Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witaj Aniu 😜 w naszym gronie !!!
Ja też czekam na synka- Maksa,mam już syna i córkę.Mieszkam niedaleko bo w Rudzie Śląskiej 🙂
Rodzić będę w Goduli ,chyba choć dziś sie dowiedziałam ,ze raczej nie mam tam co liczyć na znieczulenie i ogarnęła mnie panika ,taka lekka ha ha ha.Podobno mają tam najlepszy oddział neonatologiczny,jest to jakieś pocieszenie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziękuję za powitanie 🙂 Mam termin na 10.10. więc zaczęło się ostatnie odliczanie. A co do wcześniejszych postów na forum to akurat tego nieszczęsnego piątku 13-ego mój starszy syn skończy 10 lat - jak go rodziłam to fakt faktem była sobota 😜 Panie są już praktycznie przygotowane i spakowane, a ja nawet jeszcze nie zaczęłam się przygotowywać, bo w kółko gdzieś latam i coś załatwiam... W końcu już dwóch synów mam w szkole. Starszy poszedł właśnie do 4 klasy, a młodszy (5 -latek) przez reformę już do zerówki do szkoły. Może ten maluszek w środku będzie na tyle łaskawy i da mi jeszcze czas na ogarnięcie sytuacji. 😆 Tylko po dzieciach widać jak ten czas leci. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania171086 napisał(a):
Dziękuję za powitanie 🙂 Mam termin na 10.10. więc zaczęło się ostatnie odliczanie. A co do wcześniejszych postów na forum to akurat tego nieszczęsnego piątku 13-ego mój starszy syn skończy 10 lat - jak go rodziłam to fakt faktem była sobota 😜 Panie są już praktycznie przygotowane i spakowane, a ja nawet jeszcze nie zaczęłam się przygotowywać, bo w kółko gdzieś latam i coś załatwiam... W końcu już dwóch synów mam w szkole. Starszy poszedł właśnie do 4 klasy, a młodszy (5 -latek) przez reformę już do zerówki do szkoły. Może ten maluszek w środku będzie na tyle łaskawy i da mi jeszcze czas na ogarnięcie sytuacji. 😆 Tylko po dzieciach widać jak ten czas leci. Pozdrawiam.

O tak widać ,widać szczególnie u mnie 😜 Mój syn skończy 13 pazdziernika 20 lat a córka skończyła 3 czerwca 17 lat ha ha ha No cóż mała niespodzianka na 20 tą rocznicę ślubu ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny tak z innej beczki , ma któraś z Was wzór wniosku o roczny urlop macierzyński + dodatkowy + rodzicielski płatne 80 % ??? Całkiem o tym zapomniałam , a trzeba się przygotować póki na to jest czas. Będę wdzięczna za każde info 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj ANIU,
też miałam termin na 10.10 ale zmieniłam lekarza i stwierdził że jednak 11.10.
Ja mam 2,5 letnią córkę i drugą OSTATNIĄ już w brzuszku.
A ty jak się czujesz? Masz jakieś dolegliwości, skurcze? Bo ja to jak kaleka ledwo chodzę a od ponad miesiąca przykuta do łóżka jestem, ale u mnie taki urok że ciężko ciążę donosić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fela58 napisał(a):
Dziewczyny tak z innej beczki , ma któraś z Was wzór wniosku o roczny urlop macierzyński + dodatkowy + rodzicielski płatne 80 % ??? Całkiem o tym zapomniałam , a trzeba się przygotować póki na to jest czas. Będę wdzięczna za każde info 🙂


Fela ja nawet nie zaczęłam zgłębiać tematu, ale z tego co wiem to chyba lepiej wziąć normalnie 100% płatne, a potem 60%, no bo to na jedno wychodzi a pieniądze procentują u ciebie na koncie.No ale wszystko zależy od tego kto będzie z tego urlopu rodzicielskiego korzystał czy może też ojciec i czy jest duża różnica w zarobkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
fela58 napisał(a):
Dziewczyny tak z innej beczki , ma któraś z Was wzór wniosku o roczny urlop macierzyński + dodatkowy + rodzicielski płatne 80 % ??? Całkiem o tym zapomniałam , a trzeba się przygotować póki na to jest czas. Będę wdzięczna za każde info 🙂


Fela ja nawet nie zaczęłam zgłębiać tematu, ale z tego co wiem to chyba lepiej wziąć normalnie 100% płatne, a potem 60%, no bo to na jedno wychodzi a pieniądze procentują u ciebie na koncie.No ale wszystko zależy od tego kto będzie z tego urlopu rodzicielskiego korzystał czy może też ojciec i czy jest duża różnica w zarobkach.


hehe tak tylko , że u mnie na koncie to nic nie jest w stanie zaprocentować , ile mam tyle wydam 😁 więc dla mnie chyba lepsza opcja przez cały rok 80% , żeby potem nie było szoku spadkowego w wypłacie. W naszym przypadku jest znaczna różnica w zarobkach , mąż zarabia zdecydowanie więcej , ale jest na działalności więc odpada aby był na rodzicielskim. Zresztą ja nie wiem czy w ogóle chcę wrócić do mojej pracy, tym bardziej po ostatniej wizycie tam jak zanosiłam zwolnienie to kierowniczka dała popis swojej głupoty. ehh szkoda gadać , na razie nie chcę o tym myśleć , jeszcze długi czas w domku mnie czeka, z czego zresztą się bardzo cieszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂
Byłam dziś u lekarza, nic się nie dzieje, szyjka długa i zamknięta (no tak samo mówił mojej przyjaciółce dzień przed porodem:P), badania krwi w porządku a w moczu znów mam jakiejś bakterie. Na ostatnich badaniach też miałam i się martwię żeby po porodzie było wszystko dobrze. Moja przyjaciółka właśnie w obydwóch ciążach miała bakterie i po urodzeni obaj synkowie przechwycili przez co musiała przez tydzień być w szpitalu i dzieci dostawali antybiotyk. Mam nadzieję że ja nie będę musiała być tyle w szpitalu bo nie wyrobię.
.następna wizyta 30 września i chyba ostatnia, tak lekarz powiedział. Może urodzę, szczególnie że 28 września na wesele idę jeszcze 😁
Ale mam kłucia w pochwie, i dzisiaj normalnie czułam taki ucisk na odbyt. 🤔 chyba już nisko musi być synuś. Ciężko, ciężko i jeszcze raz ciężko. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maugodziata ja właśnie wczoraj przy jednym skurczu miałam też mega ucisk na odbyt też no i hemoroidy mi wywaliły 😞 W poprzedniej ciąży w ogóle tego nie miała natomiast po porodzie to położna nawet wspominała o chirurgi w moim przypadku, taki ogromny problem był, na szczęście 2 tyg smarowania maścią i się pochowały. Po porodzie to mnie nie krocze bolało tylko odbyt to była masakra, aż boję się teraz.

Fela u nas podobna zasada ile masz tyle wydasz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maugodziaata poród moze sie w kazdej chwili zacząć nawet jeśli się tego nie spodziewamy bo szyjka gluga itd . a postep porodu idzie blyskawicznie czasem... a nie bierzesz nic na te bakterie ?
no powiem Ci że podziwiam Cię że idziesz na to wesele sama mam w ten weekend ale ja się nie nadaje już na tego typu imprezy ! tym bardziej że córcia jeszcze mała a męża nie ma tu ze mną...
a co do tego klucia w pochwie i taki ucisk na odbyt to ja też mam tak od kilku dni aż się boje bo u mnie dopiero 34 tydz idzie 😞

kurcze moja mama jedzie juz w środe rano tak szybko zleciało 😞 jutro piątek już czaly weekend bd sama bo rodzice bd na tym weselu i tylko jeszcze poniedziałek i wtorek i znow bd praktycznie sama... ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do kasy na koncie to u mnie też nic raczej nie zaprocentuje,tym bardziej ze teraz będzie nas pięcioro a ja na najniższej krajowej eh nie ma co gadać,co prawda mąż zarabia dobrze jak na polskie warunki ale jego firma (BUDOWA DRÓG) jest na skraju bankructwa 😞 więc narazie nie wiem jak będzie.ale muszę Wam powiedzieć,że jak byłam córką w ciąży to w poniedziałek szłam na kroplówkę z rozwarciem(skierowanie od lekarza z piątku) ale jeszcze w sobotę i niedzielę świetnie się bawiliśmy na weselu,gdzie te czasy kiedy do samego końca ciąży byłam na chodzie i okna myłam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Aniu ;-) w naszym gronie

Kati super ze z dzidzia okej

Ja mam dziś okropny dzień .... Wyje od rana... Wkurwili mnie bo zła wypłata wpłynęła ... I jeszcze macierzyńskiego mi nie przyznali muszę się babrac w odwołania chociaż nie wiem czy to coś da. Teściowa z rana tak mnie wyprowadziła z równowagi ze myślałam ze ja zatluke ehhhh ma z nami jeszcze mieszkać tak max do listopada niech to już nastąpi w ogóle plakalam dziś wszystko mnie boli oddychać nie umiem , przestałam jeść nosie imagnez biorę same witaminy jak się nie wypakuje do końca września to zwarjuje to co się dzieje z moimcialem hormonami i w ogóle 😞 wszystkim się obrywa a ja normalnie chodzę zła jak psa z każdego powodu wrrrrrrr!!!!!!


Miłego wieczoruuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla współczuje i relacji z Teściową i z tym macierzyńskim może uda się jeszcze dostać ! 3mam kciuki ! no a co do tych nastrojów to chyba wszystkie tak mamy przez te hormony piepszone !mnie tak łatwo wyprowadzić z równowagi i bez ciazy a teraz to juz w ogole nie panuje nad tym ! nie jestes sama 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj humorki to my mamy,ja może nie bucze na nikogo ale za to ciągle o coś płaczę ☺️Nawet dziś jak mąż na dzieci krzyczał,ze nic w domu nie robią ani nie zapytaja czy mi czegoś trzeba jak Jego w domku nie ma to ja płakałam,ze oni się kłócą.
A potem patrzyłam na TLC na "Porodówkę" i znów płakałam jak się te sliczne dzieciaczki rodziły ha ha ha A mąż krzyczy,ze patrzę na to a potem się boję porodu ☺️ i w sumie ma rację 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uf dziewczyny w koncu przeczytałam zaleglosci z dzisiaj. widze, ze u wszystkich cos sie dzieje, juz nie wiem co komu mialam odpisac 🙂
Witaj Aniu 🙂
Ja oczywisci popijam moj eliksir mleczko czosnek.
Kati mega super informacja, mozesz juz rodzic 🙂 tak sie balas, a tu wszystko dobrze, ale zwykle tak jest jak sie zamartwiamy to potem jest odwrotnie 🙂

Była dzis u mnie polozna, zbadala brzuch i stwierdzila ze obnizony, smiiala sie ze moge juz rodzic w takim razie 🙂 mila babka, dobrze ze sie taka trafila. polecila mi bapanten dla dzidzi i na sutki. i jeszcze do kapieli dla dziecka kosmetyki z nivea biala seria. stwierdziła ze pełnia ta sama funkcje co oliatum itp, a cena niska i naj;epsza w rossmanie, tak samo bepanten najtanszy w rossmanie. wiec juz zakupilam zeby mniec z glowy. cos co zapamietalam a zdziwilo mnie to kwestia pępka dziecka, nie trzeba na niego uwazac w czasie kapieli, wrecz przeciwnie, moczony szybciej sie goi. jakies najnowsze informacje ze szkolen ponoc. do tego mowila ze podczas porodu w trakcie przerw miedzy skurczmi pobbudzac sobie palcami sutki wtedy wytwarza sie wiecej oksytocyny, która polepsza nam skurcze, dzieki temu latwiej bedzie sie nam rodzic. nagadala sie duzo zostawila makulature do czytania i jakies maciupkie probki 🙂 ale zawsze sie przyda,

Byłam rowniez dzis w banku, w przyszlym tyg skladam z mezem papiery o kredyt, mam nadzieje ze wszystko pojdzie dobrze, bo juz mieszkanie mamy zaklepane.
wszystko na wariackich paierach 🙂 lepiej zebym sie teraz nie rozkraczyła tylko poczekałado terminu.

Co do urlopu macierzynskiego to pracodawca moj mysli ze ja wykorzystam tylko ten podstawowy, a ja mam ochpte posiedziec sobie te caly rok. jutro jak nie zpaomne zadzownie do zusu co i jak z tymi papierami, gdzie i komu skladac, bo to zalezy od ilosci zatrudnionych osob u pracodawcy, nie wiem czy do niego czy do zus odrazu wysylac.

ale sie naklepalam. duzo mialam w glowie jak czytalam co u Was, a teraz wiekszosc wyleciala...
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
giga nie biorę nic na te bakterie bo lekarz stwierdził że skoro nie mam żadnych dolegliwości z układem moczowym to nie trzeba. Kupiłam sobie herbatę z pokrzywy i żurawinę to może trochę wypłucze bakterie.
Na wesele idę bo to jest dobry kolega mojego męża, ostatni nie ożeniony 😁 idziemy ale długo nie będziemy oczywiście. To bardziej tak formalnie 🙂 córcia na szczęście zostanie z babcią 🙂

Co do hemoroidów to ja też miałam po porodzie. Ale tak parę dni po. Miałam wogóle problemy z oddawaniem kału. ;/ tak jakby mi się wszystko poskręcało w środku, i dusiłam i wydusiłam hemoroidy. Ale maść + czopki pomogły. Teraz też się tego boję...

Co do humorków to normalne że mamy 😉 a tlc też lubię oglądać te porody 🙂 lubię patrzeć na te dzidzie jak się rodzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O Maugodziaata przypomniałas mi o hemoroidach 🙂 mi wyszedl juz w 4 miesicu jak mialam okropne zaparcia.potem stosowalam masc i sie wchlonął. a ostatnio wyszły mi 2 okropne, jak tego dotknelam to sie przerazilam ze mozna miec cos takiego;/;/;/;/;/;/ smaruje mascia ale nic nie daje ,pewnie czopki musze dolaczyc. ma cie jakies sprawdzone. ciekawe co mi jeszcze wyjdzie po porodzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja brałam czopki hemorol czy jakoś tak. Moja teściowa co ma od lat problemy z żylakami robi sobie takie "posiadówki" tzn. siada gołym tyłkiem w misce z zaparzoną korą dębu+woda. Mówi że to jej pomaga. Ja raz próbowałam to może trochę p[omogło 😉 ale wolę czopki 😁
a jeżeli masz probmey z hemoroidami to nie dopuszczaj do zaparć. Jedz dużo błonnika i pij żeby kupka "lżejsza" była 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 Jak się czuję...? hmmm Dobrze 🙂 wszędzie latam, wszędzie mnie pełno... Od rana do nocy się nie nudzę, a nawet uważam, że troche luzu by mi się przydało... Ciągle się zapominam, że to już końcówka i z przyzwyczajenia zamiast spacerkiem to biegiem lece... Miesiąc temu zaliczyłam wesele u kuzyna i przez całe wesele w szpilkach i nawet kankana wywijałam - tylko 2 tańce opuściłam jak musiałam dzieci przypilnować 😆 . Tak właściwie to dopiero od miesiąca zaczął mi brzuszek wychodzić, ale fakt faktem szybko rośnie. Przy wcześniejszych ciążach to z ogromnymi piłkami chodziłam prawie od początku, a teraz jakoś tak dziwnie. Cała ta ciąża jest inna od tamtych, ale na usg nie chce wyjść nikt inny niż tylko chłopczyk... Skurcze już mi się pojawiają, a najbardziej nie lubie jak mnie tak ciągnąć na dole brzucha zaczyna... Jak nie zwolnie tempa to pewnie jeszcze we wrześniu wyskoczy 🙂 Zgage mam prawie od początku ciąży. Za to wage mam nietypową... - przy pierwszym synu przytyłam 16 kg, przy drugim 12 kg, a teraz zaczynałam od 72 kg, schudłam przez pierwsze miesiące 4 kg - później długo nic i dopiero pomału zaczynam nabierać wagi, ale 72 jeszcze nie przekroczyłam... Bobas jest ok i badania książkowe - lekarka mówi, że wszystko jest super i żebym nie marudziła, bo przynajmniej nie będe miała czego zrzucać... 🙂 Jednak ciekawa jestem ile mi przybędzie przez ten ostatni miesiąc i ile będe ważyć po porodzie. Przepraszam, że się tak rozpisałam 🙂 Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maugadziata własnie słyszałam o hemorolu. powiem Ci, ze nie dopuszczam do zaprac, ale ciaza im sprzyja. od kilku lat moim sniadaniem jest musli, czy platki owsiane, wiec blonnika nie brakuje. do tego w ciazy dolaczylam soki / sokowirówka chodzi non stop/, na pewno pomocne w problemach jelitowych jest zelazo;/ a dosc o hemoroidach jakos to bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Ania to jestes okazem energii w ciazy 🙂 gratulacje 🙂
kurde od 5 nie moge spac, maz po nocy z pracy odrazu mnie poszedl zarejestrowac do gin na wtorek, bo problem z kolejkami do rejestracji jest. wiec nie musze ja wstawac rano. Dzidzia mnie kopie wlasnie odkad sie obudzilam, siku latam 2 x na godzine, bez picia wody, tak uciska na pecherz, do tego jeszcze dostala czkawki i wali mnie tam jakby mlotkiem 🙂
ok koniec marudzenia poloze sie jeszcze chwilke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny współczuje Wam tych hemoroidów ja na szczęście ich nie mam chociaż od czasu do czasu mam zaparcia w tej ciąży , w poprzedniej nie miałam w ogóle problemów z wypróżnianiem a w tej ciąży na początku cały czas biegunki i teraz czasem te zaparcia ...

Maugodziaata te nasiadówki są też dobre na układ moczowy to może warto robić sobie takie kąpiele w korze Dębu 🙂 a co do żurawiny to też pomaga bardzo i jest teraz dostępna suszona którą można cały dzień podjadać po kilka rodzynek 😁

Ania powiem Ci ja mam troszke podobnie jak Ty z tą wagą tylko że schudłam na poczatku prawie 10 kg póxniej jakiś czas waga stała ale przytyłam juz 6.5 kg ale za to mam ogromny brzuch. wszystko weszło w brzuchol 😁 z córcią w ciąży przytyłam 18 kg a do 7 mies nie było praktycznie nic widać i przytyłam tylko 1 kg a wywaliło mi piłeczke 8-9 mies i przez 2,5 mies przytylam aż 17 kg... teraz nie znam płci bo dzidizuś nie chciał pokazać i ma pępowine miedzy nóżka co tym bardziej utrudniało zobaczenie krocza hehe 😁 wszyscy mowią że bd chłopak ale ja mam mieszane myśli i nawet imion jeszcze nie mam wybranych !

dziewczyny mnie niepokoi troche te klucia w pochwie tak że nie mogę chodzić nie wiem czy się nie wybiore wcześniej do mojej gin bo wizyte mam dopiero na 1 października a jak bd mnie tak dalej kuło to chyba pójde wcześniej. moja mama mówiła że urodze przynajmniej 2 tyg wcześniej i że mam już sobie spakować torbe do szpitala . Poród zbliża się wielkimi krokami ... zaczynam się stresować coraz bardziej i bać... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, faktycznie trzeba było znowu dużo nadrobić a właściwie nie było mnie tylko od wczoraj od popołudnia 🤪

witaj Aniu 🙂 szkoda że tak późno do nas trafiłaś 🙂

heh współczuje Wam tych hemoroidów, ja miałam na początku ciąży ale same sobie "poszły" i niech już nie wracają 😉

ja wczoraj byłam w szpitalu, tam mnie 2 godz. wymęczyli, najpierw położna, ktg, wywiad, później młoda pani Doktor która baaardzo skrupulatnie mnie przebadała a włąściwie jeszcze raz przeprowaziłą wywiad i usg które trwało chyba z 20 min., myślałam że usnę, ciśnienie po tych tabletkach mi tak spadło że normalnie śpię na stojąco - dzisiaj nawet do przedszkola zaspaliśmy 😉 tak czy tak zdecydowałam już o cesarskim cięciu no i właściwie znam termin hehe ale jakoś mi tak z tym dziwnie, no i wiadomo jest jeszcze czas więc wszystko może się wyadarzyć 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...