Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

Syla dobrze że wszystko ok. ale ja ci powiem że rodziłam naturalnie, a pochodzę trochę i ciągnie mnie na dole że zaczynam odruchowo b.wolno chodzić,czasami mam wrażenie że mi tak pęcherz ciśnienie ale doczłapie się do kibelka i prawie nic nie wysikam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Syla super wieści , no i czekamy na tabelkę 🙂 jeśli nie jest za późno to możesz u mnie zmienić płeć dziecka : dziewczynka , imię dziecka: Pola, chociaż tak na prawdę to się okaże po porodzie hehe 🤪
My wczoraj byliśmy na komunii mojego brata i najadłam się za wszystkie czasy 😁 a od dziś dieta!!!! Wczoraj wszyscy pytali czy rodzę za miesiąc czy dwa 🤪 Masakra już mi było głupio mówić , że za 4 i mówiłam , że za 3 heheh
Mam pytanie do dziewczyn, których dzieci ułożone są główkowo, gdzie czujecie ruchy najmocniej? Ja cały czas czułam na dole , a od dziś czuję powyżej pępka i zastanawiam się czy nie przekręciła się głową w dól.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej !!!
Fela u mnie brzuch moze nie jest może taki duzy za to udka i zadek hmmm trochę urosły 😠A ruchy czuję i na dole,szczególnie jak siedzę z podkulonymi nogami(mocno powiedziane ale jak nogi mam wyżej ha ha ha) ale w okolicach pępka też .Myśle ze mój skarbek jest jeszcze na tyle malutki,ze ma dużo miejsca i sobie pływa 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Dzis leberstwo do 12 w lozku , mala w przedszkolu mama odpoczywa 😉 🤪

Asiu88 odnosnie spania , to ja Ci powiem ze mam tak ze najwygodniejsza pozycja dla mnie to jest na plecach non stop sie budze w takiej pozycji chyba najbardziej kregoslup odpoczywa bo wczesniej raczej sypialam na bokach. Teraz jak juz odczuwam dyskomfort zdretwienia po spaniu na plecach, przeturlam sie doslownie na boczek i czekam az dziecko odplynie od kregoslupa hehe wtedy juz nic nie boli, gdybym tak miala wstac odrazu z pozycji lezacej to chyba bym sie zlamala 🙃

Fela moja mala jest ulozona glowka w dol i czuje wszystko na samym dole:P czuje tez czeste musckanie i duganie w okolicy zeber az sie boje 🥴 🙃 hehe aaa o zmianie plci pamietam bo wyslalas dane a na drugi dzien juz wiedzialas ze dziewczynka 😜

dg to te odruvhowe chodzenie jak pingwin? 🤪 znam to uczucie. Mnie najbardziej dokucza to dretwienie na tyle silne ze normalnie musze przystac sie masowac. ehh byle do pazdziernika 😆 i kiedys zas trzeba bedzie sie nastawic bo jak synka nie bedzie to kiedys sie musi trafic hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dziś u lekarza wszystko ok. Będzie na 100% synek już drugie zdjęcie siusiaka mamy 🙂 Mały ma 380g. i termin z 13 października przesunął się na 9. Jak spałam na plecach to strasznie nogi mi drętwiały, teraz zasypiam na lewym boku i się lepiej czuję 🙂
Byłam na zakupach w biedronce dostałam jeszcze kocyk, kołderkę i pościel. Teraz dużo produktów z DADY jest i jest z czego wybierać, bo mamy 3 biedronki w mieście i to jeszcze obok siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mloda napisz mi skad jestes bo nie napisalas;] super ze wszystko u was w porzadku! ze synek (Hubert) zdrowy 🙂 🙂
ja juz wypatrzylam materac do lozeczka i posciel tez jaka chce kupic ale hmm teraz troche innych wydatkow i sie wstrzymam jeszcze 2-3tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mloda super , że wizyta udana 🙂
SyLa no właśnie u mnie jakoś tak dziwnie , bo mała ułożona była cały czas głową do góry , tak bardziej w poprzek i czułam cały czas kopniaki na dole brzucha , a dziś własnie tak przy pępku , na pewno ma jeszcze sporo miejsca i pewnie sobie wędruje w te i wewte, oby tylko do porodu się prawidłowo ułożyła , bo bardzo nie chce cesarki.
Ja właśnie skończyłam sprzątać , miałam stertę prasowania i porobiłam miejsce w Maksa komodzie na rzeczy dla Poli 🙂 na razie puste szuflady , ale powoli będą się wypełniały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie w środę Rysiek był głową do dołu i też go czułam po prawej stronie na wysokości pępka, a teraz chyba znowu jest odwrócony bo czuję go jak usiądę po turecku w dole brzucha. Kiedy nasze dzieciaczki już na stałe zajmą swoją pozycję?
Paskudnie się czuję, oczy mi łzawią, głowa boli, a w sobotę tak się pociłam, że jak obcierałam czoło to zostawały mi kropelki potu na palcach. Jak ja się cieszę, że nie poszliśmy na to wesele, to była jedyna słuszna decyzja. Ledwie wysiedziałam w kościele. Zrobiłam się bardzo mało towarzyska. Chyba zaczęło się z puchnięciem nóg, mam strasznie ciężkie łydki, a na dworzu zero upału, nie wiem jak to będzie później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
Młoda no to super że wszystko ok, jeszcze raz gratuluję synka 🙂

mnie boli krzyż jak długo jestem na nogach :/ czasami nawet chodzić nie mogę przez jakieś pół godz., śpię też głównie na boku i też staram się na lewym bo tak mi mówili w szpitalu, macica się dotlenia 🙂 a najlepiej to bym spała na brzuchu ale już mie niestety (brzuch) nie pozwala więc czasami przyjmuję dziwną pozycję lekko na brzuchu a lekko na boku 😉 ja dzisiaj też zaszalałam bo i kupiłam dla starszaka pościel bo ma już takie "wyszarpane" trochę a i przy okazji dla dzidziusia taki kocyk zielona żaba 😉 chociaż młodemu się bardzo spodobało i mówi "to dla mnie" ja mówię "nie dla dzidziusia" on: "ale ja też chcę taką żabę" hehe zaczyna się "mamo ja też chcę" 🙂

mam jeszcze pytanie, bo zbliża mi się termin robienia glukozy i rozmawiałam w weekend z koleżanką i mówiła że ona kupowała sobie w aptece test na glukozę i robiła bo właściwie chodzi o to samo i hmmm sama nie wiem 🤔 a wogóle tak już z ciekawości czy orientujecie się ile kosztuje u lekarza ten test na glukozę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie też się zdziwiłam ale ona mówiła że ta krew to z palca, podejrzewam że to jest ten test jak dla cukrzyków, ehh chyba nie będę jednak wymyślać i pójdę normalnie na to badanie, przed chwilą wyczytałam że te badanie robi się między 24-28 tyg. eee a ja myślalam że ok. 20-24 tyg. jak robiłyście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paella test z glukozą mam robiony średnio co pół roku i te pobrania krwi z palca można sobie w kieszeń włożyć. Kiedyś panie pielęgniarki wzięły mi z palca bo tak nic nie płacę, bo za darmo, bez kucia i same superlatywy a finał taki, że lekarz dostał zapaści ze złości a ja musiałam drugi raz pić to "cudo" które do przyjemnych smaków nie należy. Glukozę kupuję się samemu, z tego co pamiętam to 50gram, ja mam od dawna 75 ale nie do końca wiem czemu.. Pierwsze pobranie jest przed wypiciem, czyli bez jedzenia i picia, a drugie po godzinie od wypicia, kolejne po dwóch. W tym czasie nic nie jesz, ani nie pijesz (chociaż dziewczyny coś wspominały o cytrynie i popijaniu wody ale nie wiem jakie to są ilości) bo możesz zafałszować wynik. I najważniejsze - jak najmniej się ruszasz, najlepiej leżysz, żeby nie spalać tej glukozy bo też wynik będzie fałszywy. I w szpitalu i w ośrodku zawsze robili mi na takich zasadach. Ceny nie pamiętam, bo jak mam robioną tą krzywą cukrową to zawsze z jakimiś dodatkowymi badaniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w poprzedniej ciąży nie miałam tego testu, teraz ten lekarz jest zdania jak tamten że jeśli cukier na czczo jest niski to krzywej cukru nie trzeba robić.Muszę tylko na czczo zrobić.

Ja dzisiaj o 13miałam poznać wyniki amniopunkcji i kolejny raz mnie zbyli, kazali dzwonić w środę czyli równe trzy tyg.od pobrania próbki a w końcu po moich prośbach zgodzili się bym zadzwoniła jutro przed 12:00. Wkurza mnie to bo preparat jest gotowy a oni mówią że się nie wyrabiają, a te biedne kobieciny umierają ze strachu, dzisiaj do 1:30nie mogłam zasnąć. Ech oszaleć idzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młoda super że wszystko oki i że mozesz spokojnie cieszyć się rosnącym przystojniakiem 🙂 Ja wizytę mam jutro teoretycznie na 16:30, bo może być przesunięcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na krzywą cukrową też miałam pobieraną krew z żyły,piłam tej glukozy 75g.Najpierw pobierali krew,potem piłam glukoze, i za dwie godziny znów pobierali krew.
Młoda fajnie,ze wszystko Ok po badaniu i gratuluję chłopca 😜
Dg to świństwo,ze musisz tak długo się denerwowac ale wydaje mi się,ze gdyby coś było nie tak to pewnei juz by zadzwonili.Tak,ze się nie martw ,na pewno wszystko jest dobrze 😁
Ja idę jutro na 9 ta do ginekologa na wizytę a na 16:40 na USG prenatalne ,tylko już nie wiem jakie tam mają te usg bo cały czas myślałam ze 3D a mąż mi mówi ze 2D 😠 Nastawiłam się że wszystko dokładnie sprawdzą i będzie wszystko widac a teraz juz nie wiem i się denerwuję.Zobaczymy 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg podobnie czekałam na wyniki testu PAPPA, z tym że ja czekałam 5dni, wliczając weekend więc nie zdążyłam mocno poukładać różnych scenariuszy w głowie, wyniki przysłali na @ mojego Niemęża i mało laptopa nie rozerwałam na pół żeby przeczytać. Zawsze jest w nas duży niepokój, obojętnie coby się działo z dzidzią, chcemy dla naszych Bobasów jak najlepiej, najgorsza jest niepewność. Niestety często po drugiej stronie osoby zajmujące się badaniami są tak znieczulone swoją pracą, że nie potrafią nas zrozumieć, tego co przeżywamy i nie możemy liczyć na ich życzliwość. Jesteśmy z Tobą Kochana!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg trzymam kciuki, napewno będzie dobrze 🙂 ja myślę że Kati mam rację, jakby było coś nie tak to by zaraz dzwonili 🙂

ok z tymi badaniami na glukozę to ja wiem jak to wyglada, bo w pierwszej ciąży tez robiłam, ale nie pamiętam dokładnie który to był tydzień, czytam w internecie że jest to między 24-28 tygodniu i chiałabym wiedzieć kiedy Wy robiłyście czy dopiero będziecie robić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kati nie martw się do dokładnego przebadania dziecka potrzebne jest właśnie 2d, 3d i 4d to bajer dla rodziców. Ewentualnie łatwiej na nim płeć sprawdzić i to wszystko ale narządy wewnętrzne które teraz się sprawdza są i tak sprawdzane na 2d.


Co do wyników to te baby nic nie wiedzą bo nie oglądały jeszcze próbek pod mikroskopem, także nie mogę się tym uspokajać że brak wiadomości to dobra wiadomość. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tą glukozę miałam robioną właśnie po 24 tygodniu w pierwszej ciąży i teraz tez lekarz zapowiedział , ze po 24 trzeba będzie robić. Także pewnie po następnej wizycie już będę robić to obrzydlistwo!!
dg wiem, że łatwo mi się teraz mówi , ale bądź cierpliwa i przede wszystkim bądź dobrej myśli, jestem pewna , że wszystko jest i będzie dobrze 😘
A z tym usg Kati to tak jak dg pisze, nawet jakby było 3d to w momencie badania narządów i tak przełączają na 2D , mi lekarz mówił , że jedyne co można dokładniej sprawdzić na 3D jest zobaczenie rozszczepu wargi i tyle , także o dokładność badania się nie martw, 2D w zupełności wystarczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂))
krzywa cukrowa robilam w poprzedniej ciazy w 25tc i kosztuje tyle co dwa badania na poziom glukozy cyli ok 16zl plus dwa pobrania ok 4 zl. Lacznie 20zl. Glukoze i cytrune trzeba sobie kupic samemu. 50g, koszt ok 2 zl. Pierwsza krzywa robi sie po godzinie od wypicia, i jesli wyjdzie ok to drugiej (w 30tc) juz czesto nie robia.

a moja mama czekala na wyniki z amniopunkcji 5 tygodni, powiedziel jej ze jakby bylo cos nie tak to by szybciej dzwonili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Solenizantka 🙂

Kati, mi też w szpitalu mówili że 3D i 4D to tylko ładniejszy obraz a tą resztę to i tak 2D, a nawet większość lekarzy mówi że woli robić to normalne usg 🙂 ważne żeby widzieli wszystko czy pasuje 😉

trzymam kciuki za Was dziewczyny i piszcie jak tylko będziecie znać wyniki i będziecie po badaniach 🙂
ja dopiero za tydzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...