Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kati - chyba takich typowych z Waszego regionu rzeczy nie jadłam. bo w tym rejonie to zazwyczaj tylko przejazdem byłam, niestety 🤔 ale nic straconego 🙂

Maugodzita - Ty to masz siłę, dla 15 osób gotować 🤪 mam nadzieję ze masz jakiegoś pomocnika 🙂 super że wszystko dobrze na wizycie 🙂 i że szczepienie się udało 🙂

a u mnie stres bo mi się czas kończy a nie załatwiłam wszystkich spraw cholipa i jeszcze ten wczorajszy incydent z tym moim samochodem wrrrr jakoś mnie to dzisiaj już mało pozytywnie nastraja.... i wydaje się że znowu będzie duszno.... heh i znowu marudzę 😉 nic to zabieram się do pracy, a nie marudzenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aaaa i jeszcze miałam pytać co z tą kawą, pijecie? bo ja tak wczoraj rozmawiałam ze znajomą, która też jest w ciąży i mówiła że pije tylko zbożówkę, dało mi to do myślenia, ale ja bez jednej choć słabej kawki "sypanej" z dużą ilością mleka nie potrafię sobie odmówić ☺️

a jak jest u Was? i czy lekarze zabraniają czy nie? bo ja swojego zapominam zasze spytać 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kawka?Bez porannej kawy to ja bym cały dzień do tyłu chodziła 😜 Piję rozpuszczalną taką słabiutką z dużą iloscią mleka.
U nas zapowiada się następny dzień z piekną pogodą 😞 tylko ja muszę unikać słonka bo ostatnio na działce posiedziałam z ranka i poopalałam sobie bladą buzię i mi wyszły nieładne plamy 😞 muszę sobie kupić krem z filtrem.Takich plam jeszcze nie miałam,wyglądają jakbym sobie żle twarz umyła.
A ja mam dziś totalną labę,mąż w delegacji ,dzieci na działce a ja sama 😁 😁 😁 Miłego dnia kochane !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paella w poprzedniej ciazy piłam tylko zbożówke ale pod koniec ciazy to sam ginekolog nawet mi kazal pic sypana kawe ! bo mialam niskie cisnienie a jak juz zaczely sie upaly to czułam sie jak na fali normalnie hehe 😁 w tej ciazy pije rozpuszczalna slabiutka z duza iloscia mleka ale nie codziennie jak mam ochote 🙂 jak bedziemy juz karmic piersia to kawy nie mozna bo mozna stracic pokarm wiec nie radze ! wiec puki co pij kawke jak lubisz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie zapomniałam o naszej tabelce, no ale w końcu ją zrobiłam niestety nie mogę wstawic gdyż nie mogę pisać postow na laptopie tylko w komórce.Wieczorem poproszę o pomoc męża.
Co do kawy to u mnie codziennie jedna rozpuszczalna o 10-12:00 z drożdżowką. W poprzedniej ciąży kawy nie pilam tylko INKĘ ale teraz jakoś mi nie wchodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paellla no niestety zawsze jak impreza rodzinna to tyle osób i nieraz musze sama robic wszystko :P ale może jutro dziadziuś przyjedzie i pobawi się z wnuczką to sobie przygotuje mięsko no i torta jutro robię 🙂

co do kawy, mój lekarz twierdzi że jedna rozpuszczalna dziennie nie szkodzi 🙂 z julką w ciąży piłam nieraz więcej niż jedną i jula zdrowa jak rydz! no może dlatego taka energiczna teraz :P
teraz też jedną dziennie muszę wypić bo będę nie do życia..

idę się położyć.. rano umyłam okno w kuchni, ogarnęłam i byłam na zakupach prawie 2h..muszę się zdrzemnąć póki Julka śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej moje drogie ciezaroweczki 😎
U nas zycie w biegu 😜 tyle piszecie ze juz nie pamietam co mialam pisac i do kogo sie odnosic hehe!:P
Patibelka Ty masz lozysko przodujace i te silniejsze uplawy?
Ola ja Ci powiem ze Ty to jestes hardkor z tym rowerem 😁 tez bym chciala ale umarlabym napewno 😉

Co do kawy to jaa z reguly nie pijalam nigdy kawy ale krotko przed zajesciem w ciaze zaczelam pic bardzo slaba z mlekiem w pracy zeby stawiala mnie na nogi. Teraz jak wypije 1 na 2 tyg to jest dobrze ale tylko dlatego nie pije ze kawa u mnie strasznie wypukuje magnez... po wypiciu na drugi dzien skurcz za skurczem lydki brzuch wszystko i tablektek nienadarzam. A ze tez jest bardzo aktywna w tej ciazy to magnez mam na stale juz od samego poczatku heeh z witaminy mam bardziej problem bo zapominam ich brac.

U mnie doszla juz okrutna zgaga.. wczoraj spalam na siedzaco mowie wam koszmar!!!!! dzis juz mam zakupione leki bo zgaga znowu meczy mam pic syrop 3x dziennie jak nie przejdzie dostane cos sielniejszego na zgage.
Bylam tez dzisiaj na glukozie i siedzialam 2h w trakcie mialam wizyte u swojej doktorki(internisty) Pani w laboratorium mowila ze lepiej posiedziec bo wiadomo ze chodzac cukier sie szybciej spaala. Takze zobaczymy ale po tych 2h mialam normalnie delirkee pojechalam do sklepu i wsunelam 2paczki 🤪 tez mam ostatnio zachcianki slodkie jak do tej pory wcale nie jadlam slodkiego to teraz zyc sie nie da bez tego heheh 😉 I mam juz niecale 4kg na plusie czyli w koncu zaczelam cos przybierac hehe pewnie same slodycze wychodza 🙂 🙂 Moje dzieciatko tez sie takie aktywne zee hohoh i w sumie mowia ze jak sie kawke pije w ciazy to dzieciaczki sie bardzo aktywne rodza wiec tez wole nie ryzykowac hehehe 🙃 🙃 🙃

Ja od poniedzialku na urlopie jestem 11 lipca juz do pracki. Bylismy troszke pozwiedzac Irlandie powiem wam ze jednak tu jest pieknie 🙂 ale po tych 3dniach wtrasie przyjechalam dosc zmeczona 🙂a dzis jak padlam popoludniu to spalam 3h 😮 🤪 ohh jak dobrze 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki ale tu popisałyście. Ja używam krem z filtrem 30 ale wtedy zapuzno się posmarowałam jak już mnie łapało a dziś kulturalnie rano przed wyjsciem 50 spf. Kupiłam sobie w biedronce namiot plażowy i sobie w nim leżę 😆 więc dziś już spokojnie, ja wogóle zapomniałam że mogą mi się plamy porobic ale póki co jestem równomiernie buraczkowa. Apropos pyszności ja dzis na deser zrobiłam panna cotte mmm z sosem truskawkowym 🙃 Zjadłybyście? Pozdrawiam miłej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola uwielbiam Panna Cotte mniiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam z sosem czekoladowym najwspanialsza pod sloncem 🙂 🙂 hehe jak bylam na Tenerife z mezem to tam byla taka pyszna ze oboje jedlismy codziennie po 2/3 razy haha 🤪 ja jutro bede robic kopiec kreta nasze ulubione ciasto 🙂 mniaaam hmmm i moze zrobie Panne cotte albo krem bruleee tez uwielbiaam mmmmmmmmmmmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe a wczoraj zajadalam sie karkówką i kiełbaskami z grilla 😁 mmm... 😁 nie mogłam sie powstrzymać 😁
ursulina wiesz co jest najlepsze ze nie wszystko słodkie moge jesc od niektorych rzeczy mnie odrzuca nawet sam zapach 😁 np. wczoraj zrobilam kleik (kaszke mleczno-ryżową ) córci i normalnie ten zapach sprawia ze odrazu mi sie slina zbiera na wymioty 😁
musze zbastowac z tymi slodyczami bo przytyłam jakies 2 kg wazylam sie dzisiaj ale po sniadaniu dopiero wiec nie wiem dokladnie ile przytylam ... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to chyba was zatłuke zawsze mi smaki narobicie :P co do słodkiego to teraz juz tak nie jem jak wczesniej (ciągle coś musiałam słodkiego szamać) a teraz to tak raz na dzien musze cos słodkiego przegryzc, w ogóle moje zachcianki sie całkiem zmieniły teraz bym mogła jeść ciągle dania mięsne typu rolady, pieczenie , dewolaje itp :P teraz jak gotuje obiady to jak do gromadki a jest nas tylko dwoje :P i do tego mam zachcianki na owoce.. nektaryny i kiwi u mnie teraz królują 😉

W ogóle to wasze dzieciaczki też są tak bardzo aktywne? mój to chyba ma adhd :P kopie ze wszystkich mozliwych stron ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu ja teraz tez mam raczej na miecho ochote albo jakies pieczyste czy pieczenie a słodkie to tak czasem 😁 caly czas nie mam ochoty nawet mnie odrzuca od niektorych slodnich rzeczy 😁 to moze u mnie też facet bd xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Zaraz będę robić tort czekoladowo - truskawkowy 😉 ale moze pierw umyję okna w dużym pokoju, tylko te mi zostały. Wczoraj umyłam w kuchni i julki pokoju. Muszę jeszcze zamarynować karkówkę na jutro do pieczenia, pierw w przyprawach a później w winie 😉

Od dwóch dni mam strasznie spięte łydki, jakbym jakoś intensywnie ćwiczyła, ale przecież nie ćwiczę... Bierze któraś z was dodatkowo magnez bo nie wiem czy mogę brać a coś mi się wydaje że mogę mieć mało, szczególnie że piję kawę codziennie.

co do wagi... ja mam 9 kg na +.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maugodziaata ja biorę Aspargin (magnez+potas) 3 razy 2 tabletki.
Maugodziaata nie przesadzaj tylko z tą robotą, odsapnij od czasu do czasu. Ja to w ogóle słyszałam że kobieta w. ciąży okien myć nie powinna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja słyszałam,że myć można tylko za bardzo z firanami nie szaleć(żeby za długo rąk do góry nie trzymać)-ja myłam wczoraj no i zbiera się na burzę ha ha ha
Jak czytam jakie macie smaczki na różne smakołyki to zaraz się lepiej czuję bo myslałam ,że tylko ja nie moge się opanować 😜.Niby u mnie chłopiec a ja ciągle tęsknie spogladam na barek i pypcia mam na mleko w tubce,masakra ,nigdy za nim nie przepadałam bo mi ise wydawało ,ze jest mdłe 😉I owoce też uwielbiam no i sok pomarańczowy,taki z cząstkami mmmmm....
Miłego weekendu dziewczyny bo ja znów wyjeżdżam koło 15 i dopiero w niedzielę wracamy ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...