Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde chyba się przypaletala jakąś do mnie wirusówka. i latam wymiotować co chwilę. Współczuję strasznie dziewczyną które z powodu ciąży tak się męczyły to straszne. Brzuch mnie boli w dodatku.
Ja na L4 w ogóle się nie znam w swoim zyciu dwa razy korzystałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 chociaż nie jest taki dobry... no ale zacznę od początku 😉 badanie przezierności wyszło ok (1,8mm) i jeszcze do 5 dni będę czekała na wynik z krwi ale w sumie już pewne rzeczy wykluczył przez usg (no cień wątpliwości zawsze jest, ale jestem dobrej myśli), lekarz mi oznajmił że mam jakieś bakterie, które w sumie nie zagrażają dziecku teraz, tylko dopiero przy porodzie ale mimo wszystko trzeba już zacząć leczenie, no i cholipa stres znowu jest - ja to nie mogę sobie tak bezstresowo przejść przez ciąże 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paella zawsze przed porodem lekarz robi badanie na jakieś bakterie które mogą być niebezpieczne dla dziecka.Większość kobiet je ma i chyba nawet nie da się tego wyeliminować, podczas porodu położna to sprawdza i dostaje się podczas porodu sam antybiotyk i jest ok. Może to właśnie to, ja w każdym razie tezż je miałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg- tak napewno też masz rację bo o tym mi lekarz wspomniał, że przed porodem zaczniemy terapię antybiotykową, ale teraz to też inne bakterie są, pewnie by mi nie przepisał leków gdyby to były takie tam bakterie, no ale poczytałam trochę w necie i chyba nie jestem ewenementem 😉 ja poprostu się martwię, po przejściach z młodym nie chcę już mieć "replay-u" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paella -spoko, pewnie chodzi o Streptococcus agalatiae, ja mialam go 3 razy w poprzedniej ciazy, trzy razy go leczylam i nawracal, w koncu w 36tc mialam antybiotyk dozylnie i to pomoglo na dobre 🙂 moja gin chciala to wyleczyc poniewaz u mnie wychodzil w wymazie z szyjki macicy a to zagrazalo peknieciu blon plodowych. poza tym chcialam rodzic w wodzie a do tego posiew musi byc idealny. no i tak bylo 🙂

dg - wspolczuje, dasz rade, wirus to szybko przejdzie 🙂)) pij duzo wody.

kati - a to wstretny ten twoj lekarza, ja mam caly czas l4 chodzace. a na Twoim miejscu to bym sie tez tak nie przejmowala i pojechala odpoczac na majowke, a urzednicy z zusu pewnie tez tak intensywnie w majowke nie beda nawiedzac nas biednych ciezarnych kobiet 😉 poza tym czy l4 chodzace czy lezace to i tak w domu trzeba oficjalnie siedziec, tyle ze przy lezacym to masz w lozku lezec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak to było u Was z tymi badaniami na bakterie? Były robione jak lekarz zasugerował czy jak same zgłaszałyście jakiś problem czy one są na porządku dziennym? U mnie u żadnego z lekarzy nie padło hasło że trzeba coś takiego zrobić. A jak jest z morfologią? Robicie co miesiąc?
Wczoraj byłam na wizycie i już mam wybrany szpital, wielki moloch w Łodzi. Wszystko rośnie dobrze, usg mam 26go. Dziś przyszła mamy koleżanka z fajną wiadomością - jej syn odsprzeda mi wózek 🙂 Mają córkę, na koniec listopada kończy rok a oni już we wrześniu chcą sprzedać wózek, nie wiem czemu.. Może tam nie ma spacerówki. Jestem zielona jak ten wózek we wszystkim.. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Figa tez bylysmy zielone kiedys, a teraz chetnie Ci wszystko opowiemy 🙂
niektorzy kupuja po 3 wozki w ciagu 2 lat, bo zaden im nie pasuje. obejrzyj go sobie zanim kupisz, zobacz jaki ci sie nim jezdzi, czy dziecko sie zmiesci do gondoli i czy dobrze na krawezniki sie najezdza. zreszta wozek to temat rzeka... 🙂

co do badan to ja prosilam sama bo wiedzialam ze kiedys mialam ta bakterie, a dowiedzialam sie o niej robiac badania po pierwszym poronieniu. poza tym ta lekarkatez o tym wiedziala bo prowadzila wszystkie moje ciaze. a morfologii jeszcze nie robilam, zrobie na nastepna wizyte. i mocz do tego plus glukoza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
U mnie Figo już wózek stoi od miesiąca bo brat z bratową kupili dla mojej Lidzi chrześniaczki laseczkę a ja dostałam głęboki,spacerowy i fotelik dla noworodka i łóżeczko tez juz czeka u nich w piwnicy bo mała śpi na fotelu rozkładanym 🙂 Mają też dużo ubranek takich neutralnych bo bratowa nie przepada za różowym ha ha ha na moje szczęście 😁 A wózek kupiony z Allegro za 300 zł z pompowanymi oponami na kółkach(ja nie miałam pojęcia,ze takie są)
Co do lekarza to mam problem bo chciała bym rodzić w Rudzie Śląskiej a jak pójdę do innego to i tak przy porodzie mogę trafić do tego starego ☺️ chyba ,ze pójdę rodzić do innego miasta do nowego ginekologa Ale USG ten mój nie ma i dopiero na prenatalnych miałam pierwszy raz robione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak wózek to temat rzeka i jest w czym wybierać, napewno znajdziesz dla siebie najlepszy 😉 u nas to w sumie mąż kupował wózek 😆 miał większą wiedzę co powinno być i jak, jeśli chodzi o sprawy techniczne 😁 ja poprostu mówiłam czy i się kolor podoba, chociaż i to było trochę takie wszystko jedno 🙂 - nie miałam do tego głowy.

co do bakterii to "dorobiłam się" ich kilka i nie wiem skąd bo ani na basen nie chodziłam od dłuższego czasu , dbam o siebie jak zwykle a i tak się "dziadostwo" przypałętało :/

Figa - no u nas z tymi badaniami to nawet nie wiem kiedy robił ten wymaz, jakoś chyba byłam zestresowana, ale robił sam bez mojego upominania się, morfologię w sumie robili raz na samym początku no i dzisiaj do przezierności karkowej dodatkowo na sprawdzenie wad genetyczych (wynik za 5 dni, ale to już pisałam 😉 ) wiem że będę musiała jeszcze raz zrobić toksoplazmozę no i te badania na wspomniane bakterie, to wiem napewno 🙂 aaa i usg za każdym razem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paello mam nadzieję,że wszystko z badaniem krwi będzie Ok bo zaraz spokojniejsza po wynikach będziesz 😁 zobaczysz,ja się ze szczęścia popłakałam ha ha ha
U mnie toksoplazmoza wyszła ujemna i chyba to znaczy ze jej nie miałam a mam dwa koty w domu ,więc muszę uwazać 🥴
Co do bakterii to nic sie nie martw jak masz zaufanie do lekarza,pewnie dobierze dobre leki i wszystko będzie dobrze,zobaczysz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lekarz zasugerował że może mam bakterie bo akurat te powodują pęknięcie blon płodowych i objawy to skurcze i ból brzucha.Dostałam od razu antybiotyk na to. Natomiast nie podbała mu się wydzielina w pochwie i znowu biocenozę mi zrobił.
Nie dał mi natomiast żadnych skierowań na toksoplazmozę, cytomegalię, tylko dostałam na tsh i kiłę.

Morfologię i mocz miałam tylko raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie moje drogie 🙂

Oj u mnie to sie troszke dzialo ostatnio ale ja to nie mam czasu nawet wejsc na komputer bo od 21 marze o lozku a jak sie tylko w nim znajde zasypiam kamiennym snem.

Nie pisalam ostatnio bo jak tylko zdarze poczytac to nagle musze isc cos oczywiscie zrobic a nie mam czasu odpisac juz na to co przeczytalam hehe

A wiec tak u mnie byl ciezki tydzien ale przyjemny byla ciocia z corka 5lat w odwiedziny i byl jezdzacy zwiedzajacy tydzien bardzooo przyjemny moje dziecko szczesliwe wybawione natomiast dzisiaj juz wraca wszystko do normy bo pojechaly.

Mialam 10 kwietnia badania w szpitalu maluszek rosnie grzecznie 🙂 ostateczny termin to az 25 pazdziernik to wy juz zdarzycie sie wszystkieee wykluc a ja sie bede dalej turlac!!!!:P omg! oczywiscie zarzadzilam Cesarke takze bede ja miec. Badania sa ok wywiady porobione. Kolejna wizyta za 3 tyg u mojej lekarki. OGolnie powiem wam ze moje dzieciatko chyba mnie uciska bardzo na jakis nerw albo juz w jakis sposob przepuklina mi wraca bo brzuch i lewa strony piczki normalnie dretwieja i ja juz czasem sie kulam jakbym conajmneij byla w 7miesiacu. Jeszcze ostatnio mialam 3 ciezkie dni w pracy i juz w ogole tak sobie pomyslalam zeby wytrzymac conajmniej 2m jeszcze a bedzie dobrze 😁 😁

Teraz uciekam bo musze sie wykapac mala wykapac i trzeba wyladowac juz w lozeczku 🙂 dzis tez wiele prac domowych za mna bo jak pracuje to jak wracam to nie robie totalnie nic w domu bo nie mam na to sil.

Co do badan to ja pamietam ze mialam robiony na brodawczaka ludzkiego bo mi wyszly w okolicach intymnych brodawki ale wyszlo ze go nie mam i w sumie ok. O tej bakteri powodujaca pekajace wody plodowe tez slyszalam i tez mam jakies problemy musze sobie kupic globulki i zapodac bo jedna ktora dostalam w polsce raczej nie do konca mi pomogla mam wrazenie ze te bole brzucha moga byz spowodowane wlasnie bakteria.

Sciskam was mocno i paaaa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Syla jak Ci zazdroszczę,ze możesz sobie zaplanować cc i już.Ja też bym tak chciała bo boje się jak cholera 😞 tego porodu.Jest dzień ,ze myślę sobie "dam radę"ale następnego dnia już nie jestem taka odważna ,cykor jestem i tyle.Może pogadam z tym moim lekarzem ,ale coś mi się wydaje,ze nic z tego 😠
Odpoczywa jak tylko masz chwilkęj,nie forsuj się kochana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Teraz mam dwóch lekarzy, jednego który prowadzi mnie od 6 lat i walczy z moimi chorobami, zna mnie na przestrzał (były wzloty i upadki ale i tak do niego wróciłam) ale niestety nie ma w gabinecie usg chociaż za wizytę trzeba słono zapłacić - 200zł i z tego względu mam drugą osobę prowadzącą - panią , do niej chodzę od ok. 3lat ( czasami myślę, że połowę normy chodzenia do ginekologów w Polsce wyrabiam ja...) i u niej też mam kartę ciąży. Mam ją ok.15km od siebie a tamtego lekarza 70. Już teraz zapytałam się czy zdążę dojechać to powiedział, że prowadził ciąże z Krakowa i zdążyli to i ja zdążę.
Co do wózka wiem że są takie z pompowanymi kółkami i że te na paski na nie sprężyny są lepsze. Moja teściowa powiedziała, że po co nam na zimę wózek przecież w śnieg to w domu się siedzi... Nie wiem czy żyje jeszcze tym przeświadczeniem, że to ona powinna sponsorować pojazd dla wnuczka i chce się wymigać. Nigdy niczego takiego od niej nie wymagaliśmy. Będzie miała życzenie to dorzuci 200zł i już ale niech nie mówi że wózek niepotrzebny. Chyba drożej wyjdzie jak najpierw kupię nosidełko/ koszyczek który jest niezbędny do przywiezienia dziecka ze szpitala a później resztę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati, dzięki kochana za pocieszenie 🙂 trzeba być dobrej myśli więc wierzę że lekarz wie co robi 😉 muszę przeanalizować wogóle te bakterie, bo oczywiście wszystko łaciną jest napisane 😮

Figa uświadom teściową bo nie da Ci żyć 😉 ja miałam z Juniorem fajny wózek z pompowanymi kołami i na sprężynach, to ile ja kilometrów nim zrobiłam, w naprawdę różnych warunkach to naprawdę moja mam mówi że to mistrzostwo świata 🙂 a szczerze to w zimie najwięcej chodziłam, ale wózek to kwestia gustu a jak mówią o gustach się nie dyskutuje 😉

miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z teściową będzie ciężko.. od dwóch miesięcy nie może zrozumieć dlaczego biorę insulinę "bo przecież jej dwie córki nie brały i urodziły" eh... dobrze że mieszkamy od siebie daleko bo męcząca kobita, chociaż i dobra.. ale jak już na coś się uprze i sobie umyśli to musi tak być
Ten wózek który chcą sprzedać znajomi nazywa się TAKO WARIOR, jest jeden na allegro używany. Dziewczyny może podejrzycie i mi coś podpowiecie ☺️ chcą 400zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe ehhh te teściowe, moja też taka uparta i jeszcze do tego zakręcona 🙃

ale trafiłaś z tym wózkiem ja właśnie miałam Tako ale jumper i teraz będę kupowała Tako laret, jak już pisałam baaardzo byłam zadowolona z tej firmy, dlatego do niej wracam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny !!!
Poszłam dziś do koleżanki fryzjerki na dekoloryzację z bardzo ciemnego brązu na blond 🤢
I jestem ruda 😠 moze nie taka marchewkowa ale taki rudy blond.Jestem załamana ,chciałam jasny blond a wyszło jak wyszło.Koleżanka mi powiedziała,ze niestety nie da się tak za jednym razem na taki jasny 😞 i muszę poczekać do nastepnego farbowania,tak za 2 miesiące,jak przyjde to mi zetnie te 2 cm tych moich po brązie i wtedy powinno juz być dobrze.Wiedziałam ze nie bedą takie jak kiedys miałam ale jednak mam doła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Solenizantka oj byl rozrywkowy az za bardzo 🙂

Kati nie przejmuj sie dasz rade urodzic naturalnie ja bardzo chcialam rodzic naturalnie przy 1wszej ciazy ale niestety nie moglam a jak juz mam brzuch rozwalony to juz nie dam sobie dolu rozerwac i koniec. Gdybys sie uparla za CC i miala zaswiadczenia od lekarzy o tym ze cc wskazane to musza ci zrobic. Ale wiem jak to w Polsce bylee by rodzic naturalnie

Co do wozkow ja zgodze sie co do pompowanych kol najlepsze 🙂 i oczywiscie amortyzatory czyli te bez paskow(przestarzale) BARDZO WAM POLECAM JEDO FYN 4DS ja mialam go prawie 2lata uwierzcie mi ze lepsze wozka chyba nie stworzyli Nela kochala ten wozek 🙂 Dla mnie bylo wazne pompowane kola duzy kosz na zakupy wielkosc gondoli jest bardzo waznym eleemntem bo moja byla najwieksza dostepna na rynku i moja coreczka byla bardzo duzaaa i miescila sie nawet do 7m w gondoli siedzac sobie na pol lezaco bo mialam podnoszace sie oparcie w gondolce 🙂 Wiekszosc moich kolezanek miala sytuacje ze dzieciatko juz od 4m, ż nie miescily sie w gondoli i kurwowaly na wozki 🙂 bo mowia ze do 6m dzieciatko musi miec gondolke dla zdrowka 🙂

Tako Jumper miala moja kolezanka w Polsce i rowniez byla bardzo zadowolona. A ten tako Laret wizualnie bardzo ladny a jak gondola duza??? bo ja sie jeszcze nie zastanawialam nad wozkiem hmm ale napewno inny bedzie tym razem 🙂 Mam jeszcze spacerowke po Neli Nuna Pepp i do tego mozna montowac fotelik tylko musze go kupic i dokupic adaptery ale caly czas fotelik to nie dla mnie. Kocham ten wozek dlatego bede rozgladac sie tylko za gondola bo do spacerowki chce wrocic jak najszybciej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg mnie się tez podobają Rude ale takie kasztanowe a to co mam teraz to taki świński blond 😞 ale wytrzymam te 1,5 miesiąca i znów nałożę farbę,wtedy już powinno by dobrze.Teraz to był za duży przeskok.Wiem,ze gwiazdy robią takie skoki i mają piękny blond ale tez pięknie za to płacą.Ja poczekam ha ha ha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heh też to przerabiałam, to farbowanie a raczej dekoloryzację ale jak zobaczyłam ten rudy na włosach to padłam i leciałam po kolejną farbę którą przyciemniłam tak samo jak miałam przed dekoloryzacją, bo mi bardziej niż powinien chwycił kolor orzechu 😉 aaa i jeszcze żeby było śmiesznie dostałam jakiegoś uczulenia (pewnie za dużo tej chemii na głowie już miałam).

Kati trzymam kciuki żebyś wytrzymała te 1,5 m-ca 😉
to i ja idę swój brąz zarzucić na włosy (4 m-ce nie farbowane!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati ja przerabialam dekoloryzacje jak bylam z Nela w ciazy chyba cos okolo 6/7m ciazy tylko nie na CALE WLOSY 🙂 ja z gory mialam czysty blond a od dolu mialam czekolade poprawiana dwa razy takze przed weselem zmienialam wlosy i Pani fryzjerka zrobila to ekstra nie bylo w ogole rudego po sciagnieciu koloru i troszke wrzucila pasemek blondu to odrazu sie rozjasnilo bardxzo podoboal mi sie balejaz ktory mialam 🙂

A bralam slub w ciazy bo w maju jechalismy po polski pisac termin na kolejny rok czerwiec ale okazalo sie ze jestem wciazy i nie chcialam sobie zaprzatac glowy po urodzeniu weselem a ciaza przyjemniej zleciala hehehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...