Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
SyLa1205 napisał(a):
Solenizantka przyjmuje sie ze serduszko zaczyna bic miedzy 21-24 dniem od prawidlowego poczecia. Tzn jezeli mialas regularne miesiaczki i wiesz mniej wiecej kiedy zaszlas dajmy na przykladzie te 14 dni po okresie to mozesz sobie policzyc czy bedziesz juz miala te min 21 dni od poczecia.Trzymam kciuki! bo ja to sie balam ze serduszka nie bede slyszala w ten weekend i czekam jeszcze do 8marca zeby napewno bylo wszystko widac. Bo ja mam miesiaczki co 40dni i moje plodne zaczynaja sie 3tyg po okresie a nie jak wiekszosc kobiet standardowo po 2tyg 🙂 ja mam z moich obliczen dzis 26 dzien po a wczesniej do ginka nie moge isc bo go po prostu nie ma.


tylko to ze juz bije to nie znaczy ze bedzie widoczne na usg 😞(( jesli by tak bylo to juz wczoraj powinno byc je widac (35 dni) , a na pewno nie ma takich cudow zeby w 5tc zobaczyc serduszko.
Ale nie odjelas 2tyg przed dniami plodnymi czyli jak mowisz ze masz 35 na dzisiaj odjac 14 to masz 21 dopiero dzisiaj 🙂 i to fakt zobaczyc mozna ale sluchac nawet nie bo tu juz ktoras z dziewczyn pisala ze jest to niebezpieczne nagrzewanie serduszka. takze kolejne usg mysle ze juz zobaczysz jak serduszko bije 🙂 bez odliczania pisza ze miedzy 6/7tc juz mozna zobaczyc. Trzymam kciuki! p.s swoja droga nie macie czasami uczucia ze wasz brzuch sobie oddycha bo ja to czuje 🙃 i to chyba nie moja wyobraznia bo to zalezy jak leze ale dzis wyraznie czulam bijace serduszko 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiu88 napisał(a):
Jakiego ja mam dzis lenia..
nic mi się nie chce a dodatkowo nie mam na nic siły.. Najlepiej to bym nic nie robiła , tylko leżała i czasem jadła :P najgorsze jest to że nawet jedzonka mi sie nie chce przygotowac :P no ale niestety trzeba sobie jakos radzic :P
No i oczywiście dziś mdłości góruja :/ W ogóle to zauważyłam że zwiększają się gdy biore witaminy specjalne dla kobiet w ciąży, wczoraj ich nie brałam i się czułam dużo lepiej.. No ale wole je brać bo mało jem.

A jak Wasze samopoczucie?
Kochana a czemu Ty jesz witaminy juz??? lekarz ci zalecil? z tego co ja wiem witaminy sie dopiero je od 2trymestru a w pierwszym tylko kwas foliowy. hmmm....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiu mowiesz ze w 6tc 2 dni juz widzialas? 🙂 moze ja tez bede miec to szczescie 🙂 poprzednio widzialam serducho w 6tc 5 dni. cykle mi sie nie zmienily.

syla - odjelam 14 dni, owulacje mialam ok 4.02 + 21 dni to wychodzi ze 25.02 powinno byc juz widac czyli wczoraj, a wczoraj bylo rowno 5tc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
asiu88 napisał(a):
Jakiego ja mam dzis lenia..
nic mi się nie chce a dodatkowo nie mam na nic siły.. Najlepiej to bym nic nie robiła , tylko leżała i czasem jadła :P najgorsze jest to że nawet jedzonka mi sie nie chce przygotowac :P no ale niestety trzeba sobie jakos radzic :P
No i oczywiście dziś mdłości góruja :/ W ogóle to zauważyłam że zwiększają się gdy biore witaminy specjalne dla kobiet w ciąży, wczoraj ich nie brałam i się czułam dużo lepiej.. No ale wole je brać bo mało jem.

A jak Wasze samopoczucie?
Kochana a czemu Ty jesz witaminy juz??? lekarz ci zalecil? z tego co ja wiem witaminy sie dopiero je od 2trymestru a w pierwszym tylko kwas foliowy. hmmm....


ja tez jem witamiy prgna plus, i do tego kwas foliowy dodatkowo. moja lekarka jest zdania ze w pierwszym trymestrze nalezy przyjmowac 800mg kwasu foliowego a witaminy jesli bardzo chce to tez juz moge 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mlody w lozeczku ja sie na chwile polozylam zaraz musze wziasc prysznic i tez poloze sie spac...dzis jestem pladnieta maksiu nie spal po poludniu ....

a jak tak siedzi w lozeczku widze ze jest zmeczone a on mi skuczy i marudzi to mnie poprostu nosi!!!juz mi nerwy puszczaja boze nigdy tak nie bylo zawsze mialam duuuuzzzoo cierpliwosci...ta ciaza mnie przeraza@!!!!! jeste wsciekla na siebie!!!!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeśli chodzi o witaminy to jem je dlatego że dużo rzeczy mi nie podchodziło na początku to prawie nic nie jadłam, praktycznie to na samej wodzie i mleku byłam, na owoce i warzywa patrzec nie mogłam i wiekszosc jedzenia zwracałam..ledwo żyłam i leżałam plackiem bo cały czas było mi słabo, dzieki witaminom się jakoś trzymałam.. teraz już w sumie zaczełam w miare normalnie jeść chociaz i tak do końca to szału nie ma. Ale zauważyłam że teraz jak biore witaminy to mi sie podnosi przy ich przyjmowaniu także nie jest zaciekawie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry wieczór 🙂

Ja juz po wizycie 🙂)) ale jestem pozytywnie naładowana 🙂 widziałam już tego malutkiego człowieczka i słuchałam serduszka jak ślicznie biło 🙂 coś cudownego!!! ma juz 2 cm także olbrzym z niego albo olbrzymka z niej 😁 😁 jak na razie wszystko w porządku i bardzo się cieszę 🙂 następna wizyta za 3 tygodnie, 19 marca, nie wiem jak ja tyle wytrwam 😁 😁
Jeśli chodzi o witaminy, to mój lekarz twierdzi ze należy je brać od drugiego trymestru , teraz tylko sam kawas foliowy, który już zresztą biorę miesiąc przed poczęciem 🙂 wspominał ze jak się je od początku ciąży witaminy, to później właśnie rodzą się takie kolosy, że ledwo co można je urodzić 😁 😁
Pytałam o te bóle brzucha przy np. nagłym wstaniu czy kichnięciu, to tłumaczył to w ten sposób , ze mamy w tej chwili więzadła naciągnięte i może taki ból wystąpić przy jakimś nagłym ruchu, ale nie jest to jakieś groźne i mówił ze mam się nie bać ze mi się coś urwie 😁 😁 😁
to chyba tyle , Maks już śpi, chwila dla siebie i zaraz do wyrka, bo po tylu wrażeniach zmęczenie dopadło mnie jak nie wiem!
solenizantko mam nadzieje, że i Ty na następnym badaniu usłyszysz już serduszko, ja teraz jak byłam w 5 t 3 d to nie było jeszcze widać ,ale w ciąży z Maksem byłam pierwszy raz w 6t 2d to już pięknie biło!! trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fela 58 super wiadomości 🙂 Mam nadzieję podzielić się takimi w czwartek
co do witamin to w poprzedniej ciąży nie bralam i to z zalecenia lekarza, (uważał że dzieci od tego za duże się rodzą i wystarczy ze 3kg urodze. W tej ciąży też chodzę do innego gina i też tylko kwas foliowy kazał mi brać -1folik dziennie. Zaczęłam brać ms przed poczęciem choć nie wiedziałam że tak szybko zajdę.
Co do rowerków biegowych to są super i chciałam taki małej na dwa latka kupić ale one są jeszcze na nią za duże i obawiwam się że. w tym roku by z tego nie skorzystała. Choć chlopcy są wyżsi więc mógłby być dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka powiem ci szczerze ze nie spotkalam sie jeszcze z taka opinia 🙂 ale wiadomo kazdy czlowiek ma swoje zdanie na wiele tematow. Ale dawka 800mg jest strasznie wysoka jedna tabletka zawiera 400mg a to jest 200% codziennego spozycia to Ty przyjmujesz az 400% strasznie duzo. No ale kazdy robi jak lubi zeby mnie tu ktos zaraz nie zlinczowal :P
Ja tam jestem zdania zeby lepiej nie ladowac sie chemia jesli nie zachodzi taka potrzeba. Nie jest udowodnione ze kwasu foliowego mozna nie przedawkowac. itd. a te pierwsze 12 tygodni jest najwazniejszych dlatego ja nawet nospy nie lykam. Dlatego wszystkie dodatkowe rzeczy dopiero od drugiego trymestru gdy zawiazki narzadow sie utworza cewa nerwowa sie zamknie 🙂 🙂


Asiu jak organizm odrzuca to moze narazie masz wystarczajaco witamin moze juz zjadasz tyle ile trzeba trzymam kciuki zeby mdlosci minely calkowice ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla no właśnie sie tak zastanawiam czy przestac je brać bo też mi sie tak wydaje że jak organizm odrzuca to znaczy że jem wystarczającą ilość witaminek

solenizantka szczerze to ja też pierwszy raz słyszę żeby taką ilość kwasu foliowego brać.. no chyba że to ciąża bliźniacza to wtedy to bardziej by pasowało.. jeśli chodzi o witaminy to pamiętaj żeby nie brać za duzo żelaza bo słyszałam że za duża ilość szkodzi na płód

fela to super ze wszystko oki 🙂
a z tymi kichnięciami to mnie uspokoiłaś 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak tak juz gadamy o tych witaminkach to powiedzcie mi jaki macie sklad waszych witamin? tzn konkretnie chodzi mi o to czy macie witamine A w tych witaminach , bo prosilam tesciowa zeby przywiozla mi centrum materna z polski bo jadlam ja jak bylam w poprzedniej ciazy. Ale nie bylo i przywiozla mi cos innego niby bardzo dobre... i zagielo mnie bo jest w nich dodatkowo witamina A..... czego raczej byc nie powinno. Bo wit A w wiekszej ilosci jest bardzo niebezpieczna dla plodu... a dzienne zapotrzebowanie to np 2marchewki dziennie. Bardzo latwo jes przedawkowac wit A I nie powinno sie stosowac dodatkowej suplementacji wit A i teraz juz nie wiem.....


Asiu no i ja mysle ze lepiej odstawic narazie witaminki skonczysz 12 tyg wroc do witaminek 🙃 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja w swoich nie mam witaminy A

moje sie nazywają "Pregnacare max"
W moich są takie:
witaminy D, E, K, C, B1, B2, B3, B6, B12, kwas foliowy, biotyna, wapno, kwas pantotenowy, magnez, żelazo, cynk, miedź, selen, jod.

oprócz tego w opakowaniu są tez drugie tabletki w ich skład wchodzi: kwas Omega 3, DHA, EPA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak bym miała brać to specjalne zestawy tylko dla kobiet w ciąży , co do kwasu foliowego to 800mg to są dwie tabletki a dla kobiet które urodziły dzieci z wadami zalecac się 10 tab. dziennie i to co najmniej 3ms przed ciążą. Wiec tym bardziej dwie nie zaszkodzą, a ja w poprzedniej ciąży lykalam Femibion zanim trafiłam do tego lekarza, więc w sumie na początku brałam kompleks witamin z większą dawką ponoc lepiej przyswajanego kwasu foliowego.
Spożycia kwasu foliowego nie można porównywać do ludzi nieciezarnych, gdyż. ciezarne muszą go spożywac tak dużo że musi być suplementacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fela super, gratuluje udanej wizyty!!! 🙂

aniusia - nie badz zla na siebie za to ze nosisz w sobie dzieciotko ktore pokochasz tak jak Maksia!!! 🙂

dg - wlasnie mialam pytac o to samo - ja jeszcze nikomu oprocz meza!

co do kwasu foliowego:
MINIMALNE DZIENNE ZAPOTRZEBOWANIE
Mężczyźni i kobiety - 400 mcg/d
Okres ciąży - 600 mcg/d
Okres laktacji - 500 mcg/d
zrodlo i wiele innych danych. Zreszta najwazniejsze zrodlo to moja gin, ktora prowadzila takze moja poprzednia ciaze.

A witaminy moje maja bardzo skromny sklad, szkoda ze cena z wyzszej polki. Wybralam je poniewaz sa madrze dobrane. W niektorych preparatach gdzie jest wiecej witamin i mineralow, jedne hamuja wchlanianie innych. Tu jest ich tylko tyle i wspolgraja ze soba:
- EPA 33 mg -
- DHA 22 mg -
Żelazo 26 mg 186%
Cynk 10 mg 100%
Witamina B6 1,4 mg 100%
Kwas foliowy 400 µg 200%
Jod 150 µg 100%
Witamina D3 20 µg 400%
Witamina B12 2,5 µg 100%

W poprzedniej ciazy caly czas bralam witaminy, roznych producentow a synka urodzilam sn i wazyl 3600 co przy moim i meza dosc wyskokim wzroscie bylo waga bardzo normalna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziendobry:]
dzis mam dory humor...oby caly dzien...maksiu juz szaleje a ja szykuje snaidanko:] potem moze jakis spacerek jak nie zacznie padac bo tak pochmurno u mnie:]

a co do witamin ja z maksem w ciazy bralam feminatal to teraz jest femibion a teraz dostaalm tylko kwas foliowy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiu88 napisał(a):
ja w swoich nie mam witaminy A

moje sie nazywają \"Pregnacare max\"
W moich są takie:
witaminy D, E, K, C, B1, B2, B3, B6, B12, kwas foliowy, biotyna, wapno, kwas pantotenowy, magnez, żelazo, cynk, miedź, selen, jod.

oprócz tego w opakowaniu są tez drugie tabletki w ich skład wchodzi: kwas Omega 3, DHA, EPA
taki sam sklad jak centrum materna hehe 🙂 no ja te swoje tabletki napewno juz wyrzuce do kosza 🙂 debilowatosc naszych polskich farmaceutek tez juz siega zeni. Sprawdzilam sklad tej nazwy co anusia wrzucila i nic nie ma witA, to co reszte dziewczyn wrzuca tez nie ma 🤨 🤨. To juz wiem ze lepiej cos sprzedac niz zeby bylo dobre. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
Ja jak bym miała brać to specjalne zestawy tylko dla kobiet w ciąży , co do kwasu foliowego to 800mg to są dwie tabletki a dla kobiet które urodziły dzieci z wadami zalecac się 10 tab. dziennie i to co najmniej 3ms przed ciążą. Wiec tym bardziej dwie nie zaszkodzą, a ja w poprzedniej ciąży lykalam Femibion zanim trafiłam do tego lekarza, więc w sumie na początku brałam kompleks witamin z większą dawką ponoc lepiej przyswajanego kwasu foliowego.
Spożycia kwasu foliowego nie można porównywać do ludzi nieciezarnych, gdyż. ciezarne muszą go spożywac tak dużo że musi być suplementacja.
omg! 10tab powaznie????????????? masz jakas znajoma? kurde ale to chyba tylko przed sama ciaza. Przeciez nadmiar kwau foliowego zwieksza ryzyko zachorowania na astme u dzieci 🤨 🤨 dlatego ja mowie co lekarz to inne opinie ale musimy komus ufac. Ale pamietac o swoich odczuciach i przeczuciach. Bo nikt lepiej nie wie niz matka. A na wikipedi pisze |.\" U kobiet, które urodziły już jedno dziecko z wadą cewy nerwowej, zaleca się profilaktykę dawką 5 mg kwasu foliowego na dobę.\" 🤨

solenizattka na kazdej stronie pisze cos innego hehe najczesciej w artykule pojawila sie liczba 450mg zapotrzebowania w ciazy. Ty pokazalas 600mg a gdzies czytalam ze max 800mg a trzeba wziasc pod uwage ze w b9 wchlaniamy tez poprzez jedzenie.
B9 znajduje się rowniez w liściastych warzywach, głównie w szpinaku, ale także w sałacie, kapuście, brokułach, szparagach, kalafiorze, brukselce oraz w mniejszych ilościach w pomidorach, grochu, fasoli, soczewicy, soi, burakach, orzechach, słoneczniku, drożdżach piwnych, wątrobie, żółtku jaja, pszenicy, pomarańczach, bananach i awokado. To mozna przyjac ze od 450mg do 800mg jest dawka w sam raz. 🙃 czyli kazda je ok 🙂

a podaj nazwe wit ktore bedziesz przyjmowac? bo poczytalabym sobie o nich cos. Bo opcja mniej a lepiej jest kuszaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
Pochwaliłyscie się już swoim stanem przed rodziną , znajomymi?
moj ginek z polski zawsze mowil zeby sie wwstrzymywac do 3m no ale jakos tak oficjalnie nie chodze i nie gadam ale rodzina wie , tesciowa byla w polsce to jej rodzina wie. Jak moja mama komus powiedziala to wiedza hehe Droga pantoflowa przypuszczam ze wie duzo osob hehehee tylko wiedza ze jest to ciaza wczesna i nie chodze i nie afiszuje sie ale ludzie miedzy soba zrobia robote za mnie hehe nie bede w krotce juz nikomu musiala mowic 🤪 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂
Ja dziś też w dobrym nastroju 🙂 Maks juz w żłobku, ja zjadłam śniadanko i zaraz wybieram się do pracy zanieść zwolnienie i przy okazji na herbatkę 🙂
Jeśli chodzi o kwas foliowy to z kolei mój lekarz zaleca go przyjmować na ok 3 m-ce przed zajściem w ciąże, a jeśli ma się już chore pierwsze dziecko to przed następną ciążą przyjmować kwas przez pół roku wcześniej. Także jak widzicie co lekarz to inna opinia, zawsze tak było i będzie w każdej kwestii.
Właśnie tez miałam pytać o to kto wie o Waszej ciąży 🙂 u mnie to było tak , że ok tydzień przed planowaną miesiączka, już miałam przeczucie ze jestem w ciąży, oczywiscie test z moczu wyszedl negatywnie, więc pojechałam zbadać krew, zrobiłam beta hcg i wyszlo 56 czyli gdzies 3 tydzień ciąży, ok tydzień od poczęcia 🤪 🤪 i jak zadzwoniłam do męża aby mu powiedzieć o tym ( był wtedy w pracy ) to ten dumny jak paw zaczał gadać kolegom w pracy ze " zalał forme " 😁 i tak juz potem się rozeszło, ze ja tylko odbierałam telefony z gratulacjami, myslałam ,że go udusze, nawet mojej mamie powiedział bez mojej wiedzy, wariat !!! Także u mnie szczęśliwy tatus poinformował cały świat zanim lekarz potwierdził ciąże. A u Was jak to było??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u nas dzis kapusniak!!!! mniaaaam zjadlam juz 3 miski! a rano mdlilo mnie feeeee ale juz lepiej , wlasnie uciekam sie kapac i musze skoczyc na male zakupy spozywcze a na 17 dzisiaj mam wizyte u logopedy z moja Nelka 😉 takze do uslyszenia paaa

anusia a jak maz zareagowal 😁?

Fela przynajmniej masz problem z glowy hehehehe 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeju!!!!!!!! ale sie objadlam zjadlam cala miche zurku az musialm sie polozyc bo czuje ze zaraz zwroce hehe ale nie jest mi niedobrze tylko poprostu za duzo tego w siebie wepchalam musi sie ulokowac wszystkow zoladku hehe:]

syla---no moj maz ogolnie doskonale wiedzial kiedy mam dni plodne ....i potem jak mu mowie ze wpadlismy to on do mnie ze on nie wpadl on wiedzial przeciez kedy:] ogolnie sie cieszy....wogole jak zobaczyl maksia pierwszy raz to sie strasznie zakochal i kazdemu mowil ze gdyby wiedzial ze dziecko jest takim cudem to by szybciej mial!! hhe wiec teraz naprawde jet radosc u niego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...