Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dg trzymam kciuki i daj znać.

Fela ale Ci zazdroszczę wizyty nad morzem, mi się też marzy wyjazd nad morze, ale chyba w tym roku to jednak nie realne :/ może chociaż nad jezioro skoczymy, a nogi też mam bladziochy że aż mi wstyd jak zakładam krótkie spodnie, no ale cóż wkońcu dopiero od niedawna jest sloneczko 🙂

a mi się marzą już truskawki, takie prosto z krzaka.... mniam mniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
nogi smaruję balsamem brązującym, mam Johnsons i Dove, łatek nie uniknie się ale i tak mniej straszą niż nogi prosto z młyna
paella truskawki 😜 oj tak! zdecydowanie tak! muszę jechać na moją działkę na poziomki, tylko długie kalosze trzeba włożyć bo tam wężyki , żmijki są częstymi gośćmi, tylko żebym ich nie przegapiła. a propo.. dziś całą noc jadłam jagody 😆 chyba ze śmietaną i naleśnikami, nawet pamiętam jak pytałam ze zdziwieniem jak to możliwe że o tej porze roku już są jagody 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Figa w lidlu są już borówki amerykańskie (prawie jak jagody) i w sumie nie są kwaśne a nawet bardzo słodkie - ja od czasu do czasu kupuję bo nie są zbyt drogie i mam straszną ochotę na owoce 🙂 truskawki też kiedyś kupiłam ale miałam po nich taką straszną zgagę (były kwaśne i niesmaczne, dodałam dużo cukru i śmietanę ale i tak były niezabardzo). Wężyki i takie tam uuuuu strasznie się boję tych pełzających gadów, niczego się tak nie boję jak tego stworzenia, uciekam gdzie pieprz rośnie... ale poziomki też bym zjadła 😁
jeju jak mnie brzuch swędzi 😮, i wczoraj się zważyłam przytłam 5 kg ☺️ muszę trochę mniej jeść na kolację, bo po porodzie będę miała dopiero dupsko 😉 a koleżnka mi mówiła że tak dobrze wyglądam i że tylko brzuch mi przytył (myślę że nie kłamała to moja dobra koleżanka jest).

aaa i idziemy dzisiaj na grilla i mama mi powiedziała że trzeba uważać na jedzonko z grilla bo to w sumie tez wędzone jest, i trochę zgupiałam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Helloł 🙂
ale tu pustki w weekend, ja właśnie wróciłam od rodziców, nawet troszke się opaliłam, ale nie dałam rady długo wysiedzieć na słońcu , bo zaraz było mi słabo, ale za to jak po południu lunął deszcz to wyleciałam z domu i biegałam boso po trawie jak rusałka hehe 😁 😁 taka ulga , że nie sądziłam , że tak mnie ucieszy deszcz 🙂

młoda ja niestety nie pomogę, bo nie mam ani nie słyszałam o tym modelu wózka , ale w necie na pewno pełno opinii znajdziesz.

Jutro rano do laboratorium na badania, muszę powtórzyć tarczycę, bo pierwszy wynik był na granicy normy i teraz trzeba sprawdzić czy wszystko ok czy trzeba będzie brać leki.

aaa muszę się pochwalić , że udało mi się na lumpku znaleźć super kieckę tommy hilfingera, w sam raz na wyjście w przyszłą niedziele na komunię mojego brata 🙂 już nie mogę się doczekać jak się w nią wystroję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki !!!!
Właśnie wróciłam z działeczki nad jeziorem 🙂przepiekna niedziela bo sobota taka średnia.Też nie mogłam wysiedzieć na słonku,tak się zle poczułam ,ze mi ojciec dał zmierzyć cisnienie,nie uwierzycie-miałam 82/57 😮zaraz mnie wywalili do cienia 😠
Dg trzymam kciuki za dobre wyniki,napisz zaraz jak tylko się czegoś dowiesz.
Ja mam wizytę na prenatalne na 28 maja i już się nie moge doczekać a jutro do dentysty wyleczyć następną małą dziureczkę.Zaczęłam zanim się dowiedziałam że jestem w ciąży więc muszę skonczyc ale mam jeden połączony z przetoką i duuupa,nie mogę go teraz wyrwać bo potem trzeba zaaplikować antybiotyk mocniejszy 🤨
A na środę mam glukozę 😞 to sobie posiedzę,muszę jakąś książkę zabrac bo z nudów umrę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobitki 😉
wczoraj byłam u lekarza.. bede mieć na 100% syna 😁 ma 0,5 cm sprzęcior hihi , ciesze sie ze juz wiem przynajmniej wiem w jakim kierunku isc z zakupami 🙂 w tym tygodniu chyba poszaleje :P
tylko teraz mamy problemik bo nie mamy pomysłu na imie.. tzn.było pare opcji ale one nie do końca nam pasują, moze znacie jakieś ciekawe męskie imiona? hmmm?

A tak w ogóle to jak Wasze brzuszki? wrzućcie jakieś fotki do drugiego wątku bo jak na razie to są tam tylko dwa brzucholki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
helloł 🙂
asiu88 gratuluje synka !! 🙂 Fajnie jest mieć synka, mówię Ci 🙂 a co do imion męskich to ja też mam dylemat, bo ja bym chciała Aleksa a mąż Tymona , mamy już Maksa i ja się śmieje, że pasuje Aleks , bo Maks i Aleks w jednym spali domu hehe 😁 ale mąż nieugięty. Ale jeśli chodzi chodzi o dziewuche to oboje jesteśmy zgodni i jak będzie córka to będzie Pola 🙂

Brzuch już mam ogromny , jak mnie ktoś widzi to myśli, że za max 1-2 miesiące rodzę 🤪 może wieczorkiem zrobię sobie fotkę to wstawię i Wam pokaże.

Dg czekamy na wieści jak się czujesz i czy byłaś u lekarza?

Kati o fuj przypomniałaś mi , że trzeba będzie tą glukozę zrobić, jak sobie przypomnę to mi ciarki przechodzą , ledwo to wypiłam, co chwile odruch wymiotny, baby tylko czekały z reklamówką w ręku hehe Mam nadzieje , że tym razem będzie choć troszkę lepiej, zaopatrze się w cytrynę , podobno pomaga...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mloda23644 napisał(a):
Hej. Mam pytanie miała któraś z Was, albo słyszała o wózku X-LANDER XQ? mam możliość odkupić i nie wiem czy warto.

ja rozwazalam xlandera xq ale jednak wybralam xa, i z prespektywy czasu powiem Ci ze drugi raz nie kupilaby ani tego ani tego. spacerowka totalnie sie nie sprawdza, jedyie co do gondola fajna i wozek na pierwsze polroku calkiem ok. wybralam xa poniewaz xq mial jak dla mnie za male kolka z przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Mam pytanie do Was!Jestem w 18 tygodniu i 3 dniu ciąży!4 dni temu byłam u lekarza, stwierdził, że mam mało wód płodowych AFI 7,4 gdzie w tym tygodniu ciąży powinno być 12-14. Zmartwiłam się bardzo tym faktem, gdyż o dzidzie staraliśmy się ponad 4 lata! I nie przeżyłabym gdyby coś okruszkowi się stało! Czy ktoraś z Was miała taką sytuację z wodami płodowymi, od piątku piję po 3 litry wody dziennie, mam nadzieję, że sytuacja się poprawi...
Dodam jeszcze, że jestem straszną panikarą 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kobitki 🙂 ale u mnie czarno się zrobiło, wiatr się zerwał zaraz lunie. asiu88 gratuluję synka, ja też mam mieć chłopczyka 🙂 mieliśmy kilka imion Tomek, Filip i Franek a jednak zmieniliśmy zdanie i będzie Hubert. Jak się czujecie?
ale burza 😞 a ja sama w domku 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
Marzkap niestety nic nie wiem na ten temat bo ja nawet nie wiem ile mam wód 🥴
Ja znów mam wrazenie ,ze mi brzucholek nie rośnie,jaki był taki jest.Jak ubiore tunikę to trzeba się dobrze przyjrzec z boku bo z przodu nic nie widac 😠 Ale strasznie szybko się męczę,i często bolą mnie plecy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati_rsl ja też mam słabo widoczny brzuszek! u mnie też trzeba się przyjrzeć- raczej wyglądam jakby mi się troszkę przytyło 😉 mam nadzieje, że te wody mi się wyrównają, bo poza tym wszystko u mnie ok! Oczywiście plecy i to męczenie to tak jak u Ciebie, ale to chyba juz tak nam zostanie do końca 😉 mi do tego dochodzą jeszcze skurcze, ale wszystko do przeżycia... damy radę! Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tak teraz na szybko bo idę kolację zrobić dla rodzinki 😉 ale chciałam tylko odpowiedzieć Marzkap - ja tak miałam w pierwszej ciąży, musisz dużo leżeć, odpoczywać, żadnego stresu, nawet od czasu do czasu z nogami do góry leżeć, uważać na siebie bardziej niż zwykle no i pić dużo, a co lekarz Ci zalecił? nie chcę Cię straszyć oczywiście, ale im szybciej zacznie się działać tym lepiej bo można zapobiec dalszym konsekwencją, trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzkap mi wczoraj lekarz tez mówił o wodach.. mówił ze mam wystarczajaca ilosc wód i dzidzi dobrze rozwiniete ale lepiej gdyby było więcej tych wód żeby dzidzi nie musiało być przykurczone tylko swobodnie sobie "pływało" bo wtedy może więcej sie ruszać co idzie z tym że sie lepiej rozwija i zalecił mi dużo pić i oprócz tego sobie wypoczywać.. także woda w ruch 😁 i nie ma sie co zamartwiać i stresować na zapas 🙂

a tak w ogóle to dziekuje Wam za gratulacje 😉 ehh z tymi imionami to na prawde ciężko wybrać mi sie podoba Oliwier ale mojemu niestety nie :/ myślimy też nad Brian lub Maksym.. dla dziewczynki było prościej i mielismy już wybrane Liliana no ale okazało sie ze chłopczyk 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ach Asiu właśnie, gratulacje!!! fajnie że już wiesz 🙂 ja bym z jednej strony już też chciała wiedzieć a z drugiej właściwie mi się nie śpieszy 🙂 a chciałabym żeby był już koniec sierpnia i żeby bylo z górki 😉

u mnie brzuszek widać i krzyż mnie też napiernicza, zwłaszcza jak dużo pochodzę :/ i mam taką ochotę pojeździć na rowerze albo rolkach heh ale wolę nie ryzykować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak Asiu gratulacje!!!! 🙂 Ja już wybrałam imie dla chłopczyka i-będzie Maks,jak byłam na pierwszych prenatalnych to mi lekarka powiedziała,ze dziewczynka to nie jest napewno ale ja tam poczekam na te 28 maja drugie badanie 3D i wtedy chyba bedę pewniejsza 😜Moja rodzinka wybrała dla dziewczynki w razie czego Helenka ,mnie się też podoba ale wole zeby to był chłopiec i będzie Maks 🤪Powiedzcie mi dziewczynki czy Wy po przytulanku tez macie taką skórczona i twardą macicę? Razem z mężem troche się obawiamy bo potem cały dzień mnie boli podbrzusze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny nie odzwywalam się bo zatrzymali mnie w szpitalu na obserwacji, ze względu na. Amniopunkcje i częste skurcze. Podali mi Aspargin wczoraj jeszcze nie działał i w ciągu dnia naliczyłam 25skurczy, dzisiaj już conajmniej jedna czwarta tego.Po badaniu stwierdzili że. jestem właścicielką wyjątkowo dlugiej szyjki jest niedojrzala i nawet skurcze szybko jej nie powinny zaszkodzić. 🙂))
Kazali zmienić termin wizyty u mojego lekarza na tydzień później, mogę chodzic ale mam się oszczędzac, dostałam L4. Napawa mnie to nadzieją,choć dobrze wiem że muszę odpuscić zwolnić, leniuchować żeby znowu nie leżeć tam dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ufff Dg trochę nas nastraszyłaś, dobrze że w sumie nie jest tak źle, ja jak już pisałam polną wspominam dobrze ale lepiej tam jednak nie leżeć, chyba że tylko rodzić i uciekać 🙂 leż teraz i odpoczywaj 🙂 trzymam kciuki za Was 🙂

a co do imion to ja też jeszcze nie mam dla chłopca, dla dziewczynki mam ale chłopiec to naprawdę nie mamy pojęcia - mi się Kajetan podoba ale mężowi nie, tak samo Tymon mi tak mężowi nie, no ale płci jeszcze nie znamy więc narazie się nie wysilamy specjalnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paella dziękuję za odpowiedź. Najgorsze, że lekarz powiedział mi, że to niezależne jest ode mnie!Że wody wytwarza dziecko i ja na to nie mam wpływu! Nie mówił mi nic o piciu wody, sama wyczytałam na intermecie, że dziewczyny tak robiły i pomogło! Jutro chce pójśc na usg sprawdzić czy oby nic sie nie pogorszyło od czwartku, strasznie mnie to martwi, lepiej dmuchać na zimne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzkap - teoretycznie nie masz na to wpływu, ale leżała ze mną dziewczyna która miała naprawdę mało wód płodowych, jednak nie miała żadnych nadciśnień i innych tam komplikacji, a chodziło tylko o te właśnie wody płodowe, i doleżala chyba do 35 albo 36 tygodnia, ten mały leżał może 2 tygodnie, więcej napewno nie, urodził się w miarę duży i wydolny odechowo 🙂 także to co napisałam wcześniej to nie moje "widzi mi się" tylko to co ja przechodziłam i to co koleżanka z sali (niestety) szpitalnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati__rsl napisał(a):
No tak Asiu gratulacje!!!! Powiedzcie mi dziewczynki czy Wy po przytulanku tez macie taką skórczona i twardą macicę? Razem z mężem troche się obawiamy bo potem cały dzień mnie boli podbrzusze.

niestety tak, i podbrzusze tez mnie boli ale kilka minut, niezawsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paella nie jest źle bałam się że szyjka mi się skraca, myślalam że każą mi tylko leżeć, a mogę normalnie funkcjonować tylko przy częstej kontroli szyjki, no i wszystko w ramach rozsądku. Powrót do pracy był by już jednak nierozsądny, ostatni tydzień zresztą mnie wtym utwierdził.Ja na Polną też złego słowa nie powiem, ale życzę sobie ich odwiedzić nie wcześniej niż za 16tygodni. No jeszcze ten wynik amniopunkcji... podeszłam dzisiaj do laboratorium, też miłe babki, niestety nic nie potrafiły mi powiedzieć komórki się jeszcze nie namnożyly, kazały dzwonic w piątek, ale gwarancji nie dają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg - uwazaj na siebie i bedzie dobrze 🙂))

marzkap - ja tez slyszlalam ze to niezalezne od nas, ze to dziecko produkuje wody plodowe, po prostu sikajac!!! no ale jak kobieta jest odwodniona to i dziecko mniej sika wiec na pewno mozna sobie zaszkodzic za malo pijac, ale czy mozna pomoc pijac duzo????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...