Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Fela nie puszczaj męża!!! ja też właśnie czekam na swojego 🙂 i mam nadzieję że za pół godziny będzie 😉 i też marudzę żeby więcej nie jechał, i mówi że teraz to albo wcale już nie będą jechać albo na 1 ale baaardzo długi dzień 🙂

getry w lidlu kupiłam i szczerze to strasznie mi się zmechaciły a noszę je może drugi tydzień :/ więc lecę z maszynką do odmechacenia, aaa i są za ciepłe na lato, to raczej takie na chłodniejsze dni 🙂

mój też chorował jak zaczął chodzić do żłobka, ale nie podobało mi sie to że go rozbierały niewiadomo po co, i okna (lufty) były pootwierane w zimie 😠 jak prosiłam żeby go nie rozbierały to i tak nic nie dawało a tłumaczyły że jak je to żeby sie nie wybrudził 😲 - mówiłam że mam pralkę i piorę w domu więc żeby się nie stresowały ale i to nie dało rezultatu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Moja Agata też choruje od czasu do czasu myślę że od września z 1,5ms w sumie w domu była, raz miała zapalenie oskrzeli i raz prawie też , chyba dwa razy antybiotyk był, kataru nie liczę bo nikt się z tym nie patyczkuje. Jak zakatarzona to prawie cała grupa. Jak siedziała w domu to praktycznie nie chorowała. Mam tylko nadzieję. że. będzie coraz lepiej i malucha zarażać nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja tabelki to raczej nie zrobie bo już z suwaczkiem miałam mega kłopot ☺️ Pomijając fakt,ze nie wiem o jaką tabelkę chodzi ale zaraz sprawdze na innych forach 🙃
Już wiem co jest grane i zapisałam sobie na karteczce wszystkie dane 😜 gdyby któraś miała chwilkę to tylko wpiszę do wiadomości 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cholipa z tymi hormonami 😠 popłakałam się bo mąż mnie nie słuchał 😜 normalnie rozczulam się nawet na kuchennych rewolucjach 😮 jakaś masakra, czy ktoś jeszcze tak ma?

co do zdjęcia brzuszka to nie miał mi kto zrobić ( męża nie było a młody robił zdjęcie nóg, ścian i swoich palców 😉), chyba że jeszcze o jakieś inne tabelki Wam chodzi 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paella zobacz sobie na inne wątki , praktycznie na każdym miesiącu jest tabelka, wpisuje się tam dane mamusiek, imię, nick, termin porodu, płeć dziecka, imię dziecka, później uzupełniasz data porodu, jaki poród sn czy cc , waga i wzrost dziecka.
Kati to jak? robisz tabelkę ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paello nie martw sie u mnie w domu wszyscy mają ubaw bo płaczę na reklamach ,nawet na Voice of poland 😁
Co do tabelki to dziewczyny z innych miesięcy mają takie tabelki z imieniem,wiekiem terminem porodu,imieniem maluszka itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, wszystko jasne z tymi tabelkami ale czy nie za wcześnie jeszcze na takie tabelki? a właściwie tabelki mogą być jak ktoś będzie chciał wpisać to przecież wpisze 😆

ufff Kati no już myślałam że ja mam takie nagłe napdady płaczu i wzruszenia heh w pierwszej ciąży nic a nic, nawet z równowagi było mnie ciężko wyprowadzić, a teraz wystarczy się na mnie krzywo popatrzeć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, tabelkę można zrobić w excelu. Pracowałam kiedyś w tym programie ok.rok ale to było szmat czasu temu.. i niewiele pamiętam. Jeśli nie zgłosi się nikt inny,kto ma więcej pojęcia może coś z siebie wykrzesam, choć nie obiecuję że będzie piękna..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się podoba ta tabela majówek, a czy za duzo danych ? sama nie wiem... niech się reszta dziewczyn wypowie. Można zrobić też tak , że przy zamieszaniu tabeli zaznaczyć w ustawieniach, że ogładać mogą tylko znajomi, co Wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fela58 napisał(a):
Mi się podoba ta tabela majówek, a czy za duzo danych ? sama nie wiem... niech się reszta dziewczyn wypowie. Można zrobić też tak , że przy zamieszaniu tabeli zaznaczyć w ustawieniach, że ogładać mogą tylko znajomi, co Wy na to?

dla mnie spoko, a czy z a duzo danych? jak dla mnie jest ok 🙂

figa no to chyba zostalas wytypowana!! 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak Solenizantka ma rację Figa tym sposobem została wytypowana ;D

no faktycznie tabelka robi wrażenie i właściwie może być 🙂 a nie można tak na hmm łatwiznę kopiuj/wklej ? 😎 wprowadzić oczywiście zmiany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny normalnie czuję się. jakbym na ostatnich nogach była a nie w połowie ciąży. W pracy wysiedzieć nie mogę, ciągle mnie coś kuje, gniecie w podbrzuszu, marzę by choć na chwilę się położyć. Ledwo chodzę a w poprzedniej ciąży zero dolegliwości tylko uciecha. W przyszłym tyg mam lekarza więc chyba poproszę go o zwolnienie, mam tylko nadzieję żę nic złego się nie dzieje, no i za tydzień mam dzwonić do laboratorium bo może coś już będzie widać w hodowli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tabelki to ja Excela znam super, jeśli pójdę na zwolnienie i możecie poczekać to mogę zrobić.Teraz w domu z własnej woli przy kompie nie siadam, bo mam dość 8h w pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg jeśli tylko będziesz miała siłę i chęci to może Ty podjęłabyś się tabelki skoro jesteś na bieżąco w excelu ☺️? Nie jest nas aż tak dużo, myślę, że 10 max więc i pracy dużo nie powinno być.
Pewnie te nasz dolegliwości stąd, że pogoda taka upalna. U mnie zaczęło się puchnięcie prawej dłoni, ale przed ciążą też miałam taki problem.
Wczoraj byłam u lekarza na badaniu macanym. To co miało urosnąć to rośnie, mam zmienione dawki leków na tarczycę bo wyniki są bliskie dolnych granic. Dostałam skierowanie na usg połówkowe znowu do tego rzeźnika ale jakoś to zniosę bo dobry specjalista. Mój Niemąż bardzo zaglądał w kartę z usg jednej z pacjentek w poczekalni i nie wiedziałam co tam zobaczył że tak kręci głową, mało mu się nie urwała 😉 jak wyszliśmy mówi " widziałaś to kolorowe zdjęcie???!!! Całą buzie było widać!!!!" Chłopnia szoku doznała. Zapytałam tylko czy miało kolor sepii, jak powiedział, że tak to już wszystko było wiadomo. My, wiemy co i jak ale faceci niekoniecznie więc i takie zaskoczenia się trafiają. Teraz nie może się doczekać na równi ze mną na środę. Jest ciekaw czy i nam pokarzą Bobasa na takim zdjęciu. Ta pani z poczekalni miała na pewno z tej samej poradni usg bo mój lekarz tylko tam kieruje, więc może takie zdjęcie jest standardem w ich połówkowych badaniach. Najważniejsze żeby Bobas współpracował i dał się dobrze zbadać. 🙂
Dziewczyny wybieracie się na echo serca dziecka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie połówkowe i echo to dwa odrębne badania, połówkowe mam na nfz robione w prywatnej poradni a echo u nich kosztuje 300zł bo nie mają podpisanej umowy z nfz na to badanie i zastanawiamy się czy je robić.. niby nie ma żadnych przesłanek żeby tak szczegółowo badać serduszko, ale zapisałam się, chyba zrobimy tak, że jeśli po połówkowym będzie dobrze z serduszkiem to zrezygnujemy z echa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam teraz połówkowe badanie we wtorek to zapytam o to echo , wiem , że z Maksem nie miałam robionego takiego badania, nawet nie wiem jak to się robi ☺️
Mój lekarz niestety nie ma aż tak dobrego usg i o 3d moge pomarzyć , zastanawiałam się czy nie iść gdzieś dodatkowo, ale zrezygnowałam, bo jednak trochę kosztuje a w końcu i tak zobaczę moje maleństwo 🙂

dg w takim razie czekamy cierpliwie na tabelkę 🙂
Ja tą ciąże znoszę bardzo podobnie jak pierwszą, byłoby super gdyby nie to spojenie łonowe, oby tylko poród był choć ciutke lepszy to będzie super, no i przede wszystkim mam nadzieje , ze ominie mnie tym razem baby blues po porodzie, bo to było strrrraszne i nie chiałabym się tak znowu czuć

Mam już w domu męża, właśnie się poszedł kąpać , Maks szczęśliwy jak nie wiem co, ja zresztą też 🙂

Dobranoc brzuchatki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lekarza w czwartek ale jutro chyba pojadę na izbę przyjęć bo cały czas czuję dyskomfort i macica mi się zaczęła kurczyć znowu. Gdyby było wcześniej to już bym pojechała. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuchatki 🙂

Co do chorob przedszkolnych to zalezy szczerze powiedziawszy Nelka nie choruje i nie przynosi z przedszkola. A chodzi odkad skonczyla 2.5 ale nie chodzi codzinnie tylko tak 2 3 w tyg.
Co do tabelki to ja mysle ze pomysl super mialysmy taka na styczniowkach i byl planowana data porodu jaki porod chlopiec czy dziewczynka imie pozniej zamienialo sie w tabelce z plcia. i nicki 🙂 tyleee.. ja jestem po liceum informatycznym dawno sie nie bawilam takimi rzeczami i leniwa jestem no ale jak juz to usmiechy wasze pozbieram to sie skupie hee

Ja dzis po ciezkim dniu w pracy poniewaz strasznie brzuch mi dretwil mialam takie chwile ze chodzilam zgarbiona. Po pracy pojechalam do lekarza zbadal mocz cisnienie serduszko bije i brzuszek i ok. Mam odpoczywac macica sie rozciaga wieksze cisnienie w brzuchu i moze tak byc. Wizyte z usg mam cos ana poczatku czerwca a mysle ze ok 22 tc moze pojde na prywatne badanie do ginka polskiego ale to wyjdzie w praniu 🙂
Jutro jestem umowiona z babeczka na kupna chustawki dla dziecka dziewczyny cudna jest!!!!!! i dobra cena;] bo normalna cena 200euro w sklepie a ja kupuje ja po jednym dziecku za 50e:Phehe

dobrej nocki brzuchatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syla to widzę że i ciebie skurcze nie omijają. Poprzedni lekarz też bagatelizował mi skurcze i cudem że udało mi siędonosić do 36tc. Jutro z rana dzwonię do mojego gina teraz idę spać wezmę jeszcze jedną nospę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niesttey a te dretwienie to jest okropne!!!


PODGLADNELAM TABELKE MAJOWEK WOW!!! CUDNA FAKT NIE OBIECUJE ZE I MOJA TAKA BEDZIE ALE JESLI JA CHCECIE TO PROSZE MI WYSYLAC DANE DO TABELKI NA [email protected]
T.j NICK, IMIE, WIEK , MIASTO, CIAZA (KTORA) , TERMIN PORODU, (KTO CHCE PIERWSZE RUCHY DZIECKA KTORY TYDZIEN) JAK WIEKSZOSC WYSLE TO ZROBIE TAKA RUBRYKE. PLEC (JAK JESZCZE NIE WIECIE TO TEZ MI NAPISZCIE) IMIE MALUSZKA. I NARAZIE TYLEE... 🙂

Dostalam checi pobawienia sie w takie cuus aleee podkreslam nie obeicuje ze bedzie taka piekna jak ta od majowek ale bedzie jedyna bo bedzie naszaa 🙂 szkole skonczylam dawno temu takze wiecie hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Syla ja dane już wysłałam ma pocztę, także możesz zacząć tworzyć 🙂

Dziś wybieram się nad morze do rodziców, szkoda siedzieć w mieście w taką pogodę, może opale trochę nogi , bo bladziochy, że wstyd wyjść w sukience 😁

Współczuje Wam dziewczyny tych skurczy, mi jak na razie nic sie z brzuchem nie dzieje, ale za to jest brzydki 😞 z Maksem był fajny , taka piłeczka , bardziej sterczący , a teraz taki rozlazły na boki, fuuj. Daj znać dg jak będziesz dziś po wizycie, trzymam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...