Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ursulina, mały masz ten balonik biorąc pod uwagę że jesteś Prawie 3 tyg do przodu w porównaniu ze mną. Ja na brzuchu też już dawno nie spałam a chętnie bym sie tak wyłożyła, nie pamietam tez kiedy wąchałam swoją stopę 🤪 dobrze że jeszcze sięgam do paznokci u stóp żeby obciąć i pomalować ale zapowiada się że juz niedługo. czasem itak juz proszę męża żeby mi pomalował bo to nie wygodne. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ola-mamuska napisał(a):
Ursulina, mały masz ten balonik biorąc pod uwagę że jesteś Prawie 3 tyg do przodu w porównaniu ze mną. Ja na brzuchu też już dawno nie spałam a chętnie bym sie tak wyłożyła, nie pamietam tez kiedy wąchałam swoją stopę 🤪 dobrze że jeszcze sięgam do paznokci u stóp żeby obciąć i pomalować ale zapowiada się że juz niedługo. czasem itak juz proszę męża żeby mi pomalował bo to nie wygodne. Pozdrawiam

wcale nie taki maly ja uwazam, ale jaki gladki 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry mamusie . bardzo dawno tu nie zaglądałam 😁 ok. 1 rok ale znow jestem w ciazy i postanowiłam tu wrócić 🙂 Moja córeczka Emilia ma prawie 13 mies. a 2 dzidzius w brzuchu był dla Nas niespodzianką ( płeć jeszcze nie znana bo nie chciał pokazać 😁 ) 22 tydz. planowany termin porodu to 29.10.2013 r 🙂 o 2 ciazy dowiedzialam sie na poczatku maja czyli 4 miesiacu ... był to troche szok bo wciaz chudne... ale brzucio juz dosc duzy 🙂 a córcia w ciazy brzucha nie było praktycznie nic widac do 6 mies. delikatnie w 7 mies ( teraz mam wiekszy brzuch niz w poprzedniej ciazy w 7 mies a jestem w 5 mies) wywaliło mi brzucha dopiero 8-9 mies rósł w expresowym tępie i był ogromny. do 7 mies przytyłam tylko 1 kg przez 2.5 ostatnie aż 17kg w sumie 18 kg. a tym razem schudlam juz 9 kg a wcale sie nie odchudzam ! licze na to że to bd chłopak 😁 wyglądam calkiem inaczej niz z coreczka w ciazy , poprawila mi sie cera , inaczej rosnie mi brzuch i jem inne rzeczy , itd to by było chyba na tyle na pierwszy wpis po tak dlugim czasie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy giga737 🙂 Dopiero w 4 m-cu dowiedziałaś się o ciaży?? to znaczy , że mialaś normalnie miesiączki?
My wczoraj cały dzień na działce moczyliśmy się w basenie, obchodziliśmy naszą czwartą rocznicę ślubu, tzn dziś jest , ale mąż w pracy , więc wczoraj to uczciliśmy 🙂 był bardzo super dzień 🙂
Dziś też idziemy po żłobku na działkę , ale już bez tatusia 😞
Patrzyłam na te dane do tabeli i wychodzi na to , że ja pierwsza rodzę :P a przynajmniej taki jest plan haha 😁 dg jak tam tworzysz tabele?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fela58 - nie nie mialam miesiaczki od stycznia ale mialam nieregularne po porodzie i nawet nie przypuszczalam ze moge byc w ciazy bo karmiłam dlugo piersia . skonczyłam karmić jakies 1.5 tyg przed tym jak sie dowiedziałam o ciazy i to tez przez przydadek bo ciezarne kolezanki mi kazaly zroboic test zwg na to ze tak dawno mialam miesiaczke jakby nie one dowiedzialabym sie pozniej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć giga. No późno się dowiedziałaś, masz teraz krótszą ciążę. To znaczy że nie miałaś mdłości do 4 mc? Co do upałów to jestem zła bo jeszcze nie mamy basenu rozłożonego bo mój tata kombinuje, piasek wysypuje pod ten basen, cuda niewidy więc nawet w ten weekend jeszcze się nie pokompię a tak mi się to marzy. Z kremami i oliwkami to ja używam Gerber A czasem jak nie miałam to z perfekty, ale gerber jest lepszy, bardzo wydajny i jak narazie odpukać nowych rozstępów nie ma, bo już pisałam wam że mam na nogach i troche na boczkach ale to mi wyszło już dawno jak przytyłam i te co mam to smaruję Pharmaceris M ale taka mała tubka za 36 zł więc starcza na 2 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola-mamuska - ja używałam olifki w żelu prenatan ( lub prenaten) polecam jest bardzo wydajna ,ma swietny zapach i nie mam rozstepów. podobno dobry jest tez bio-oil jesli juz masz rozstepy . ja mam delikatne ale pojawily mi sie dopiero jak moja corcia miala jakies 7 mies jak zaczelam powoli chudnac. a co do tych mdlosci to z perspektywy czasu mialam objawy ciazy mialam mdlosci ( np. jak robilam kleik dla coreczki to poprostu myslalam ze nie dam rady ja tym nakarmic hehe ale unikalam niekturych rzeczy) mialam raz plamienie , klucie podbrzusza , ale to jakos tak nie docieralo do mnie bo karmilam corcie piersia i nie zwracalam na to ugagi tym bardziej ze zaczynalam chudnac wiec tym bardziej odrzucalam tą mysl 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Giga!!!! Fajnie,że do nas dołączyłaś.Mała różnica między dzieciaczkami,fajnie sie będą dogadywały,choć dopiero za jakiś czas ale Ty na poczatku będziesz miała trochę cięzko.Między moimi jest 2 lata i teraz są jak bliżniaki,wspólni koledzy,zajęcia 😜
Dziewczyny powiedzcie mi czy miałyście jakieś bóle w okolicy pępka?Ja od wczesnego rana nie mogę wstać ani się na bok położyc ,ciągle zgięta w pół 😞Boli mnie po prawej stronie ,tak kilka cm od pępka.Co jakiś czas twardnieje mi macica i wtedy ból jest jeszcze większy.Mam przepuklinę pępkową i nie wiem czy to nie boli własnie od niej.Jak mnie nie przestanie to jutro z rana dzwonie do mojego ginekologa czy mnie przyjmie na szybka wizytę.Boję się czy mnie do szpitala nie zamkną jak na ostry pojadę,w taki upał w szpitalu można kopyta wyciagnąć.Na razie cały czas leżę 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam giga! gratulacje drugiego maluszka 🙂
Skwar dzisiaj straszny... byłam na 3 godzinnym spacerze z julą na mieście i myślałam że umrę jak wrócilam.. coraz ciężej mi się robi... jula też ciężka i po całym dniu z nią spędzonym jestem padnięta..

ja dzisiaj miałam takie lekkie pobolewania w brzuchu.. i też tak mi czasami twardniał brzuszek.. aż się przestraszyłam. może to przez te upały...

wogóle jestem załamana że to dopiero 23 tydzień a mi już ciężko.. za długo chodzić nie mogę bo mi strasznie żyłki pękają i żylaki wychodzą że aż czuje je jak chodze... ogólnie tak ciężko się czuje.. z julką do konca czułam się znakomicie... no ale wtedy też nie miałam pracy ciężkiej bo teraz to pracowałam na kuchni po 12h więc może to też przez to. Ciekawe jak ja wytrwam do konca... eh. 😞 a co tam u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maugodziaata wiem co czujesz, ja też jestem zła , że czuję się już jak kaleka, ja to z kolei z tym moim spojeniem łonowym i biodrami mam udrękę, chodzić nie mogę , brzuch mam wielki i schylać się też mi ciężko, a do tego w tych upałach puchną mi ręce i nogi i pocę się jak nie wie co!! no to ponarzekałam , aż mi lepiej 😁 😁 Pierwsza ciąża też była dla mnie o wiele lepsza, albo po prostu już zdążyłam zapomnieć 😜
Kurde dziewczyny myślę cały czas o naszej Fidze i jej synku, mam nadzieję , że wszystko dobrze się ułoży!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati ty lepiej idz jutro do lekarza bo jak to jest mocny ból a n ie tylko pobolewanie to nie ma żartów, tym bardziej że masz tą przepuklinę. Teraz przy takich upałach nie trudno o problemy, trzeba si e oszczędzać. Ja dziś cały dzień na kanapie z wiatrakiem i chyba z 5 razy chłodny prysznic. Z domu nie wyszłam wogole, rano jak jeszcze nie było tak zle to posprzątałam i upiekłam 2 ciasta na urodziny męża bo jutro do pracy ma wziąść a potem to laba przed tv. Jutro muszę na miasto jechać i nie wiem jak to zniosę ale prezentu jeszcze nie kupiłam i do banku muszę zajść. Co do oliwek to bio-oila stosowałam i nie bardzo mi przypadł, bardzo mała buteleczka i nie wydajny, starczyło na tydzień a wydałam 40zł. Może ta oliwka co piszesz będzie fajna, w aptece ją kupowałaś? ile kosztowała? Ja poza tym kremem mam też tradycyjną oliwkę naturalną z ziaji taka duża butla z pompką to jak leże to jeszcze czasem masuję sobie nią brzuch ale to przed prysznicem bo nie lubię sie kleić a szczególnie w taką pogodę. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie Kati idź do lekarza lepiej, nie ma na co czekać 🙂
o Fidze to i ja nie mogę zapomnieć i wybiło mnie to na koniec dnia strasznie :/ jednak trzymam kciuki i wierzę że Kuba da radę, wcześniaki to silne, i waleczne dzieci 🙂

ja znowu na basenie pofikalam troszkę i taka ulga, bo w domu to nie mogłam wysiedzieć normalnie, nawet przy wiatraku, ale teraz już po burzy i jest od razu chłodniej uff 😁
ok idę spać bo moje ciśnienie to dzisiaj słabiutkie 110/56 🙂 ale po tej burzy może prześpię wkońcu całą noc 🙂
dobrej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja też mam nadzieję ,ze wszystko u Figi OK .Miałam dziś takiego stracha ze wyladuję w szpitalu ale już jest lepiej.Mały znów wrócił na swoje miejsce i duuużo mniej kłuje.Jutro ide na badania i zobaczę czy będzie bolało ,jak tak to zaraz dzwonie i się umawiam jeszcze na piątek,mój gin przyjmuje od 12:;00 mam nadzieję,ze mnie gdzieś wcisnie 😞
dobrej nocki dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
wchodze w atu takie wiesci od Figi!!!!trzymamkciuki za jej bobasa!!!musi byc malenki !!!

witamy giga i gratulujemy, u Ciebie TP jak u mnie,ale jeszcze mniejsza roznica, nasz synek ma teraz 18 miesiecy 🙂

Dzisiaj bylismy na badaniu polowkowym i jest dziewczynka na 100% 🙂 zdrowiutka i piekniutka 🙂))

wazy 506g 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje wszystkim za powitanie mnie w swoim gronie 🙂
solenizantka u mnie jak sie urodzi dzidzius to moja corcia bd miala własnie 18 mies 😁 hehe taki suprise .
jeszcze do mnie nie dociera do konca ze bd miala 2 dziecko ! teraz mam dopiero 18 lipca wizyte nie moge sie doczekac kiedy poznam plec bo ostatnio jak bylam to dzidzius tak sie wykrecił że nic nie było widać ... 😞 mam nadzieje że to chłopak.
i wiecie co ja też tą ciążę gorzej przechodzę niż poprzednią ... wczesniej moglam pokonywać kilometry ogólnie nic mi nie dolegalo caly czas czulam sie wspaniale no oczywiscie nie liczac tego ze w 9 mies juz ciezko mi bylo chodzic bo moja Emi byla bardzo nisko i mialam ogromny brzuchol 😁 szyjka macicy zgladzila mi sie juz calkowicie na poczatku 9 mies wiec tylko rozwarcia bylo brak 😁 i tak przechodzilam miesiac 😁 i urodzilam idealnie w terminie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zapomnialamdopisac ze w tej ciazy nawet po krotkim spacerze bola mnie plecy z tyłu i nogi i ogolnie szybko sie mecze ... nie wiem moze to wina upałów ale wczesniej mialam duzo energii do konca ciazy 🙂 wiec moze tym razem facet bd 😁 a i jeszcze jedno strasznie mnie kopie moja corcia tez kopala ale w pozniejszych miesiacach bardziej a tym razem od samego poczatku takie wariacje wewnątrz-brzuchowe ze nie wiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,

wkońcu po burzy i dzisiaj jest już chłodniej 🙂 tylko dzisiaj o 10tej jest + 20 a jeszcze wczoraj było ok + 29 o tej porze, więc dzisiaj wydaje się nawet że jest zimno 😉

Giga ja tą ciąże też przechodzę inaczej niż pierwszą, też jest mi ciężej, brzuch mam dużo większy niż w poprzedniej ciąży, szybciej się męczę, poza tym na początku miałam typowe dolegliwości ciążowe a w pierwszej nic mi nie było 🙂 ale tak niekiedy jest że każda ciąża jest inna 🙂

Solenizantka -wielkie gratulacje 🙂 super że wszystko ok 🙂

właśnie wszyscy musimy trzymać kciuki za to maleństwo, przed Figą bardzo długa droga, ale wierzę że skończy się pozytywnie tak jak u nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie dziewczyny w ten niby upalny dzień, bo takowy miał byc, ale cos sie chmurzy 🙂 i jak dla mnie super bo wczoraj zdychałam.
Smutna wiadomość o Jakubie, żadna z nas nie chcialaby tego. ale trzymamy kciuki, modlimy sie, musi sie udac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...