Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No dzięki dzięki :-* au mnie z kolei w rodzinie i wśród znajomych dane dziewczynki się rodzą i co się kogoś pytam to każda będzie miała dziewczynkę ;-) a nie ważne co, ważne zęby zdrowe było ;-) adler już można zaczynać szał z ubrankami jak się wie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamusie które już mają dzieci pamiętacie kiedy w pierwszej ciąży poczulyście pierwsze ruchy? Ja koło 19/ 20 tyg. Teraz mam wrażenie że coś się zaczyna dziać ale jest to takie delikatne że nie wiem czy sobie wkręam bo przecież zaczęłam dopiero 17 tydz czy to rzeczywiście już pomału dzidziuś się odzywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania a Ty nie zaczęłaś16 tygodnia? Tak brzuszek pokazuje...?... Czytałam w książce ,ze kobieta, która spodziwea sie pierwszego dziecka czuje ruchy pozniej niż ta,która bedzie miała drugie dziecko. Wiec możliwe , ze możesz już cos powoli odczuwać (piszą ,ze w 2 ciazy od 16 tyg, a w 1 ciazy 19-20), ale pewnie bardziej doświadczone mamy mogą sie wypowiedzieć 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus ja zaczęłam dziś 17 tydz. Ty konczysz 16tydz 🙂 No właśnie od wczoraj mam takie delikatne bąbelki bardzo rzadko, ale na tym etapie można to łatwo pomylić ..szczególnie u tak pilnie jedzacej różne rzeczy mamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jaaa ale masz fajnie ze już się u Ciebie zaczyna ;-) super. Jak się u mnie zaczną już ruchy to może nie będę tak latać do tego lekarze bo będę czuła ze wszystko jest wporzadku, wg usg u mnie dzisiaj 13 tydz i 4dni to zawsze 4 dni szybciej mogę coś poczuć ;-) już się nie mogę doczekać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak nam "brzuszek" pokazuje np. 13tygodni 4dni to znaczy że jesteśmy w trakcie 14 tygodnia. 16 tygodni oznacza 16. tydzień skończony 🙂
Ponieważ pojawiają się nowe osoby, nowe informacje o dzieciaczkach i pomysły na imiona to bardzo Was proszę o wyedytowanie wpisów w drugim temacie żebym mogła tabelkę uaktualnić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry.
Madzia no to tylko pozazdrościć. U mnie ruchy Maleństwa w poprzedniej ciąży na początku były jak pękające bańki mydlane i często zastanawiałam się czy to na pewno to. Ale potem stały się wyraźniejsze a dokładnie w tych samych miejscach i wtedy już wiedziałam że to to 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Być może dziecko miało dużo miejsca w brzuchu albo dużo wód płodowych i to amortyzowało ruchy. Czasem jest tak, że dziecko ułoży się w taki sposób że ruchów po prostu nie czuć.
Z drugiej strony jak teraz dziecko podrośnie i będziesz czuć kopniaki prosto w żebra albo żołądek to nie wiem czy będziesz się tak cieszyć 😁 Mnie nie raz taki kopniak potrafił z mocnego snu wybudzić 😁
Gorzej jak zaczynają się skurcze porodowe takie, że ty wytrzymać nie możesz z bólu a KTG ich nie zapisuje w ogóle...Ja tak miałam przy pierwszym porodzie.... Chcieli mnie na patologie ciąży wysyłać a ja mówiłam, że absolutnie się nie zgadzam bo to napewno poród i chce już mieć go za sobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Madzia nic nie widać, przynajmniej u mnie na kom. Ja też slabo czułam ruchy bo miałam łozysko na przedniej ścianie i jak ktoś mówił o babelkach itd to nie bardzo wiedziałam o co kaman. Moje odczucia były zupełnie inne. Teraz mam łożysko na tylniej ścianie wysoko i myślę że w tej ciąży z ruchami będzie inaczej zresztą mam wrażenie że już czasem coś czuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez zdjęcia Magdy nie widzę ;/
Dzis sobota,a mój M w pracy,ale obiecał ,ze bedzie wcześniej,bo idziemy ze znajomymi wieczorem na kolacje do jakiejś ukraińskiej restauracji- zobaczymy czy maja dobre jedzenie.
Muszę kupić druga pare spodni ciążowych, bo brzuch mi wywaliło tak jakoś z dnia na dzien, czuje ,ze bede olbrzymem i czuje,ze na pewno sie przydadzą.
Ruchów nie czuje, cos mi tam burczy w brzuchu ale to pewnie jelita :/ mam nadzieje,ze bedzie mi dane prędzej czy pozniej je poczuć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta czyli masz już brzuszek chudzinko? Widze na foto że drobniutka jesteś 🙂 Ważyłam się wczoraj 😞 już 63 . Jem, no jem ale nie jem jak prosie stram się kontrolować... za szybko tyje 🤢 no trudno. Z tymi ruchami to tak różnie właśnie tak samo jak z wagą. Jedni tyją bardzo, po drugich ledwo widać. Ja czekałam czasem cały dzień by poczuć małego, a ta malutka siostrzenica mojego M u której byliśmy tak potrafiła boleśnie czasem skopać szwagierke że ta miała dość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania chudzinka to ja byłam zanim M poznałam , teraz tez wazę 63 kg, wydaje sie na zdjęciu ,ze moze chuda jestem ale nie... Mój M mowi ze teraz ide wszerz i faktycznie robię sie taka szeroka... No ale w końcu w ciazy jestem ,wiec nie liczę,ze tylko mała piłeczka z przodu mi wyskoczy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...