Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witaj anusia tak jak mowisz niedzielne leberstwo ale ale musze okrzyczec NASZE MAMY ZA TAK SLBA FREKWENCJE !!!!! PROSZE NAD TU CZESCIEJ ODWIEDZAC I PISAC CO U WAS!!!l A ZE KOBIECIE SIE W CIAZY NIE ODMAWIA TO WIECIE!!!

Dzis u nas bylo piekne sloneczko zimno ale tak wiosennie byl spacerek len totalny poszlam kupic pierogi na obiad bo tak to by nic nie jedli w domu 😁 😁 😁 pojechalismy na male zakupy i zaczelo sie poczulam sie jakby mnie ktos sciskal za glowe 🥴 i normalnie slabo krecenie w glowe jakas paranoja! maz zrobil szybkie zakupy i z powrotem do domu ja czekalam w aucie i jak wrocilismy poszlam spac. Wlasnie wstalam i czuje sie troszke lepiej. No ale wczoraj maz mial wolne posiedzialam znim do pozna a moje dziecko o 6:30 zarzadzilo ze juz sie wyspala....! 🤔 i potem spalysmy na dole w salonie na kanapie do 9 a ze mama sie juz tak nie wyspi to maly pikus... 😁 ale albo cos sie zaczyna alboo zle cisnienie dzis albo cos 😁 🙃

aaa wlasnie 8 marca mamy wizyte na usg 🙂 🙂 ajj nie moge sie doczekac 🙂 🙂 jeszcze 2tyg ale wszystko juz bedzie pieknie widac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja nadal sama maz jeszze niew rocil ale wykapalam mlodego:]

lezymy juz w lozzku narazie jest ze mna jak zacznie sie klasc to poloze go w jego lozeczku:]
syla ja mam wizyte 5 marca juz sie doczkac nie moge bo teraz jak bylam to niewidzilam serduszka wiec moje nerwy sa na wykonczeniu;]choc przez to ze nic specjalnego sie ze mna nie dzieje mysle ze bedzie ok!!

ja tez dzis polozylam sie maksiem na drzemke bo mnie zmoglo;] i przez to nie bylismy na spacerze:]

jutro jade z kuzynka do bochni to miejscowosc okolo 1h drigi odemnie bo musi tam cos zalatwic a ze ona tez wciazy to jej razniej bedzie a mnie i maksiowi sprzyda se taka wycieczka oby tylko pogoda dopisala mimo ze autem ale jednak jak sloneczko by wyszlo to byloby super:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anusia- no ja wlansie juz chce widziec wszystko dokladnie zeby byc spokojna 🙂 chcialam za tydzien ale nie ma lekarza akurat i jest dopiero za 2tyg takze musze czekac 🙂 a ty sie nie przejmuj bo napewno wszystko jest ok. A co do Maksia to niestety tak jest to sa nerwy, musisz sie pilnowac ale tez nie powinnas miec takich strasznych wyrzutow bo kazda mama ma swoja skale wytrzymalosci. I jak na niego podniesiesz glos to napewno nie czyni cie wyrodna matka. Maksiu tez musi nauczyc sie odroznicac stany emocjonalne. Bo nie kazdy w zyciu jest tak przyjemny jak mamusia 🙂 sprobuj w chwilach nieopanowania wychodzic z pokoju na kilka glebokich wdechow i tyle 🙂. Trzymam kciuki
Ja to sobie tak mysle ze zawsze chcialam miec jak najmniejsza roznice wiekowa dzieciaczkow. Duzo z was ma juz np roczne dzieciatko i teraz jest w ciazy z drugim. To bedzie ciezki sprawdzian bo takie maluchy i trzeba nosic i jeszcze czesto wstawac itd. Ja tego juz nie mam Nelka sie juz zajmie sama soba. Ale trzymam za was kciuki bo potem bedzie wielka nagroda! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniusia niestety mi też puszczają nerwy właśnie podniosłam głos na małą,ostatnio co wieczór musi z godzinę pobeczeć i marudzić by zasnąć, a nigdy nie było z tym problemu.Mam ogromnego stracha jak podołać dwójce, na szczęście mój mąż jest lepszy jako tata niż ja jako matka i ogarnia temat. 🙂 Z drugiej strony Agatka będzie miała już ponad 2,5 to powinnobyć. lżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj dg3003 🙂
trzymaj sie bedzie dobrze, ja z Julkiem w ciazy tez mialam plamienia do 20tyg praktycznie, z malymi przerwami. A urodzilam go w terminie, slicznego i zdrowego 🙂

Ja na wizyte ide tez w czawrtek 28.02. To bedzie 5 tyg 3 dni, wiec mysle ze powinno byc juz cos widac 🙂))

Nerwy? ooo tak, ale maz na szczescie wyrozumialy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
my dzis z kuzynka na malej wyciecze bylismy kuzynka tez w ciazy w 25 yg i musiala pojechac do miejcsowowsci pod krakowem zalatwic kilka spraw i chciala zebym jechala z nia zeby jej raziej bylo a ja wiadomo sama w domu wiec zapakowalam maksia i pojechalismy i przynjamniej nam fajnie dzien minal teraz juz powolutku szykujemy sie do kapieli i moze uda mi sie cos poczytac
jutro mama rano zostaje z maksiem a ja pedze na badania wizyte mam w nastepny wtorek:] nie moge sie juz odczekac zeby uslyszec to moje drugie serduszko!!! i przy okazji strasznie sie denerwuje:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamcie
Ja na szyko poscik i lece cos szykowac do jedzenia dzis u nas bylaa piekna wiosenna pogoda troszke chlodno ale piekne czyste niebo i slonecznie caly dzien!! w nocy mam minusy nawet -6 a w dzien jest pieknie!! takze korzystalysmy bylysmy prawie 5h na dworze! teraz czas na jedzenie dlatego uciekam bo zjem zaraz cala lodowe! 🤪 🤪 a jaaak! 😉

dg z tymi nerwami to ja ci powiem ze w tej ciazy naprawde tez mam jakies slabe hehehe 😁 bardzo malo mi trzeba! ☺️ leceee paa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
jak Wasze samopoczucie?
Ja ostatnio nawet tutaj nie wchodziłam bo czułam się fatalnie ale dzisiaj na szczęście jest w miarę dobrze 🙂
Jeśli chodzi o usg to byłam tydzień temu na pierwszej wizycie i widziałam moją fasoleczke i malenkie bijące serduszko 🙂 jest to wspaniałe uczucie 🙂 tutaj w irlandii jest troche głupio bo na usg dopiero w 12tyg ale nie umiałam juz wytrzymać i poszłam prywatnie do polskiego gin. lekarz powiedział że wszystko dobrze się rozwija także bardzo sie ciesze.. Jedynie te mdłości mnie męczą ale lekarz powiedział ze zazwyczaj koncza sie one okolo 9-12tyg.. Więc teraz czekam z dnia na dzień na nastepne usg i oczywiscie aż mdłości sie skończą :P

SyLa1205 tak jestesmy z tego samego rocznika, a mój lekarz to nijaki John Coulter (tak pisze na liście który dostałam) kojarzysz może?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu88 prosze mi tu czesciej zagladac 😁 miedzy mdlosciami :P:P Ale Twoj glowny lekarza ktory prowadzi ciaze? poszlas do polskiej GP? czy do irlandzyka? Ja nadal czekam na list z CUH z terminem USG a w szpitalu w poprzedniej ciazy zawsze mialam innego lekarza 🙂 albo polozne robiace tylko usg i bye bye. Ja do polskiego ginka ide 8 marca bo ani Jakubow ani Brzozowski nie przyjmowali wtedy kiedy ja chcialam. Takze jeszcze czekam i potem kolejne usg w szpitalu. Moim gp czyli prowadzacym lekarzem jest Dr Collins z Fermoy. A Ty jak cos to pewnie masz kogos z Midleton, takze ja tamtym nie znam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solenizantka nienastawiaj się na bijące serce bo może być fasolka za mała, dużo też zależy od dokładnosci usg. Ja mialam robione usg o 19:00na izbie przyjęć i to był 5tc4d. i stwiedzili że ciąża wygląda na 4tc i serca nie widać 12h później byłam u mojego gina i osobiście widziałam. jak. bije i jego usg pokazalo 5tc5d. Z tym że powoli bilo ale też nie chciał mierzyć przez echo bo to jest niebezpieczne dla płodu bo się podgrzewa.Stwierdził to przez pulsowanie. Najlepiej iść na badanie 7/8tc źeby się nie denerwować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 myslałam że pytasz o lekarza ze szpitala :P no i masz racje jesli chodzi o GP to mam z Midleton ale irlandke Dr. Barbre Dundon 🙂
w ogóle z tego co słyszałam to Jakubow już w ogóle nie bedzie przyjmowac ale nie wiem ile w tym prawdy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc dziewczyny!
Nie było mnie troche, miałam kryzys, nie wiem juz czy to hormony czy ja juz tak bardzo tęsknie za mężem , ze praktycznie cały weekend przeryczałam. Był w weekend, ale w pracy , chodziliśmy do niego z Maksem , siedzieliśmy po 3 -4 godzinki , ale jak juz wracałam do domu to był jeden wielki ryk 😞 😞 w sobote jak wróciliśmy od męża, poszłam ukryć się w łazience żeby popłakać ( nie chiałam żeby Maks to widział ) i przyszedł do mnie Maks i mnie przytulił kochany mój, poryczałąm się jeszcze bardziej i niech mi ktoś powie jak można żyć bez dzieci????? Dla mnie to niemożliwe!!

Dziś na 18.30 ide do lekarza , aj czemu on nie przyjmuje z rana , tak to trzeba czekać cały dzień i jeszcze jak na złość się ciągnie! w każdym razie nie mogę się doczekać 🙂 Dam znać co i jak po wizycie 🙂

Maks 17 marca kończy 2 latka i zastanawiam się jak je zorganizować , macie jakieś pomysły?? no i oczywiście każdy po kolei dzwoni i pyta sie co mu kupić 🤢 🤢 zawsze mam z tym problem , mojej mamie mowiłam zeby mu kupiła taki rowerek biegowy, myślicie, że to nie za wcześnie??

Dobra biore sie za sprzątanie , gotowanie, i przygotowywanie do wizyty 😁 😁
do później
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam ja bylam dzis na badaniach och juz zapomnialam ..jak to jest az mi sie buzia usmiechala jak tam zawitaalm znowu;];]:]

mnie cos w nocy brzuch bolal nie moglam spac jeszcze jakies sny okropne mialam i wogole no ale teraz jest juz ok nic nie boli:]

fela---moj maks tez dostal rowerek biegowy na roczek czyli 3 miesiace temu i u nas juz czeka ....mysle ze dwa lata to mozesz probowac moze mu sie spoodba najwazniejsze zeby zalapal:]

czekamy na wesci od lekarza:]

moje dziecie poszlo spac...wiec ja tez sie polozylam zupa jest z wczoraj a potem tylko ziemniaki ugoruje i rybke do tego;]jakos dzis niechce mi sie nic wecej robic:]

a was tez czasem boli brzuch?? tak jakby na okres??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,
no wlasnie boje sie nastawiac ze zobacze juz serduszko a jednak gdzies podswiadomie na to licze 😉

Aniusia Ty to robotna dziewczyna jestes, dwa dania i jeszcze ze dzisiaj malo 😉 ja mam zawsze jedno 🙂

mnie brzuch nie boli jak na okres za to czasem tak ze wzdec mnie boli, bo mam nieraz duze. Za to niest mi neidobrze 3 razy bardziej niz w ciazy z Julkiem!!!! 😮
oprocz tego kreci mi sie w glowie jak za szybko wstane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SOLENIZANTAKA--czasem to chcialbym sie polozyc na caly dzien jak z maksiem ale nie dam rady ja nie lubie miec balaganu w domu a mi nikt w domu nie pomaga maz pracuje ja zajmuje sie domem zreszta jego prawie nigdy nie ma:] a ktos musi ugotowac posprztac poprac itd....jeszcze teraz szczegilnie gdy maksiu juz chodzi i wogole:] dlatego tak obawiam sie o ta ciazeb bo teraz juz nie moge lezec...staram sie korzystac jak maks spi w dzien...klade sie na chwile ....no i zobaczymy

a co do twojej wizyty ja u gin bylam w 5 tyg rownym i niewidzsizlam serduszka wiec watpie zebys i ty zobaczyla ale na pewno wszystko bedzie dobrze i na nastpenj wizycie juz uslyszysz ten piekny dzwiek:]


moje dziecko zjadlo cala zupe;]bop resztka zostala az dla mnie nie straczylo!!!!he wiec musze sie pospieszyc z ryba(ja giotuje obiag z dwoich dan bo maly je dwa dania;]a pozatym moj maz nie lubi zup wiec dla malego zupe a dla tatusia drugie danie to i suma sumarum sa dwa!!

jej ja tez juz sie doczekac nie moge wizyty a to jeszcze tydzien:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiu88 napisał(a):
SyLa1205 myslałam że pytasz o lekarza ze szpitala :P no i masz racje jesli chodzi o GP to mam z Midleton ale irlandke Dr. Barbre Dundon 🙂
w ogóle z tego co słyszałam to Jakubow już w ogóle nie bedzie przyjmowac ale nie wiem ile w tym prawdy..


bo on juz nie przyjmuje przeniosl sie do Dublina tzn przyjmuje ale przyjezdza do medicusa co 2 tyg w weekendy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Solenizantka przyjmuje sie ze serduszko zaczyna bic miedzy 21-24 dniem od prawidlowego poczecia. Tzn jezeli mialas regularne miesiaczki i wiesz mniej wiecej kiedy zaszlas dajmy na przykladzie te 14 dni po okresie to mozesz sobie policzyc czy bedziesz juz miala te min 21 dni od poczecia.Trzymam kciuki! bo ja to sie balam ze serduszka nie bede slyszala w ten weekend i czekam jeszcze do 8marca zeby napewno bylo wszystko widac. Bo ja mam miesiaczki co 40dni i moje plodne zaczynaja sie 3tyg po okresie a nie jak wiekszosc kobiet standardowo po 2tyg 🙂 ja mam z moich obliczen dzis 26 dzien po a wczesniej do ginka nie moge isc bo go po prostu nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anusia ja mam ostatnio totalnego lenia w ogole nie mam sil weny checi na robienie obiadow. Chodze przycmiona zamulona i wiecznie glodna! ale najlepiej zeby ktos mi cos przyrzadzal 🤨 co do tych bolow. Na samym poczatku mialam bardo silne ale minely. Teraz tylko mam tak ze np wczoraj bardzo sie denerwowalam to dzis czuje dyskomfort ale moglabys sobie brac magnez jak ci bardzo boli , 2tabletki np magne b6 i odpoczac bo taki bol to moze nic nie znaczyc bo duzo kobiet mowi o takim czyms ale moze tez nie byc niczym dobrym. Nospe w razie w tez moglabys wziasc chociaz ja bym sie wstrzymala chociaz do skonczenia 12tyg ciazy. A magnez nie oddzialowywuje w zaden sposob na plod i wydala sie calkowicie. A dziala rozkurczowo. Jak mialam takie bole bralam magnez 3x dziennie po 2 tabletki i bole ustapily.

i Ty kochana sie oszczedzaj ile mozesz!!!!! nie nawyrezaj sie!! nic sie nie stanie jak codziennie nie bedziesz miala blysku!! 🙂 🙂 lepiej odpoczywaj i staraj sie nie nosic malego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
Solenizantka przyjmuje sie ze serduszko zaczyna bic miedzy 21-24 dniem od prawidlowego poczecia. Tzn jezeli mialas regularne miesiaczki i wiesz mniej wiecej kiedy zaszlas dajmy na przykladzie te 14 dni po okresie to mozesz sobie policzyc czy bedziesz juz miala te min 21 dni od poczecia.Trzymam kciuki! bo ja to sie balam ze serduszka nie bede slyszala w ten weekend i czekam jeszcze do 8marca zeby napewno bylo wszystko widac. Bo ja mam miesiaczki co 40dni i moje plodne zaczynaja sie 3tyg po okresie a nie jak wiekszosc kobiet standardowo po 2tyg 🙂 ja mam z moich obliczen dzis 26 dzien po a wczesniej do ginka nie moge isc bo go po prostu nie ma.


tylko to ze juz bije to nie znaczy ze bedzie widoczne na usg 😞(( jesli by tak bylo to juz wczoraj powinno byc je widac (35 dni) , a na pewno nie ma takich cudow zeby w 5tc zobaczyc serduszko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jakiego ja mam dzis lenia..
nic mi się nie chce a dodatkowo nie mam na nic siły.. Najlepiej to bym nic nie robiła , tylko leżała i czasem jadła :P najgorsze jest to że nawet jedzonka mi sie nie chce przygotowac :P no ale niestety trzeba sobie jakos radzic :P
No i oczywiście dziś mdłości góruja :/ W ogóle to zauważyłam że zwiększają się gdy biore witaminy specjalne dla kobiet w ciąży, wczoraj ich nie brałam i się czułam dużo lepiej.. No ale wole je brać bo mało jem.

A jak Wasze samopoczucie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...