Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam nowe mamusie 🙂

Ja wczoraj się czułam całkiem przyzwoicie, apetyt był, zero mdłości, nawet zachciekawajki najpierw na mega kwaśne żelki, potem na pringelsy, później mars i do tego cola 😁 już tak się cieszyłam... a dziś od rana powrót do mdłości. Zero apeyttu, na śniadanie na siłę zjadłam piętkę bagietki z masłem i pomidorem. Od herbaty totalnie mnie odrzuciło, a jestem herbatopijcą 🙂 teraz nawet do śniadania nie mogę... Wczoraj wieczorem mąż wycisnął mi szklaneczkę świeżego soczku z pomarańczy na rano 🙂

Monica77777 ja też trenowałam przed ciążą, biegałam 15km i na orbitreku po 1,5 h... nawet jak się dowiedziałam nie przerwałam treningu na oribtreku, jedynie skróciłam go do godziny, ale przerwałam bo brzuch mnie bolał, aż dziwnie ciągnął w dół, wystraszyłam się więc, że może fasolka polecieć i na razie odpuszczam, dopóki nie skończę pierwszego trymestru, potem stopniowo zacznę działać. Również mi brakuje treningów..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczęta, zapomniałam Wam wczoraj napisać o akcji jaka spotkała mnie u lekarza. Otóż miałam rutynową kontroę z USG i mój gin stwierdził, że "prawdopodobnie, ale i nie koniecznie mam mieśniaka o średnicy 3/3.8cm... ale nie jest co do tego pewien i obstawia, że może to również być druga jama pochwy??? Powiedział też, że musi to sobie jeszcze skonsultować z kimś innym" Ale mam sie niczym nie przejmować i wręcz to olać (JAK?!) 😞, bo z ciąża rowizja się rewelacyjnie! Zapłakana postanowiłam iść do innego lekarza (prywatnie) i tu.. ku mojemu zdziwieniu Pan doktor stwierdził, że NIC tutaj nie ma, a robił USG naprawde długo i widać było, że dokładnie. Że to coś, to ciałko żółte, które odpowiada za podtrzymywanie ciąży i że żadnego mięśniaka nie widzi! Ulżyło mi... I teraz powiedzcie jak tu wierzyć służbie zdrowia... 🤢 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Kasiaaa1987, gratuluję 🙂
Ja z miom pierwszym synkiem też miałam termin na 2 dni przed urodzinami męża a urodziłam 2 dni po;p
teraz mam termin coś w okolicach naszej 3 rocznicy ślubu hehe

Współczuję Ci tego przeżycia u lekarza 😞 Tragedia z tą naszą służbą zdrowia...
Moja mama miał podobnie, tyle, że lekarz powiedział jej tak po prostu, że ma raka, a się okazało, że to nic wielkiego nie było....
Niepotrzebnie tylko Cię nastraszył...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A teraz coś z innej beczki;p Wymyśliłam taką rymowankę, dołożyłam ładne tło i zdjęcia mojego synka i w ten sposób powiadomiłam rodzinę i znajomych o mojej ciąży 🙂 Wstawiam sam tekst bo nie wiem czemu ale nie mogę wstawić zdjęcia.

Jestem Nikodem. Już nie tak malutki,
choć lubię broić to jednak grzeczniutki.
Z szuflad wyrzucam wszystko na podłogę,
ale posprzątać też chętnie pomogę.
Uwielbiam tańczyć, biegać i się kulać,
kocham też mamę i tatę przytulać.
Jestem szczęśliwy i lubię się śmiać,
grzecznie wieczorem kładę się spać.

Jednak brakuje mi czegoś... oj tak!
Do psot potrzebna mi siostra lub brat!
Myślę więc sobie, co zrobić z tym mam,
bo nie chcę więcej już bawić się sam.
To nie jest proste... oj się nie zgodzą...
Ale coś dziwnie szczęśliwi dziś chodzą...
Skaczą, się śmieją i wciąż przytulają,
jakieś imiona ciągle wymyślają...

I zrozumiałem! Nie wierzę! Ach tak!
Mała istotka zawita na świat!
Tatuś z mamusią się znów postarali
i o rodzeństwo dla mnie zadbali!
Już się doczekać wszyscy nie możemy,
gdy jako czwórka szczęśliwi będziemy!
I kto by pomyślał? Oznajmiam więc zatem,
że niedługo będę starszym bratem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Kasiaaa1987 🙂
tak nasza sluzba zdrowia to nprawde obraz nędzy i rozpaczy...dobre ze poszlas skonsultować sie z innym lekarzem, masz teraz pewnosc ze wszystko jest ok
natalia_149 jaki fajny wierszyk 😁 sama wymyslilas?super 😁
Dziewczyny jejku jaki ja mam wyczulony węch na wszystkie zapachy, wsystko mi śmierdzi albo dusi, okropne uczucie...o perfumach to moge teraz sobie pomarzyc 🥴 ale mdłosci nie mam i to sie liczy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szkoda gadać na temat służby zdrowia, postanowiłam przenieść się do tego właśnie prywatnego lekarza i mieć święty spokój niż niepotrzebnie się stresować :/ a wczorajszy dzień był po prostu straszny, ledwo co wyszłam z ośrodka zdrowia z tą "diagnozą"... na szczęście wieczorem humor mi się poprawił 🙂 A Wy jak się dziś czujecie? U mnie spokojniutko, właściwie zero objawów prócz tych bolących ogromnych piersi... Nie dość, że zanim zaszłam w ciążę miałam miseczkę F... to teraz aż boję się pomyśleć co będzie dalej... normalnie masakra 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiaaa1987 dobrze zrobiłaś, że się przeniosłaś. Będziesz spokojniejsza. I nie martw się na zapas rozmiarem swoich piersi bo to różnie bywa, mi nie urosły prawie wcale.

Ale nam się tatusiowie postarali z tymi urodzinami hehe

goshe a czemu będziesz miała cesarkę jeśli można wiedzieć? Ja za pierwszym razem miałam CC i czytałam gdzieś, że w takim przypadku przy drugim porodzie też zaleca się cięcie. Ale nie wiem ile w tym prawdy. Pewnie od lekarza sporo zależy. U nas w szpitalu niestety wczesna komuna... Po moim tygodniowym pobycie po porodzie musiałam jeszcze dzień polerzeć i przenieśli mnie do izolatki bo salę potrzebowali na której lerzałam. Kładę się do łóżka a tam kabel ze ściany wystaje i iskry lecą! 😮 To było w nocy i oczywiście nikogo nie było to odstawiłam łóżko od ściany na środek sali i dalej spać. Tylko zwarcie się robiło i się brzęczek włączał;p po jakiejś godzinie przyszła pielęgniarka: "To pani dzwoni?" Masakra! teraz mnie to śmieszy;p To jeden z wielu przykładów wspaniałości naszego szpitala. Jedna ze ścian mojej sali poporodowej była cała przeszklona i każdy kto przechodził mnie widział. A oni mi kazali myć się w zlewie... 😮
No i już niedługo powtórka z rozrywki... 😁

Ale się rozpisałam 😉
Dobrej i spokojnej nocki życze wam dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny 🙂
Natalia niezły szpital heh nie ma co 🙂 ja tez miałam cesarke wiesz 12h skurczy począwszy od co 5minut do 30 sekund! a rozwarcie przez te całe 12h - 1 cm!!! jezu myslalam ze mnie rozerwie i w koncu sie zlitowali nademna i zrobili ta cesarke 🙂 ale ja lezalam tylko 3 dni i do domu 🙂 wtedy rodzilam we Wrocławiu a teraz bede w Niemczech, tutaj nie ma problemu z cesarką na życzenie więc od razu powiem w czym rzecz 🙂
Kasiaaa wiesz jak to jest jak zapłacisz lekarzowi to on wszystko szczegółowo i fachowo Cie zbada, ja w pierwszej ciązy też chodziłam prywatnie i naprawde byłam zadowolona 🙂 a co do piersi to mnie tez bolą niesamowicie 🤨 po karmieniu zmalały mi do B a miałam kiedyś ładne C 🙂 ale teraz widzę ze już mam C wicę nie narzekam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie dziewczyny 🙂umieram wiec sie nie udzielam....caly wekend przesypiam,bo wtedy nie czuje sie zle... 😞jutro praca...nie wiem jak ja dam rade...dzis juz mialam bliskie spotkanie z kibelkiem...eh mam dosyc... 😞pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malinka24 napisał(a):
witajcie dziewczyny 🙂umieram wiec sie nie udzielam....caly wekend przesypiam,bo wtedy nie czuje sie zle... 😞jutro praca...nie wiem jak ja dam rade...dzis juz mialam bliskie spotkanie z kibelkiem...eh mam dosyc... 😞pozdrawiam


Malinka...bardzo współczuję bo przeżywam dokładnie to samo...
Niech się już skończy ten trzeci miesiąc :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... 🙂dokladnie niech ten trzeci miesiac sie skonczy bo juz wysiadam,zyc mi sie nie chce...jest az tak zle...wstaje po 4 rano na sile wciskam kanapke...i juz od rana czuje sie tak bardzo do d..py... 🤨a nie mowiac juz o jakims gotowaniu obiadu,sprzataniu czy czymkolwiek innym...nie daje rady..eh 😞poniedzialek przetrwalam...gdzie do piatku... 😞w pierwszej ciazy tez sie tak meczylam,myslalam ze w tej bedzie lepiej a gdzie tam.. 😞oby przeszlo bo chce sie cieszyc tym stanem...w koncu... 🙂pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczynki 🙂 Jak się czujecie? Ja od samego rana tylko ziewam, zieeewam i zieeeewam... a noc przespałam spokojnie i to calutką 🙂 Jutro mam wizytę u mojego nowego doktorka 😁 znów zobaczę moje maleństwo... mam tylko nadzieję, że nie będzie spać jak ostatnio i pokaże już co potrafi 🙂 🤪 Aha... i czy Wy też traciłyście na wadze w początkach ciąży? Nie ukrywam, że nie należę do szczupłych i tą moją nadwagę mam dość...sporą, ale przestawiłam się na zdrowe jedzonko i w miarę regularne, nic tylko się cieszyć 🙂 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Brzuchatki 🙂

Malinka ja też uwielbiam spać, raz że nie muli mnie 🙂 a dwa gdzie siadę zasypiam, no ale przy synku nie mogę sobie pozwolić na takie słodkie lenistwo i drzemki..

Natalka nie zazdroszczę przeżyć w takim szpitalu, a teraz nie możesz wybrać innego szpitala??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiaaa współczuję takiego lekarza.. tylko Cię nastraszył niepotrzebnie..
ja jak byłam małą dziewczynką to mama też miała podobną sytuację, otóż jedna lekarka stwierdziła że mam ubytek w sercu, dziurę.. mama załamana... w końcu ktoś jej doradził żeby pójść ze mną prywatnie do innego kardiologa... okazało się po dokładnych badaniach że żadnej dziury nie ma... miałam lekką arytmię.. ale to po lekach które brałam.. długa historia. Nie wiem co maja na celu tacy lekarze.. czy to tylko błąd czy działanie zamierzone.. że pacjent się przestraszy i zacznie koperty pod stołem rzucać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂dziewczyny jak tam po wizycie u lekarza???? 🙂ja do pracy zaraz ide... 🤨eh nie moglam spac w nocy cos...teraz wciskam bulke na sile bo znowu apetytu nie mam...a jak nie zjem to mnie mdli... 🤨pozdrawiam i milego dnia wam zycze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane 🙂
powiem Wam ze tak mnie wczoraj lekarz wk..wił ze szok!!poszłam na badanie prywatnie bo przeciez nie mieszkamy w Polsce i ubezpieczona tutaj nie jestem no to wiadomo 100 zł zapłaciłam a on tylko mnie zbadał PALCAMI i mowi ze owszem wyczuwa ciążę ale musi robic usg zeby dokładnie zbadac zarodek itp.. a to dodatkowo kosztuje 100zł!! no ręce mi opadły 😠 tylko kasa w głowie 😠 ale najwazniejsze ze zobaczyłam maleństwo 😁 😁 😁 wszystko okej wiec jestem szczesliwa a raczej szczesliwi bo z mężęm byliśmy 🙂
malinka Ty nie masz apetytu a ja z kolei mam ogromny apetyt ciagle bym cos jadla 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane! 🙂 Wczoraj miałam wizyte u mojego gina, oczywiście wszystko okej. Mój lekarz jest za robieniem badań prenatalnych, więc mi je zaproponował. Powiedział, żebym sobie zrobiła ponieważ wykluczy się te najgorsze wady u maleństwa. Wynienił mi kilka klinik w których on sam nie pracuje niestety... Ale już dzwoniłam i umówiłam się na badanie 23.04. USG 200zł i ewentualnie jeżeli lekarz który je wykona zleci mi badanie krwi (biochemiczne) dodatkowy koszt 150zł. Mam nadzieję, że badanie krwi nie będzie konieczne. Z wynikami mam udać się do mojego gina 30.04. Czy któraś z Was miała do czynienia z badaniami prenatalnymi? Co możecie o nich powiedzieć? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiaaa ja miałam takie badania i byłam nimi zachwycona 🙂 Pani doktor bardzo dokładnie zmierzyła moje maleństwo, sprawdziła czy serduszko prawidłowo bije, czy komory serca odpowiednio się zrastają, czy nerki pracują (poczekała aż się napełnią i opróżnią) sprawdziła nawet czy nie ma rozszcepu wargi. Pani pomierzyła długoś kości żeby określić wiek maleństwa. No i dowiedziałam się wtedy, że będzie chłopiec 🙂 To było bardzo szczegółowe badanie, trwało ok 45 minut i wszystko miałam nagrane na płytę 🙂 Dodatkowo miałam kilka ujęć 4D 🙂 Na jednym z nich mój mały pokazał środkowy palec hehe Ja na takie badanie wybrałam się w 18 tygodniu ciąży dopiero. Teraz też się wybieram 🙂 Pozdrawiam i polecam każdej przyszłej mamusi 🙂

To skrócona wersja badania z moim montażem 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=fKO34UZcs7o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia_149 cudny filmik, aż mi się łezka zakręciła ... 🙂 taka jakaś się wrażliwa w tej ciąży zrobiłam ☺️ Mam nadzieję, że u maluszka będzie wszystko ok. W dniu badań USG będę w 12 tygodniu więc mało prawdopodobne, żebym się dowiedziała o płci dzidziusia 😞 Trzeba będzie poczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...