Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Fela - jak tam cremona? 😁

my dzisiaj byliśmy na basenie, i zamiast pływania prawie cały czas gadałam 🤪 spotkałam znajomą która rodzi w tym samym szpitalu ale miesiąc wcześniej jak ja, no i że rodziła tam już pierwszę dziecko to wie co i jak 😜
plecy mam lekko spieczone (siedziałyśmy tyłem do słońca) ale mężu mnie "naoliwił" więc mam nadzieję że jutro będzie piękny brąz :P
a teraz to chyba idę spać, oczy mi się zamykają, no cóż nawet gadanie jest wyczerpujące 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Byłam dzisiaj na teście obciazenia. glukozą 75g i powiem wam szczerze że nie jest tak źle. Kupiłam cytrynę i dało się to z nią wypić ,najbardziej bałam się że zemdleję bez jedzenia tak długo, ale nawet. glodna nie byłam i po wypiłam tylko sok z buraków i śniadanie już w domku.
Co do siary to mi kilka dni po porodzie się pojawiła ale ms wcześniej urodziłam. Teraz nic mi nie leci i się cieszę bo wolę mieć. je jeszcze do dyspozycji męża 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paella cremona zjedzona 😁 😁 cały kubek , aż mnie zemdliło , ale zachcianka spełniona 🙂

dg ja też muszę iść w następnym tygodniu na tą glukozę i może też wezmę cytrynę, bo inaczej to będzie ciężko ...

solenizantka ale Ci zazdroszczę tego jeziorka... ja w tym roku pewni nigdzie nie pojadę , ewentualnie do rodziców nad morze , ale to już dla mnie żadna atrakcja. A tak w ogóle to marzą mi się góry ... ale to może za rok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki 🙂
właśnie popijam len, bo straszna zgaga mnie dopadla. co do testu obciazenia glukoza to doktorka radzila zeby isc w 26 tyg. a do tego kazała sobie przyjsc z wlasna glukoza i kubkiem. pierwsze slysze, wiem od znajomych ze mialy na miejscu glukoze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ursulina, mnie też lekaż skierował i też kazał mieć swoją glukozę, może to zależy w jakim laboratorium się robi. Ale dziś było gorąco, jak znosicie te upały? Ja nie nadąrzam brać prysznica bo ledwo wyjde i już bym wracała 😆 Czekam na basen na podwórku to będę sie wnim moczyć całe dnie. Mój mały coraz mocniej kopie, nawet mąż przez brzuch czuje jak rękę położy, a myślałam że jeszcze będzie musiał czekać. Nagle tak mi brzuch urósł wciągu paru dni że nie wiem. Zrobię jutro zdjęcie to wam pokarzę, będziecie w szoku jaki balonik. Wrzućcie też swoje aktualne na porownanie bo ciekawa jestem czy tylko mnie tak wypchneło. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe Olcia mówisz,że Cię wypchnęło 🙂 no u mnie równiez tak około 20,stego 21-tygodnia nagle zwróciłam uwage ze brzuch jest juz calkiem spory, fajne uczucie 🙂 a co do ruchów to jeszcze lepsze, u mnie w 20 stym tyg juz bylo widac male kopniaczki przez skore, to cudowne, zwłaszcza jak tatus tez obserwuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny !! wczoraj wróciłam i muszę wam powiedzieć ze myślałam że odpocznę od domowych obowiązków itd a wróciłam meeega zmęczona.... w zasadzie ja zajmowałam się kuchnią, no i dzieciakami trzeba było się zajmować... a mój chrześniak to taki mały maruda że czasem to mnie głowa bolała od jego "brzęczenia"... narobiłam się strasznie na tą imprezę... w dodatku moja wspaniała siostra zamiast docenić moje satarnia to skrytykowała jeszcze ciasta że nie wyszły do końca ale co się dziwić jak ciasta które powinny stać w lodówce stały na zewnątrz bo miejsca nie było.... dobrze że chociaż torty się udały. zrobiłam dwa piękne torty 🙂 jeden czekoladowy a drugi truskawkowo-śmietankowy. 🙂
impreza jak impreza... wszyscy jedli i pili. Ja już nie należę do osób które lubią siedzieć do rana i się bawić. Ostatnio max 24 chodzę spać...
generalnie przeżyłam i cieszę się że jestem w domu. Plusem wyjazdu jest że wróciłam bardziej opalona no i moja córcia skorzystała bo całe dnie siedziała na dworze w ogrodzie 🙂 no i dostałam ciuszki dla naszego Antosia 🙂 🙂

A wy dziewczyny się tak rozpisałyście że nawet nie dałam rady przeczytać wszystkiego :P

Ola gratuluję synka 🙂 mój chrześniak właśnie ma Jaś na imię 😉
dziewczyny uważajcie na siebie 😉 nie spadajcie z niczego no i zwracajcie uwagę na rożne dolegliwości 🙂 niech dzieciątka zdrowe się urodzą 🙂

a dodam jeszcze że ze zwolnieniem się udało. Pierwszego nie poprawiliśmy bo szef je jeszcze trzymał u siebie (ale ono nie szło do zusu więc nie trzeba było oporawiać) a ostatnie moja kochana teściowa odebrała, lekarz poprawił i zawiozła z powrotem do księgowej 🙂
dzisiaj dostałam pieniążki od pracodawcy za pierwszy miesiąc zwolnienia 🙂

pozdrawiam dzieczyny!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 😉 u nas cieplo ale brak upalow , moze jeszcze sie pokaza 🙂 dzis mialam wolne kolejne wolne dopiero w czwartek.... juz chce na l4 zmeczona jestem bo w domu nie wypoczywam wcale zawsze zakupy pranie gotowanie i nadrabianie dni ktore spedzilam w pracy. Bo po pracy padam na twarz i sie nie ruszam 🙂 byleee do 1 lipca i woolneeee urlopik 🙂 fajnie gdyby jakas pogoda nam wypalila i udalo sie pojechac zwiedzac "dolna czesc" Irlandii 🙂

Noje dzieciatko tez juz coraz silniejsze i mocniej "dokucza" hehehe

Solenizatnka synus slodki i widac bardzo zadowolony 🙂

Maugodziataa dobrze ze masz juz to z glowy 🙂 reszta sie nie przejmuj 🙂

Ja glukoze mam 4lipca plus wizyta u lekarki gdzie mierzy cisnienie i badanie moczu i tyle 🙂 w szpitalu z usg mam dopiero 28 sierpnia;]

Asiu88- udalo ci sie upolowac te ubranka?;] kurde ja wszedzie widze tylee pieknych meskich ubranek heheh a damskich jakos tak nie za bardzo, moze dlatego ze jak bedzie dziewczynka to jak odzyskam swoje ubrania po starszej to nie bede musiala nic kupowac. 🤪

Nadszedl wieczor jestem juz nawet po no-spie, wczesniej 2xmagnez bo macica twarda jak kamien mialam nawet dzis kilka skurczow(uczucie jak na okres) teraz zmykam nynac choc mi sie nie chce ale pozniej o 7 problem zeby wstac niestety... ehhh takie zycie. byleee do urlopuuuu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mialam sie pytac czy ktoras z was jest juz zaopatrzona w poduche do spania dla ciezarnej? bo ja sobie obiecalam ze w tej ciazy sobie owa sprawie i chyba juz czas najwyzszy teraz w czwartek kupie sobie na ebay tylko wkurza mnie to ze musze na nia az 2tyg czekac bo ona z florydy idzie... a tutaj takiej nie umiem znalesc. Zalezy mi na takiej ktora ma w srodku takie kuleczki, czytalam i ponoc duzo lepsza niz te normalne poduszki bo uklada sie do ciala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poduchy nie miałam zawijam sobie kołdrę.
Co do upałów to trabią o nich od tygodnia ale u nas jest ciepło ale wietrznie dosyć.Jutro jadę nad morze i jak przy tej prognozie pogoda będzie do dupy to będą moje ostatnie wakacje nad Bałtykiem. Póki co nie chce mi się pakować najchętniej uciełabym sobie drzemkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla ja mam taką poduchę do spania , ale na razie jeszcze jej nie używam, bo nie ma komu iść po nią do piwnicy 🤪 w Pierwszej ciąży już od połowy do końca ciąży mi służyła, a potem jeszcze do karmienia. Ale ona nie miała żadnych kuleczek a i tak była mega wygodna. Z kolei miałam też taką mniejszą poduchę do karmienia właśnie z tymi kuleczkami, tylko trochę mnie wkurzała bo przez te kulki szeleściła , chyba , że jest jeszcze jakaś inna z kuleczkami...
Dg w takim razie jedź i wypoczywaj i życzę Ci pięknej pogody, ja też będę nad morzem w weekend u rodziców, mąż pracuje więc chyba pojedziemy z Maksem.

A tak w ogóle to wróciłam właśnie ze szpitala od koleżanki co urodziła i trzymałam na rękach jej córcie , jejku już zapomniałam jak to jest mieć takie maleńkie dziecko, cudeńko po prostu 🙂 a no i miała salę zaraz przy porodówce i jakaś dziewczyna rodziła, tak się darła jakby ją zarzynali 🤪 masakra ,aż nie mogłam tego słuchać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla pisałaś cos wczoraj ze nie ma upałów? :P dzisiaj tak ciepło i taka duchota że szok :P 😁
Udało mi sie upolowac te ubranka 🙂 i powiem Ci ze babka dorzuciła więcej niż było na zdjeciach i dużo jest nowych jeszcze zapakowanych, ubranka fajne widać że zadbane , takze jestem mega zadowolona 🙂
A co do poduchy to ja juz kupiłam na początku ciąży, teraz sobie nie wyobrażam spania bez niej :P ale mam taką bez kulek.. i jest mega wygodna

Syla a tą glukoze to robi GP ? ja mam wizyte w przyszłym tygodniu, mam sie o to upominac czy oni to każdemu robią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgosiu, trwałą ondulacje? A to można w ciąży robić? Taki tort czekoladowy to bym zjadła 😆 Powiem wam że w te upały to nic nie gotuję więc też nie mam dużo sprzątania. Leżę z wiatrakiem przed sobą i odpoczywam bo jakoś znowu ten brzuch mi ciśnie w dół i wszyscy już spanikowani. Rano tylko byłam w lumpeksie ale dzis nie było żadnych ciążówek. Kupiłam sobie tylko bluzeczkę taką rażąco żółtą ( nowa z metką) za 4 zł 😜 Aha zaraz zrobie to zdjęcie to wam pokażę jaki mam brzuch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://img854.imageshack.us/img854/3827/al2o.jpg
Też myślicie że wielki? Co do poduszki to ja mam ta z kulkami i rzeczywiście jest wygodna, dopasowuje się do ciała ale szeleści mocno także nie wiem czy jest najlepszą opcją. Ja rzadko z nią spię, częściej odpoczywam przed TV bo w nocy mnie wkurza i ją zrzucam z łóżka. Ale nie wątpliwie sie przydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola, tak trwałą. Moja siostra jest doświadczoną fryzjerką i mówiła że mogę w ciaży robić. szczególnie teraz że to już nie jest początek ciąży tylko środek. jak można farbować włosy to czemu nie to ? 🙂

ja niestety w kuchni siedzę bo albo mężowi obiad albo coś córci zrobić...
Ja wczoraj byłam w lumpku i kupiłam 6 ubranek dla antosia 🙂 sobie już nic nie szukam bo dostałam parę tunik od sióstr i jedne spodnie ciążowe takie 3/4 a dziś kupiłam sobie w h&m spodenki ciążowe za 60 zł 🙂 żałuje tylko że jak byłam na wyjeździe nie znalazłam tam swojego rozmiaru (tzn był 40 ale to na teraz a wolałabym większy na zapas) bo tam były za 40 zł 😞 no ale i tak kupiłam bo moje dżinsowe już powoli się zaczynają małe robić...

A dziś byłam z moją Julcią pierwszy raz na plaży 🙂 tzn pierwszy raz w ten sposób że mogła się bawić w piasku i wodzie bo rok temu była za mała jeszcze 🙂 julka zadowolona 🙂 i umęczona 😉 a zaraz idę robić naleśniki z twarogiem i truskawkami 🙂

pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola brzusio fajowy, w porównaniu z moim malutki, ale przy moim to chyba każdy będzie tyci 😁 😁
Dziś jak byłam w tym szpitalu i pytałam o drogę , gdzie jest oddział położniczy to facet mnie pyta czy ja w odwiedziny czy do porodu 🤪 😁 😁 może później zrobię foto to Wam pokażę.
No właśnie te poduchy z kulkami takie szeleszczące, raczej do snu się nie nadają , no chyba , że ktoś ma twardy sen 🙂
Dziewczyny puchną Wam już nogi? ja dziś jak wróciłam ze spaceru z Maksem to nie miałam już kostek widocznych i obrączkę też już musiałam zdjąć... 😞 Jestem po prostu grubaaa.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😁
U nas piękna pogoda ale jest tak duszno ,ze w domu nie można wytrzymać,ale jestem już tak ociężała że cięzko wybierac się na dłuższe spacery .Do tego maleństwo tak mnie uciska na żebra,ze mogę siedzieć tylko na półleżąco 😞
Byłam na działce w weekend i leżałam sobie na huśtawce w cieniu z krzyżówkami i nareszcie trochę się opaliłam bo już się ze mnie śmieją ,ze promienie mnie omijają a ja poprostu nie moge wysiedzieć na słońcu bo zaraz mi ciśnienie bardzo spada i słabo mi 🤔 ale i tak cieszę się ,ze nareszcie przestało padać
Ola śliczny brzusio 😁 😁 😁 widzę,ze tylko brzuszek Ci rośnie bo u mnie również podstawa (pupa i nogi)na równo z brzuszkiem ha ha ha
Powiedzcie mi dziewczynki czy Wy też macie takie kłopoty ze znalezieniem odpowedniej pozycji do spania?Ja pół nocy sie kręcę a jak już zasnę to po pół godzinie sie budzę cała obolała,ciśnie mnie brzuch,bolą plecy i biodra 🤔I znów się kręce i budzę męża,nie jest zbyt szczęśliwy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola - brzusio fajny 🙂 taki normalny moim zdaniem 🙂 każda kobieta ma inna figurę więc nie ma co porównywać 😉

Kati - ja też się przewracam w nocy, nie mogę spać, przewracam się z boku na bok , bo albo młody mnie kopie albo mi nie wygodnie a jeszcze ptaki za oknem nad ranem mnie wnerwiają, zamykam okno to znowu jest ciepło wrrr

jeju jakaś wogóle jestem nerwowa ostatnio, ale to pewnie dlatego że od najbliższego tygodnia mam sporo spraw do załatwienia heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola jak dla mnie normalnych rozmiarów ja zdaje się mam podobny. Dzisiaj miałam obcisłą bluzkę to wszyscy nagle :ale duży masz już ten brzuch i pomyśleć że jeszcze tyle przed tobą. Takie brzuszki 5-6ms są najzgrabniejsze a potem no cóż dzieciaczki muszą gdzieś się zmieścić 🙂
Jestem padnięta a pakowania jeszcze sporo, w końcu usiadłam na chwilę. W sumie zeszło mi dzisiaj na przeglądzie ciuchów letnich, moich niewiele się nada na to lato, ale dostałam całą torbę ciuchów dla ciężarnych od szwagierki mojego męża z zeszłego roku. Pomimo że jest dużo wyższa ku mojej radości wiele rzeczy pasuje na mnie 🙂)) Cieszy mnie to bo tym sposobem nie będę musiała nic sobie kupować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny. Dzięki za miłe słowo. Fela ja też musiałam już zdjąć obrączkę, wogóle jestem napuchnięta i też kostki takie ulane jak jest ciepło. Wogóle mi przykro bo mąż powiedział że jestem taka "pulchna" że mam palce jak serdelki i buzię pucatą i pupę dużą, a myślałam że nie jest tak zle. Ale mówi też, nie przejmuj się po ciąży ci zejdzie. Też mi pocieszenie. Weszłam dzis na wagę i mam już 1 kg na plusie. Co do spania to racja, cięzko sie spi, ja w nocy ze 3 razy wstaję siku, i wybijam się ze snu i potem nie mogę spać, boli mnie biodro i plecy, mąż śpi jak zabity ale czasem go szturchnę że mnie boli to chwilę przez sen pomasuje. A z pozycją to dopiero 4 światy, niby powinno się na lewym boku a mi jak na złość najlepiej zasypia się na plecach z rękoma w górze, tylko po godzinie budzę się zdrętwiała i mrówki mi po nogach chodzą. Pokażcie mi te swoje brzuszki 😆 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wstawiłam swój balonik do galerii.
Olcia co do spania na lewym boku, nie cierpię również, najlepiej zasypiało mi sie na brzuchu czego nie robie juz od 4 miesiaca, bo juz mialam uczucie jakbym na kamieniu spała 🙂ale mozna sie jakos przyzwyczaic, tylko gorzej jak bola w nocy plecy, albo ciągłe wstawanie siku przeszkadza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...