Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej, u mnie również mdłości, dzsiaj miałam nawet przygodę z tzw. "szarpaniem do wymiotów" (zapach mleka), w pierwszej ciąży nic kompletnie nic mnie nie męczyło 🙂 ale też już idzie ku lepszemu 🙂 waga 1kg więcej ale pomimo mdłości jednak jem 🙂 ja mam wizytę w poniedziałek w przyszłym tygodniu i jakoś zawsze się boję jak idę na wizytę, a teraz lekarz pewnie jeszcze będzie pytał o badanie przezierności karkowej i nie wiem co mu odpowiedzieć, czy ktoś miał takie badanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
paella
jesli chodzi o suwaczek to musisz wejsc na swój profil (najlepiej z głownej strony) , tam wejsc w zakladke forum i tam masz taka opcje moj podpis pod postami, tam musisz wkleic link lub kod suwaczka, czasem do suwaczków jest kilka linków niektóre nie działają , więc wtedy musisz pokombinować 🙂 i nie zapomnij potem nacisnąć zapisz mój profil, bo bez tego nie zajarzy.
mam nadzieje że pomogłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nowe mamusie 🙂)
Ja po wizycie 🙂 🙂 wszystko dobrze, widziałam moje maleństwo jak sobie fika i pływa, tak się wiercił, że lekarz nie mógł go dokładnie zbadać , po wielu próbach udało sie wszystko pomierzyć oprócz obręczy barkowej... Miałam tez mierzoną ta własnie przezierność karkową i wszystko w normie 🙂 no i rośnie mi mały gigant pomiary wskazywały na 12 t 5 d , termin się przesunął na 28 wrzesień , ale to podobno przy pierwszym USG jest wyliczana najdokładniejsza data porodu. No ale oczywiście zbyt kolorowo nie jest , bo nie podobają mu się moje wyniki moczu, muszę zrobić posiew, bo mam liczne bakterie i dużo leukocytów, jeśli wyniki będą złe to mam telefonicznie się z nim skontaktować , a jeśli będzie ok to następna wizyta za 3 tygodnie 9 kwietnia.
Jak popatrzyłam na moje fikające maleństwo to mi się humor poprawił 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fela to super ze z twoim malenstwem wszystko oki 🙂 aż miło czytać 🙂
ciekawe jak bedzie u mnie w nastepny czwartek oby moje malenstwo tez sobie słodko fikało, najgorsze jest te czekanie :P

paella to sie ciesze ze pomogłam, no i faktycznie te skróty klawiszowe.. o nich zapomniałam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowe koleżanki 🙂
Fela bardzo ucieszył mnie twoj post, super że z malenstwem wszystko ok. niech cud się spełnia nadal 🙂
Co do układu moczowego to w ciąży częsta przypadłość tak samo. infekcje pochwy, ja w tej chwili walczę już z bakteriami.
Rzeczywiście dużo tu mam doświadczonych u mnie poprzednim razem wszystkie rodziłyśmy pierwszy raz!


Przyzierność karkową mierzy lekarz to jego zadanie 11-13tc nie wcześniej. Jest to bardzo ważne badanie bo wyniki w normie dobrze wróżą zdrowiu dziecka. Też chciałbym być już po, ale wizytę mam 28.03.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fela- u mnie wyniki moczu tez wskazywaly na zapalenie a nic takiego przy badaniu ginekologicznym sie nie potwierdzilo. Lekarz powiedzial mi ze przy oddawaniu moczu na badania powinno sie najpierw podmyc,pierwsz struga porannego moczu do toalety a ze srodkowej do badania. A ja wstawalam i szlam oddac mocz do kubka bez podmywania bo nawet o tym nie wiedzialam wiec moze to stad zly wynik tak jak u mnie.

A ja mdlosci nie mam, no chyba oprocz zapachu piwa. Jak tylko pomysle to mnie odrzuca 🙂 w pierwszej ciazy strasznie wymiotowalam i duzo schudlam a teraz tyje i jak beczka mala zaczynam wygladac-nie wiadomo co gorsze 🙂 meczy mnie tylko ciagla chec spania,a przy moich czortach to niemozliwe i nieraz czuje ze siedze a glowa mi opada, mam nadzieje ze niedlugo minie.

A mialyscie juz jakies conajmniej dziwne zachciewajki????
Ja ostatnio zawijalam marchewke w plaster sera zoltego a w drugiej rece zagryzalam delicje malinowa 🙂 🙂 🙂 kazda ciaza mnie zaskakuje, a myslalam ze wiem juz wszystko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 - dzięki za informację o przezierności karkowej, w pierwszej ciąży tego nie robiłam i dlatego teraz się zastanawiam czy robić czy nie,

Kasiaub - ja mam ciągle jakieś zachcianki aż sama jestem zdziwiona, że tak można i te skoki nastojów, masakra! - dzisiaj temp. koło zera a ja jadłam lody 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnych zachciewajek nie mam, ale ochotę na wszystko oprócz slodkiego, co dziwne bo normalnie dzień zaczynałam w pracy od drożdżówki i kawy, a teraz mnie odrzuca na samą myśl wypicia szklanki kawy. Za to pożeram wszystko i jestem 2,5-3kg na plus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mmm lody 🙂 w mcdonaldzie mają najsmaczniejsze lody waniliowe z karmelowa polewą 🙂 pychotka aż mi slinka cieknie na samą myśl :P ja z tymi smakami to mam różnie ostatnio miałam ochote cały czas na ogórki kiszone a teraz znów i na słodkie, a z najdziwniejszych to jadłam racuchy z jabłkami a na to pomidorek :P a tak poza tym to ostatnio jabłuszka u mnie górą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale mi narobiłyście smaka na lody!!!! i to właśnie te z mcdonalda jaaaa!!!! chyba jutro sie wybiorę, bo umówiłam się z przyjaciółką na shopping 🙂 Ja jak na razie mam + 1 kg na wadze , ale staram sie pilnować i nie objadac sie, bo mi jeszcze zostały kilogramy z poprzedniej ciąży 😞
Która teraz sie wybiera na wizytę?? miało być trochę wizyt w tym tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś mam wizytę, żeby zobaczyć gdzie się podziały moje dolegliwości ciążowe i wyjaśnić niski poziom bety hcg.
Dzwoniłam do laboratorium żeby podpytać dlaczego wynik jest tak nieprecyzyjny. Pani powiedziała, że to dlatego bo nikt w zleceniu badania nie napisał, że to nie jest początek ciąży, tylko koniec trzeciego miesiąca - wtedy inaczej badają próbkę krwi i podają wynik dokładny. Ta informacja podniosła mnie na duchu 🙂. Nie mam wyznaczonej godziny wizyty, ale przyjęcia zaczynają się o 16, postaram się być przed czasem, żeby jak najszybciej rozwiać moje wątpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fela - gratuluje udanej wizyty!!! jak sa leukocyty to moze masz jakies subkliniczne zapalenie pecherza? jesli tak to dostaniesz jakis lek na 5 dni i po sprawie, w 12tc to uz bezpieczne, a lepiej tak bo zkaznie moze przeniesc sie na dziecko. ja w poprzedniej coazy miallam 2 razy bakterie w szyjce maicycy i raz nawet w 36tc dostawalalm dozylnie 2 antybiotyki zeby dziecko sie nie zarazilo.

a dzisiaj zrobilam sobie usg sama, bo akurat mialalm taka mozliwosc, i jest piekny bobas 20m, i sliczne bijace serduszko!
ale jutro powiem Wam dokladnie co i jak bo mam normalna wizyte 🙂 wiem z eusg nie mozna zaczesto ale to tak raz wyjatkowo 😉

ja dzis jestem w pracy caly dzien i bardzo sie ciesze bo troche poprzebywam z ludzmi, a maz z malym siedzi 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
Fela - gratuluje udanej wizyty!!! jak sa leukocyty to moze masz jakies subkliniczne zapalenie pecherza? jesli tak to dostaniesz jakis lek na 5 dni i po sprawie, w 12tc to uz bezpieczne, a lepiej tak bo zkaznie moze przeniesc sie na dziecko. ja w poprzedniej coazy miallam 2 razy bakterie w szyjce maicycy i raz nawet w 36tc dostawalalm dozylnie 2 antybiotyki zeby dziecko sie nie zarazilo.

a dzisiaj zrobilam sobie usg sama, bo akurat mialalm taka mozliwosc, i jest piekny bobas 20m, i sliczne bijace serduszko!
ale jutro powiem Wam dokladnie co i jak bo mam normalna wizyte 🙂 wiem z eusg nie mozna zaczesto ale to tak raz wyjatkowo 😉

ja dzis jestem w pracy caly dzien i bardzo sie ciesze bo troche poprzebywam z ludzmi, a maz z malym siedzi 🙂 🙂 🙂


Tylko dziwne to trochę , bo nic mnie nie boli , ani nie piecze czy szczypie , a zapalenie pecherza to juz miałam nie raz, no nie wiem zobaczymy jak wyjdzie ten posiew, mam nadzieje ze to jednak nic groźnego dla maluszka .
Ale Ci dobrze 2 dni z rzędu podglądać maleństwo 🙂 daj jutro znać co i jak po wizycie 🙂 no i pracy tez zazdroszczę , też bym się wyrwała trochę do ludzi ... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fela58 napisał(a):
solenizantka napisał(a):
Fela - gratuluje udanej wizyty!!! jak sa leukocyty to moze masz jakies subkliniczne zapalenie pecherza? jesli tak to dostaniesz jakis lek na 5 dni i po sprawie, w 12tc to uz bezpieczne, a lepiej tak bo zkaznie moze przeniesc sie na dziecko. ja w poprzedniej coazy miallam 2 razy bakterie w szyjce maicycy i raz nawet w 36tc dostawalalm dozylnie 2 antybiotyki zeby dziecko sie nie zarazilo.

a dzisiaj zrobilam sobie usg sama, bo akurat mialalm taka mozliwosc, i jest piekny bobas 20m, i sliczne bijace serduszko!
ale jutro powiem Wam dokladnie co i jak bo mam normalna wizyte 🙂 wiem z eusg nie mozna zaczesto ale to tak raz wyjatkowo 😉

ja dzis jestem w pracy caly dzien i bardzo sie ciesze bo troche poprzebywam z ludzmi, a maz z malym siedzi 🙂 🙂 🙂


Tylko dziwne to trochę , bo nic mnie nie boli , ani nie piecze czy szczypie , a zapalenie pecherza to juz miałam nie raz, no nie wiem zobaczymy jak wyjdzie ten posiew, mam nadzieje ze to jednak nic groźnego dla maluszka .
Ale Ci dobrze 2 dni z rzędu podglądać maleństwo 🙂 daj jutro znać co i jak po wizycie 🙂 no i pracy tez zazdroszczę , też bym się wyrwała trochę do ludzi ... 😞

fela dlatego napisalalam subkliniczne, w ciazy tak se zdarza 🙂
ale wiadomo, zrobisz posiew to sie upewnisz, w kazdym razie szybkie wylapanie i wyleczenie nie zagraza dziecku, po to wlasnie robimy te badania.
a swoja droga ja w tej ciazy jeszcze nie bylam w laboratorium... moja lekarka jakos nic nie wspomniala a mnie samej tez sie nie usmichalo tak ranooo. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem po badaniu. Serduszko bije, a Muminek pływał jak szalony. I rączką machał, i nóżką, kręcił się bardzo. Miałam usg dopochwowe, niestety na pełnym pęcherzu i nie wiem czy pomiar jest prawidłowy - Muminek ma 3,66cm czyli trochę mało jak na 11tc2d. Jakby był o tydzień młodszy - tak powiedziała pani gin. Pocieszam się że oboje z niemężem jesteśmy niscy więc i Muminek może być tyci. Zmierzyła też przezierność karkową, tak szybko i wyszła spora w stosunku do wielkości Muminka, bo 2mm a norma jest do 2,5mm. Jutro mam wizytę u diabetologa, a za tydzień 27go prenatalne. Jeżeli do tego czasu Muminek nie podrośnie to możliwe, że przesuną mnie o tydzień później z badaniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Figaa no widzisz wszystko jest ok, nie potrzebnie się martwiłaś 🙂 Super uczucie jak sie widzi takiego kilku centymetrowego fikającego człowieczka nie?? 🙂 Mój z kolei jest jakby o tydzien starszy, mierzy 6 cm , a w pierwszej ciąży Maks był od samego początku mniejszy o tydzień, a i tak urodził sie kloc i to przed terminem , więc myslę , że te pomiary nie są takie super dokładne. W dniu porodu na USG mówili mi , że waży ok 3,200 a urodził się 3,790 no to spoora różnica. Cieszę się , że przyniosłaś nam takie super wieści 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio na usg powiedzieli że wymiar odpowiada 4tc i być może ciąża się nie rozwija, a 12godzin później mój lekarz stwierdził że wymiar wskazuje o 2dni poźniej niż miesiączka i to był 6tc!!! W ciągu 12h wątpię by tak podrosł. Czasami ktoś coś źle zmierzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...