Skocz do zawartości

Brzuszki Styczniowe witajcie :) | Forum o ciąży


emalka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 428
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no nikt nic nie pisze , no ale co tu pisac narazie to sam poczatek ciazy, jeszcze tyle przed nami... to napewno sie potem rozwinie,

czy chcecie wiedziec co urodzicie czy tez czekacie do samego porodu na niespodzianke?????

ja sie wlasnie zastanawiam z mezem nad niespodzianka chodz nie wiem czy wytrzymam w tej niewiedzy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że u nas na kwietniówkach to temat był zawsze.
Nawet po kilkadziesiąt stron dziennie. Tyle ze było nas dosyc sporo.
Do te pory uchwało sie nas w porywach do 12 osób chyba, a dzieciaki naesze już ponad 3 lata mają wiec mamy spory staż.
Ja nie chce niespodzianki. Musze wiedzieć wczesniej i się przygotować.
Kalendarz chiński mówi ze dziewczynka wiec sie tego trzymam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny
ja po wizycie - wszystko z maluchem w porządku.
Termin z usg - 26 grudnia 😉
I tez chce znac płeć dziecka - bo muszę mieć wcześniej wszystko przygotowane: Z chinskiego kalendarza wychodzi - dziewczynka. I po cichu liczę właśnie na taką wiadomość ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka ,ja tam chce miec niespodzianke , juz sama ciaza mnie zaskoczyla takze dotrwam . Pozatym mozna kupowac unisexy . najpierw ubieralo sie chlopcow na rozowo a dziewczynki na niebiesko potem ta moda sie odwrocila ,a teraz jest taki wybor ze jest problem ale ze zdecydowaniem 😉 A wlasnie a jak sprawdzilyscie ten chinski kalendarz ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
straszny spioch we mnie wstapil tak od paru dni , przy pierwszej ciazy tez tak mialam tylko ze moglam sie wyspac a teraz przy dziecku to ciezko , korzystam z kazdej jego drzemki zeby sobie pospac , i zaraz ide spac tylko kolacyjke zjem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O np tutaj
http://www.plecdzieckaplanowanie.az.pl/kalendarz_chinski_plec_dziecka.htm

Z Michałkiem mi się sprawdziło więc teraz tez na to licze 🙂
Jakby się chłopiec miał urodzić to myslę ze byłabym rozczarowana bo ja naprawdę nie chce drugiego syna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak jak myslalam wedlug kalendarza chinskieggo bedzie chlopiec 😉 ale wole sie nie nastawiac . Ja mam to samo przesypiam cale popoludnia po pracy a jak mam wolne to wogole nie wstaje , pranie rosnie , balagan , jak juz jest jakis obiad to znaczy ze zrobil go moj partner , Na poczatku nie potrafil mnie zrozumiec i sie denerwowal ze nic nie robie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
Ja nie bardzo sobie mogę pozwolić na spanie w dzień. Teraz już nie mam takiej potrzeby ale bywało że mi się głowa kiwała.
Ale nikt za mnie nie posprząta ani nie ugotuje (chyba ze w weekendy ale tu tylko gotowanie). Mąż od pon-pt w delegacji.
Byłam wczoraj na badaniach - juz nawet po południu miałąm wyniki bo można sobie wydrukować z ich strony internetowej. Czekam jeszcze na toksoplazmoze ale to do 10 dni.
A w środe do lekarza i USG . Zobaczymy czy wszystko gra i buczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, tak Was jeszcze chwilke czytam 😉

Co do kalendarza chinskiego, to na zasadzie - jak sie ma szczescie, to sie trafi i sprawdzi 😉 W pierwszej ciazy mi sie 'niby' sprawdzilo, w drugiej nie 🙂

Co do plci, to starajce sie nie myslec w kategoriach rozczarowania, bo jesli np chcecie dziewczynke, a urodzi sie synus, to bedziecie go mniej kochac? Nie 🙂 I prawda jest taka, ze niewazne 'kto' sie urodzi, bo zakochacie sie w nim/w niej od pierwszego wejrzenia na zawsze 🙂

My, majac juz jednego synka, staralismy sie tym razem o dziewczynke. Jak nic nie wychodzilo (nie zachodzilam w ciaze), zaczelism sie starac o...dziecko 🙂 Jak juz zaszlam w ciaze, nadzieje i przeczucia byly dalej blizsze dziewczynce (przeczucia niemalze na 99.9%), wiec jakie bylo moje zdziwienie i niemalze szok, jak sie okazalo, ze to jednak synus w brzusiu siedzi 🙂 Powiem szczerze, ze na poczatku dziwnie sie czulam a do tego wszyscy wkolo, ktorzy spodziewali sie dziecka, spodziewali sie...dziewczynki. Bylo mi tak jakos...nie wiem.. glupio, dziwnie (?), ale przez to ,ze sprawdzilismy plec dzidzi mialam czas na oswojenie sie z ta mysla (bo sprawdzilismy plec, bo nie chcialam mylec o dziecku jak o dziewczynce, jesli to mialby byc chlopiec). Moj drugi chlopczyk sie urodzil i jest po prostu cudowny - pod kazdym wzgledem 🙂 I nie zamienilabym go w zyciu na zadna dziewczynke, i w ogole niczego bym nie zmienila w tym jak sie wszystko poukladalo - jest dobrze tak jak jest, z dwojka synusiow 🙂

Przez swoje doswiadczenie totalnie rozumiem preferencje co do plci (np moje relacje z mama sa super i zawsze chcialam miec taka swoja-moja psiapsiole 😉 i to chyba tez naturalne i zrozumiale), ale teraz jak patrze na mojego synusia, to jest mi w zasadzie wstyd, ze odczulam to jakby lekkie rozczarowanie, kiedy dowiedzialam sie, ze to drugi chlopiec, bo to prawie jakby powiedziec, ze chlopiec jest gorszy (czy dziewcznka jesli ma sie nadzieje, na syna), a tak przeciez nie jest.

Poza tym, przy dzieciach tej samej plci mozna bardziej zaoszczedzic 🙂 Na ubrankach, na zabawkach, ksiazkach, zainteresowania moga byc bardzo zblizone, wiec moga sie nie tylko razem bawic, ale i uprawiac razem te same sporty (to odnosnie jakis dodatkowych zajec poszkolnych) itp. 🙂

Nam sie urodzil ten, ktory sie mial urodzic 🙂 Jesli zdecydujemy sie jeszcze raz na kolejnego potomka, to bedziemy sie starac o dziecko - juz nie wazne kto, tak jak za pierwszym razem 🙂 Jesli urodzi sie wyczekiwna corka, bede bardzo szczesliwa i bede sie bardzo cieszyc, ale jesli urodzi sie trzeci chlopiec, bede sie tak samo mocno cieszyc i bede tak samo mocno szczesliwa i ani ciutki mniej 🙂

Takze nie myslcie o zadnym rozczarowaniu, tylko cieszcie sie ciaza i ta kruszynka, ktora pod sercem nosicie 🙂

Sorki, ze sie rozpisalam 😜

Jeszcze raz goraco pozdrawiam i zycze jak najzdrowszych brzuszkow! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak znam siebie i wiem ze własnie bym traktowała drugiego syna w kategori porażki, być może nawet jak gorsze dziecko. Drugi chłopiec to dla mnie żadna oszczedność bo i tak muszę wszystko od nowa kupić. To bedzie moje ostatnie dziecko o 3 nie ma mowy - od razu po połogu zakładam spirale.
Możecie tego nie rozumieć, ale ja tak czuje i nie mam zamiaru sie tego wstydzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bogusia to tylko zyczyc ci dziewczynki ,
a co do spirali to tez o tym myslalam jak bylam w ciazy z pierwszym 🙂 ale jak sie urodzil to jakos zapomnialam , ja bym chciala miec 3dzieci , ale maz wiecej nie chce,

pomijajac tematy ale sie dzis popoludniu paskudnie czuje , chyba sie czyms strulam przeokropnie zygam, pierw calym jedzeniem a teraz sama woda ktora wypijam a na koniec zolcia ochyda mam dosc , strasnie podczas zygania boli mnie brzuch , mam nadzieje ze z malenstwem bedzie wszystko dobrze ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
Mnie brzuch czasami rozboli jak kichne mocniej.
Zajadam "pyszne" otręby. Musze znów je regularnie jeść żeby mnie te zaparcia nie wykończyły.
Nie dość ze zawsze z tym problem miałam to teraz już kaplica 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
do tej pory nic nie jem , po za chrupkami , bo jak robie sobie kanapke to tylko gryza zrobie wiecej nie dam rady, no i pije przydala by sie jakas kroplowka 😁 odrazu lepiej bym sie poczula,
od wczoraj od godz 15 nic nie jem i wcale nie jestem glodna,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...