Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej Mamuśki, trochę czasu mnie tu nie było. Od ostatniego wpisu zmieniło się tylko to, że jestem na zwolnieniu 😞 co mi bardzo nie służy. Siedzę w domu i tylko marudzę. Miałam taki czas, że głowa mi pękała, ale już mi przeszło. Co do zachcianek mam podejście takie, że nie będąc w ciąży też miałam ochotę na różne potrawy. Więc czy coś się zmieniło ciężko mi stwierdzić 🙂 Jutro idę do lekarza, bo mam już wyniki badań. Podwyższony poziom toxo mam, więc wychodzi na to, że kiedyś przechodziłam chorobę kota i jest wyleczona już, ale muszę bardziej dbać o to co jem, bo może się ponowić. Nie mogę surowego mięsa smakować, jak kroje mięso na desce muszę ją dobrze wyparzyć wrzątkiem.. Jutro lekarz powie mi co dalej. I w końcu zobaczę dzidzię po 6tyg 🙂 pozdrawiam. mam nadzieję, że teraz będę miała więcej czasu na to żeby tu zajrzeć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie przyszle mamy 🙂 jestem tu nowa i 2 tyg temu dowiedzialam sie ze będe mama 🙂 bardzo sie boje bo ciaza jest moja pierwsza takze stres mega 😞 mąż sie cieszy a ja nie do konca 😞 moze jak sie poudzialam na forum i poczytam o tych wszystkich wspanialych przezyciach to lepiej mi sie zrobi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Solenizantka chyba Ty pytalas o moj suwaczek. Otoz na suwaczku mam od daty ost miesiaczki i pierwszej daty lekarskiej. Jak mi badali dzidzi to nie powiedziala daty porodu zmienionej. Takze nie mam co zmieniac. 10kwietnia mam wizyte na usg plus lekarza to jest okolo 13 tc i wtedy podadza mi date porodu ktorej sie lekarze trzymaja(kazdy) jest najbardziej zblizona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patimyszka 2 tyg. to mało by poczuć się mamą. Ja w pierwszej ciąży wpadłam w panikę jak zobaczyłam dwie kreski choć planowaliśmy. Usg w 12tc gdy widać już ładnie części ciała uzmysłowiły mi że mam w sobie małego czlowieczka, a jak pewnego dnia do mnie zapukał byłam przeszczesliwa! Choć przyznam że jeszcze dzień przed porodem mialam stracha czy będę potrafiła się zająć dzieckiem. I nagle stał się cud eksplozja uczuć i przekonanie że nikt. lepiej się moim dzieckiem ode mnie nie potrafi zająć. Także spokojnie dlatego ciąża tak długo trwa byśmy mogły oswoić się z tym nowym wyzwaniem.

Dorota witaj dużo nas łączy mamy takie samo imię i córki w tym samym wieku. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nowe dziewczyny 🙂

a ja za 2tyg na usg 🙂 to bedzie 12 tydzien juz sie doczekać nie moge :P oby wszystko było dobrze..
ostatnio jak byłam w 6tyg to już widziałam bijące serduszko 🙂

co do płci to wolałabym dziewczynke ale jesli bedzie chłopiec to też bede szczęśliwa byle zdrowiutkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂
Witam nowe mamusie 🙂
Ja do lekarza idę teraz we wtorek 19 marca, już na to czekam , może wtedy mi się humor poprawi, bo cały czas niestety mam doła. Jedynie jak z Maksiem się bawię to jest ok,a tak to ....:
Jak byłam na ostatnim badaniu i widziałam moje maleństwo to zobaczyłam , że to chłopiec 🙂 jakieś mam przeczucie , nawet lekarzowi mowię , że to postura chłopca, to się ze mnie śmiał 😁 z Maksem w ciąży moje przeczucie się sprawdziło, zobaczymy jak będzie teraz 🙂
Tak na prawdę to dla mnie i chłopiec i dziewczynka ma swoje plusy i minusy. Niby dziewczynki grzeczniejsze, ale za to nastolatki to juz gorzej chyba dogadac się z dziewuchą , przynajmniej ze mną tak było 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!!!
Wy to macie fajnie,już widziałyscie dzieciaczki a mój ginekolog to jakiś zacofany chyba bo mam dopiero pierwsze USG na 28 marca i to te z badań prenatalnych 😠
Co do płci to jest mi chyba obojętne ,w moim wieku to chyba najwazniejsze żeby było zdrowiutkie 😁W sumie przy poprzednich byłam prawie pewna i sie sprawdzało a teraz nic mi nie mówi co będzie (oby nie były dwa bąbelki)bo mieszkanie będe musiała zmieniać 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂Witam, dziękuje za miłe powitanie. Ja jestem zdaje się w 8 tygodniu początek, nie pilnowałam miesiączek i dokładnie nie wiadomo kiedy i co, 22 marca idę na pierwsze usg, to dokładnie wszystkiego się dowiem. Ilość HCG wskazuje na jedno dziecko ale w mojej najbliższej rodzinie były trojaczki więc usg mi dużo powie. Na razie siedzę w domu na zwolnieniu bo źle się czuje, mdłości , gorycz w ustach, biegunki,zawroty i bóle głowy. Poza tym mam w pracy szkodliwe warunki, (Duży szpital, Laboratorium) i chyba przesiedzę w domu całą ciąże, jak poprzednio. Ja chciałabym tym razem syna, maż też. Ale co będzie to będzie aby zdrowe. Blanka moja córcia właśnie choruje więc, mam teraz dość ciężko z tym moim samopoczuciem ale mam wsparcie i jakoś to będzie. Pozdrawiam wszystkie mamusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To prawda, pewnie z nastolatkiem sie latwiej dogadac niz z nastolatka 😉 No i jakby byl drugi chlopczyk to przy roznicy wieku 2 latka pewnie by sie ladnie bawili, bo z dziewucha to ja nie wiem... 😉
ale dziewczynki takie grzeczne, wczoraj nawet byla kolezanka z coreczka 11 miesieczna i taki aniolek!!
Kasiaub - U nas w domu sa dwie suczki wiec narazie mamy przewage jajnikow 😉)
To wodze ze w przyszlym tygodniu szykuje sie maraton wizytowy, ja ide 21.03 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam porównanie bo mam i chłopca i dziewczynkę 😜 a różnica między nimi wynosi 2 lata.jako dzieciaczki bawiły sie wspaniale i do teraz mają wspólnych znajomych i trzymają sie w jednej paczce.Moja córcia ma juz 17 lat ale nigdy nie miałam z nią kłopotów,zresztą do dziś jak wraca ze szkoły to siadamy razem w kuchni i wszystkie ploteczki wymieniamy.A syn,cóż dorosły facet z mamą plotać nie będzie ale i tak jak na ten wiek jest Ok 😆 Mam tez dwie kotki i suczkę,więc u mnie przewaga kobiet 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc:]

nie pisalam do was bo... no wlasnie troche bylam zla ze nie wyszlo....

jajao okazalo sie puste na usg nie bylo nic....
jutro ide na zabieg rano w znieczuleniu ogolnym trwa kilka minut i tego samego dnia ide do odmu jestem przerazona ty zabiegiem...boje sie jak cholera ....nie jest mi przykro z powodu tego ze dziecka nie ebdzie mam jedno wiec inaczej to odczuwac troche zawod bo sie czlowiek nastwail....ale trudno.....innym razem nie bylam na to teraz gotowa....

denerwuje sie tym usypianiem zebym sie obudzila i wogol no taka panikara ze mnie !!!

ciesze sie ze u was wsyztsko dobrze mam andzeje bo nie czytalam wsyztskiego....maly mi nie pozwala

przepraszam ze nie pisalam wczesniej ale wydaje mi sie ze pewnie niechcialyscie tego czytac.....przykro mi bo fajne dziewczyny jestescie!!!


pozdrawiam i caluje

i prosze trzyamjcie jutro za mnie kciukasy!!!!1 zeby wsyztko poslzo szybko i dobrze!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka chodzi o to ze lekarz nie podal mi uaktualnionej daty porodu hehe i nie mam co zmieniac:P A mam suwaczek teraz z daty z ostatniej miesiaczki a wydaje sie dlugi odstep wlasnie przez moj cykl 🙂 🙂


U nas leci wydaje mi sie ze wiecej jem tzn wiecej jestem w stanie przyswoic zanim zacznie mnie naciagac Uff niech juz tak mija to wszystko w cholere. Z nowosci to z Nelka jest lepiej ale poniewaz co nie zje nawraca sie robimy spontana wczoraj kupilam bilety i jedziemy do polski do alergologa na badania, mam andzieje ze cos sie ujawni.. i zwalczymy przyczyne. Ja przynajmniej pojde sobie do ginka to mi powie czy aby napewno wszystko jest w porzadku. Bo dzisiaj zauwazylam u siebie jakby mi czop sluzowy wypadał ale koloru zoltego mocno zbite hmmm miala tak ktorass??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i witaaam wszystkie nowe mamusie 🙂

Nooo a co do tabelki to miala ja robic anusia ale z wiadomych przyczyn trzeba znalesc kogos innego. Moze udaloby mi sie troche czasu wyegzekwowac i zrobilam tableczke. Tylko jak tu znalesc czas jak ja bym non stop spala!!! 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...