Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej ciężaróweczki 🙂
dawno mnie nie było bo ciągle zmęczona..
z samopoczuciem różnie raz dobrze a raz gorzej. Brzusio powoli rośnie 😉 Ostatnio sobie kupiłam detektor tętna płodu taki ze słuchawkami fajna sprawa bo gdy się ma zły dzień to można sobie posłuchać bicia serduszka i od razu humorek lepszy 😉

Paella ja właśnie mam ten Tako Laret , miałam okazje więc już kupiłam.. Fajnie sie go prowadzi , koła pompowane, gondola jest nawet duża i koszyk na zakupy też jak dla mnie jest idealny, zobaczymy jak sie dzidzi w nim bedzie czuć 🙂 ale przypuszczam że dobrze, koleżanka też go ma i sobie bardzo chwali 😉


Co do włosów to juz od dawna planowałam jakąs zmiane a że rozjaśniać za bardzo nie chce bo mam przeczucie ze jak poczuje zapach rozjasniacza to długo nie wysiedze , poza tym słyszy się że amoniak może szkodzić więc postanowiłam że sie zrobie na czarnule jakaś fajną farbą bez amoniaku więc jutro ide koleżanki fryzjerki 🙂 zobaczymy co z tego wyjdzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Już co nie co wiem o tym TAKO WARIOR spacerówka do kitu, ale i tak innego taniej nie kupię, a ten był używany przez rok z małym haczykiem. Mój kuzyn kupił wózek za 1200zł i też spacerówka nie nadawała się, musieli sprzedać za 400, nie pamiętam marki, więc kupię tego wariora bo za 400zł nic lepszego i tak się nie trafi. Tak naprawdę to będzie on potrzebny do kwietnia bo później i tak jakaś spacerówka więc skorzystam z okazji i się skuszę 🙂
Dziewczyny robicie się na piękności 🙂 wiosna pełną parą, aż chce się być cały dzień na spacerze. Niestety ja mieszkam w bloku, ogródka nie mamy i kiszę się, dobrze że mam psa to chociaż z nim wyjdę 10 x dziennie po 7min 😉 jest stary i trzeba z nim często wychodzić a na krótko bo bidulek męczy się. Mamy na oku działkę ogródkową, może uda się ją kupić, bardzo bym chciała bo lato w blokach to męczarnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj asiu 🙂

a co do wozka to my mamy xlandera ale spacerowka jest do kitu, maly jej nie znosi i wlasnie jestesmy na etapie zakupu nowej spacerowki poniewaz nigdzie sie nie mozna ruszyc z mlodym, a narekach juz nie daje rady caly czas go nosic, a wiadomo spacer to w tempie 3 m na godzine 😉

chce kupic caretero Gringo. zna ktos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam X-landera i nie polecam właśnie ze względu na spacerówke dziecko z niej zjeżdża.My z Agatą wózka jak nauczyła się chodzić to za dużo nie używamy, nowego kupować już nie będę.Najwyżej sprzedamy jak spacerówke będziemy potrzebować.Gondola sprawdziła. się w naszym przypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Solenizantka super by byloo niby parka 😁 ale z drugiej strony gdyby byl drugi chlopczyk to juz wszystko na start masz hehehe chociaz dziewczynce bardziej do twarzy w niebieskim niz chlopcu w rozowym 😁 gratuluje i super ze wszystko ok.

Asiu dzien doberek 🙂 co tak rzadko zagladasz jak sie czujesz? Ty nadal pracujesz?? jak tam badania tutaj ?? 🙂)) mi sie zaczyna coraz bardziej ten wozeczek podobac ale juz raz mowilam ze nie bede sciagac znowu wozka z Polski a jak tak dalej pojdzie to pewnie go zas sciagne aaaaa :P On ma troszke mniejsza gondolke od tego co mialam. Mozecie napisac dziewczyny jak gondola z tego wozka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje Solenizantko !!!!
Wspaniałe wiadomości,cieszę sie że wszystkie mamy zdrowe dzieciaczki i wszystko jest OK bo właśnie się dowiedziałam wczoraj,ze moja kolezanka,ktora miała termin w tym samym dniu poroniła 3 tygodnie temu 😞strasznie mi przykro było jak się dowiedziałam bo ona się tak cieszyła, jest juz jest po 30 tce i latka lecą niestety 😞
Miłej niedzieli dla wszystkich ciężarówek 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewuszki. Jak się czujecie? widać już Wasze brzuszki? u mnie jeszcze prawie nic nie widać, ale pępek już mi wychodzi 😮 jestem w szoku, że tak szybko. W środę idę do lekarza i zobaczymy czy nadal dziewczynka 🙂 czy może w między czasie udało nam się siusiaka dorobić;p miłego wieczorku 🙂
A co myślicie o wózkach 3w1? gondola spacerówka i fotelik? opłaca się? czy lepiej wszystko osobno kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Młoda ja już mam dość spory brzuszek no i pupa i bioderka mi urosły tak,że się już nie mieszczę do spodni tylko na gumce mam rozporek 😁 ale muszę przyznać ,ze nie ograniczam się niestety ☺️ a powinnam bo mam tendencje do tycia a przed ciążą biegałam i przez to tylko trzymałam wagę w ryzach.
Powiedzcie mi dziewczyny czy któraś z Was miała znieczulenie zewnątrzoponowe,czy pomaga,ile kosztuje i jak się czuje człowiek po wszystkim?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Młoda ja już mam dość spory brzuszek no i pupa i bioderka mi urosły tak,że się już nie mieszczę do spodni tylko na gumce mam rozporek 😁 ale muszę przyznać ,ze nie ograniczam się niestety ☺️ a powinnam bo mam tendencje do tycia a przed ciążą biegałam i przez to tylko trzymałam wagę w ryzach.
Powiedzcie mi dziewczyny czy któraś z Was miała znieczulenie zewnątrzoponowe,czy pomaga,ile kosztuje i jak się czuje człowiek po wszystkim?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solenizantka super wieści 🙂
Kati straszna wiadomość o twojej koleżance, niestety takie rzeczy się zdarzają ja w szpitalu poznałam dziewczynę której dziecko nagle w 36tc umarło w brzuchu i urodziła je naturalnie, choć mówiła że cały poród był dla niej bezbolesny. Przyczyny nie znaleziono, jak ją poznałam była z drugim w ciąży w podobnym tyg. i wzieli ją na obserwację do szpitala. Oby tylko wszystkie nasze ciąże zakończyły się szczęśliwie ja w każdym razie odetchnę z ulgą dopiero jak będę trzymać malenstwo w ramionach.
Co do brzucha to u mnie już wyraźnie widać ciążę i z przejedzeniem chyba nikt nie pomyli. 🙂
Macie bóle brzucha? Ja w nocy jak długo nie sikam to prawie po czworakach idę do wc z bólu, mija jak się wysikam. A tak poza tym to często mam różne bolesci brzucha od kucia do normalnych rozległych bóli.Nie są ostre ale dyskonfort jest wyraźny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O tak,ja też mam takie bóle różnej maści,czasem jestem tak spanikowana ze chętnie bym poleciała do mojego lekarza.Teraz dostałam tą Luteinę 2x1 i badanie krwi mam zrobić na poziom magnezu i wtedy będzie decydował co z tym Asparginem,
Dg 😁 mój brzuch jest raczej ciążowy ale pisałam o tym,ze ciężko mi trzymac dietę 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Mloda wozek 3w1 jest okej tylko ja mam zawsz jedno ale.. te foteliki ktore sa do nich. Niestety ja jestem przekonania zeby wydac troszke wiecej kasy na fotelik i miec swiadomosc ze dzieciatko jakies szanse ma. A te wszystkie foteliki to nawet testow wypadkowych nie przechodza. Ja napewno kupie dla dziecka fotelik z wysoka punktacja w crasach. Takie male zboczenie u Nelci tez tak mialam teraz jezdzi w Maxi Cosi Prio i polecam go nad wszystko bo jezdzi w nim juz dlugo i sluzy ogormnie! I jestem pewna ze cena sie zwraca w milion procent.

Co do brzucha ciazowego ja wygladam juz tj z Nela w 20tc naprawde jestem duza. Ale wiem ze jestem tez troszke wzdecta non stop nie wiem czemu takze dochodza cm. Mimo wszystko jetsem duza. Moj maz od 2 dni (dzis 2) hehe ze strasznie blada jestem ,,, i tak sie przyjrzalam i rzeczywiscie pod kolor sciany a mam wszedzie magnolie :/ masakra nawet dziasla biale... ale to ponoc moze byc od hormonow. Ale i tak kupilam sobie dzisiaj zelazo dodatkowo i od wczoraj zaczelam lykac witaminy zeby sie wzmocnic. Obym nabrala kolorow. Wy juz jecie jakies witaminki?
Jakie macie dziasla???

Nelka znowu ma podrapane raczki ehh jak ja nienawidze tej jej alergi mam nadzieje ze nowy czlonek nie bedzie jej mial. Teraz uciekam kapac malucha i trzeba ja polzyc spac ja tez juz dzisiaj padam bo wczoraj maz mial wolne i ja od niepamietnych czasow trzebabylo to wykorzystac. No i jeszcze u mnie pojawiaja sie coraz czestsze migreny lekarze mowia ze do 16tc powinno przejsc... bleeeeee 😞 no i wieczorne zgagi zaczynaja byc juz norma tylko ze jeszcze w miare do wytrzymania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do brzucha to w nocy jak dlugo nie sikam to tez tak mam ze az na czwraka ide bo boli podczas sikania tez hehe a pozniej w lozku przechodzi. Ale ogolnie bole i skurcze calkiem u mnie ustaly pod tym wzgledem to nie czuje sie juz jakbym byla w ciazy takze jakis plus reszty minosow byleeee do pazdziernika 🙂 pewnie urodze na nasza 4 rocznice slubu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekujemy za mile slowa 🙂

syla, ja tez mam przeczucie ze urodze w nasza rocznice czwarta slubu, tj 24.10 😉))

co do wozkow 3w1 to ja bylam za do czasu... tzn na pewno wzielbyam fotelik inny, np mykupilismy maxi cosi citi, bo do x landera pasuje. ale gorsza jest opcja spacerowki, bo niestety Julkowi nie spasowala i wlasnie kupowalismy nowa, parasolke i jest super!!! ale prawda jest tez taka ze wozki tylko glebokie sa niewiele tansze wiec mozna zaryzykowac ten 2w1 plus fotelik dobry.

a gondola w x lanerze nie jest duza ale nam wystarczyla calkowicie, szczegolnie ze jak dzieci beda mialy 6 miesiecy nasze to nie bedziemy ich juz ubierac w spiwory,

kati - przykro mi z powodu kolezanki, ja pierwsza ciaze poronilam w 13tc i wiem co to znaczy... 😞 a dokladniej na usg prenatalnym dowiedzialam sie ze dziecko nie zyje, a nie bylo zadnych zlych ziastunow. a co do przypadkow tak tragicznych jak obumarcie dziecka w 36tc to w szpitalu na prawde mozna sie nasluchac, no ale rozne tragedie sie zdarzaja, dziecji tez choruja, nawet na nowotowry, ale nie ma co zyc w takim strachu, bo u nas bedzoe dobrze 🙂 🙂

brzuszek tez mam juz spory, wlasnie porownywalalm ze zdjeciami z poprzedniej ciazy i mam mniej wiecej taki jak w 18tc!!! 😉

a boli w sumie nie mam zadnych, czasem jak caly dzien jestem na nogach to mnie rwa kulszowa lapie ale jak poleze to przechodzi. czasem mam takie uczucie jakby twardnienia macicy ale jak ja dotkne to nie czuje zeby byla twarda wiec nie wiem...



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też foteliki tylko Maxi Cosi kupujemy, gondola nam też starczyła a spacerówka tak jak mówiłam tragedia. Tyle że ja przy 2letnim dziecku to spacerówki nie potrzebuję.Dzisiaj wyszliśmy z domu o 11 zrobiliśmy wycieczkę i wróciliśmy o 18:00 nogi z tylka MI wychodziły. a ona na ręce nie chciała a jak do domu przyszła to jeszcze wulkan energii! Terminator nie dziecko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,

wózki trzy w jednym są zawsze tańsze niż kupowanie pojedyńczo, ale jak już ktoś napisał, warto sprawdzić jaka jest jakość i czy fotelik ma wszystkie atesty 🙂 my fotliki używamy Romer Britax i też jesteśmy bardzo zadowoleni 🙂 dlatego wózek kupujemy 2w1 🙂

brzusio już u mne też jest widoczny 🙂 nawet noszę spodnie ciążowe bo w moich jest mi już od dłuższego czasu ciasno (większość rzeczy miałam dopasowanych) i brzuch mnie swędzi jak nie wiem co 😉 musze wogóle coś na rozstępy kupić, macie coś sprawdzonego? bo jeszcze się zastanawiam ale chyba już powinnam używać jak brzusio taki wystający 😉

co do witam to ja już brałam przed zajściem w ciążę kwas foliowy i witaminy Falvit (zdaje się), teraz biorę Femibion 2, i magnez nie są to tanie witaminy ale czego się nie robi żeby tylko było dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paella na rozstepy polecam Ci Mustele. Najlepiej kup sobie na allegro,bo w aptece slono przeplacicsz. Ja uzywalam cala poprzednia ciaze i nie mam ani jedneog rozstepu, teraz tez uzywam juz od jakich 2 tygodni.

A spodnie ciazowe trzeba bedzie chyba kupic bo te stare jakis dziwny fason i mi sie juz nie podobaja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka - dzięki popatrzę za tym i poczytam, słyszałam też o Bio-oil (on jest dostępny nawet w Rossmanie), ja w poprzedniej ciąży używałam naszej polskeij ziajki i w sumie też byłam zadowolona, jednak wtedy mój brzuch nie zdążył mocno się rozciągnąć 😉

witaj salomea 🙂 opowiadaj coś o sobie 😉

właśnie jakąś godzinę temu dzwonił mój lekarz i przekazał wspaniałą wiadomość że z wyniku krwi nie wyszły żadne wady genetyczne więc jestem bardzo szczęśliwa 😁 ufff a naprawdę już dzisiaj się denerwowałam, bo myślałam że w południe zadzwoni a tu nic się nie działo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...