Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej! dawno mnie nie było, byliśmy tydzień na urlopie z mężem i córcią u mojej rodziny w wielkopolsce. Ciszę się że wróciłam bo upały tam są nie do wytrzymania, nie tylko dla mnie ale też dla mojej córci. Wolimy chłodniejsze klimaty znad morza 🙂
Mam pranie po wyjeździe jeszcze, więc mam co robić.
Antoś w brzuszku baraszkuje. Nie mogę się doczekać usg, które będzie 22 sieprnia, wtedy zobaczę znów synka 🙂 mam nadzieję ze płeć się nie zmieniła :P

ps. robię się coraz cięższa i większa... wszyscy mówią że mam duży brzuch jakbym miała już rodzic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej kobotki 😉
dawno nie pisałam ale cały czas Was czytałam 😉
moja rodzinka już poleciała więc teraz odpoczywam.. chociaż troszke mi ich brakuje bo zawsze ogarneli coś w domciu , przy obiedzie też pomogli itd, ale co dobre szybko sie konczy :P

Fela miałaś racje co do tego odwrotu dzidzi wtedy co mnie tak wszystko na dole bolało to faktycznie była wina tego że dzidzi się odwróciło nogami w dół i mnie kopało w pęcherz (a w żebra i u góry mnie wtedy w ogóle nie kopało) do tego te wycieczki i cała obolała byłam ale dwa dni pozniej znów czułam kopniaczki w żebra i poczułam dużą ulge jeśli chodzi o pęcherz i ten ból w dole 😉 więc miałaś racje 😉

Jak sie w ogóle czujecie ciężaróweczki? mi to już zaczęły nogi puchnąć jak troche pochodze ale na szczęście mój kochany chętnie mi robi masaż stóp i ulga niesamowita 😉

co do pampersów to też już kupiłam z pampersa i w sumie juz praktycznie wszystko mam jeszcze tylko pare kosmetycznych rzeczy do kąpieli i po kąpieli ale zastanawiam sie jaką firme wybrać.. jest to moje pierwsze dzidzi więc jestem jeszcze niedoświadczona , wiem tylko że jonson odpada bo nawet mnie uczula no i chciałabym coś co nie zawiera SLS ( Sodium Lauryl Sulfate) bo to najgorsze gówno jakie może być (że sie tak wyraże) ale niestety w dzisiejszych czasach SLS jest w większości kosmetykach.. ja nie mówie bo mi się zdarzy używać takich kosmetyków w których skład wchodzi SLS ale dla niemowlaczka to bardzo szkodliwe..( http://www.czystekosmetyki.pl/co-to-jest-sls.html tutaj możecie sobie poczytac o tym więcej ), co do proszku to nie mam zamiaru zmieniać bo sama używam fairy non bio dla dzieci bo dostałam kiedyś uczulenia od zwykłego i od tamtej pory używam tylko tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja pampersów nie będę kupować bo są dla mnie kiepskie.. jak je zakładam mojej córci to 2 lub 3 godziny i pielucha przesiąka ;/ po nocy zawsze mokre łóżko miała. Kupię dady albo z rossmana babydream'a. Co do kosmetyków to moja córcia miała od pierwszych dni johnsona i nie miała uczulenia, później była niwea i chyba dla malucha też kupimy tej firmy.

Co do samopoczucia to głównie ok, na szczęście nic mi nie puchnie jeszcze ale mały lubi mi się wbijać w żebra. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam nadzieje ze z pampersa nie będą takie złe.. zresztą sie przekonam, tutaj w Irlandii niestety z Dady nie ma :P więc dużego wyboru nie mam głównie to są z pampers-a lub huugies-a są jeszcze jakieś inne firmy ale w ogóle ich nie znam a te z pampersa tutaj wszyscy sobie chwalą. Co do kosmetyków z nivei to też słyszałam że są dobre dla niemowlaczków także biore je pod uwage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu88 właśnie szukałam czegoś do kąpieli dla mojego starszaka. Teraz postanowiłam wypróbować serię EMOLIUM która z was to polecała.KOsmetyki dla dzieci są kiepskie i ja wolę osobiście te z apteki. Te środki chyba nie mają tych cudów o których piszesz.

http://www.doz.pl/apteka/p17314-Emolium_emulsja_do_kapieli_400_ml

Jak się sprawdzi będę je obie w nim kąpać z tym że tu jest napisane że po 1 miesiącu można stosować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Jeśli chodzi o płyny do kapieli to polecam poczytać http://www.srokao.pl/2011/06/analiza-kosmetyki-dzieciece-kapiel.html#more
Ja dziś kupiłam z HiPP-a , bo te z Rossmana jak dla mnie nie za fajnie pachną i tez z HiPP-a kupiłam krem na wiatr i niepogodę.
Krem do pupy kupiłam Linomag Bobo A+E i to wszystko jeśli chodzi o kosmetyki , w razie jakichś problemów skórnych będę myśleć co dalej.
Na wyjście ze szpitala planuję kupić coś takiego http://www.hm.com/pl/product/10441?article=10441-A , mam też taki cieplejszy jak Wy pokazywałyście , ale ja rodzę na samym początku października to w tym misiu może być za gorąco , a ten pajacyk jest z weluru więc powinien być ok. Ale w razie zimna mam też tego miśka 🙂
Asiu mi to się ta moja Polcia chyba co chwilę przewraca, bo teraz czuję ruchy bardzo wysoko i boli mnie mostek jakby mi ktoś porządnie skopał, a czasem to nie mogę oddychać aż, Jutro się dowiem ułożenia , bo mam wizytę 🙂 Już nie mogę się doczekać , jakoś ostatnio mam schizy , że mam jednak chłopca w brzuchu 🤪 Mam nadzieje , że jutro ładnie sie pokaże 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale patrzcie jak to w niczym nie ma reguły ani zasady, bo u nas właśnie tylko pampersy firmy Pampers się sprawdzały, wcześniej też kupowałam Huggies ale zdarzało się że... kupy wypadały z pampa, a mój młody taki "szybki bill" to może dlatego 🙂 a Pampers w sumie każdy, czy to aktiv, czy play, czy new born, wszystko jedno byle Pampers 🙂 no ale chociaż chusteczki mokre to tylko dada z biedronki 😁

a tak wogóle to dzięki za miłe słowa od Was 😁

Dg - i jeśli chodzi o wcześniaczki to też nie ma reguły, mój młody przecież tak się wcześnie urodził i z dosyć dużą hipotrofią a nie był specjalnie rehabilitowany, miał tylko przykurcz prawy szyjki, który po ćwiczeniach które sama wykonywałam w domu, szybko mu przeszło, a chodziliśy i do neurologa i do rehabilitanta którego w sumie sama sobie załatwiłam, a neurolog co widział młodego to mówił żebym nie przesadzała bo do roku dogoni rówieśników bez specjalnych ćwiczen i reha., jednak poszłam do rehabilitanta, pokazał kilka ciekawych ćwiczeń które wykonywałam sama w domu (bez fachowego przygotowania) i faktycznie neurolog niewiele się pomylił, młody szybko dogodnił rówieśników 🙂 zresztą te ćwiczenia można i robić normalnie urodzonym dzieciom, bo to takie naprawdę lekkie i rozwijające ćwiczenia 🙂
heh znowu się tu przechwalam, sorry dziewczynki ale jak to matka wcześniaka - cud nad cudami te nasze dzieci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa no właśnie miałam jeszcze pisać o kąpieli maluszków, to już chyba pisłam że te z firmy Bubchen są super i sama się w nich kąpię 😁 są delikatne i fajnie najwilżają skórę a cena też jest w miarę bo za 1 litr płacę ok 15-16zł, a jest naprawdę wydajny 🙂 z Hippa też są fajne i delikatne, używałam ze starszakiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 🙂
Nareszcie jestem w domku,ale ciepło na tym moim 10 tym pietrze jest okropnie 😞
Czytam i czytam i już nie pamiętam co chciałam napisać do każdej z was ha ha ha
Czytam ,ze juz macie większość ubranek i kosmetyków a ja dalej jestem w lesie 😞 Lekarz nie bardzo mi pozwala chodzić,ciągle mam skurcze i to dość często i mocne ale szyjka Ok.Ale leżeć muszę.Czytam wasze wpisy o wcześniakach i dopiero nie mam ochoty wstawac,tak mnie nosi bo wydaje mi się ze wszystko lepiej zrobie niż moja rodzinka ha ha ha
Ale trochę odpoczełam bo przyjechała rodzina mojego męża z Niemiec i nie dali mi nawet nalać soku do szklanki,wszystko za mnie robili.
Ważę już chyba z 75 kg co oznacza ,ze już mi przybyło 16 kg 😞 😞 😞 😞 😞 😞 Masakra,nie wiem jak to zrzucę po porodzie 🤢 brzuch mam taki duży,ze mąz się zastanawia czy się nie pomyliłam w obliczeniach jesli chodzi o ostatnia miesiączkę ☺️ Mówi ze wygladam tak ,ze boi sie do pracy wychodzić i mnie zostawiac,dobrze ze wakacje są i córka w domu ,gdyby coś się zaczeło 😜
Zaczyna się też bać coraz bardziej porodu 😞 😞 😞 😞 a mój ginekolog ani USG nie robi i nie wiem nawet ile ten mój kruszek waży 🙃
Pozdrawiam cieplutko wszystkie ciężaróweczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
No dzis to się rozpisałyście.
Najpierw witam Panie które długo nie zaglądały, Dobrze ze u was wszystko w porządku i wypoczywałyście.
Jeśli chodzi o kosmetyki to ja mam wszystkie z Nivea a do kompieli z Hippa właśnie bo z nivei jest dopiero powyżej 1 mc.
Na wyjście ze szpitala chcę właśnie kupić takiego misia albo polarkowy kombinezon.
Co do proszku to ja jestem niedoświadczona i wolę jednak specjalny dla dzieci na poczatku, ja nie mam żadnych problemow skórnych ale nie wiem jak będzie u dzidziusia.
Dg popatrz na internecie może cos ci wpadnie w oko apropos pokoiku, napewno coś wymyślisz 😆 Ja narazie nie robię osobnego pokoju, dzidziuś będzie z nami w sypialni a że jemu kupuje wszystko zielone i sypialnie tez w tych barwach chcę zrobic to będzie ładnie.

Co do samopoczucia to mam dobry humor ale jestem nerwowa przez te moje dolegliwosci siiusiajace ☺️ Tak mocno napiera mi ten brzuch na dół że nie umiem nawet chodzić, mogłabym nie schodzic z kibelka! Czy to jest normalne?

PS Któraś z was pisala o liście rzeczy do torby, napiszcie co potrzeba ale dla mnie nie dla dziecka bo to wiem już. Jestescie doświadczone mamusie to powiedzcie co rzeczywiscie sie przydaje a czego nawet nie wyjmiemy z torby bo nie chce sie sugerować lista z internetu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny to zaszalałyście dzisiaj 😁 ja jakoś nie mogę spać oglądałam film i chciałam zerknąć na chwile co sie tu dzieje a tu tyle czytania 😁 hehe ale dałam rade przeczytalam wszystko 😁
Ja chciałam kupuć do kąpieli na początek Emolium ale nie wiedziałam że dopiero po 1 mies ... jak tak chwalicie tego Hippa to może też go kupie na początek bo poźniej napewno bd używać nivea bo mam juz sprawdzony z córcią 🙂 jestem z niego bardzo zadowolona 🙂

Kati powiem Ci że ja też nie do końca jestem przekonana czy mam dobry termin bo brzuchol mam ogromny już mi brakuje jeszcze kilka cm i bd miała brzuch jak z córcią do porodu ! to chyba że z chłopaczkami się tak rośnie strasznie ! a co do kilogramów to ja mam już 5 kg na plusie i mam nadzieje że 10 kg nie przekrocze... bo rosne jak na drożdżach ... troche mnie to martwi...

Ola też siusiam tak często że czasem sie zastanawiam skąd mi sie tyle tego moczu bierze... caly czas mam wrażenie że mi sie chce nawet jesli przed chwilą robiłam ... wydaje mi sie ze to normalne 🙂 ja mam dodatkowo inny problem bo popuszczam jak kichne... ;/ masakra z córcią mi sie tak zrobiło ale żadko sie zdarzało a teraz mi sie nasiliło i praktycznie za każdym razem a kicham dość często... ;/ a co do torby spakować dla Nas czyli dla mam 🙂 to już Ci pisze Kochana :
-DOKUMENTY ( karta ciąży , grupa krwi , dowód os. , ubespieczenie , ostatnie badania )
-SZLAFROK
-KLAPKI ( najlepiej wziąść 2 pary jedne wygodne do chodzenia a drugie takie pod prysznic )
-KOSZULE NOCNE 2X ( rozpinane -przydatne do karmienia )
-RĘCZNIKI 2X ( mały i duży )
-BIELIZNA ( majtki jednorazowe i na wyjście normalne , stanik do karmienia-przynajmniej 2 rozmiary wiekszy niż masz teraz, skarpetki 🙂 )
-WKŁADKI LAKTACYJNE ( polecam te z BabyOno z Pepko 60 szt. za 19.99 zł 🙂 )
-KOSMETYKI ( żel pod prysznic, szampon , papier toaletowy , szczoteczka i pasta do zębów i płyn do higieny intymnej )
- PODPASKI ( lub jak kto woli wkłady poporodowe ale osobiście nie polecam lepsze są SUPER MAXI PODPASKI 😁 )
-WODA NIEGAZOWANA + jakiś KUBEK

chyba niczego nie zapomniałam 😁 a i jeszcze jedno po porodzie byłam strasznie głodna 😁 moja mama przywiozła mi kanapki i herbatke w termosie 🙂 ( urodziłam o 17.40 i 2h na porodówce z córcią no i szpitalna kolacja mnie omineła 😁 hehe )

dobra klade sie spatki bo jutro bd narzekać że się nie wyspałam 😁 hehe rano do Was zajrzę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Do Gigi listy dopisałabym :
- Ręczniki papierowe - ( po prysznicu krocze wycierałam tymi ręcznikami , bo zwykły zaraz sobie można upaskudzić, a papier za cienki )
- Butelka z dzióbkiem + Tantum Rosa - do irygacji krocza ( ja przy każdym siusiu tak sobie polewałam , wtedy nic nie szczypało )
- majtki jak dla mnie lepsze są takie siateczkowe niż te jednorazowe, nosiłam je przez cały połóg, można je prać.
- koniecznie gumka do włosów 🤪
- aparat fotograficzny 🙂
- oprócz kubka , sztućce
A dla dziecka :
- pampersy
-chusteczki mokre
- ubranko na wyjście
- pajace ( ja przy Maksiu nie musiałam brać ubranek , bo tam dzieci zawijano w takie bety , teraz wiem , że już ubierają w ubranka , można używać ich szpitalnych , ale ja wolę swoje, myślę , że wezmę 4 szt pajacyków , jak coś to mąż dowiezie więcej )
- łapki niedrapki
- smoczek
To chyba tyle 🙂 aaa można sobie tez spakować maść MALTAN na brodawki , ja zresztą już teraz sobie smaruje raz dziennie , żeby zahartować sutki, bo dziecko potrafi tak poszarpać , że z bólu nie idzie karmić ( Maks oprócz mleka pił moją krew 🤢 ) a ta maść jest super, łagodzi ból, ładnie goi i nie trzeba wycierać przed podaniem dziecku piersi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fela masz racje kilka rzeczy zapomniałam 😁 ale pisałam z głowy w nocy 😁 hehe mowisz że te siateczkowe są lepsze majtki to moze tym razem sobie takie kupie bo te jednorazowe to nosiłam w szpitalu bo musiałam ... ;/ butelka z dzióbkiem też jest ważna bo ja w czasie porodu mialam straszną zgade i strasznie sucho w ustach + jeszcze jakąś pomadke ochronną polecam bo usta bardzo pekają i do gumki do włosów ja miałam jeszcze opaske taką cienką plastikową i nic mi nie przeszkadzało 😁 APARAT FOTOGRAFICZNY JEST BARDZO WAŻNY + ŁADOWARKA , TELEFON zresztą też jest ważny 😁 żeby móc sie pochwalić że dzidziuś juz jest na świecie 😁

Mały mnie tak w nocy kopał jak oszalały mało spałam mam nadzieje że jak córcia zaśnie to też sie zdrzemne troche 😁 przydało by mi sie zrobić manikiur i pedikiur ale nie chce mi sie troche hehe zamówiłam utwardzacz do paznokci ale nie dostałam e-maila że został wysłany wiec nie wiem czy mi przyjdzie w tym tyg ;/ http://allegro.pl/show_item.php?item=3393270375 polecam ! przy robieniu wszystkiego lakier trzyma sie idealnie 1 tydz. 😁 a jak któraś nie sprząta i nie moczy bardzo rąk to pewnie dużo dłużej 😁 hihi bd jeszcze zaglądać do Was w ciągu dnia bo poźniej tyle czytania na raz hehe
pozdrawiam cieplutko brzusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giga określenie już 5 kg na plusie jest niestosowne, powiedziałabym jedynie - nie denerwujcie dziewczyny reszty. Kati nie przejmuj się zrzucisz wszystko w mig, po porodzie ruchu nam nie zabraknie poza tym przynajmniej na początku trzeba jeść delikatne posiłki. Organizm kobiety sam przygotowuje się na cięższy okres.
Co do wyprawki to ja też jeszcze nic nie mam, dopiero się za nią zabiorę, macie jakieś listy?
Wczoraj oglądałam pościel na allegro, bo tak sobie pomyślałam że coś mnie natchnie na kolor do pokoju, ale chyba wstrzym się z kupnem przez allegro bo ostatnio kupiłam bardzo ładną posciel 100% bawełna ale jednak w dotyku nie była taka jak bym chciała, trochę za sztywna. Myślę sobie że może jest dla mnie jeszcze jakaś szansa i może będę mogła jeszcze przed porodem udać się do sklepu.
Kati a ile masz tych skurczy? ?Ja miałam co 20min ale powodowały skrócenie szyjki i dostałam Fenoterol, po nim jest o wiele lepiej biorę 1/2 tab. co 3h, jak skurczy będzie więcej to mam brać nawet co 2h, teraz mam kilka na dzień dawki nie zwiększam bo pomimo Izoptinu ręce trzęsą mi się nadal jak alkoholiczce.

Link do chemiczki Sroki jest super, kupię teraz jednak serię płynów z Rossmana, no i zaraz przejrzałam swoje kosmetyki niestety DOVE mnie całkowicie zawiódł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
Z tą waga to prawda,przy moich 16-tu Twoje 5 to pesteczka 🤔
A co do skurczy Dorotko to są tak co 20 min ale jak byłam u mojego ginekologa to powiedział ,ze wszystko Ok i nawet nie pytał czy biorę magnez,zeby zwiększyć dawkę albo przepisać coś innego.Kazał tylko chodzić na KTG co tydzień i mówi ze tam też wszystko dobrze 😮 Sama nie wiem co o tym myśleć 😮A jak już pisałam u nas na KTG chodzą tylko ciężarne w 9 tym miesiącu 🤨 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc mamusie.
Dg popieram, jak ktoś mało przybrał to niech się nie wychyla bo to dołuje. Poza tym część dziewczyn jest znacznie bardziej zaawansowana i wiadomo że z tąd te różnice.
Co do wyprawki to tez mi kolezanka mówiła o tej butelce z tantum rosa i już kupilam sobie te saszetki. Wg waszych rozpisek brakuje mi jeszcze 1 koszulę bo 1 już mam i drugi biustonosz do karmienia. I będę spakowana ale oby ta torba długo czekała na swój moment bo jeszcze tyle do zrobienia przed porodem. Dziś jadę z mężem kupić płytki do nowego domu, bo juz sie naoglądalismy i trzeba podjąć decyzję bo od przyszłego tygodnia będą kafelkować.
Byłam rano na pobieranie krwi i jakieś badanie na żółtaczkę typu B a za tydzien nareszcie wizyta. Stanowczo za rzadko mam te wizyty. Aha w czwartek w te święto jadę z mama na porodówkę tam gdzie będę rodzić bo mama ma znajomą położna i się umówiły że mnie oprowadzi 🙂 Ciesze sie bo wiecie bardziej boje się szpitala niż samego porodu(nigdy nie byłam w szpitalu, 2 razy na odwiedzinach i wynosili mnie nogami do góry bo zemdlałam)może sie oswoje z tym miejscem i nie bedę sie tak bać. Postanowiłam tez że jesli mąż z własnej woli nie zechce iść ze mna rodzic to biore mamę bo ma tam znajomości i lepiej mi pomoże, a on niech poczeka na korytarzu. Pogoda nareszcie nam sprzyja, jest cieplo ale nie gorąco 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-mamuska napisał(a):
Wrzuciłam zdjęcie do wątku z brzuszkami, czemu się nie chwalicie dziewczyny?


Mi ostatnio mąż zrobił zdjęcie ale swoją komórką w mojej aparat zepsuty, a aparatu nie mamy poza tym dalej nie opanowałam wrzucania zdjęć na serwer ☺️ Jak mąż będzie miał siłę to go o to poproszę.


Kati to dużo tych skurczy, mi KTG też dobrze wyszło, ale skoro szyjka ci się nie skraca i leżysz to nie ma sensu wprowadzania tak silnych leków. Ja Aspargin biorę już od dawna 3*2 tabl. i to jest maks. Co do skurczy to cholera u mnie znowu dzisiaj więcej. Ktg w szpitalu u nas powyżej 30tc robią 2 razy dziennie, tam też monitoruje się akcje skurczową, więc dobrze że chociaż to masz robione. A wizyty masz co ile?

Ola super pomysł z tą wycieczką no i nie bój się strach ma wielkie oczy. A poród z mamą to dobry pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati nie przejmuj się wagą... ja też już mam 13 kg na plusie a do terminu jeszcze zostało. Ale się aż tak bardzo nie martwię bo wydaje mi się że teraz lepiej mi się te kg rozkładają 😜 z julką w ciąży kg mi weszły wszędzie gdzie popadło i czułam się gruba... a teraz to owszem poszło trochę w pupę i uda no i brzuch mam o wiele większy jak w 1 ciąży więc już aż tak bardzo się nie przejmuję 🙂 zrzucimy ! po julce zrzuciłam 21 kg w około rok więc jakoś teraz też dam radę 🙂

ola-mamuska ja nie wstawiam zdjęć bo mój brzuch przysłoni wasze wszystkie :P:P:P a po za tym coś mi nie działa i nie mogę wgrać zdjęcia żadnego w mojej galerii. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotko wizyty mam co tydzień 😮
Co do wagi to moje kg tez poszły w pupę,uda i brzuch.Mam nadzieję ,ze się ich pozbędę ha ha ha kiedyś 😉
Zastanawiamy się też z mężem czy zapłacić i nie pójść na jeszcze jedno USG bo miałam tylko te dwa prenatalne z NFZ z racji wieku 😆 Może jak pójdę to będę spokojniejsza 🤔
Umówiłam się dzisiaj ze znajomą,która urodziła w tamtym roku w listopadzie chłopczyka i ma mnóstwo ubranek z Anglii od 0 do 6 m-ca,zrobi mi taką mega pakę jaką idzie kupić na Allegro za150 zł.Nareszcie będę miała jakieś ubranka,no i sprawdzę w Rossmanie te Hippo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kati to idź do innego lekarza zawsze będziesz miała inne spojrzenie na sytuację tylko radzę do jakiegoś z polecenia żeby nie wprowadził zamętu niepotrzebnego. Ja chodzę w tej ciąży niestety tylko prywatnie ale mam wszystko full robione, usg nawet dopochwowo żeby szyjkę sprawdzić i normalnie przez brzuch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny szalejecie z tym pisaniem 🤪

Kati myślę że powinnaś iść, bo faktycznie jakoś mało miałaś tego usg przez ten czas 🤔 no ale niby co przychodnia to inaczej ale ja bym poszła mimo wszystko 🙂

a z wagą to ja też przytyłam duuużo i jestem trochę zła i załamana, bo szłam wagowo w miarę ok i nie tyłam tak bardzo a teraz przez ostatni m-c prawie 3-4 kg przytyłam 😮 jakaś masakra 😞 moja mam mówi żebym się nie przejmowała bo i ze mną i z moim bratem mocno przytyła i była taka jak napompowana - i ja chyba też tak mam, bo w sumie obrączki to nie noszę już od 2 m-cy :/ i tylko kolczyki noszę bo wszystko inne mnie drażni...

a wogóle to byłam dzisiaj u lekarza i w sumie wszystko dobrze ale jakoś tak dało się wyczuć że jakaś gęsta atmosfera panowała dzisiaj między personelem i lekarz też nie szczególnie miał czas i wizyta trwała błyskawicznie :/ no i chyba się zestresowałam tym (byłam z młodym i bałam się żeby i on czegoś nie przeskrobał) ale ciśnienie miałam naprawdę wysokie i dostałam kolejne tabletki zapobiegawczo narazie w małej dawce, żeby mi to ciśnienie tak nie skakało w syt. stresujących ale to pewnie i tak będzie oddziaływać na cały dzień i pewnie będę jeszcze bardziej "zmulona" niż jestem :/ ale zapeszyłam no, ostatnio się Wam tu chwaliłam że wszystko jest ok a tu taka dupa 🤢 mimo że w domu ciśnienie jest ok

tak czy tak mały jest dość spory bo waży 1800 kg - lekarz mnie uspokoił bo bałam się że muszę w miarę szybko powiedzieć czy chcę cesarkę czy poród SN, no i jak powiedziałam że bardzo się boję porodu to w sumie mnie uspokajał i mówił że porozmawiamy następnym razem i żebym się nie stresowała bo mam wybór i mogę sama zadecydować co chcę, no chyba ze młody szybciej sam zadecyduje 😉 wizyta za dwa tygodnie 🙂 mam nadzieję że już będzie miał nowy sprzęt podłączony 😉

a wiecie że też miałam dzisiaj ktg, ale młody tak kopał i fikał że średnio to wyszło hehe chyba nie jest zadowolony jak leżę na plecach 😁

dziewczyny "leżące" bodźcie dzielne 🙂 tak o Was myślę ostatnio, musimy wszystkie dotrwać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ela fajnie,ze masz wybór z tym porodem bo mój mi powiedział ,ze cc to powazny zabieg i tak bez wskazań to nie mam mowy 😞 a na znieczulenie to tak na chybił trafił bo zalezy czy będzie wolny akurat anestezjolog 😞 😞 😞 😞 😞 I dupa bo ja wolała bym nie męczyć się jak przy poprzednich porodach,bo niestety bez kroplówki akcji nie ma 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati - mam teraz fajnego lekarza, z doświadczeniem, wiedzą i widać ze zawód to jego pasja i ufa intuicji matek 🙂 a tak wogóle to się dziwię że nie masz wyboru, nie zrozum mnie źle ale poprostu z racji wieku powinnaś mieć wybór stąd moje zdziwienie - Kati, idź do innego lekarza skonsultuj to jeszcze, bo faktycznie chyba ten Twój lekarz traktuje wszystkich tak samo... a tak nie powinno być moim zdaniem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KATI skoro teraz masz tyle skurczy to nie powiedziane że akcji nie będzie. Ja urodziłam w 45 min od przebicia pęcherza, moja macica tak ćwiczy że porody mam błyskawiczne, a urodziła bym szybciej gdyby Doralganu mi nie podali za późno. Znieczulenia tego o którym piszesz nie dają u nas w ogóle, tylko do cc. U nas nie ma mowy o wyborze cc czy sn. Wg mnie na siłę nie ma co brać cc decyzja powinna być podjęta jeśli są wskazania albo w trakcie porodu.

Paella ale jest już duży twój synek zazdroszczę 😉
Jak się mocno denerwujesz to weź Relanium śmiało jeśli masz na ostatniej wizycie zalecił mi go lekarz w razie potrzeby. Idę spać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...