Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej kobitki 😉

Ja na brzuszek używam Bio-oil , fajnie nawilża skóre i świetnie pachnie 🙂 oprócz tego mam jeszcze balsam Palmer\\\'s-a ale niestety zapach mi nie spasował. Ostatnio dostałam próbke Bephanten-u na rozstępy i też fajnie nawilża, jak mi sie skonczy Bio-oil to bede miała pod uwagą ten Bephanten.

W ogóle czy któraś z Was czuje już ruchy? Ja już poczułam delikatne pare razy 🙂 ale dalej czekam na konkretnego kopniaka 🙂

syla rzadko zaglądam bo często zajęta jestem a jak już mam czas to szybko sie mecze :P czasem wchodze sobie tylko poczytać..:P Jeśli chodzi o badania to wszystko w porządku 🙂 za tydzien kolejna wizyta u GP no i potem w maju znów w szpitalu.
Ja od połowy lutego nie pracuje , w styczniu skończyła mi się umowa potem pracowałam tylko na part time ale przez moje wymioty i ciągłe mdłości nie dawałam rady i musiałam zrezygnować, teraz sobie odpoczywam w domciu 🙂 Ale zastanawiam sie czy nie zacząć przyjmować klientek w domu bo zajmuje sie wizażem i kosmetyką . W sumie juz się dużo lepiej czuje, do byłej pracy już nie mam opcji powrotu a plusem otwarcia czegoś swojego jest to że sobie bede mogła sama ustalać kiedy co i jak, no ale zobaczymy co z tego wyjdzie :P a jak nie da rady teraz to najwyżej w późniejszym czasie jak już dziecko bedzie troszke większe 🙂
A Ty pracujesz dalej?

Ale dzisiaj mamy genialną pogode! 😉 aż chce się żyć 🙂 oby już tak zostało!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Figaa3 napisał(a):
a ja słyszałam że oliwa z oliwek jest dobra na nasze brzuchy a później nadaje się też do pielęgnacji bobasa
cos w tym jest przyjaciolka mojej tesciowej z dzieciecych lat od zawsze zamiast kremow uzywala oliwky z oliwek na twarz wyobrazacie sie ze kobieta ma 50lat a nie ma ani jednej zmarszczki ma genialna swieza mloda twarz!!!! ale chyba w tych czasach musialabym sama sobie zrobic taka oliwe zeby byc pewnym , w sumie wszedzie chemia ale w tych takich specjalnych dla ciezarnych przynajmniej "wiemy" ze napewno nic nie dodali bardzo zlego. 🤨 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu co do ruchow to owszem poczulam kilka razy tylko teraz bardzo latwo pomylic z jelitami 🙂 🙂

Myslalam ze nadal pracujesz, ja nadal pracuje od nastepnego tyg full time ciekawe jak dlugo sobie poradze bo narazie to tak 2-3 dniw tyg i jest ok. Jak mi bedzie ciezko to wracam na 3dni max bo nie bede sie przemeczac ale nie pracowac tez bym nie chciala booooo zanudze sie chyba na smierc lubie uciekac sobie do pracki i nie myslec o niczym co w domu hehehe pogadac sobie z innymi itd.
U nas w Fermoy mamy polskie solarium z kosmetyczka wiem ze caly czas szuka drugiej kosmetyczki na part time 🙂 moze akurat bedzieszz chetna 🙂

Swoj zaklad bardzo fajjnie tylko tu jest ten minus ze jak sama jestes pracodawca to nie masz totalnie nic mowie o bezrboci czy czymkolwiek innym. hehehe Ale w Pl ponoc tez tak jest. A jak tam monitor do sluchania serduszka sie sprawuje 🙂 ja tez sie zastanawialam nad tym bajerem przy 1wszej ciazy hehe ale to olalam 🙂 teraz tez wszystko dobrze wiec chyba sobie daruje. Ale zaczynam rozgladac sie za fajnym lozeczkiem i wybrac sobie chce fotelik i w ogoleee:P pewnie juz bym zaczela cos kupowac tylko zee nie znam plci a jak sama wiesz tutaj albo damskie albo meskie ubranka nie ma unisex wcaleee.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczeta moze pokazecie juz swoje brzuszki i jakies zdjatka wasze chetnie sobie poogladam sama wrzuce tylko musze zrobic ehhehe 🙂

A jak ktos chce to na fb jestem Sylvia Nowak Rathcormac. 🙂 Welcome all :P
Asiu znajdz mnie to cie zaprosze do irlandzkiej grupy Cork Baby and Children's Goods For Sale/Swap no chyba ze juz w niej jestes 🙂 bardzo czesto zajebiste rzeczy maja w dobrej cenie albo po jednym dzieciatku albo czasem nawet rzeczy z metkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja niestety nie mam nic do gadania i muszę w domku siedzieć bo mój gin się boi ,w moim wieku i takie tam ha ha ha.A pracę mam siedzącą,przy komputerku przyjmuję zakłady bukmacherskie w STSie przez 11 godzin a mogę tylko 8h a przy kompie 4h no i mnie w pracy nie chcą bo i tak nie mogę tak długo jak by chcieli.
Witamin jeszcze nie biorę żadnych ale jak będę u ginekologa we wtorek to go zapytam czy mam coś brać bo będę też miała wyniki badań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na rozstępy też używalam Musteli i żadnego na brzuchu nie mam, ale też dużego jakiegoś nie miałam.Teraz poprostu narazie się balsamuje czym mam pod ręką.Mustela niestety jest dla mnie w tej chwili za droga. Myślę jednak że to kwestia systematycznego nawilzania a nie tylko fimy no i wielkości brzucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg jak mowisz wszystko zalezy od wielkosci brzucha od postury i wiele wiele innych a najwazniejsze geny z reguly jak mama miala rozstepy a sie jest do niej podobnym to duza szansa jest zebysmy my mialy. Ja niestety juz naleze do tygryskow a smarowalam sie jak pojebana 🙂 a cycki i brzuch w paseczki 🙂 no ale trudno cos za cos hehehe za niedlugo zrobi esobie operacje brzucha i tylee:P kiedys wymysla cos na rozstepy technika idzie do przodu jestem dobrej mysli 😁 😁 😉 ja bylam straszliwie chuda:d przy 166cm wazylam 50kg a przytylam bardzo szybko i duzo takze po ciazy 10kg i tak juz zostalo hehee max zeszlam do 58 ale wiecej juz nie chce bo wczesniej bylam za chuuuuda 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo dziewczyny co tam porabiacie w te wiosenne albo juz letnie dni u was! 🙂 u nas wiosna pelna paara taka typowa wiosna pieknie zielono wszystko zakwitlo cudniee 🙂 🙂
Powiedzccie mi planujecie jakies wakacje bo ja mam wolne w liocu 1-10 i kombinujemy jakies cieple kraje tylko nie wiem jak sie bede czuc jednak juz beede dosysc spora hmmm 🙂 co myslicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas wiosna też w pełni,ale zielone jeszcze malutkie 😁 Trawka jeszcze taka maleńka i listeczki.
A na wakacje raczej się nie wybieramy,mamy działkę 50 km od nas nad jeziorem z domkiem(ubikacja,dwa pokoje ,kuchnia)to chyba sobie tam pogniję a do tego teściowa ma w sierpniu 70 lat i przyjeżdża rodzinka z Niemiec to tam będę potrzebna 🙃 bo trochę ich przyjedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,
najadłam się dzisiaj sera camembert zresztą wczoraj też i to przez przypadek, jadłam taką pastę na kanapki i cholipa patrzę na skład a tam 51% sera camembert i teraz zaczynam się naprawdę martwić ☺️
jecie choć trochę zakazanych produktów? bo ja się staram nie jeść, ale zdarzyło mi się wypić już szklankę coli i teraz ta pasta z tym serem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paella - ja kole pija srednio raz w tygodniu, lecha free rowniez raz w tyygodniu, sera nie lubie wiec nie jem, ale hamburgera juz zdarzylo mi sie pochlonac. do tego czekolade jem non stop, ale chyba i tak mnie niz przed ciaza 🙂

wakacje- my pewnie tez tylko do domku w gorach naszego nigdzie dalej. niestety oszczednosci mamy bo w tym roku z budowa chcemy ruszyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Staram się nie jeść serów z pleśnią choć uwielbiam 🤪 ale za to czasem mi się zdarzy tak troszeczkę winka wypić ale tak pół lampki z raz w tygodniu ☺️ ale pochłaniam inne jedzonko i już mi urosła pupa i udeczka,nie wiem jak to zrzucę po porodzie bo teraz ciężko mi się powstrzymać ha ha ha a czytałam ,ze pokarm zmienia smak jak mama intensywnie uprawia sport(np. bieganie ) i maluszek czasem nie chce ssać 😞
Powiedzcie mi dziewczyny czy któras miała albo się spotkała z kimś kto miał znieczulenie zewnątrzoponowe? Bo mi po głowie chodzi 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie mialalm znieczulenia zzo, ale u nas na grudniowkach jedna dziewczyna miala, bo we francji to refundowane i wiem ze na poczatku miala nie brac a w trakcie porodu wymiekla, potem zalowala, bo musiala lezec 12h nieruchomo pozniej i glowa ja bardzo bolala. no ale mowi ze efekt byl i ze u nich dostaje sie taka maszynke podpieta do cewnika w kregoslupie i samemu sie dawkuje. u nas to chyba gorzej wyglada, nie kazdy szpital ma mozliwosc, wiem ze jeden w katowicach ma refundowane, reszta to nawet nie ma na tyle anestezjologow... ja mialam dolargan i wanne i tym razem chcialabym to powtorzyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kati moja koleżanka miała te znieczulenie, rodziła w zeszlym roku w pazdzierniku i po znieczuleniu do dzis ją boli kręgosłup, plus był taki że nic nie czuła ale kolejny minus taki ze nawet nie czuła kiedy ma skurcze i nie wiedziała kiedy ma dokładnie przeć. Nastepny minus że przez jak dobrze pamietam to chyba 8h nie można sie ruszyć co wiąże sie z tym że masz podłączony cewnik bo do ubikacji nie można iść. Ja tez sie zastanawiałam nad tym znieczuleniem ale niestety za duzo jest minusów jak dla mnie, doszły mnie słuchy że potem można mieć problemy z kręgosłupem do końca zycia. Chociaż do końca nie mowie nie..jeszcze nigdy nie rodziłam i nie mam pojęcia jaki to ból i czy można to wytrzymać ze zwykłym znieczuleniem, wszystko okaże sie z czasem jeśli chodzi o mnie


syla detektor do słuchania serduszka to super sprawa! polecam wszystkim 😉 mi zawsze poprawia humor 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mialam ZZO czyli Epidural tylko w wiekszej dawce do cesarki ale to samo podaja przy SN silami natury. I nie narzekalam absolutnie 😁 tutaj jest w ogole inaczej w Pl to miec cesarke to potem masakra lezysz nie ruszasz sie jesc ci nie wolno a tuuu wieczorem mnie cieli aaa rano dostalam zajebiste normalne sniadanie i juz normalnie jadlam 🙂 itdpilnowali tylko pierwszego wyproznienia i kazali isc czy jelita ok pracuja i tyle 🙂 w Pl w ogole nie chca dawac znieczulen a tuuu bardzo chetnie chociaz najpierw cie czestuja gazami i morfina. Ale ja uwazam ze gorsza morfina niz te ZZO wtedy szybki szpil i po bolu i po porodzie. I dziecko nie zdarzy sie "nacpac" morfina jak ogladam taki ang program porodowka to widze jak te dzieci rodza sie naszprycowane morfina normalnie. I takie przycmione ze szok jakby tak patrzec to wszystko jest zawsze w jakis stopniu zle zalezy od kobiety od potego bolu i postepow porodu. Jaaaa bede miec cesarke takze o bolu nie mysle 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aa mi kazala sie nie ruszac przez 1wsza godzine tylko a pozniej i tak poszlam spac 🙂 potem to bardziej ruch ograniczony bo brzuch rozwalony ale rano nie bylo zmiluj do kibelka na nogach no i cewnik mialam hehe resszty nie pamietam :P tutaj asia jest tak ze po porodzie lezysz w sali takiej poporodowej przez 1wsza godzine gdzie kukaja czy z Toba wszystko w porzadku krew dziecko itd, mi dawali trosszke krwi bo cos tam bylo juz nie pamietam no i kroplowka non stop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,
ja też oglądam ten prgram (jak na niego "wpadnę") no i faktycznie baaardzo obrazowo przedstawiają poród 😉 z pierwszym miałam cesarkę i znieczulenie, kazali leżeć dosyć długo, nie pamiętam ile ale długo, co mnie denerowało (jakaś pobudzona byłam) po 45 min. odpuszczało znieczulenie, a z tego co wiem powinno po ok. 2 godz. więc nie wiem co było rzeczy, tak czy tak dosyć szybko przewieźli mnie na ogólną salę, i już musiałam "przenieść" się sama na drugie łóżko, później dosyć szybko kazali mi wstać no i kontrolowali siusianie ile wypiłam ile oddałam 🙂 no i też dieta była kleiki, sucharki i jakies takie ciekawe rzeczy, z tego co wiem w niemczech też nie ma żadnej diety po operacjach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też oglądam ten program i jak mi się przypominają moje porody to mam takiego cykora że hej ha ha ha.Ja nie miałam ani z jednym ani drugim akcji tylko rozwarcie na 2 cm i dostawałam czopki,zastrzyki i na koniec kroplówkę i to strasznie bolało przy tej kroplówce,nie ma takich bóli lżejszych tylko zaraz takie mocne przez 8 godzin.Niby wytrzymałam ale za drugim razem córka była dużo większa od syna i trochę mocno bolało :blush :Boję się strasznie ,że znów będę musiała leżeć z tymi bólami tyle godzin i się nie ruszać z łóżka 🤢 Dlatego zastanawiam się nad tym znieczuleniem 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! Wczoraj miałam wizytę, jestem troszkę rozczarowana bo "tylko" posłuchałam serduszka, bez usg ;( a byłam nastawiona że na pewno zrobi i może nawet zobaczę kto u mnie mieszka, a tu psikus. Mam brać magnez 3 x dziennie bo oko mi skacze i trochę brzuch ciągnie. W poniedziałek będę dzwoniła do Łodzi, tam gdzie miałam robione prenatalne bo na to samo skierowanie przysługuje mi kolejne szczegółowe usg w 20 tygodniu, a nie wiedziałam o tym.. tzn.chyba nie przyswoiłam informacji.. mój Niemąż twierdzi że lekarz mówił o tym drugim usg.. no cóż, nie dotarło do mnie. Ważne, że on zapamiętał, w końcu po coś ich ze sobą ciągamy 😁 tylko nie wiem czy to ma być skończony 20 tydzień czy przełom 19/20 a między 20 - 22 tygodniem echo serca dziecka, ale to już płatne - 300zł.
Z cukrem lepiej, utrzymała się dawka dzienna i nawet pani tak bardzo nie krzyczała, że zjadłam naleśniki i frytki po których cukier mam do 140. Zamartwiacie się tym że raz na jakiś czas trafi się coś niedozwolonego do jedzenia, moim zdaniem nie potrzebnie 🙂 raz na dwa tygodnie jak ulegniemy pokusie to nic się nie stanie. Przy mojej cukrzycy jest tyle zakazów, że ho ho - nie powinnam nic jeść co przetworzone, czyli zostaje tego naprawdę niewiele i nic co było wcześniej ulubionego. Nie ma co fisiować tylko słuchać organizmu. Gdybym tak kurczowo trzymała się diety pewnie wolałabym nie jeść wcale bo wszystkie te jogurty, twarogi naturalne i owsianki przyprawiają mnie już o mdłości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...