Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
anusia czyli taka ciaza z zaskoczenia , planowana przez tate! 😁 heheheh a mowia ze faceci maja ciezko z podjeciem decyzji!:P u nas bylo tak ze decyzje o 1wszym dziecku podjelam ja. (wiadomo do tanca trzeba dwojga) no i mamy Nele a co do drugiego dziecka, powiedzialam mu ze to bedzie tylko i wylacznie jego decyzja 🙂 tak tez sie stalo. Trzebabylo mu 3lat do podjecia jej ale w koncu hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
dg3003 napisał(a):
Pochwaliłyscie się już swoim stanem przed rodziną , znajomymi?
moj ginek z polski zawsze mowil zeby sie wwstrzymywac do 3m

ja niestety po dwoch poronieniach wiem cos o tym 😞 wiec narazie sie nie chwale nikomu!! 🙂

witaminy nazywaja ssie Pregna plus

a u nas tez wpadka w stylu:

ale bardzo sie cieszymy, tym bardziej ze planowalismy ta druga ciaze tyle ze na jesien 🙂
a tyle lat sie udawalo, hehe
Julek byl zaplanowany co do dnia i bylo to raczej moja inicjatywa.
Tym razem to maz sobie pofolgowal 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski ale mam ciezka noc za soba i poranek. Zle sie czuje... ehhh w glowie mi sie kreci buuu niech szybko przestanie bo zwariuje tyle planow mialam na dzisiaj. Nic mi sie nie chce normalnieee szok..............

solenizantka przykro mi ze musialas przez to przechodzic ale teraz bedzie dobrze. A lepiej dla dzidziusia niz gdyby mial sie pozniej meczycc w doroslym zyciu. Buzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
a myslslam ze tu nie nadrobie a tu ledwo dwa posty no dziewczyny!!!!

a ja w porownaniu do was czuje sie super:] jeszccze jak widze ta wiosne to juz wogolr sie tylko usmiechac......

rano pojechalam po wyniki badan sa bardzo dobre wiec sie ciesze:]

i nie moge sie doczekaw wtorkowej wizyty u gin!!!!

bylismy dzis juz na spacerku ale niewiem czy jak maksiu nie wstanie dzis po poludniu to jeszcze nie pojade z nim do jakiesj galerii chyba ze przeniose to najutro zobaczymy jak bedziemy sie czuc potem;[] musze malemu kupic adidasy i kurtke wiosenna bo dzis goraca a oin w zimowych butach na spacerze i potem, cale nogi mial mokre wiec rtzeba o tym szybko myslec :]


jeju jak sie ciesze ze wiosna;]

solenizatnka--ja przepraszam ze tak zapytam mozesz nie odpowiadac ale widze ze juz masz jednego szkraba i te poronienia byly przed udana ciaza czy po njiej?/ pytam bo moja pierwsza ciaza tez skonczyla sie poroniem i potem zaszlam z maksem i bylo juz ok i tak z ciekawosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie fasolka ma 12mm i serce bije szybciutko choć nie słuchaliśmy (do skonczenia 8tc lepiej się wstrzymać) Termin porodu z miesiaczki 10.10.2013 z usg 14.10.2013. Spytałam się czy można pochwalic się juz rodzinie,a on powiedział że jest zdania że tak bo niech się. cieszą z nami, odpuszczą trochę mamie,a gdyby odpukać coś się stało to samemu też nie wolno przeżywać wszystkiego. Chyba tego wcześniej nie pisałam ale mój lekarz odradzał mi calowwnie w ustach starszego dziecka które często jest źródełem bakterii mononukleozy(chyba) która jest niebezpieczna dla płodu. To dotyczy zachowania szczególnej higieny: niedojadanie po dziecku itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ,
dg3003 super wieści 🙂 i dobrze ze mówisz o tych buziakach, bo ja non stop całuje Maksa w usta ☺️ także muszę się przerzucić w takim razie na poliki 😁, a jeśli chodzi o dojadanie po dziecku to nigdy tego nie robiłam , nie oblizywałam jego łyżeczki ani smoczka co zauważyłam wiele mam tak robi.
Ja dziś cały dzień na mieście , zaszalałam w empiku i nakupowałam książeczki dla Maksa 🙂
no i przede wszystkim produkty na pyszny obiadek dla męża, strasznie narzeka na jedzenie tam , więc jak przyjeżdza to staram się aby dobrze pojadł 🙂
Cieszę się ze jutro już piątek 🙂 a w niedziele nie idzie do pracy , tylko mamy caaaały dzień dla siebie 🙂 🙂 bedzie cudnie, ale Wam dziewczyny zazdroszcze , że macie mężów na co dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ag - super wiesci!!!! 🙂

aniusia - jedno poronienie w pierwszej ciazy w 14 tc (!) Druga ciaza z Julkiem wszystko ok, trzecia poronienie w 6tc. Ale tez moglo to byc spowodowane zbyt bliskiem czasem od porodu (6 miesiecy) i tym ze jeszcze karmilam.

Mam nadzieje ze to forum bedzie szczesliwe jak nasze grudniowkowe, ze wszystkie dziewczyny od poczatku do konca sie uchowaly 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
mezowi udalo sie przyjsc dzis wczesnie wiec pojechal ze mna do galerii i dobrze hehe bo kupilismy maksiowi kurtke i buciki i nie ptaryzlam na cene hehe a wyslzo sporo 170zł:]

ale kurtka super na polarku ale delikatnym z h&m i buciki tez adidasi ale wygladaja jak trampki biele zgwiazdkami:] super w Maks wyglada zabojczo:]

a ja juz leze bo nachodizlam sie i brzuch mnie boli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie dziewczynki pazdziernikowe 🙂
Czytam tu o jakim zarzaniu sie poprzez calowanie w usta... Jestem 4 raz w ciazy (1 poronienie) 2 urodzona i zdrowa i buziaki dawane praktycznie 24 h/dobe 🙂 takze nie ma chyba co panikowac 🙂
😁 nie dajmy sie zwariowac! 🙂 jakbysmy mialy stosowac sie do wsszytskiego co ,,wolno i czego nie wolno,, to jadlybysmy jak cukrzykowce i lezaly cale ciaze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg super ze wizyta udana! 😉

fela dbaj o mezusiaa ale nie zapomnij zeby On tez zadbal o Ciebiee 😎

solenizantka nasze forum napewno bedzie szczesliwe! 😘

anusia suppper ze zakupy sie udaly 🙃 Maly z pewnoscia zabojczo sie prezentuje 🙃 😎

Kasiaub Witaj. Nie wiem czy juz pisalas u nas nie mam dobrej pamieci do nickow 😉 ale napewno napisze pisz czesciej 🙂 Widze ze chyba krolujesz jako pierwsza na pazdzierniku 2pazdziernik zobaczymy czy dotrzymasz czy wskoczysz na wrzesnioweczki 🙂 🙃 i to fakt nie mozna dac sie zwariowac 🙂 ale czasem lepiej chuchac na zimno niz potem plakac w poduszke. Jednak w wielu przypadkach te 9m to nie jest niewiadomo jak dlugo. Z dojadaniem tez nie mam problemu bo Nela ma specjalne jedzenie ktore nie jest najsmaczniejsze jak ktos sie przyzwyczaaja do normalnych posilkow(alergiczne dziecko) ale buziakow sobie nie odmowie chociaz wezme to pod uwage i zachowam wysoki poziom higieny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla-Ja pierwszy raz napisalam,ale na pewno nie ostatni 🙂 To nie ma tu jeszcze nikogo z terminem na 1 pazdziernika? Mam nadzieje, ze uda mi ise dotrwac do terminu bo pierwszego synka urodzilam w 34 tyg.ciazy i nie chcialabym tego powtorzyc. 😞
Dziecko,ktore ma alergie na jedzenie to tez chyba spore wyzwanie dla mamy (chociazby z przymusowym odmawianiem czegos na co ma ochote a niesty nie moze)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solenizantko to straszne co przeżyłas strasznie mi przykro. Kiedy ostatnio u mnie było już cienko lekarz mi jednak powiedział : "proszę pamiętać o tym że kobiety ronią by rodzić zdrowe dzieci". Mam nadzieję że wszystkie donosimy nasze szczęścia całe i zdrowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiaub napisał(a):
Syla-Ja pierwszy raz napisalam,ale na pewno nie ostatni 🙂 To nie ma tu jeszcze nikogo z terminem na 1 pazdziernika? Mam nadzieje, ze uda mi ise dotrwac do terminu bo pierwszego synka urodzilam w 34 tyg.ciazy i nie chcialabym tego powtorzyc. 😞
Dziecko,ktore ma alergie na jedzenie to te z chyba spore wyzwanie
dla mamy (chociazby z przymusowym odmawianiem czegos na co ma ochote a niesty nie moze)?




Ja w 36tc urodziłam więc sukcesem będzie dotrwać do października, od 4ms mialam dość aktywną macicę lekarz to bagatelizował a w 29tc trafiłam na izbie z zagrożeniem natychmiastowego porodu! Położyli mnie plackiem i prawie dwa ns leżałam w szpitalu na przemian na kroplówce i tabletkach fenoterolu.Teraz mam nadzieję że jestem w lepszych rękach i uniknę szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg- Ja z pierwszym synkiem mialam juz zgrozona ciaze w 11 tyg. i dostawalam jakies zastrzyki domiesniowe-cholernie bolaly mnie po nich nogi, a z drugim synkiem to samo w 13 tyg,tylko ze udalo sie podtrzymac tabletkami. Teraz w grudniu poronilam 6tygodniowa ciaze,ale to dlatego ze prawdopodobnie plod nie rozwijal sie tak jak powinien. Teraz udalo mi sie znow zajsc w ciaze i poki co bardzo dobrze sie czuje i mam nadzieje ze bedzie ok 🙂 Jestesmy silne i wszystkie damy rade 🙂 A Twoj wczesniaczek zdrowy? I ile ma teraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiaub napisał(a):
dg- Ja z pierwszym synkiem mialam juz zgrozona ciaze w 11 tyg. i dostawalam jakies zastrzyki domiesniowe-cholernie bolaly mnie po nich nogi, a z drugim synkiem to samo w 13 tyg,tylko ze udalo sie podtrzymac tabletkami. Teraz w grudniu poronilam 6tygodniowa ciaze,ale to dlatego ze prawdopodobnie plod nie rozwijal sie tak jak powinien. Teraz udalo mi sie znow zajsc w ciaze i poki co bardzo dobrze sie czuje i mam nadzieje ze bedzie ok 🙂 Jestesmy silne i wszystkie damy
rade 🙂 A Twoj wczesniaczek zdrowy? I ile ma teraz?


Agatka w niedzielę skonczy 2lata urodziła się zdrowa choć porod mi spierniczono i miała tylko 5punktów. Potem borykaliśmy się. z napieciem miesniowym, późno w stosunku do innych rozwijała. się ruchowo, ale za to szybko zaczęła mówić. Teraz nic jej nie brakuje rozwija się super i zaskakuje mnie codziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
kasiaub napisał(a):
Syla-Ja pierwszy raz napisalam,ale na pewno nie ostatni 🙂 To nie ma tu jeszcze nikogo z terminem na 1 pazdziernika? Mam nadzieje, ze uda mi ise dotrwac do terminu bo pierwszego synka urodzilam w 34 tyg.ciazy i nie chcialabym tego powtorzyc. 😞
Dziecko,ktore ma alergie na jedzenie to te z chyba spore wyzwanie
dla mamy (chociazby z przymusowym odmawianiem czegos na co ma ochote a niesty nie moze)?


Ja w 36tc urodziłam więc sukcesem będzie dotrwać do października, od 4ms mialam dość aktywną macicę lekarz to bagatelizował a w 29tc trafiłam na izbie z zagrożeniem natychmiastowego porodu! Położyli mnie plackiem i prawie dwa ns leżałam w szpitalu na przemian na kroplówce i tabletkach fenoterolu.Teraz mam nadzieję że jestem w lepszych rękach i uniknę szpitala.


Moja lekara w druga strone przesadzona byla i dmuchala na zimne, ae tez dwa razy lezalam w szpitalu na obserwacji. Koniec koncow urodzilam w 40tc, 5 dni przed terminem wiec na pewno duzo zalezy od lekarza.

kasiaub - wspolczuje Ci rowniez tylu poronien 😞 wiem jak to jest,, a czym ciaza pozniejsza tym trudniej to zniesc 😞
ja sie teraz bardzo denerwuje, bo nie wiedzac ze jestem w ciazy, a tuz po zaplodnieniu bylam chora i brallam takie ciekawe leki jak thiocodin, ibuprom, gripex, apap i amoksiklav... takze nie wesolo 😞 a na dokadke jeszcze potem clotrimazol.
na szczescie wiekszosc jeszcze przed zagniezdzeniem zarodka. bo do 10 dni po zapoldnieniu. Ale i tak sie martwie.
a jakby tego bylo malo to znow jestem chora i sie mecze domowymi sposobami leczcac. moja gin na urlopie ale we wtorek do niej pedze sie wygadac!!!
cos pechowo sie zaczela ta ciaza 😞(( do teog niedobrze mi strasznie, jak w zadnej poprzedniej ciazy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizntka- ja poronilam tylko raz i mam 2 zdrowych synkow. Ja tez nie wiedzac ze jestem w ciazy bralam przez 3 dni KETONAL forte, i bylam na dobrze zakrapianej imprezie,ale od razu zapytalam mojego gin. czy to nie bedzie mialo negatywnego wplywu na dzidzie i zapewnial mnie, ze absolutnie nie-chronimy naturalnie takie malenstwa 🙂 A na Twoje leczenie mozesz jeszcze stosowac lekarstwa dla dzieci(syropy przeciwgoraczkowe, na gardlo hascosept, na kaszel sinecod, a oprocz tego doraznie apap) wiem z doswiadczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziendobry:]
oj dziewcyznkio wide ze o proodach mowa wiec ja tez z maksiem mialam problem bo mi sie szyjka w 16 tygodniu zaczela skraca i musialam bardzo sie oszczedzac a potem w 35 tyg wyladawalam w spzitalu ze stwierdzeneim rozpoczynajacego sie porodu przedwczesnego zostawli mnie na tydzien dali kroplowe i wyszlam maks urodzil sie w 41 tyg wielki zdrowy i kochany!!!

maly spi , ja gotuje obiad dzis serwuje spagetti:] wszyscy lubia wiec robie:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiaub napisał(a):
Moje maluchy nie chcha pac w dzien, wiec ja gotuje obiad i sprztam z pfrzerwami bo co chwile cos 🙂

Kasia a w jakim wieku masz dzieci? I jak to jest mieć dwoje? Kurczę ja się obawiam dwóch terorystów w domu a u ciebie będzie az trójka 🙂 W młodości też myślałam o trójce ale teraz już dwójka tobedzie koniec w sumie na drugie teraz się zdecydowaliśmy bo widziałam powoli zagrożenie że będzie tylko jedno. Za dwa trzy lata w pieluchy wchodzić by mi się nie chciało znowu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia dziekuje za pocieszenie, mam nadzieje ze moja gin tez tak powie o tym tiocodinie ktory przeciez wplywa na uklad nerwowy jakby nie bylo, o reszte sie tak nie martwie... no ie imprezy, przeciezto byl koniec karnawalu, i mnie tez sie zdazylo co nieco wypic, ech, oby dzidzia byla twarda!!!
i przepraszam, zle Cie zroxumialam z tymi poronieniami. ale widze ze prawie akzda z nas choc raz w zyciu przezyla ta osobista tragedie 😞( a jakos na co dzien sie o tym nie slyszy. z moich kolezanek zadna nie pronila, nawet jedna po in vitro i wszystko ok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...