Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

Paella mam to samo ta ciąża jest pod tytułem AGRESOR!
ASIU88, spokojnie mozesz poczekać, ja wcześniej niż 30tc nic nie kupię.
A w ogóle to mam doła znowu plamienie 😞
30min po tym jak mocno się zdenderwowałam, myślicie że może to mieć zwiazek? W czwartek wizyta a do tego czasu oszaleję chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Rety, jak mnie swędzą piersi! Oszaleć można. Od niedzieli tak mnie wzięło. Smaruje się wszystkim co mam w domu i niewiele pomaga. Została jeszcze oliwa tylko do smażenia... w akcie desperacji nie omieszkam spróbować 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki 😉
U nas w pierwszej ciazy bylo tak ze od poczatku klebilo sie kilka imion ale tylko dla dziewczynki suma sumarow ostateczne imie ktore tob ylo TO wybralismy okolo 25tc bo udalo mi sie znalesc 🙂 piekne Nela. PAmietam do dzis jak tesciowa sie skrzywila jak jej powiedzielismy i stwierdzila ze moglibysmy poszukac innego to jej zgodnie odpowiedzielismy zeby nie szukala innego imienia tylko zaczela sie przyzwyczajac do tego :P hehe i byl koniec tematu 🙂 🙂 a teraz sobie nie wyobraza zeby miala inaczej na imie:P

Natomiast w tej ciazy jest tak ze od poczatku mamy imie dla chlopca ii to tylee zadnego damskiego imienia.. hmm a jest to Nataniel,Nathan,Natanael czyt Nejten albo jak sie pisze hehe 🙂 i jak bedzie syn to tak zostanie 🙂 🙂 Podoba nam sie baardzo 🙂

Dg nie przejmuj sie to pewnie ostatnie plamienie na pozegnanie 12 tc! a Ty masz lozysko przodujace? czy jak tlumaczy plamienia lekarz?

asiu ja to nadal ciezko przede z mdlosciami i szarpaniem na wymioty 🙂 ale jeszcze tylko troche uff..


Paella rowniez cie witam a niedziela byla taka leniwa ze szok 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Figaa3 napisał(a):
Rety, jak mnie swędzą piersi! Oszaleć można. Od niedzieli tak mnie wzięło. Smaruje się wszystkim co mam w domu i niewiele pomaga. Została jeszcze oliwa tylko do smażenia... w akcie desperacji nie omieszkam spróbować 😮


Kochana smaruj smaruj :P bo to dopiero poczatek hehe a polecam bio oil 🙂 dziala dobrze i mowia ze bezpieczny w ciazy 🙂 alewiele dziewczyn chwalilo sobie ze nawilza nie natluszcza itd itd nie robia sie rozstepy a stare bledna 🤪 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu88 a co do zakupow ubraniowych to ja ogolnie juz cos okolo 20tc pamietam ze kupilam kilka ciuszkow i schowalam gleboko w szafie i nie ogladalam nie zapeszajac. Czulam ze za wczesniej ale opszc sie nie moglam 😁 A pozniej to juz nie pamietam ale chyba pomalu pomalu kupowalam jakies ubranka .. po 30tyg zaczelam rozgladac sie za lozeczkiem i wozkiem. Pamietam ze w 34/35tc mialam gotowe wszystko oprocz kupionych kosmetykow. Pomalu sobie kupowalam zeby nie bylo szoku ale reszta wyjdzie w praniu. Jak ktos ma od poczatku bezproblemowo to dlaczego nie wczesniej pomalu bez pospiechu i z wielka satysfakcja zbierac ubranka a nie na sam koniec jak ledwo juz chodzisz kupowac wszystko 🙂 Musialabym cofnac sie na nasze forum bo pamietam ze wszystkie jakos zaczelysmy w tym samym czasie kupowac a pamiec ulotna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba na razie się wstrzymam z kupowaniem ubranek ale mam bratanicę,która ma półtora roczku i już śpi na kanapie więc łóżeczko już czeka w piwnicy i wózek tez,plus wanienka 🙂 Tym się nie muszę martwić.Całe wory ubranek różnych rozmiarów też.
Dg trzymam kciuki za czwartkową wizytę,zeby wszystko było OK 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
Paella mam to samo ta ciąża jest pod tytułem AGRESOR!
ASIU88, spokojnie mozesz poczekać, ja wcześniej niż 30tc nic nie kupię.
A w ogóle to mam doła znowu plamienie 😞
30min po tym jak mocno się zdenderwowałam, myślicie że może to mieć zwiazek? W czwartek wizyta a do tego czasu oszaleję chyba.

spokojnie, moze taki urok tej ciazy, ja z Julkiem mialam plamienia w 5, 7 i 12 tc, kilkudniowe, czasem nawet to byla zywa krew, ktora potem przeistczala sie w brazowe plamienie. Bralam duphaston 3x2 tabl i nic to nie dawalo. W drugim i trzecim trymstrze niby bylo juz ok ale po wspolzyciu i tak byl rozowy sluz.. no a bobas w terminnie zdrowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
Asiu88 a co do zakupow ubraniowych to ja ogolnie juz cos okolo 20tc pamietam ze kupilam kilka ciuszkow i schowalam gleboko w szafie i nie ogladalam nie zapeszajac. Czulam ze za wczesniej ale opszc sie nie moglam 😁 A pozniej to juz nie pamietam ale chyba pomalu pomalu kupowalam jakies ubranka .. po 30tyg zaczelam rozgladac sie za lozeczkiem i wozkiem. Pamietam ze w 34/35tc mialam gotowe wszystko oprocz kupionych kosmetykow. Pomalu sobie kupowalam zeby nie bylo szoku ale reszta wyjdzie w praniu. Jak ktos ma od poczatku bezproblemowo to dlaczego nie wczesniej pomalu bez pospiechu i z wielka satysfakcja zbierac ubranka a nie na sam koniec jak ledwo juz chodzisz kupowac wszystko 🙂 Musialabym cofnac sie na nasze forum bo pamietam ze wszystkie jakos zaczelysmy w tym samym czasie kupowac a pamiec ulotna 🙂

ja pamietam ze pierwsze spioszki kupilam zaraz po badaniu prenatalnym w 13tc 🙂)) a potem to od 5tego miesiac stopniowo cos kupowalismy. w 30tc mialam juz wszystko gotowe. tak to jest jak czlowiek siedzi w domu i nie ma nic do roboty 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂 tez mam termin na pazdziernik...poczatkowo termin byl na 13 pazdziernika ale po wczorajszym usg wyszlo ze bedzie to 18 pazdziernika...zobaczymy czy cos sie jeszcze zmieni 🙂
Jest to moja pierwsza ciaza.Myslalam ze bedzie troche pozniej ale spotkala nas mila niespodzianka 🙂 Jestesmy z mezem szczesliwi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Magdalen90 i życzymy zdrowia.

co do mojego plamienia to niewiadomo od czego jest.


Figa a to prenatarne to jest ta przeziernosć karkowa czy coś jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje 🙂 jak na ciaze czuje sie bardzo dobrze.Troszku mecza mnie mdlosci ale to normalne.Lekarz stwierdzil ze powinny niedlugo ustapic.Czytam Wasze wypowiedzi i ciesze sie ze moge sie z kims podzielic swoimi watpliwosciami i wszystkim co wiaze sie z ciaza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Madlen90 miło, że nas przybywa 🙂

dg tak, przezierność i czy jest kość nosowa, te dwie najważniejsze rzeczy można dowiedzieć się z usg. Będę miała też robiony test PAPPA z krwi, test stwierdza czy dziecko nie ma jednego z trzech zespołów.. Boje się bo na badaniu tydzień temu przezierność wyszła już duża a Muminek był bardzo mały, jakby 5dni młodszy niż wskazują na to tygodnie. Badania mam w Łodzi, na NFZ przed godz.17tą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figaa3 napisał(a):
Witaj Madlen90 miło, że nas przybywa 🙂

dg tak, przezierność i czy jest kość nosowa, te dwie najważniejsze rzeczy można dowiedzieć się z usg. Będę miała też robiony test PAPPA z krwi, test stwierdza czy dziecko nie ma jednego z trzech zespołów.. Boje się bo na badaniu tydzień temu przezierność wyszła już duża a Muminek był bardzo mały, jakby. 5dni młodszy niż wskazują na to tygodnie. Badania mam w Łodzi, na NFZ przed godz.17tą




życzę powodzenia bądź dobrej myśli.Wszystkie dzieciaczki muszą być zdrowe!!! To jest najważniejsze.
tego testu Pappa to nie znalazłam w poprzedniej ciąży nikt mi tego nie zaproponował.Też się denerwuję tą czwartkową wizytą czy wszystko w porzadku. Odetchnę z ulgą mam nadzieję

wiem że są testy z płynu owodniowego i po 35roku robią to na kasę ale to ryzykowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!!
Witaj Madlen90 🙂
Figaa3 trzymam kciuki w takim razie za wizytę, będzie dobrze!! Czekamy na wieści oczywiście 🙂
Ja o dziwo wpadłam w wir sprzątania przed świętami, już tyle rzeczy powywalałam , że jak mąż przyjedzie to się zdziwi, kurdę trochę za wcześnie na syndrom wicia gniazda, poprzednio dopadło mnie to po 30 tygodniu ciąży 🤪
Jeśli chodzi o zakupy , to ja zaczęłam je robić dość wcześnie , bo po 1) nie jestem przesądna , a po 2 ) nie chciałam zostawiać sobie tego wszystkiego na ostatnią chwilę , było by cięzko raz , że z brzuchem latać po sklepach a dwa, że wydać tyle kasy na raz!!, a że oszczędna nie jestem to nie umiałabym odłożyć na takie zakupy na za kilka miesięcy. Tak więc kupowałam coś praktycznie przy każdej wypłacie i się uzbierało 🙂 Teraz już nie trzeba będzie aż tyle kupować , bo mam duzo rzeczy po Maksiu, a propo planuję teraz zakup łóżka dla niego , myślałam o takim łóżku autku ( bo uwielbia auta) co o tym myślicie? Ma któraś z Was takie lub widziała u kogoś na żywo? nie jest to trochę tandeta? będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam do mojego lekarza i się spytałam czy mam powod się denerwować kazał przyjechać jeszcze dzisiaj.Także wizytę mam przesuniętą na dzisiaj na 20:40. Może dobrze bo plamienie kisielowate. brunatne dalej jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg - trzymam kciuki 🙂

fela - powiem Ci tak moja znajoma kupiła takie łóżko i nie jest zadowolona, mały często się uderza bo łóżko ma jednak kanty, my jakiś czas temu kupiliśmy też młodemu łóżko piętrowe na górze materac, a pod łóżkiem zabawki 🙂 młody szaleje i cieszy się że do łóżka chodzi po szczebelkach, łóżko ma oczywiście dosyć wysoką barierkę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paella napisał(a):
dg - trzymam kciuki 🙂

fela - powiem Ci tak moja znajoma kupiła takie łóżko i nie jest zadowolona, mały często się uderza bo łóżko ma jednak kanty, my jakiś czas temu kupiliśmy też młodemu łóżko piętrowe na górze materac, a pod łóżkiem zabawki 🙂 młody szaleje i cieszy się że do łóżka chodzi po szczebelkach, łóżko ma oczywiście dosyć wysoką barierkę 🙂






daj linka do tego łóżka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Madlen90 🙂
dg trzymam kciuki! na pewno wszystko będzie dobrze.
syla ja właśnie w 9-10tyg miałam najgorsze mdłości ale już na szczęście coraz lepiej 🙂

Zakupy..moje zdanie jest takie, po pierwsze nie wierze w zabobony i nie mam zamiaru czekać na ostatnią chwile, zakupy to dla mnie przyjemność 🙂 a wiadomo kobieta w ciąży powinna być szczęśliwa bo to dobrze wpływa na dziecko 🙂 ja sobie tylko postanowiłam że poczekam do końca pierwszego trymestru czyli do czwartku, tak sie złożyło ze w czwartek mam wizyte i jak sie okaże że wszystko jest oki to na pewno wstąpie do sklepu chociaż po jedne śpioszki na dobry początek 🙂 a potem wiadomo wszystko na spokojnie i nie wszystko na raz..Większość rzeczy na pewno i tak kupie jak już bedzie wiadomo jaka płeć 🙂 Będzie to moje pierwsze dzieciątko więc nie chce niczego przeoczyć ale też nie chce się przemęczac pod koniec jak już bede miała ogromniasty brzuch i brak sił..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny przezyłam SZOK !!!!!!!!!
Siedzę sobie przed kompem , przeglądam strony z tymi łóżkami ( a propo ja tam nie widze kantów, a raczej wszystko owalne i zaokrąglone, kurde musze chyba na zywo zobaczyć) aż tu nagle otwieraja się drzwi a w nich stoi mój mąż z kwiatkami 🙂 🙂 🙂 poryczałam się jak bóbr. Ale jestem SZCZĘŚLIWA !!!! Ma przepustke do jutra rana , także o 5 wyjeżdza, teraz poszedł kąpać Maksa i mamy wieczór dla siebie, trzeba się porządnie przywitać 🤪
no to miłego wieczorku , mój na pewno będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i.wieści dobre Maleństwu nic nie jest, zmierzył przyziernosć karkową też dobrze wyszła, ręce nogi na swoim miejscu 🙂 Ma 5,5cm 🙂 Duphaston mam brać do końca 16tc, acard do końca ciąży i witaminy Fenatal za 3dni. 11.04 następna wizyta bo nie mógł zmierzyć kości nosowej i obejrzeć wnętrznosci


Fela super niespodzianka 🙂) Obyś miała takie jak najczęściej !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja kolezanka ma lozko z aut wlasnie bez zadnych kantow i bardzo je sobie chwali. Ja w piatek ide na prenatalne ale dopiero na 19,30. chyba oszaleje do tego czasu.
A jezeli chodzi o mnie to ja bardzo0 szybko zaczelam zbierac rzeczy dla wszystkich moich dzidziusiow. nie jestem przesadna , a mam wiele kolezanek, ktore poprostu chca sie szybko pozbyc rzeczy ktore im zalegaja, i tak oto mam juz wanienke i 6 wielkich reklamowek ciuszkow w domu. 🙂 mam nadzieje ze w piatek poznam juz plec i bede mogla zrobic w tych ubrankach porzadek i zostawic tylko te ktore mi ise przydadza. A po swietach juz z kazdej wyplaty zaczynam kupowac jakies pierdolki-glownie pieluchy bo tego na poczatku przeciez idzie multum,a wiem ze na koniec ciazy nie dalabym rady finansowo zeby kupic wszystko na raz,tym bardziej ze Oliwierek i Alex tak mi ze wszystkiego wyrastaja ze ich tez trzeba bedzie zaraz znowu ubrac od stop do glow...A to wszystko jest tak cholernie drogie!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg super wiadomosc!! chociaz my od poaczatku to wiedzialysmy 🙂))
ja mam juz troche mniejsze mdlosci co za ulga!!
dzis znowu szybciutko podejrzalalm malenstwo na usg i widac juz paluszki normalnie!!! ale ulozyl sie tak w poprzek ze nie dalo sie go zmierzyc , ale widzialam serducho bijace 🙂)
teraz jedziemy na swieta do tesciow i chyba im juz powiemy: 🙂)) narazie nikt jszcze nie wie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Kobitki, jestem po badaniu prenatalnym, USG. Krew będę miała pobieraną juto bo pan doktor nie umiał się wkuć. Wstępnie Muminek ma nos HURA! i NT czyli przezierność 1,8mm czyli mieścimy się HURA! Raz miał 6,2cm a raz 5,5cm uciekał bardzo i przyciskał główkę do piersi. Jakby mnie tak gnietli to też bym tak robiła, o! Serduszko 170 i dobrze działa, rączki i nóżki są, żołądek jest, pęcherz też, kręgosłup dobrze, mózg też HURA! Jednak pan doktor zasiał ziarno niepokoju ponieważ usg było bardzo ciężko zrobić i powiedział, że w moim przypadku bardziej miarodajne będą wyniki z krwi na które czekamy ok 10dni. Teraz święta więc myślę, że ok. 10 kwietnia będzie wiadomo już wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam cieżaróweczki 🙂
widze że same dobre wiadomości 🙂 a mnie to jutro czeka.. dzisiaj chyba nie zasne :P bardzo sie ciesze że to już jutro ale i też stresuje.. mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze z moim malenstwem no i na pewno zdam wam relacje. 3majcie kciuki! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...