Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć.
Fela to twoja mała już fajnie waży:] Nie przejmuj się swoją wagą, szybko zleci po porodzie, może woda ci się zatrzymuje a jak masz problemy z tarczycą to też ma duży wpływ. Najważniejsze że mala jest zdrowa i fajnie rośnie, da ci popalić po porodzie to wrócisz do formy w moment. Dobrze że szyjka długa i możesz normalnie chodzić to spaceruj, wzmocnisz mięśnie do porodu, bo to już niedługo jakby nie było. A miednica mnie też boli jak nie wiem i nogi puchną...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Fela właśnie dzisiaj była unas szwagieka mojego męża i mówię jej że. dodatkowo stresuje mnie fakt że mała nieduża jest.Ona na to że. miała odwrotny problem bo dokładnie w 32tc miała usg i wszystko wychodziło na 36tc waga 2,5kg, lekarz poddał w wątpliwość czy data porodu jest ok. Mała. urodziła się. kilka dni po terminie z wagą 4100g. no i dluga była i nadal jest. Nie jest to znowu taki ewenement że dzieci 4kg się rodzą teraz.

Ola skurcz trwa ponad 20sek. i brzuch ci się napina cały od spojenia łonowego, mnie jak mocno chwyci to iść nie mogę i tak dziwnie ciepło mi się robi ogólnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fela fajnie juz wazy ta Twoja Malutka ale wiesz z USG to nie jest takie do końca wiarygodne moja Emi miała ważyć 3100 a urodziła sie 3650 wiec 0.6kg różnicy to dużo. a z kolei mojego brata synio urodzil sie w terminie mial wazyc wiecej a ważył tylko 2100 to był maluszek dopiero. ale wiece co ja uważam że wiekszym dzieckiem jest się lepiej zajmować po porodzie bo takie masywniejsze itd 🙂 i teraz 4 kg dziecko przy porodzie SN to normalne 🙂 gorzej jak ma 5 kg albo i wiecej 😁 to troche cięzko urodzić SN i raczej CC jest wskazane w takich przypadkach 😁
a co do Twoich kg to ja nawet ostatnio rozmawialam z polozna o tym ze kobiety w ciazy maja tedęcje do magazynowania wody w organizmie i stąd ten nadmiar kg sie bierze najczesciej 🙂 powiem Ci że ja też sie nie objadam ! jem male porcje i regularnie co 3h i staram sie przed spaniem nie jest ale chcą nie chcąc kg przybywa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie wchodziłam wczoraj bo przyjechala moja rodzinka wujek, ciotka , siostra i brat z narzeczoną prosić na ślub tak oficjalnie bo moj tato chrzestnym brata jest. i wiecie nie wiedzieli o mojej ciazy bo jakoś tak jeszcze cała rodzina nie wie i tak sie glupio zachowywali hehe az mi sie smiac chciało bo przecież widać że mam ciązowy brzuchol a oni tu niby nie widzą a poźniej że '' Iga Ty nie noś ..! '' hehe dziwnie tak się zachowywali nikt nic nie pytal konkretnie a ja sie nie kryłam przecież że w ciązy jestem hehe dziwne ale bylo wiele innych tematow o ktorych rozmawialismy i bylo nawet wporzadku spodziewałam sie czego innego 😁 hehe
co jeszcze hmm.. mam nadzieje że zamowienie z allegro w koncu mi przyjdzie bo w srode mialo być i nie przyszlo...;/ a jutro moze się wybiore do ciuchlandu i w niedziele na giełde 😁 kupiłabym sobie jakieś legginsy-bryczesy bo te co mam są na wykączeniu 😁 hehe troche już mi sie zmechaciły i nie ładnie w takich chodzić a teraz coraz chłodnmiej bd sie robic to w czym ja bd chodzic ? 😁 hehe dobra to tyle narazie zajrze pozniej brzusie 🙂 miłego dnia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
giga jest u nas Gaviscon ale juz w sumie nie potrzebuje, jestem po wizycie i lekarka mi przepisała dobre tabletki ale działają niesamowicie jestem aż w szoku 🙂 zero zgagi obojętnie co bym nie zjadła 🙂

A po wizycie spoko z dzidzią wszystko dobrze , odwrócony główką w dół, miałam usg i brzuszku dalej jest Maksym 😉 troche sie bałam że zmieni płeć :P a ja już większość praktycznie kupione pod chłopca 🙂 moja kumpela w zeszłym roku w pl miała taki przypadek że miał być chłopczyk nawet na usg miała zaznaczone gdzie ptaszek ( z tym że usg z 22tc czy jakoś tak) jak jej lekarz powiedział że bedzie syn to już więcej nie pytała , kupiła wszystko dla chłopca nawet pokój na niebiesko pomalowała a na porodówce okazało się że to dziewczynka.. mam nadzieje że mój Maksiu już zostanie Maksiem , zresztą pytam o płeć na każdym usg dla pewności :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASIU a ile waży?
Moja koleżanka z pracy kupiła FULL ciuchów dla swojej wnuczki na ostatnim usg przed porodem okazało się że jak na dziewczynkę to między nogami też ma za dużo. 🙃

Ja mam pewność 100% a na jednym usg to sama gołym okiem widziałam że inaczej być nie może.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Asiu super , że wszystko dobrze z synkiem , a z ta płcią to powiem Wam , że ja jakoś tak nie do końca wierzę , niby też tak jak Dg widziałam na USG dziewczynkę na 100 % i lekarz też mówi , że śmiało mogę kupować sukienki to i tak jakaś część niepewności zostaje , przynajmniej ja tak mam , uwierzę jak zobaczę już po porodzie hehe 😁
Giga Ty mówisz , że coraz chłodniej i nie będzie w czym chodzić , ja to normalnie wchodzę tylko i wyłącznie w japonki , żadne moje buty nie są dobre, nawet zwykłe baleriny za ciasne , chyba do października będę śmigać w japonkach , bo szkoda mi kasy wydawać na buty na parę tygodni, a w lumpku już butów nie kupie .. stopy to mam normalnie jak Godzilla hahah 🤪
Spać mi się dziś chce wyjątkowo , normalnie jak na początku ciąży , co chwilę tylko szukam jakiegoś kąta , żeby głowę do poduszki przyłożyć , a Maks jak na złość nie chce iść na drzemkę i coraz częściej ma takie dni kiedy już nie śpi w dzień , dojrzewa mój syneczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu to super że u Twojego synia wszystko wporządku 🙂
a co do płci to nie zawsze ale zdarza się że USG się myli ... z córcią lekarz mowił mi za kazdym razem że córcia wiec nie mialam wątpliwosci 🙂 a teraz to tak nie do końca było widać bo pępowina troche zasłaniała ale pani doktor mowiła że jak na dziewczynke to troche za dużo że raczej chłopak 🙂 mam nadzieje że to się nie zmieni i synuś pokaże pięknie ptaszka na wizycie 3.09 😁 hihi Mój męzuś taki szczęśliwy że bd syn 😁 on ma 3 siostry i jego siostry urodzily same córci puki co hehe więc pierwszy chłopczyk w rodzinie 🙂 Teściowa też bardzo się cieszy bo ma same wnusie i marzył jej się wnusio 😁 mąż napisał mi dzisiaj że kupił troche ciuszków dla synka 😁
pisałam Wam ostatnio że zgaga mi przeszła ale znów powróciła ;/ ale jeszcze tragedii nie ma hehe lece się zbierać i idziemy na spacerek z moją córcią 🙂 zajrze jeszcze wieczorkiem do Was 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry,

wkońcu się wyrobiłam i mam czas żeby coś naskrobać 😉
zgagę też miałam i to bardzo mocną, teraz mi przeszła - odpukać - i niech nie wraca 🙃
Asiu - fajnie że wszystko jest ok 🙂

Syla - pytałaś czy miałam coś na rozwinięcie płucek małego - więc miałam i to dwa razy (ostatni krtótko przed porodem więc nie wiem czy to coś dało) tak czy tak mały był tylko 6 dni na respiratorze, później 3 albo 4 dni na wspomagaczu CPAP, to w sumie było bardzo krótko.

aaaa wczoraj rano zostałam "prawdziwą" ciocią, moja bratowa urodziła śliczną dziewczynkę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paella Gratulacje że zostałaś ciocią 🙂

dziewczyny ile paczek kupujecie pampersów rozmiar ''2'' ? jedną czy 2 paczki ? bo tak sie zastanawiam one są dość male jakies 2-3 tyg można uzywać tylko a jak się duży dzidzius urodzi ! hehe ja chyba kupie po jednej paczce rozmiarów 1-2-3 😁 najwyżej dokupie jeszcze 2 jak bd trzeba 🙂
ale mam nudy Emisia spi chyba nie dospała bo dzisiaj o 6 wstała a ostatnio tak 7-8 heeh jak wstanie pojdziemy do galerii musze sobie kupic kilka kosmetyków 🙂 może przy okazji kupie cos dla Maluszka 🙂 😁
miłego dnia brzusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg niestety w Irlandii nie podają wagi.. dopiero sie chyba dowiem ile wazy przy porodzie

fela witaj w klubie też mam stopy jak godzilla hehe też cały czas śmigam w japonkach czy to deszcze czy słońce.. bo w innych butach mi troche ciasno

giga to trzymam kciuki żeby dzidzi sie nie zmieniło w dziewczynke :P pierwszy chłopczyk w rodzinie to bedzie sie miał fajnie 🙂

paella gratulacje ciociu 🙂 ja też mam zostać ciocią ale w listopadzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paella gratulacje fajnie że będzie mieć dzieci w tym samym wieku 🙂

Wasze dzieci też mają już czkawki?Moja już od kilku dni 🙂

Dzisiaj śniło mi się że urodziłam porodu nie pamiętałam,położne. powiedziały że poszło gladko, a dziecko miało bardzo długie blond. włosy i wyglądala jak chłopczyk i ciągle mi się wydawało że dali mi nie to dziecko.
Giga ja zapasów pampków nie robię. Kupię Dady 1 na poczatek tak samo chusteczki bo nie ma gwarancji że jak przy pierwszym dziecku się sprawdziły to teraz też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Asiu fajnie że z maluszkiem wszystko dobrze i że na razie nie zmienił płci, ja też zaczęłam myśleć czy na pewno będzie chłopczyk a wszystko już kupione. Ale widziałam na 3d to chyba nie możliwe żeby tak wyraźny siusiak zniknął.
Giga co do zapasu pampersów to ja kupiłam za dużo jedynek i teraz muszę odsprzedać bo obawiam się że mogę w ogóle nie wykorzystać jak mały tak szybko rośnie.
Dg też mam głupie sny ostatnio. Dziś sniło mi się że już urodziłam i krótko po wyjściu ze szpitala miałam gdzieś jechać z dzieckiem i moja mama go ubrała ale nie dała mu czapeczki i jeszcze tak wiało i byłam taka nerwowa w tym śnie że aż się obudziłam zła na mamę 😁
Przeszło mi już z tym siusianiem co chwile, trochę rzadziej chodzę więc jest ok. Jutro jadę z mężem do ikei kupić trochę gadżetów do nowego domu 😆 Znowu u nas upał i siedzę z wiatrakiem bo nie idzie łazić. Pozdrawiam wszystkie nawet te z was które nie piszą coś za często
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za gratulacje 😁

ja też tak puchnę :/ niestety, chodzę jakbym miała zaraz urodzić 🤢 bolą mnie stopy i są suche jak pieprz pomimo że smaruje je dobrym kremem... uff

Dg - ja nie zauważyłam u swojego brzdąca czkawek, z pierwszym też nie czułam, ale pewnie masz wesoło 😉

ojej ale miałam dzień niby nic takiego nie robiłam a normalnie padam, a jeszcze trzeba się spakować i jutro jechać 😞 a mi się nie chce....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu z mojej strony już jest 1 chłopczyk u mojego brata , ale z męza strony same dziewczynki to w końcu facet by sie przydał 🙂 ale mam przeczucie ze to chłopak jest 🙂

Dg ja tak czułam z córcią bardzo często miała czkawki w brzuchu ale jak sie urodziła to tak samo po kilka razy dziennie nawet i do tej pory sie jej zdarza ale juz zadko na poczatku to az pytałam lakarki czy to jest norrmalne ze ona ma tak czesto czkawki hehe nie opuszczały ją przez kilka pierwszych miesiecy życia 😁 ale jakoś dałyśmy sobie z nimi rade 😁 tym razem jeszcze nie czułam żeby mały miał czkawke 😁 hehe

Ola rozmiaru 1 wystarczy tylko 1 paczka a później juz R2 :P
a co do snów dziewczyny to mi sie śnią ostatnio pająki ale sprawdzałam w senniku to dobrze 🙂

ja dzisiaj też jestem taka obolała że nie wiem chodzić nie mogę normalnie... a Emila mi jeszcze marudzi ;/ byłam dzisiaj w galerii z nia zrobiłam sobie dlugi spacer i teraz mam plecy mnie strasznie bola a nie ma mnie kto wymasować 😞 niestety aj... idde dziewczyny spac bo czuje sie fatalnie . dobranoc do jutra 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Helloł 🙂

Paella - Gratulacje Ciociu 🙂 Ja też już w tym roku zostałam ciocią , w czerwcu moja siostra urodziła drugą córeczkę , a w grudniu męża siostra ma rodzic , chyba chłopca , więc moja Polcia tez będzie miała kuzynostwo w swoim wieku 🙂 U nas jest tak , z mojej strony same dziewczynki się rodzą , więc Maks jest rodzyneczkiem , a ze strony męża same chłopaki i teraz Pola będzie rodzyneczką 🙂
Dg - moja też ostatnio miła czkawkę , jak na razie tylko raz , ale śmieszne uczucie 🤪
My wczoraj cały dzień na działce , dziś mąż w pracy i mam jechać sama z Maksem, także już nie będzie takiego relaksu jak wczoraj na leżaczku z książką cały dzień 🙂
Ja tez mam ostatnio jakieś głupie sny, dzis np śniło mi się , że ktoś dla jaj zacząl mnie i Maksa polewać wodą taką pod dużym ciśnieniem i Maks złamał rękę i obojczyk , a karetka nas nie chciała zabrać do szpitala , bo się spieszyli na urlop-koniec dyżuru - Masakra 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka kobitki 😉

mój mały też ma często czkawkę , śmieszne uczucie 😉

dzisiaj jestem jakaś słaba i cała obolała..mały mnie strasznie po żebrach kopie aż z bólu sie zwijam, do tego nic mi się nie chce i dopadł mnie straszny leń :P więc dzisiaj sie lenie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Nic nie piszecie, cicho tu jak nie wiem.
Co do opuchniętych nóg to ja dziś już nie mam kostek, połaziłam po ikei i taka umęczona jestem ale zakupi bardzo udane 😆 Mój mały miał raz narazie czkawkę ale jak piszesz Giga że to po porodzie tak będzie jak teraz to oby więcej nie miał.
Brzuch mi rośnie w oczach, z dnia na dzień, nie wiem jak to dalej będzie.
Jutro muszę porobić porządki a tak mi się nie chce też najchętniej bym nie wstawała wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

Fela- ale masz sny 🙂 mi się ostatnio nic nie śnii, poprostu zasypiam i nie wiem co się dzieje, czasami wstaję na siuisu i to pół przytomna i tyle - dzisiaj też najchętniej wzięłabym książke i leżała w łóżku, ale muszę z młodym poszaleć no i przede wszystkim porobić porządki, bo łóżeczko przywieźliśmy więc musimy wystawić biurko i posegregować rzeczy 🙂 i wszystko byłoby fajnie gdyby nie to że mi się tak nie chce ufff

ok śmigam coś zjeść bo zaczyna mi burczeć w brzuchu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie !
Zgadzam się z Olą nic nie piszecie a później znowu nie bd można nadążyć z czytaniem :P

Ola no moja Emisia czesto miala w brzuchu czkawke i po porodzie to samo było hehe teraz puki co nie czułam jeszcze u Malego czkawki 🙂 mój brzuchol też rośnie szybko ostatnio się mierzyłam to w ciągu 1 tyg urósł mi 2.5cm jak tak bd mi rósł to co bd za 10 tyg ? hehe jeszcze tylko 5 cm mi brakuje do brzucha z jakim rodziłam Emisie 😁 mam nadzieje ze zdołam urodzic SN bo coś mi sie wydaje że synuś bd Duzy... oby nie za duży !

dzisiaj w nocy nie mogłam spać chyba pobiłam rekord w stawaniu do łazienki siku... i tak mnie głowa bolała na szczeście juz mi przeszło i jeszcze takie głupoty mi sie śniły że nie wiem że moją córcie do tornada wciągneło i ją zawirowało i wyrzuciło i tak upadła na beton boze az sie zbudziłam zaraz i nie mogłam zasnąć póżniej mi się śniło że miałam cesarke na początku 9 mies i okazało się że mam bliźniaki i strasznie się czułam po cesarce , nie mogłam sie ruszać i byłam w szoku że jednak bliźniaki są ... masakra jakaś co to za sny ... a poza tym to dalej czuje sie słabo rzebra dalej strasznie bolą... 😞 i biodra i ogolnie samopoczucie beznadziejne i obolala cala jestem az nie chce mi sie nic robic a za 1h kolezanka ma przyjsc do mnie i musze chociaz łóżko pościelić i pozamiatac bo emi herbatkiki zdażyła pokruszyć 😁
zajrze do Was później miłego dnia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ok mam śniadanie i mogę jeszcze dopisać, że moje opuchnięcie schodzi jak poleżę z nogami do góry, chociaż to pomaga tylko na jakiś czas :/ i tak wogóle jak ktoś mi powie że ciąża to najwspanialszy czas to chyba "padnę" , ja to mam wszystkie dolegliwości jakie są tylko możliwe ;/ do tego mam tak suchą skórę, a stopy to już wogóle, że nie wiem czym mam sie nawilżać... ehh ale namarudziłam teraz hehe ale naprawdę ostatnio mam dość a to jeszcze jakieś 6-8 tyg. - zleci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...