Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no właśnie jak ma iśc poród to idzie i to błyskawicznie :/ nie da sie tego powstrzymać - Dg - Twoja niunia też urośnie i będzie duża 🙂 co do nerwów to ja nie czuję tego że mi ciśneinie skacze :/ albo że się nieświadomie denerwuję i własnie tego się boję, bo jak już pisałam poprzednio było tak samo :/ wrrr ale trzymam się dobrych myśli i wierzę ze lekarz wie co robi i robi to dobrze 🙂
też miałam spać, a nawet spałam ale mój mody nie zasnąl ze mną i mnie wybudził po 20 min. a teraz "gadek" mały sam śpi, a ja już wybudzona jestem, łobuz no 😁 Dagmara - sweet dreams 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziewczyny dziwicie sie że narzekam chociaż przytyłam tylko 5 kg no wiem że to nie jest bardzo dużo ale mi jeszcze zostało ok. 10kg z poprzedniej ciąży których nie zdążyłam zrzucić to tak jakbym 15 kg była na plusie !

Kati też popieram żebyś poszła po opinie do innego lekarza ! najlepiej prywatnie + USG.

Paella duży Twój maluszek już prawie 2 kg fajnie 🙂 ciekawe jak tam mój Mały bo brzuch mam wielki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati rzeczywiście może powinnaś iść do innego lekarza bo ten to chyba ma zlewke na wszystko.
Co do porodu to ja bym chciała SN ale znieczulenie by się przydało, nie wiem jak to u nas jest, zapytam jak pójde tam zwiedzać.
Co do siusiu to też chodzę z wkładka bo jak kichnę a czasem nawet jak dużo chodze to mam mokre majtki choć nie wiem od czego bo ten moj gin to też taki dziwak gada że mam upławy a ja czasem się zastanawiam czy mi wody nie uciekają. Teraz odrazu mu powiem że chce usg bo ostatnio mnie nie kierował.
Odpoczywajcie dziewczynki jak się da bo przy maluszkach może nie być czasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Idę jutro na wizytę z KTG i zobaczę co mi powie ale może rzeczywiście się zdecyduję na prywatną wizytę z USG i od razu zapytam co z miom wiekiem 😉
Co do siku to też przy kichaniu i kaszlaniu popuszczam,miałam tak już przy mojej córce 17 lat temu i dość długo potem,w nocy wstaję ze dwa razy i to po kilka kropelek robię.
A Maksiu szaleje już od kilku dni i wierci się z jednej na druga stronę,kopie i wyciska żebra z prawej strony .W nocy daje mi niezle popalić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie 🙂
mnie dzisiaj czeka sprzątanie i pieczenie ciasta... chociaż tak strasznie mi sie nie chcę ...;/ jutro przyjeżdża do mnie rodzinka , tyle dobrze że na noc nie zostają 😁 jakoś nie mam ochoty na takie spotkania... takiego mam lenia a tu trzeba sie do roboty zabierac powoli ...
zamówiłam sobie na allegro stanik do karmienia i takie ceratki wielorazowe do łóżeczka na materac dla dziecka 🙂 powinno mi to dzisiaj przyjść 🙂 dobrze że wczoraj troche popadało i dużo chłodniej jest 😁
Kati nie tylko Twój Masiu szaleje mój Mały też mi daje już nieźle popalić czasem mam tak rzebra obolałe później że nie wiem...
dobra ja wstaje i ide coś robić bo nigdy nie zaczne 😁 hehe bd później 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry,

dziewczyny mój Huberto też wariuje w brzuchu 🙂 wczoraj w sumie od wieczora już tak troszkę lżej, ale też czuć że się wierci 😉

Giga - ja dzisiaj tak jak Ty musze prarę rzeczy porobić w domu, bo po południu wyjeżdżamy na długi weekend i też mi się nie chce :/ a to jeszcze trzeba obiad ugotować, żeby coś ciepłego przed wyjazdem zjeść, no i jeszcze muszę włosy zafarbować, bo mnie wczoraj mężu na basen wyciągnął wieczorem i już mi się nie chciało hmm no to chyba też się zbieram bo mi czasu zabraknie 😉
miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuchatki 🙂 Nie wiem co się stało mojej Julci ale od paru dni, w sumie odkąd wróciliśmy z urlopu, jej godziny wstawania to 9/9.30/10 :P więc jestem też wyspana 🙂 chciałam iść na spacer i po porzeczki żeby zrobić trochę soku do słoików dla mojej córci ale deszcz pada u nas... 😞

co do porodu to fajnie dziewczyny że macie wybór między cc a porodem nat.. u nas cesarkę robią już tylko w ekstremalnych przypadkach no albo jak jest dziecko w poprzek ułożone, o cc na zawołanie nawet nie ma co liczyć. Chociaż ja i tak wolę naturalnie, po porodzie czułam się świetnie (nie licząc pieczenia przy siusianiu) i mogłam już iść w pierwszej dobie do domu no ale lekarze nie chcą tak szybko pościć.. Po cesarce słyszałam ze dosyć żę wszystko ciągnie bo jak to po każdej operacji to w dodatku połóg jest gorszy podobno bo dłużej wszystko trwa... więc mam nadzieję ze synuś jest dobrze odwrócony już i CC nie będzie konieczne 🙂

co do wkładek to ja noszę od początku ciąży przez mocne upławy ;/ w pierwszej ciąży też tak miałam.. upierdliwe to strasznie no ale co zrobić...

mój Antoś też bardzo ruchliwy, kopię w każdą stronę. A jak mój mąż chce poczuć i przykłada rękę to się uspokaja :P

zamówiłam wczoraj przewijak na łóżeczko 🙂 w sumie to niewiele mi zostało do kupienia.

miłego dnia życzę!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zrobiłam sobie chwile przerwy od sprzatania 😁 ciastko upieczone i w sumie juz posprzatane tylko podłogi umyć muszę ale dopiero jak moja emisia zaśnie to to zrobie i pojdę się zrelaksować w wannie 😁 hihi

Maugodziaata mi w sumie tez nie wiele zostało do kupienia tak patrze na moją liste hehe pampersy R1, R2x3 , chusteczki nawilżone 4x , sudocrem , majtki poporodowe lub siateczkowe , podpaski maxi 2x , wkładki laktacyjne 2x60szt. , no i jeszcze smoczki do butelek musze zamówić Dr.Brown i to wszystko 😁 no a z tym wozkiem to może mężuś w UK kupi bo dużo taniej wychodzi tam kupić używany wózek niż w pl 🙂

a jeszcze co do tego CC czy SN to u mnie też wyboru nie ma w ostateczności tylko jest CC ale ja osobiscie to bym nie chciała być krojona ... córcie rodziłam SN i tym razem też mam taki zamiar 🙂 co prawda nacieli mi krocze bo główka przeszla a tłów juz nie chiał a miałam mało siły juz ale nie było tak źle 🙂 ciągneły troche szwy ale po 10 dniach mi zdjela polożna i było juz git 🙂 ale po cesarce to wiem ze nie ciekawie bo moja sąsiadka z 2 dzieckiem miala to strasznie cierpiała... podobno nawet do 2 mies dochodzi sie do siebie po CC. ja wole tego nie sprawdzac 🙂
dobra lecę później zazjrzę jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam dziś na wizycie 😞 😞 😞 😞
Mam bardzo skróconą szyjkę i lekarz kazał leżeć zebym choć 3-4 tyg dotrwała żeby mały jeszcze wagi nabrał ale niestety nie wiem ile ma bo USG nie zlecił 😞 😞 😞 😞 😞
Jestem już zmęczona ,od kilku dni wszystko mnie boli ,dół brzucha też i teraz wiem dlaczego się tak zle czułam.Nie brałam magnezu i moze dlatego te skurcze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati to musisz duzo lezec w takim razie ! oszczedzaj sie ile sie da ! ale dziwne ze nie zlecil Ci tego USG jak mialas tylko 2 razy ... ja teraz bd miala wizyte na poczatku wrzesnia akurat 33tydz sie zacznie i mam miec ostanie USG . co lekarz to inne zwyczaje ... ;/ a co do magnezu to bierz i to nawet 3x dzienie po 2 tab jak masz tyle tych skurczow ! jeszcze miesiac Maly musi posiedziec w brzuszku ! 😉 3maj sie bd dobrze ! MASZ DUZO LEZEC I WYPOCZYWAC !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kati__rsl napisał(a):
Byłam dziś na wizycie 😞 😞 😞 😞
Mam bardzo skróconą szyjkę i lekarz kazał leżeć zebym choć 3-4 tyg dotrwała żeby mały jeszcze wagi nabrał ale niestety nie wiem ile ma bo USG nie zlecił 😞 😞 😞 😞 😞
Jestem już zmęczona ,od kilku dni wszystko mnie boli ,dół brzucha też i teraz wiem dlaczego się tak zle czułam.Nie brałam magnezu i moze dlatego te skurcze.....


Kati dał ci coś na skurcze? sam magnez niewiele da, idź do innego lekarza!!! Dziwi mnie że w tej sytuacji nie zrobił ci usg, sprawdzić chociaż jak duże jest dziecko. Skoro się oszczędzałaś, a szyjka się skraca trzeba działać, u nas przepisują FENOTEROL. Poszukaj innego lekarza na tym leku można długo ujechać, czasami po odstawieniu w 36tc kobiety rodzą dopiero na termin. Niektórzy wycofują się z jego stosowana ale mój lekarz i zresztą szpital w którym pracuje jeden z lepszych w Polsce nie wahają się zapisać go pacjentce. Większość porodów przedwczesnych to niestety zaniedbanie lekarza. Leż i leż na prawdę nic nie rób ja na tym leku leżąc plackiem w szpitalu bo już był gorszy stan wytrzymałam 6 tyg. A ty już prawie 33tc.


A magznezu przy skurczach nie przepisał ci wcześniej, ja pierd... co za idiota.
Bierz Aspargin 3*2 ale na prawdę to już w tej chwili i tak niewiele ci da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojej kati to odpoczywaj !! Niech malutki/ka nabiera sił i wagi.

Wróciłam właśnie ze spaceru... leje cały czas ale musiałam wyjść chociaż na chwilę z julką. Zajrzałam do lumpka i kupiłam dwa bezrękawiniki, body i bluzeczkę dla antosia. 🙂 potem biedronka i do domu. Zmokłam cała. Jestem zmęczona i upocona, boli mnie wszystko... Spacery z wózkiem już mi nie służą 😞 muszę jeszcze posmażyć naleśniki na obiad a nie chce mi się.

giga ja to muszę tylko kosmetyki dla dziecka kupić (w tym pampersy i chusteczki), i kupię tylko jedną nową butelkę aventa taką większą bo te małe mam po córci i smoczki też. No i jakiegoś dyda czyli nowy smoczek w razie czego 🙂

a dla siebie muszę kupić tylko piżdżamę do szpitala, za paierwszym razem miałam koszulę z takimi rozcięciami na cycki do karmienia ale sie nie sprawdziła bo biust wychodził ;/ kupię sobię koszulę rozinaną na guziczki : 🙂 no i te podkłady po porodowe. Majtki te jednorazowe mi zostały jeszcze z pierwszego porodu bo kupiłam 5sz a zużyłam 2sz, w sumie to one nie wygodne bo te podkady kiepsko się na nich trzymały. Nosiłam zwykłe majtki 🙂 wózek czeka w piwnicy na wyjęcie 😉
dla antka z ciuszków to muszę kupić jeszcze jakąś ciepłą czapeczkę i i jakiś dresik albo bluzę/sweterek bo tego mam malo. A tak to już większość jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadzam sie z Giga, a ja KATI sama zlecilam sobie magnez, bo skurcze byly , a lekarka nic o magnezie nie mowila i juz od 2 tyg biore sobie 3xdziennie po 1 tabletce. co do usg to juz mialam wiecej jak 3 razy robione, na ostatniej wizycie najpierw zbadala mnie a potem kazala odrazu sie klasc do usg.
Masakra z tymi lekarzami skoro skróciło Ci sie szyjka i to sporo to mogl juz wszuystko sprawdizc;/ jeszcze Cie tym stresuje dodtkowo. Ale nie martw sie na zapas najwazniejsze zeby sie oszczedzac i bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie Kati nie ma sie co martwić i stresować.. wypoczywaj jak najwięcej.

Dziewczyny wy też macie taką straszną zgage? od kilku dni mnie tak pali ze szok a dzisiaj myślałam że umre.. już chyba wszystkiego próbowałam :/ bez rennie ani rusz ale wszystko pomaga tylko chwilowo albo w ogóle 😞 już nie wiem co robić z tym sie nie da normalnie żyć wrrrr 😠

W ogóle to jutro mam wizyte ciekawe jak tam moje dzidzi, ostatnio jest strasznie ruchliwy a ja cała obolała z tych jego kopniaków.. po nocach nie spie itp, ale jeszcze troche.. w ogóle to strasznie szybko to zleciało nie dawno co dopiero test robiłam 😜 i sie dowiedziałam że w 4tc jestem a tu juz prawie koncoweczka 😉 za niedługo bedziemy już sie chwalić naszymi pociechami 😉
więc teraz wypoczywajcie jak najwiecej!! bo potem nie bedzie już na to czasu, zdrówka dla wszystkich! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maugodziaata chyba chodzi Ci o taki krążek , ściągają go mniej więcej 2 tyg przed terminem moja kumpela miala w 2 ciażach ale chodziła prywatnie na wizyty to i opieka inna odrazu ..

Asiu też miałam jakiś czas zgage ale ostatnio mi przeszla nie wiem od czego to zależy... któraś z dziewczyn poleciła mi '' GAVISCON '' w syropie podobno ulga odrazu 🙂 ale nie wiadomo czy Ty tam to kupisz u siebie... ale moze ktos z rodziny Ci kupi i wysle ? albo w jakims polskim sklepie zamowisz jak sie da ? mi tez pomagaly suche wafle , kolezanka polecila mi tez babany i picie mleka podobno pomaga ale jeszcze nie sprawdzalam 🙂 a co do czasu ciazy to ja mialam troche skrocony bo sie pozno dowiedzialam ale i tak szybko mi zlecialo nie dociera do mnie ze zaraz na poród i 2 dzieciaczkow bd :d hehe jakoś dam rade 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaga ta atrakcja mnie na szczęście omija.
Są krążki, pesar ale czy pacjentka się do tego kwalifikuje to sprawa bardzo indywidualna u mnie na początku lekarz mówił że. bierze to. pod uwagę, ale potem stwierdził że na razie darujemy sobie. Gdybym mogła chociaż. normalnie po tym funkcjonować to chętnie. bym się zgodziła, dzisiaj. mojej córki jeszcze nie widziałam bo cały czas śmiga po dworze od przyjścia ze żłobka, ciężko zagonić. ją do domu. To jest dla mnie najtrudniejsze :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześc dziewczyny,
Dziś trochę posprzątałam zrobiłam zakupy i pogotowałam i jestem umęczona.
Też słyszałam o tym krążku, czy klamrze która podtrzymuje tam wszystko. Kati uważaj na siebie i rozważ wizytę u innego lekarza, bo zgadzam się z dziewczynami że powinien ci zrobić usg, sprawdzić jak duże jest dziecko i jak jest ułożone.
Jutro jadę na tą wycieczkę po porodówce, napiszę wam jak wrażenia 🙂 Trochę boję się tam iść mimo że nie idę rodzić ☺️ Mały tak kopie i się wypina że brzuch mam kwadratowy. Dobranoc odezwe się jutro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski ja tak przelotem czasu brak ... Młyn i młyn teraz sie urzadzamy to o niczym innym nie myśle resztę rzeczy będę kupować od września teraz wydatki z domkiem.
Paella niezła historia z twoja pierwsza ciąża dobrze ze nie dalas sie spławic a dostalas jakies zastrzyki sterydowe ? Mały oddychał samodzielnie ?

Ja sie chyba coś przeziębilam ostatnio kicham kaszle itd.

Asiu88 co do pampersow to tutaj są naprawdę spoko chociaż zdarzały mi sie paczki ze walily chinszczyzna kumpeli nie pasowaly wcale prZecinaly nóżki dziecku a ze ona wredota heh rodowe nich pisała wzamian zeby ja ucieszyć dostawała darmowe pampersy haha ja w pl nie używając pampersow bo jakościowo różnią sie bardzo od tych tutaj Dada była o niebo lepsza a huggiesy dla nas były najgorsze z możliwych tutaj jeszcze mogę pochwalić pampersy z Lidla bardzo chlonne uzywalam juz jak Nela miała około 2 lat.

Poza tym u nas ok ;-) ściskam was mocno tule piszecie ze na tel cieżko czytać bo ba neta czekam aż mi przelacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgaga to masakra dalej mam taka ze pali cały przelyk:-) Giga ja polecalam Gaviscion hehe tak sie składa ze jest tu w Irlandii ;-) i emolium do dzieci tez polecalam i naprawdę rewelacja sam płyn do kąpieli i kremu wam nie trzeba ;-) uciekam jeszcze okoo zmruzyc bo zas od 4 nie śpię

Asiu jak po wizycie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skurczy i ktg - wzmożona ilość skurczy przepowiadających i ich siła może jedynie być wskazówka do porodu. Te porodowe choć. silniejsze i bardziej bolesne są regularne ale ktg wykazuje je jako słabsze. Jest wiele przypadków że kobieta ze skróconą. szyjką dotrzyma do terminu, ale lepiej być ostrożnym i czepialskim w stosunku do innych lekarzy. Ja to wiem teraz po pierwszej. ciąży gdy mówił że skurcze są normą nawet 10na h, a ja sobie pracowałam z ciągle twardym brzuchem do 28tc. Ja nie chcę nikogo straszyć ale wg mnie trzeba robić wszystko by nie urodzić wcześniaka.
Co dziennie wchodzę i czytałam o Bubinku Figi, jestem pełna wiary że wyjdzie ze zdrowym synkiem w terminie swojego porodu, jestem wściekła natomiast że w dużej mierze to przez zaniedbanie niedopatrzenie lekarzy i teraz muszą tak walczyć .

Co do Dady to wczoraj mąż w Biedronce kupił chusteczki ale te 100%bawełny bez Peg i parabenów były w promocji 2opak8zł. O nich dobrze wypowiadała się chemiczka Sroka, natomiast ku mojemu rozczarowaniu o tych normalnych już nie. Dlatego kupię dla małej te lepsze.Wypróbowałam tez serię Babydream z Rosmanna i jest ok.Tylko po szamponie jak dla mnie za tępe włosy są przydała by mi się jakaś odżywka no ale to już dotyczy starszych dziewczynek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki,
miałam dziś oglądać tą porodówkę ale wszystkie sale zajęte bo tyle kobiet rodzi, nawet pielęgniarka w szoku, bo mowi że rzadko kiedy tak jest. Mam w sobote jechać.
Co do tych skurczy to ja właściwie czasem nie wiem czy je mam czy nie bo czasem mam twardy mocno brzuch jak mały się wypnie. Kati właśnie mi lekarz mówił o nospie jak mnie zbadał i powiedział że się szyjka skróciła, to mówił że jak będę miała wieczorem np. skurcze to wziąć sobie, ale ja nie bardzo wiem kiedy je mam. w środę idę do niego na wizyte to zobaczymy co po 3 tygodniach bo straszyl mnie że mam się oszczędzać bo jak będzie jeszcze krótsza to tylko leżenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewuszki 🙂
Dg ja własnie też kupiłam te chusteczki , bo przeczytałam dobrą opinię tej Sroki i zrobiłam sobie mały zapas 8 szt 🙂
We wtorek miałam wizytę , nie pisałam Wam , bo jechałam od razu w odwiedziny do szwagierki i wróciliśmy dopiero dziś. A więc tak : mała się obróciła główką w dół, ale i tak jest jeszcze bardzo wysoko , stąd ten ból w mostku i gorsze oddychanie, waży już 2400 i to mnie martwi bardzo , bo jak ja ją urodzę jak jeszcze tyle czasu ma, najgorsze jest to , że jej brzuszek jest jakby o 2 tygodnie większy niż powinien, lekarz mnie uspokoił , że tam nic niepokojącego nie widzi i mówi , że może to mieć związek z moja tarczycą 😮 która notabene znów się pogorszyła , także dawka leku została zwiększona, to samo z żelazem , znów muszę go brać , bo wyniki się pogorszyły. Wagowo to biję Was wszystkie , bo przytyłam 18 kilo , czyli tyle ile z Maksem przez całą ciąże 🤢 lekarz nie był zadowolony i kazał pilnować bardziej diety ,aaa i wyszło w wynikach , że za mało piję i to też muszę poprawić , czyli najlepiej do końca ciąży być o czarnym chlebie i wodzie 😜 A tak poza tym to wszystko dobrze, mała się pięknie pokazała , wiec rozwiała moje wątpliwości co do płci , lekarz powiedział , że jak będzie ważyła 4 kilo to będzie cc ....
Moja szyjka ok , długa i zamknięta i mogę normalnie funkcjonować , tylko co z tego jak tak strasznie mi już ciężko... miednica boli jak nie wiem co , biodra , kręgosłup a to wszystko przez tą wagę ... jeszcze żebym się objadała to mogłabym mieć do siebie pretensje , ale ja jem tyle ile zawsze, nie objadam się , ostatni posiłek jem o 20 , więc już nie wiem skąd te kg ????!!!!! Najważniejsze , że malutka zdrowa 🙂 i wierci się strasznie 🙂
To się rozpisałam 😜
Kati ja też tak jak dziewczyny Ci radzą , idź na konsultacje do innego lekarza , dla własnego spokoju , lepiej dmuchać na zimne , niż później pluć sobie w brodę , że się czegoś nie zrobiło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...