przebudza mnie moje wlasne chrapanie 🤢 Straszne to jest. A moj maz mimo, ze weekend, to i tak zatyczki zaklada, bo sie smieje, ze nie idzie ze mna spac 🙃
Mam do Was pytanie: Czy ktoras z Was bierze magnez? Ja biore ze wzgledu na to, ze w Polsce przepisano mi go po tym pobycie w szpitalu i jak omijalam choc jedna dawke od tamtej pory, to od razu brzuch robil mi sie strasznie twardy. Ale tutaj w UK nie uwazaja brania magnezu, lekarz mi tylko powiedzial, ze on nie zaszkodzi mi, wiec jak chce dla spokoju psychicznego to moge sobie go zarzywac. Ale nie wiem czy mam go brac do konca ciazy czy ten ostatni miesiac juz przestac? Dwa ostatnie dni nie bralam - co prawda brzuch twardy mi sie nie robil (tak jak wtedy), ale za to dostawalam skurczy lydek w nocy, wiec moj organizm od razu reagowal, ze ma za malo magnezu 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajkack napisał(a):Czy wy tez chrapiecie? Matko, teraz wstaje do lazienki juz tylko 3 razy w ciagu nocy, ale przebudza mnie moje wlasne chrapanie 🤢 Straszne to jest. A moj maz mimo, ze weekend, to i tak zatyczki zaklada, bo sie smieje, ze nie idzie ze mna spac 🙃
Mam do Was pytanie: Czy ktoras z Was bierze magnez? Ja biore ze wzgledu na to, ze w Polsce przepisano mi go po tym pobycie w szpitalu i jak omijalam choc jedna dawke od tamtej pory, to od razu brzuch robil mi sie strasznie twardy. Ale tutaj w UK nie uwazaja brania magnezu, lekarz mi tylko powiedzial, ze on nie zaszkodzi mi, wiec jak chce dla spokoju psychicznego to moge sobie go zarzywac. Ale nie wiem czy mam go brac do konca ciazy czy ten ostatni miesiac juz przestac? Dwa ostatnie dni nie bralam - co prawda brzuch twardy mi sie nie robil (tak jak wtedy), ale za to dostawalam skurczy lydek w nocy, wiec moj organizm od razu reagowal, ze ma za malo magnezu 🥴


Ja też chrapie strasznie, mąż mnie nieraz trąci delikatnie i wtedy się budzę i zdziwiona czemu mnie trąca- ale on naprawdę mówi ze to chrapanie to nie jest takie zwykłe chrapanie 😁 mówi ze się nie da wytrzymać. Ale jeszcze tylko miesiąc- niech się jeszcze pomęczy. Ja biorę magnez od początku ciąży. Teraz lekarka kazała mi odstawić wszystkie leki ze względu na te antybiotyki które biorę na tego gronkowca przez 12 dni- ale później mam z powrotem wrócić do tych starych leków, wiec myślę ze magnez nie zaszkodzi jeśli będziesz brać do końca ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
osobiście nałogowo biore magnez 🙃 zawsze miałam z nim problemy: skurcze łydek, skacząca powieka, drętwiejące dłonie..... tyle że ja przyjmuje go w formie zestawów multiwitaminowych: Vigor lub Centrum, w nagłych wypadkach dorzucam czasem wersję musującą. bierz go do końca to przynajmniej nie będziesz mieć.... zaparć ☺️
u mnie ze spaniem też słabo, budzę się o 5 i potem tylko turlam się po łóżku 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny ja też łykam magnez bo dostaje skurczów w łydce i palce mi drętwiały.
Malutka nie daje mi spać wierci się strasznie po brzuchu a zwłaszcza uwielbia mi nóżki wkładać pod żebra.
POZDROWIONKA I BUZIAKI 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też przyjmuję magnez 3 razy dziennie.
Wczoraj rano przyjechali moi rodzice zjedli śniadanko i zabrali dziecko i ruszyli do mojej siostry.
Miałam czas aby spokojnie odpocząć a po południu wybraliśmy się na działkę. Córka zero reakcji, że rodzice przyjechali. Ja miałam posłanie przygotowane na trawce bo leżak nie jest już taki komfortowy i tylko obserwowałam co wszyscy robią. Moja Hanka tak szalała i tak wszystkich rozśmieszała, że myślałam, że ze śmiechu urodzę 😁 Teraz zrobiła się z niej taka gaduła, że my to rośniemy z dumy 😁
Wieczorem czułam się dobrze więc postanowiliśmy skorzystać i ruszyliśmy na ognisko. To było pierwsze moje ognisko w tym roku i pierwsza noc spędzona poza domem. Wytrzymałam do 23:30 ale potem do domu wchodziłam dobre 5 minut te czwarte piętro mnie wykończy.
Wstyd się przyznać, nasza córcia jutro będzie miała 1,5 roczku a my dopiero 2 razy wyszliśmy gdzieś z mężem wieczorem razem. Raz na rocznicę ślubu na 2 godziny i do domu bo już się doczekać powrotu nie mogliśmy i teraz 2 raz tak na luzie 🤪
Rano zadzwoniłam do mamy zapytać jak nasze dziecko i się okazało, że przed 5 wstała 😮
Tak więc zaraz ruszamy do naszego słoneczka.
Życzę Wam miłego dzionka 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Konefka to gratuluje udanego wieczoru 🙂 ja trochę "obawiam" 🙂 się grilla w tak późnej ciąży bo ostatnio kilka godzin po grillu wylądowałam na porodoówce 🙂 nie no oczywiście żartuje to nie ma żadnego wpływu 🙂 ale w poprzedniej ciąży zdążyłam jeszcze się załapać na wyzerke a w nocy nasz synek stwierdził że już chce się pojawić na świecie. Także jak macie możliwość to korzystajcie dziewczyny do końca bo nie znamy ani dnia ani godziny!!! 😉 a później czeka nas dietka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już tyle się odczytałam, że żadnej dietki nie wprowadzam, bo to nie ma znaczenia. Oczywiście będę jadła zdrowo i urozmaicone rzeczy, ale katować się tylko gotowanym nie zamierzam. Nigdy nie byłam dobra w te klocki (diety odchudzające itp), więc teraz też zamierzam normalnie jeść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja noc kolejna tragiczna 🥴 już by ten mały smyk mogł wyjść 🙂
Jeśli chodzi o diety... kiepska sprawa raz udało mi sie schudnac 10kg ale potem wrociło i tyle było z odchudzania 🙂 natomiast teraz mam zamiar karmic i nastawiam sie na gotowana i delikatna kuchnie mój mały ma zadanie wyssac ze mnie 25kg 😜 chciałabym miec wage i wyglad z przed 5lat moze teraz mi sie uda 🥴 nie byłam chuda nigdy ale szczuplejsza owszem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojjj, ja tez nigdy długo nie wytrzymałam na diecie 🙂 a po porodzie to tylko przez jakiś czas uważałam na to co jem, bo to rzeczywiscie moze mieć wplyw na to czy dziecko ma kolki, ale też bez przesady... na sama mysl o tym, że miałabym jeśc tylko gotowane to mnie mdlilo, ja omiłam cebulę, fasole i kapustę, a tak to chyba po kilku dniach zaczęłam powoli wprowadzać wszystko po kolei i jadalm normalnie. a powiedz mi kochana czy orientujesz się czy u nas w UK robią wymaz z pochwy na obecnośc bakterii???

Ja dzis czuje sie dobrze (przynajmniej jak narazie) ale wczoraj umierałam, skurcze, bóle cały dzień, do tego mdłośći, masakra.... Na szczęście mój mąz od jutra zaczyna urlop, to trochę odsapnę, a moje chłopaki zajmą się sobą 🙂

Gigus ja też muszę zgubic ok 20kg, bo w ciązy co prawda przybyło mi ok 11kg ale przed ciążą mi też ktoś przykleił jakąs drugą dyszkę 🙂 jak poznałam mojego męża to narzekałam że gruba jestem, a teraz jak patrzę na fotki to marzę o tym, żeby tak wyglądać, chociaż do szypiorków też nigdy nie należałam 🙂 czyli nie jestem sama 🙂 jakoś tak lżej mi sie na sercu zrobiło, że nie tylko ja tak mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też ostatnio mnie muli 🤢 nie mam niezawodnego sposobu 🤨 trzeba przeczekać

eveline a twój facet nie ma też pomysłu? mnie osobiście podoba się ostatnio Kornelia - Nela - Nelka, a irytuje Julia, Wiktoria i Lena bo ciągle słyszę je wokoło

zrobiłam czapeczkę do fotki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...