Skocz do zawartości

Lutowe mamuśki 2014 r. | Forum dla mam


mixidixi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej ja też mam zrobić badania w tym glukoza 😮której niecierpie,ale oczywiście nie ma kiedy bo remoncik się ciągnie bez końca,oby do lutego zdązyć.Ja już czuje ruchy zwykle jak leże na wznak.Do wizyty jeszcze 3 tyg ale już pewnie będzie wiadomo czy to dziewczynka.Piersi mnie az tak nie bolą tylko troche zato bardzo sie powiększyły ze dwa rozmiary,już nie wyrabiam ze stanikami.Do póżniej pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
U mnie z piersiami tez jest problem bo cały czas bola mnie sutki i są dość wrażliwe ale ze stanikami to mam straszny problem. Już przed ciążą nosiłam dość duży rozmiar a teraz to nawet nie wiem gdzie udać się po nowy stanik. Z tego co wiem takiego do karmienia jeszcze nie opłaca sie kupować bo biust powiększy jeszcze bardziej po porodzie. Póki co radze sobie z tymi sportowymi stanikami bezszwowymi ale w nich biust nie prezentuję sie zbyt atrakcyjnie.
Mam do was pytanie apropo spania. Wyczytałam gdzieś, że nie powinno sie spać na plecach gdyż macica uciska jakąś żyłę i może dość do niedotlenienia. Myślicie żę leżenie na plecach w ciągu dnia też może być niewskazane czy chodzi o takie leżenie przez dłuższy czas? Ja tak sobie to wkręciłam, że cały czas staram sie leżeć na boku.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie budze na plecach więc chyba tak śpie w nocy,choć zasypiam na boku,nic nie słyszałam o ucisku.Mam koleżanke co spała w ciąży na brzuchu,wiem,że to dziwne ale ona inaczej nie umiała i wszystko było ok,także myśle,że nie ma sie co tym zabardzo przejmować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie, stanik 😁
Zlatałam cały Olsztyn do tego Giżycko i nie mogłam dostac stanika z kroju miseczki bordotka, do sukni ślubnej, piersi mi się tak powiększyły, że przeszłam na rozmiar " i " a obwód pod biustem wynosi 60-65 cm, gdzie bordotek o takich wymiarach nie ma a ze zwykłymi stanikami też jest problem ze znalezieniem , masakra , musiałam wziąć o innych zblizonych wymiarach . Dodam jeszcze, że jestem szczupla ;p


Co do leżenia na plecach, zdarza się ale staram się bardziej lezec na boku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Staram sie spac na lewym boku, ale wole prawy. W ciagu dnia leze na plecach , jest ok.
o ucisku tez slyszalam , ale to ponoc juz potem nie powinno się jak dziecko jest wieksze .
Zapytam na wizycie.

U mnie biust tez sie powiekszyl juz ze 2 rozmiary.
Ze stanikami nie mam problemu, kupuje firmy henderson , kosztują około 80 zł , mają male obwody a duze miseczki, uwielbiam te staniki, Kupilam ostatnio 2 sztuki.

Tu link

http://allegro.pl/biustonosz-kassidy-henderson-esotiq-70d-push-up-i3454860072.html

http://www.esotiq.com/pl/kolekcje/special-effect

albo bardotka.

http://www.esotiq.com/pl/kolekcje/special-effect

a tu rozmiarówka, na pewno sobie coś dobierzecie.

http://www.bliskociala.com.pl/rozmiary/henderson.html

mają miseczkii do rozmiaru G, pod biustem od 60 cm do 90cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja równiez staram się spać na lewym boku, ale zawsze wolałam na prawym więc i teraz nie jest łatwo się przestawić. Czasem też budzę się w nocy np. na siusiu i stwierdzam, ze spalam na brzuchu, trochę mnie to zaniepokoiło początkowo, ale później stwierdziłam, że skoro jeszcze jest mi wygodnie to i dzidzi nie powinno zaszkodzić 🙂
Jesli chodzi o biust to równiez znacznie mi się powiększył, moja ulubiona marka to La senza i tylko tam właściwie kupuję biustonosze- teraz rowniez zaopatrzylam się w kilka nowych rozmiarów( natrafilam na rewelacyjną promocję z 20 funtów na 1funt za sztukę- zaopatrzyłsam wszystkie damy w mojej rodzinie w Polsce) 🙂
Byłam dziś u położnej na wizycie- posłuchalam bicia serduszka dzidzi, cisnienie i takie tam- wszystko w jak najplepszym porządku 🙂
1 pażdziernika mam USG - w koncu dowiemy się czy oczekujemy dziewczynki czy kolejnego chłopczyka 🙂
Dobrej nocy, spijcie smacznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dawno mnie nie było ale udało mi się Was nadrobić 🙂
Honoratka jak wyniki badań prenatalnych???
Gratuluje wszystkim dobrych wyników badań i USG i poznanych płci 🙂 Ja mam wizytę we wtorek i może my też już poznamy płeć mojego małego lokatora 🙂
Co do ubrań ciążowych to ja póki co nie zamierzam nic kupować, a to tylko dlatego że mam ich kilka po poprzedniej ciąży i na razie mi wystarczy. Płaszcz mam taki ze mogę przesunąć guziki 🙂
Anita ja w ciąży z córka schudłam na początku 6 kg a do 27 tyg przytyłam niewiele bo prawie nic nie jadłam.... nie martw się później nadrobisz jak Ci apetyt wróci 🙂
Z bólem piersi i doborem stanika to u mnie jest podobnie 🙂 Czyli nie zbyt dobrze 🙂
Co do leżenia to ja uwielbiam spać na brzuchu ale że mnie bardzo bolą piersi to śpię na boku albo lewym albo prawym. W sytuacji kiedy Nam coś dolega typu ból albo co gorsza skurcze to warto wtedy położyć się na lewym boku, bo wtedy przepływ krwi przez łożysko jest znacznie lepszy i maluszek jest dotleniony.
Ja ostatnio mam troszkę mało czasu bo zaczęłam kurs kwalifikacyjny. Chciałam wykorzystać czas kiedy jestem na zwolnieniu i nie ma jeszcze maluszka po tej stronie brzuszka 🙂 Bo później to już nie będzie tak łatwo.... teraz jest ciężko bo córka to tak nie bardzo rozumie że mama musi się troszkę pouczyć 🙂 No ale to tylko 5 miesięcy, więc jakoś dam radę.
Ruchy maluszka też już czuję i bardzo za takim uczuciem tęskniłam 🙂
Czy macie już wybrane imiona ??? albo propozycje imion??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie mam ojęcia jakie imie dam dziecku nic mi w głowie nie świta.Jak macie jakieś ropozycje to piszcie..Tak się zastanawiam jak to będzie z drugim dzieckiem jak zaczną płakać oboje w nocy,jak to jest pytam tych doświadczonych mam z dwójka dzieci.Troche mnie to przeraża bo nie raz trudno uspokoic jedno dziecko a co dopiero dwoje nie wiem jak dają rade mamy z większą ilością dzieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry. MNoja sasiadka ma 3 dzieci, i mówi ze lepiej jest z tą 3jka niż z 2 jką. Daje rade.
Nastepna ma 2jkę, tez daje rade, mówi ze nie jest zle..

u nas sa propozycje : Mateusz, Adam, Jaś, Jakub, pospolite, ale takie nam sie podobaja.
Co do ubran , ja po 1 ciazy wszystko wydalam prawie, zostaly mi 1 spodnie i 3 bluzki.
Wiec musze troche miec nowych rzeczy.
Ale kupilam juz co nieco, teraz poluje na ten plaszcz,
http://allegro.pl/mama-licious-plaszcz-ciazowy-sensation-czarny-s-36-i3463251686.html

moze gdzies trafie taniej.
Upatrzylam jeszcze jeansy w h&m, po pensji kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Ja w ten czwartek ide do lekarza i mam nadzieję, że dowiem sie co kryje sie w moim brzuszku.
Teraz byłam na weekend u taty i przeszukiwałam cały strych w poszukiwaniu ubranek dla dzidziusia po mojej siostrze która ma chłopca i dziewczynkę. Okazuje sie, że mam strasznie duzo tego i juz martwię sie, że nie będę miała co kupować dla mojego maleństwa:P Mam nadzieję, że jakoś uda mi się przekonać męża że 30 para śpiochów czy bodów na pewno sie przyda i będę mogła zaszaleć na zakupach.
Niestety zagineły nam w akcji wszystkie ubrania ciążowe po siostrze (przepadły bez wieść i nie ma po nich śladu) i będę musiała kupić sobie jakies spodnie bo bluzek mam dość duzo w które mam nadzieję będę długo sie mieścić 🙂 wydaję mi się, że w h&m mają dość duzy wybór i może tam coś znajdę bo do zakupów ubrań przez internet jakoś nie jestem przekonana. Nie ma to jak przymierzyć i sprawdzić czy to na pewno mój rozmiar i wszystko leży jak należy.

ps. Bardzo ładny płaszczyk zimowy. Dzidziuś na pewno nie zmarżnie 🙂
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziś cięzki dzień, Julcia została w domu, bo mąż mial ważne spotkanie w pracy i nie dałby rady jej odebrać z przedszkola, a mamy jedno auto tylko. Nie byłoby problemu jakby nie mój ból i zawroty głowy ! Ciśnienie po 2 słabych kawach miałam 80/60 wiec bardzo niskie...

Cóż jakoś musialam dać rade, a Julcia cały czas sie chciala bawić, mi głowa pękała, i czułam się jak pijana. Dopiero przeszło wieczorem.

Oczywiście pranie i obiad to norma więc w sumie nie posiedziałam za dlugo w spokoju.
a mąż jeszcze przyszedł i nawet herbaty mu sie nie chce zrobić samemu !!

Udało mi się kupić ten płaszczyk 🙂 mierzylam w sklepie c ciązowymi, a zamówilam przez internet troche taniej.

Aldona ja wybieram się do h&m po wypłacie po spodnie ciążowe, mają fajne i porzadne, i duzy wybór.
Wiec moim zdnaiem warto, pozniej mozna przecież je sprzedac już po.

Edyta życze żeby dzidzus sie pokazał .
Ja mam usg połówkowe w poniedziałek na 18.45
uciekam do Julci bo coś placze na górze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Nie miałam dzisiaj USG bo aparat im się zepsuł i mam przyjechać jutro do szpitala do dr na dyżur... więc musze czekać do jutra.
Byłam tez z córka na rehabilitacji i w końcu ją dzisiaj zakończyliśmy!! Nareszcie po 2,5 roku 🙂
No ale zaczynamy za to przygodę z neurologopedą bo mała nie chce nic mówić i nie wiedzą czy to na skutek udaru jaki przeszła czy może po prostu jest tak uparta.

Dodi współczuje tego bólu głowy... wiem co to znaczy, sama z powodu niskiego ciśnienia często na to cierpię 😞 Mam nadzieję że dzisiaj już stanowczo lepiej 🙂

Joaska witamy!!! Ja w pierszej ciąży na tym etapie miałam zdecydowanie mniejszy brzuch a teraz wyglądam jakbym już była w 24 tyg 🙂 Mnie często pobolewa brzuch, ale to ponoc normalne bo macica się ciagle powieksza i rozciąga uciskając wszystko, ale jeśli Cię cos niepokoi to zapytaj o to swojego lekarza. A w pachwinach stale czuje bół taki jak przy zakwasach po porządnych ćwiczeniach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam koleżanki u nas pogoda sie popsuła,zimno jak nie wiem,i moja już katarek zaliczyła i ja juz coś kicham jak najeta.JOASKA ja mam już spory brzuch troche większy niz DODI ale w pierwszej ciąży też tak miałam.Brzuch mi twardnieje ale w moim przypadku to nie najleiej bo skraca mi sie szyjka,a kłucia są spowodowane powiekszajaca się macicą.POZDROWIONKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Joasiu w naszym gronie.
Izuniu gratuluje synka 🙂
U nas w Gdańsku pogoda po psem. Ciągle pada i jest zimno. Przyjechał do mnie właśnie brat na parę dni urlopu i mieliśmy dziś w planach zwiedzenie miasta ale w taką pogodę to nawet nosa nie chce się z domu wyściubić.
Joasiu jeśli chodzi o kucie w brzuchu to ja tez czasem miewam i to z reguły jak siedzę przy stole lub biurku. Widocznie moja dzidźka tego nie lubi. Poza tym jakieś dolegliwości w brzuchu zawsze się odczuwa bo macica znacznie sie powiększa i nasz brzuch przechodzi rewolucję. U mnie brzuszek już widać ale nie jest jakiś olbrzymi, jak się ubiorę w coś luźniejszego to jest niezauważalny.
Jutro mam wizytę i martwię się czy dzidźka pokaże co ukrywa między nóżkami. Trzymajcie kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje Wam dziewczyny za odpowiedz troche mnie uspokoilyscie bo tu w uk na wizyte u lekarza to nie ma co liczyc znaczy isc mozna ale i przed i po wiesz tyle samo.Widze ze i Wasze brzuszki nie za duze wiec juz sie tak nie martwie 🙂A i musze sie Wam pochwalic boe juz od 2 dni malenstwo sie rusza.Fajne ze jestescie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuchatki !!

u nas leje deszcz w Warszawie !
dobrze , bedą grzyby.
Iza gratuluję synka !!
Widzę że narazie przewaga chłopców .
Dziś nigdzie się ne wybieram, już mam ugotowany żurek z kiełbaską i jajkiem .
Julcia dziś nie spała od 4 do 5.30 a ja razem z nią !! wstalismy o 9:00.
Jeszcze siedze w pizamie, bo dopiero skończyłam zupę.

Kupilam spodenki w H & M, Ale najpierw wziełam ciemne za 129 zł, okazało się ze jedna nogawka jest jakoś krzywo zszyta i szef ucieka do środka! wymienili mi bez problemu ale nie bylo 2giej pary 36 z tych ciemnych, wiec wzielam jasne i drozsze o 20zł, ale jestem zadowolona.

Mam straszne zaparcia przez branie żelaza ! przez to dyskomfort i brzuszek wzdety ! dobrze ze w srode wizyta to zapytam co i jak.

Uciekam do wanny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi ja na zaparcie stosowałam domowy sposób i mi pomagał.
Rano na czczo duża szklanka wody z miodem i cytryną. Lekarz mówił mi że przy zaparciach jak juz strasznie źle sie czuję to mogę wziąć no-spę na rozluźnienie. Teraz uciekam szykować się do ginekologa.
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi codziennie rano pij ta miksturę a na pewno wyjdzie ci na zdrowie 🙂
Wczoraj byłam u ginekologa. Dzidźka rośnie i jest zdrowa, a dziś w końcu zaczęłam czuć jej ruchy. Ze mną też wszystko ok. Niestety tak sie ułozyła że nic nie mozna było podejrzeć także na poznanie płci musimy czekać do USG 3d połówkowego czyli jeszcze jakieś 4 tygodnie.
Miłego weekendu życzę: 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...