Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mloda23644 napisał(a):
Fela gratuluję córeczki. Ja tak z innego tematu wczoraj była u mnie moja mama jest pielęgniarką. Rozmawiałyśmy coś o karmieniu piersią i mówi żebym jej sutka pokazała. Zobaczyła i powiedziała, że będę mieć problem z karmieniem, bo mam małe sutki chyba, że do porodu mąż je wyciągnie:P może któraś z Was ma problem z małymi sutkami to dzielę się pomysłem mojej mamy 🙂 i tak od wczoraj w naszym domu panuje szał na wyciąganie, podszczypywanie sutków:P
Jak tam brzuchatki się czujecie? ja super, tylko muszę dużo żelaza jeść, bo mam słabe wyniki.
Wszystkie już czujemy kopniaki??

Powiem Ci ze podzwiam za ta akcje z sutkami!!! haha, ja bym umarla ze wstydu, moja mam rowniez, maz pewnie by sie cieszyl 🙂
no w kazdym razie tak juz na powaznie to ja nie mialam duzych ale przy karmieniu one sie powiekszaja i nie mialam z tym zadnego problemu 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
fela - gratulujemy Poli!!!! super, tez bym bardzo chciala dziewczynke
a ta wystawa byla u nas w katowicach ale jakos sie nie wybralam, kiedys na studiach bardzo chcialam isc a teraz jakos mnie to obrzydzilo...

paella - u mnie jedni dziadkowie tez daleko a drudzy blisko ale kompletnie nie czasowi wiec ja z malym non stop sama bo maz w pracy takze Cie rozumiem, ale najwazniejsze jest nastwienie 🙂))

jutro wybieramy sie do biedronki po ten mega zamek dmuchany do skakania!!! 🙂))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fela gratulujemy Poli,cieszę się że wszystko dobrze się rozwija.Ja idę na USG 3D we wtorek 😜
Witamy Cię Ola w naszym gronie,napisz czy masz już jakieś dzieciaczki i skąd jesteś 😁
Hej Solenizantko napisz gdzie mieszkasz ,bo piszesz u nas w Katowicach a ja mam do Katowic 15 min DTS-ką jadąc w stronę Zabrza 🙃
BYłam dzisiaj na badaniu poziomu cukru i muszę Wam powiedzieć ,ze gdyby nie ta glukoza to umarła bym tam z głodu,siedząc tam 2 godz.No i nie było tak zle,nawet jak zapomniałam w domu cytryny ☺️
Pozdrawiam wszystkie mamuśki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Byłam u lekarza na konsultacji!! mam nie panikować z tymi wodami jest dobrze. Mogłoby być ich troszkę więcej, ale nie ma tragedii. Dzidzia ma sporo miejsca, także bez paniki.Uff... kamień z serca 🙂 No i płeć nam powiedział: córcia w drodze! 🙂Haneczka nasza kochana...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paella dziękuję bardzo! 6.06 mam wizytę i zobaczymy co wtedy powie lekarz odnośnie wód!!Mam nadzieję, że się wyrównają już całkiem!! no i że małej tam nie bedzie za ciasno!! Skarbuś mamusi najdroższy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARZKAP super wieści widzisz nie jest źle i kolejna dziewczyna 🙂 Mam jedną dziewczynki super 🙂 Mi też imię się podoba super.

OLA-MAMUSIA witamy powiedz coś więcej o sobie,fajnie że dolaczylaś 🙂

Jazda na rowerze no hmmm ja bym nie ryzykowała jedna, ale umnie żadna aktywność nie wchodzi w grę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młoda chyba chodziło tobie o to czy sutki są wkleskłeczy wypukłe... wielkość nie ma znaczenia. Mi się wyciągnely w tej ciąży chyba bo wydaje mi się że były mniejsze, myślę że są idealne z tym że nie wiadomo czy mleko będzie, bo ostatnio niestety musiałam dokarmiać , choć teraz już nie będę tak fiziować na punkcie karmienia piersią.Jak będzie mało to będzie nie będę stawać na rzesach jak ostatnio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Helloł 🙂
dzięki dziewczyny za gratulacje 🙂
Marzkap Tobie również gratuluję córeczki 🙂

Jesli chodzi o wystawę to powiem Wam , że jestem bardzo zadowolona i nie czułam żadnego obrzydzenia, wręcz przeciwnie byłam zafascynowana jakie mamy piękne ciała , a tętnice to już w ogóle mi się mega podobały 🤪 Najwięcej czasu spędziliśmy własnie na dziale rozwoju płodu, myślałam , że jak to zobaczę to się popłaczę , ale nic z tych rzeczy, było dziecko akurat w 20 tygodniu ciąży i nie sądziłam , że jest juz tak duże i rozwinięte, masakra!! Najbardziej serce mi się ścisnęło przy dziecku z 24 tygodnia połączone było pępowiną z łożyskiem i wyglądało już jak taki normalny noworodek, tyle , że troszkę mniejszy, miała włoski i śliczną buźkę i nie była w wodzie , tylko tak sobie leżała , bo te mniejsze dzieci byly w takich buteleczkach z wodą. Naprawdę niesamowite przeżycie!! Podobało mi się tez to , że były pokazane zdrowe płuca i obok płuca palacza , a zaraz obok stała taka skrzynia , gdzie można było wyrzucić fajki 🤪 i powiem Wam , że nawet trochę było wypełnione tymi fajkami 🤪 🤪

Co do sutków to własnie miałam Wam pisać ostatnio!! ostatnio położyłam się do łóżka spać i tak sobie leżę a tu nagle zaczęło mi mleko lecieć 🤪 tzn bardziej ta siara niż mleko , no ale trochę tego poleciało, byłam w szoku , że tak szybko , z Maksem tez mi leciało w ciąży , ale znacznie później!

Czy wysłałyście już Sylwii dane do tabeli??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie tutaj u was. Jestem z Jastrzębia Zdroju ok. 50 km od Katowic. Nie mam jeszcze dzieci, to będzie pierwsze ☺️Mi lekarz pozwolił na rowerze ale tylko po asfalcie i koło domu po bocznej drodze ale ja jeżdżę po mieście tylko nie mówię mężowi bo on to panikuje o wszystko(bardzo się cieszy i angażuje). Czuję się fajnie ale mam takie huśtawki nastroju że nie wiem, jeden dzień latam po mieście, zakupy, ploteczki itd a dziś np. leżałam sobie do 14 bo nie miałam na nic chęci, ale potem musiałam już ogarnąć dom i obiad zrobić bo mąż wróci do domu a tu taki zdechlak 😁 Mam już nawet fajny brzuszek ale co dziwne widać go w ubraniu a bez bluzki to tak trochę. Jedni mówią że mam wielki brzuch a inni że za mały. Staram się nie przytyć dużo, bo do szczupłych nie należę, wyjściowo ważyłam 78 a teraz 75kg przy wzroście 170. A jak u was z wagą? Kiedy zacznie przybywać i co zrobić żeby nie było tego dużo? Moja mama w każdej ciąży tyła bo 25-30 kg i straszy mnie że też tak przytyję a ja bardzo tego nie chcę. Ale się rozpisałam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki 🙂
Coraz nas wiecej witam kolejne mamy 🙂
gratuluje Poli i Haneczki 😉

Fela niestety co do danych to dziewczyny sa bardziej leniwe odemnie 🤪

Narazie mam Fele Kat_rsl Paelle i too tyle 🙂 Przypominam swojego meila [email protected] daje Wam czas do niedzieli kto nie wysle nie bedzie w tabelce i juz :P hehe bo dopuki nie wyslecie danych nie mam co nawet zaczynac.
Pytania:
NICK
IMIE
WIEK,
MIASTO
CIAZA (KTORA),
TERMIN PORODU
PIERWSZE RUCHY DZIECKA
IMIE MALUSZKA
PLEC MALUSZKA

🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiu88 napisał(a):

a dzisiaj totalnie mnie dopadł len..z łózka mi sie wstawać nie chce, zauważyłam że duży wpływ na moje samopoczucie ma pogoda, dzisiaj jak na razie jest nijaka i ze mną jest tak samo.. a wczoraj było tak cudownie słonecznie miałam w sobie dużo energii aż chciało się żyć. Też tak macie?


mnie tez i okromny bol glowy bo dziecko budzilo mnie w nocy kilka razy jak nie siku to piciiu albo swedzace raczki wstalam ledwo przytomna, ale w pracy przezylam dzien i odpoczywam jutro wolne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola-mamuska napisał(a):
Dziwne bo dałam datę ale dalej nie pokazuje w którym tygodniu jestem 🤢
musialas zrobic błąd w dacie bo pokazuje jak wejdę na Ciebie ze jesteś w 40 tyg ciąży heh 😉 poszperaj ewentualnie zwróć uwagę czy Twój komputer ma dobra datę i czas 😉 i tam masz opcje co pokazywać komu najlepiej ustaw wszystko dla zarejestrowanych 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny! Ale to nasze forum się rozkręciło, nie było mnie kilka dni a tu tyyyle do nadrobienia. Witam nowe Mamusie i MarzKap i Fela gratuluję dziewczynek 🙂
Fela jaką dawkę bierzesz eutyroxu? U mnie teraz już 100, przez dwa miesiące miałam 75. Nie wiesz jak to będzie z karmieniem? Czy będziemy mogły po tym leku?
Nie odzywałam się bo byłam u teściowej. Bardzo przebierali nogami "kto tam u mnie mieszka", zadeklarowali się, że dadzą na łóżeczko i całą pościel dla Malucha bo obiecane łóżeczko tak jak pisałam wcześniej czeka na nowego lokatora - będzie w okolicach 15grudnia 🙂 dostaliśmy dwie skóry z owiec, jak będzie duża zima to do wózka włożę, ale póki co to w całym mieszkaniu śmierdzi baranem bo te skóry są świeżo po wyprawieniu, a pogoda jak na złość nie pozwala ich wietrzyć. W poniedziałek napiłam się kawy prawdziwej z jednej łyżeczki i miałam taką dyskotekę w brzuchu że hoho, aż sama byłam zaskoczona.
Teraz najważniejsze.. 🙂 wczoraj były połówkowe i muszę siebie pochwalić, bo jednak jakieś resztki kobiecej intuicji są we mnie mimo takich problemów z hormonami, otóż przeczucie mnie nie myliło - będzie Rysiek! 😆
Pierwsze co pokazał po dwóch miesiącach niepodglądania to siusiaka i jajeczka 😉 lekarz powiedział że jest pewien na 200% będzie miał na imię Kubuś ale wszyscy mówią Rysiek, od samego początku nawet jak nie znaliśmy płci. Kubuś leży sobie główką do dołu, buźkę ma odwróconą w stronę moich pleców. Waży 350g, długi 16cm. Serduszko ładnie rozwinęło się i dobrze pracuje, kręgosłup w porządku, ogólnie wszystko na swoim miejscu i dobrze pracuje. Nie musimy robić echa bo nie mamy wskazań, jeśli będziemy chcieli zapraszał nas na 3D za dwa miesiące. Jak mamy kase dodał. Tym razem okazał się ludzki, porozmawiał, wytłumaczył i dzięki temu zatarł poprzednie niemiłe wrażenia.
Robicie już jakieś zakupy? Chyba jutro wybiorę się na polowanie po lumpeksach, wczoraj już dostałam foliówkę ubranek ale większość różowych. W przyszłym tygodniu będą pieluchy DADA w biedronce w promocji ale to chyba za wcześnie na takie zakupy poza tym nie wiem czy są one dobre dla taki malutkich kuleczek zaraz po urodzeniu, czy nie uczulają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Figa - gratulujemy Kubusia!!! 🙂
co do pieluch Dada to sa juz teraz w promocji, i jesli chodzi o jednorazowki to sa porownywalne z pampersami ale cena duzo lepsza. Natomiast ja w ogole nie uzywam pieluch jednorazowych tylko wielorazowych wiec sie nie zaoptaruje, jedynie jedynki do szpitala 🙂)

Syla dobrze ze przypomnialas mail bo mi sie zgubil, ale spoko juz wyslalam 🙂

zapomnialam co mialam pisac jeszcze......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w naszym szpitalu akurat maja pampersy DADA z biedronki. To chyba nie sa za male dla takich dzieci. A co do jakosci tych pampersow to moja szwagierka uzywala PAMPERSY pozniej HUGGISY i wybrala wlasnie DADA. Bo jako jedyne nie uczulaly dziecka. Ja od czerwca bede kupowac pampersy, proszki dla dzieci, zeby nie zostawic wszystkiego na ostatnia chwile.
zaraz wysle na poczte dane do tabelki, bo calkiem o niej zapomnialam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Figa gratuluje syneczka 🙂
Eutyroxu biorę 25 , także tą najmniejszą dawkę , i taką samą brałam w pierwszej ciąży już do końca, później po ciąży już nie brałam i karmiłam piersią normalnie do prawie 9 miesięcy. Mi po ciąży te hormony wróciły do normy , więc nie było potrzeby już brania leków. Teraz mi mówił lekarz , że jeszcze raz będziemy powtarzać ft4 i wtedy powie czy zwiększamy dawkę czy zostawiamy taką jaka jest.

U nas dziś zimno , buro i ponuro a mi się zachciało lodów 🤪 Jadę po Maksa do żłobka i zajadę po drodzę po jakieś lody mmmm pycha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fela mi chęć na lody już przeszła, ale za to teraz wcinam bułki słodkie, a mają tu takie pycha mmmm najbardziej takie z orzechami i lukrem, bo mi przypominają rogale marcińskie z Poznania 😉

jeju jak mnie cyce bolą 🤢 swędzą i bolą jak dotykam... heh jeszcze jakieś... 18-20 tyg.... i pewnie dalej będą bolały hehe bo karmienie bo coś tam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fela u mnie ft4 na granicy dolnej normy albo troszkę powyżej i nie wiem dlaczego mam taką dużą dawkę, badania hormonów mam co miesiąc
Podpowiedzcie mi dziewczyny czy baldachim jest lepszy czy moskitiera? czy maluszek obędzie się bez tego? Znalazłam fajny zestaw na allegro za 470zł łóżeczko plus 17 elementów i jest moskitiera, zastanawiam się czy baldachim nie byłby lepszy bo zasłania dziecka od światła, żeby nie raziło a moskitiera to wiadomo od owadów czy tak naprawdę te obie opcje są zbędne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...