Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Figa na pocieszenie powiem Ci , że moja siostra, która też jest w ciąży juz w sumie końcówka ( mieszka w Szwecji ) miała USG w 12 tyg i 21 tyg i to tyle , ewentualnie zrobią jej przed porodem aby upewnić się co do ułożenia dziecka. Choć nie powiem, że czasem mi zazdrości tego podglądania dzidzi co 3 tygodnie ☺️
A nie napisałyście czy wybiera się któraś na USG 3D ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Fela - ja jak narazie się nie wybieram na 3D 4D i inne, tylko podstawowe usg chcę mieć i to co wizytę najlepiej 😉
a dzisiaj miałam akcję, bo po ostatniej wizycie lekarz mi pwiedział że mam jakieś bakerie, przepisał mi antybiotyk i inne takie atrakcje, oczywiście grzecznie przerobiłam całą kurację a wczoraj patrzę a wyniki które mi dał nie są moje!!! normalnie się wściekłam!!! dzsiaj pojechałam do lekarza i jeszcze miałam przeprawę z panią w recepcji, bo nie chciała mnie do niego wpuścić, koniec jest taki że lekarz twierdzi że to mi nie zaszkodzi bo i tak bakterie mam, a chciał tylko poczekać aż minie 12 tydz. (a jestem w 16). i wtedy by mi też to samo przepisał 😮 kurdę normalnie nie wiem o co chodzi, ale czuję niesmak tego wszystkiego, jestem ciekawa co będzie we wtorek bo mam wizytę ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie lekarz namawia na 3D. Kiedyś bardzo chciałam mieć robione, ale im bardziej lekarz namawia tym mniejszą chęć mam. Chyba bardzo mu na kasie zależy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fela ja mialam 4D przy okazji badan prenatalnych bo jak pisalam to taki juz lepszy sprzet i powiem Wam szczerze ze fajny gratis ale zeby za to isc i placic to na pewno bym nie poszla 😉
Jeszcze mialam szczescie bo dzidzia sie fajnie ulozyla i widac bylo buzie, ale jak bylam w ciazy z Julkiem to sie zaslonil raczkami i tyle go bylo widac 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 3/4D się nie wybieram, w poprzedniej ciąży też nie byłam
Te zdjęcia znieksztalcają strasznie mi tam się to nie podoba i jeszcze taki wydatek i tak straszenie dużo wydaje na lekarzy, tabletki i budżet domowy w oplakanym stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paella nie dziwię ci się że się wscieklaś. Dla pociesznia powiem że. też jestem po kuracji antybiotykowej bo mój lekarz miał przeczucie że mam bakterie.Kazał mi brać już przed wynikami badania które dodatkowo kosztowało mnie 195zł .Po kuracji dostalam wynik negatywny był i też niepotdzenie go bralam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paelaa - po prostu lekarz to tylko czlowiek i najzywczajniej sie pomylil, powinien chyba isc na urlop odpoczac...
Tobie wspoczuje antybiotykow, no ale ja tez dostalam teraz np dopochwowo leki, bez wymazu bo niby w majowke i tak by nikt tego nie zbadal.... no ale moja kuracja kosztowala 8zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg - no właśnie wydałaś kasę ok to badanie więc jaki wynik by nie był trzeba zrobić, ale właśnie nie rozumiem po co wciskanie antybiotyku bo ma się przeczucie (jak u Ciebie) a u mnie bo nie popatrzył na dane pacjenta... masakra
solenizantka- ja rozumiem że doktor i panie na recepcji to tylko ludzie (bo nie wiem kto dokładnie pomylił te badania, lekarz mi je wręczył ale kto jemu dał tego nie wiem), ale wiesz ja nie chodzę do lekarza w naszym kraju, a oni tutaj uważają się za bezbłędnych i nieomylnych więc musiałabyś zobaczyć ich miny jak powiedziałam o co chodzi 😉 że taki poważny błąd się pojawił u nich w gabinecie 🙂
nieważne, było minęło idziemy do przodu i oby dalej nie było takich błędów 😉
Dg- a Ty kiedy masz kolejne badania, jak to u Ciebie wygląda teraz sytuacja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzisiaj zaszalałam i kupiłam śliczne malusie skarpetki dla dzidziusia, kolor uniwersalny bo jeszcze nie wiem któż to w brzuchu siedzi 😉 chociaż znajomi mówią mi że chyyyba dziewczynka 😉

dziewczyny piszcie coś bo zaczynam sama ze sobą prawie pisać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie jeszcze zakupy dla dzidzi nie zaczęły się, poczekam do końca maja, może wytrzymam 🙂, póki co jestem obdarowywana ubraniami ciążowymi.. sęk w tym, że koleżanki w ciąży miały rozmiar 38 max a ja myślę, że dojdę do 48... najmniejszy rozmiar jaki nosiłam to 40, 38 chyba miałam sukienkę na komunię 😁 przyjmuję ubrania ale po przymierzeniu na 4 rzeczy jedna jest dobra. Utyłam już przeszło 5kg, jakoś w dwa tygodnie zrobiło się 2kg więcej. Gdzieś wyczytałam, że przybędzie nam 20% naszej masy ciała, jeśli tak to o zgrozo złapie trzycyfrówkę 😮
Czujecie już ruchy? To moja pierwsza ciąża i czekam, czekam, może i już coś się dzieje ale ja nie zauważam tego bo za dużo jest tłuszczu na brzuchu. Na innych forach dziewczyny rozpisują się o tym, że już od 14 tygodnia czują dzidzie więc pytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziś dzwoniła teściowa, o rety, rety.. 🤔
bardzo wypytywała z której strony mam brzuch wypchany bardziej bo jak z prawej to dziewczynka jak z lewej to chłopak.. nigdy o tym nie słyszałam, ale niech jej będzie.. moja mama mówi że najbardziej to mnie wypchało z przodu 😁
pewnie u Was ładnie widać brzuszki a u mnie różnica taka że po środku od piersi do pępka mam taki lekki rowek i zrobiły mi się dwa dołki po lewej stronie - może mnie przepycha na prawą 🤪 a miał być "Rysiek" tzn. tak zawsze sobie mówiłam "jak będę miała syna to....."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paella ja we wtorek o 17mam przyjęcie do szpitala, w środę zabieg amniopunkcji i w czwartek do domu.Piątek wezmę wolne bo słyszałam że oszczędzać się trzeba tydzień, szczegóły we wtorek no i dowiem się jak dlugo będę czekać na wynik.
Ja w czwartek kupiłam jeansy ciężarne i powiem szczerze że dlugo myślalam nad tym zakupem, ostatnio wogóle obeszło się bez ciuchów ciążowych no ale w 30tc chodziłam tylko w piżdzamie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg- to trzymam kciuki, ja we wtorek mam wizytę ale też mam stresa i chyba jeszcze będe musiała starszaka zabrać ze sobą 🤔 dobrze że tu mają poczekalnie przystosowaną również dla dzieci.

ja jak kupiłam większość ciuchów ciążowych to trafiłam właśnie do szpitala i również resztę spędziłam w piżamie 😉 a ciuchy z metkami mam do dzisiaj 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ruchów to ja już czuję dawno w sumie nie wiem od kiedy dokładnie bo pierwsze uczucie miałam już z dwa tyg. temu i nie wiem czy to było na pewno to. Teraz też często jeździ mi coś po brzuchu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
helloł 🙂
Ja właśnie gdzies tak od około tygodnia czuje ruchy, na razie bardzo słabe, ale nie da się pomylić z czyms innym, wiem ze to TO 🙂 ciążowe rzeczy nosze od dawna, musiałam kupić i tak nowe , bo z poprzedniej ciąży miałam tylko typowo " zimowe".
ja po wyprawkę też już chętnie bym się wybrała, korci mnie jak nie wiem, tylko jak na złość tyle teraz wydatków, że muszę jeszcze chwilę się wstrzymać 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja czulam delikatne smyranie, teraz jakos przerwa, moze w przyszlym tygodniu cos poczuje, z Julkiem poczulam w 17tc, teraz powinno byc wczesniej 🙂

ciuchy ciazowe kupuje systematycznie, mam kilka z poprzedniej ciazym teraz uzupelniam o letnie, bo brzuszek szybciej urosl a i dzidzia bedzie 2 miesiace wczesniej.

figa - dobre z a tesciowa, tez nie slyszalam !! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😁
Trochę mnie nie było bo na mokry weekend sie wybrałam z rodzinką ha ha ha
Ja też czuję delikatne ruchy ale czasem jeden dzień nic i już w panikę wpadam 😆 A potem znów mały się pokręci i jestem spokojniejsza.Jak na razie pomykam w największych dżinsach jakie miałam w szafce z takim przedłużeniem (szeroka guma z guzikiem i dziurkami) i zakrywam dłuższymi bluzami ale często nie mogę się powstrzymac i zakładam takie dopasowane zeby było widac ,ze w ciąży jestem ha ha ha-stara a głupia 😁
Dg ja też jestem pewna ,ze wszystko będzie Ok i trzymam kciuki zebyś i Ty się o tym przekonała.Też mam we wtorek wizytę ale mój ginekolog mi tylko wkłada paluchy do środka i to wszystko a koniec maja mam drugą wizytę prenatalną i drugie USG moze 4D.Zobaczymy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wagi to ja z przerażeniem dzisiaj zobaczyłam niecałe 52kg, na wizycie ostatnio ważyłam prawie 54kg Trochę mnie to zmartwilo. CZy to możliwe bym schudła wprawdzie stres działa na mnie ale żeby aż zchudnać.
Co do tycia to te 20%wagi to nie prawda, osoby z większą wagą by przybierały więcej a jest odwrotnie. Osoby grubsze nie powinny przybierać więcej niż 12-13kg, więc Figa trzymaj apetyt na wodzy, zresztą każda z nas powinna by potem nie narzekać i nie zatruwać sobie szczęścia z dzidziusiem niską samooceną. No iw pierwszej ciąży to byłam przygotowana na to że po jakimś czasie po porodzie zapiszę się na jakieś zajęcia areobiku czy siłownię , na szczęście choć okazało się to nie niezbędne bo okazalo się, że chwila dla siebie to ciężko dostępny towar i niekoniecznie chce go spędzić w klubie fitness.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😁 54kg ważyłam jak biegałam 4 x w tygodniu po 12 km.Obecną ciąże zaczynałam przy 57kg a teraz mam około 63 kg sama z własnej woli się nie mam odwagi ważyc ha ha ha tylko u ginekologa 🙃 W poprzednich przytyłam 11kg ale po porodzie spadło tylko około 3-4kg nad resztą trzeba było popracować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przytyłam ok.12kg, ale dużo tkanki miesiowej straciłam normalnie przytylabym więcej tydzień po porodzie zostały mi 3kg. Też się zdziwiłam moja mama nawet namawiała mnie do zaprzestania karmienia piersią bo tak kg mi leciały. Oczywiście nie zrezygnowałam tylko starałam się jeść więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej, ja przytyłam 3-4 kg, jak wstaje rano to brzusio mam taki malutki że się zastanawiam czu jest ok ale wieczorem to mam już brzuchol że hej - mąż się śmieje że się piwa przez cały dzien opiłam 😜
w poprzedniej ciąży przytyłam tylko 8kg ale to dlatego że moja ciąża zakończyła się zdecydowanie za szybko, po porodzie schudłam błyskawicznie i ważyłam duuużo mniej niż przed zajściem w ciążę, wszystkie ciuchy na mnie wisiały - ale to stres mnie tak "załatwił". Póżniej niestety nadrobiłam, zajadałam inne zmartwienia.
ruchy pomalutku powolutku już czuję, takie smyranie w brzuszku 😆 może we wtorek dowiem się jaka płeć dziecka, chociaz obawiam się że może być za wcześnie i łatwo o pomyłkę jak u mojej znajomej 😎
miłej nocy o oby do wtorku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 🙂
widze powazne tematy - waga! 😉
ja w poprzedniej ciazy przytylam 23kg! 🤪 (mam 175cm, i tez skyszalam ze wysokie osoby wiecej tyja, moja wysoka kolezanka przytyla 25kg) ale 3 dni po prodzie mialam ttylko +13kg ktore zlecialy w ciagu 5 miesiacy po czym zaczelam schodzic na wage minusowa.... az sie zastanawialam czy nie mam jakiegos tasiemnca 😉 ale to pewnie przez karmienie ponasd rok no i zajmowanie sie bobasem.

ale teraz juz jest +2,5kg 🙂 i z tego co pamietam to mniej niz wpoprzedniej ciazy o tej porze. Jednak sie czlowiek nalata za tym malym 😉))

paella - mnie tez brzucol wywala wieczorem tak chyba jest zawsze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam 158cm wzrostu 😞 Wysokie osoby mają więcej miejsca na dodatkowe kilogramki 😁 a te maleńkie to nawet przy 11 kg nadwagi wyglądają duuuuże ha ha ha tak jak ja np.
Karmiłam 1,5 roku i dopiero intensywne odchudzanko pomogło 🥴
Brzusio rzeczywiście jest większy wieczorem ale jak ubieram szersze bluzy to nie widac jeszcze go tak bardzo,dopiero z profilku koleżanki poznają,że jestem w ciąży 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie Kati ma rację, wysokie osoby mają gdzie rozłożyć te dodatkowe kg, a my no cóż.. Siostra mojego Niemęża przy wzroście 154 w ciąży przytyła ponad 30kg, miała nawet rozstępy na łydkach. Teraz mały ma 5lat a ona wróciła do swojej wagi pomijając dwa lata problemów z hormonami po pół roku od porodu. Mały urodził się ponad 4kg a ona przed ciążą ważyła 40kg z małym kawałkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...