Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ dziś zimno brrr zmarzlam strasznie 🤢
Doti dokładnie najgorsza jest niepewność. U mnie jeszcze tydzien do wizyty. Codziennie myślę czy u malenstwa wszystko w porzadku, dlatego z takim utesknieniem czekam na ruchy bo wtedy to juz troche inaczej. Może zrób to usg tam gdzie robiłas w poprzednich ciążach

Magda ja na zgage brałam reni bodajże w poprzedniej ciąży po uzgodnieniu z lekarzem.

Marta pokochalam hanuty 😉

Ciepłego popołudnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aniu problem w tym, że każdą ciążę prowadził mi inny gin. Niestety nie byli oni na tyle "fajni" żebym chciała do nich wracać. A też chodziłam na nfz i kazdy wystawiał skierowania na badania. To USG muszę mieć zrobione jak najszybciej bo przecież już 13 tydzień się zaczął. Jak mi dziś-jutro nie powiedzą gdzie mam robić to chyba pójde prywatnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już tez nie moge doczekać się wizyty,a ja dopiero za 3tyg.to bardzo długo i tez się trochę przejmuję. Ciagle gdzieś mnie zakuje, to zaboli,ale myśle ,ze to chyba normalne. fajnie byłoby właśnie poczuć już te ruchy ale u mnie to pewnie jeszcze z 5tyg.:/ Do tego te dziwne sny... 🤔
Ania wiem ,ze hanuty pyszne, dlatego Ci polecilam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti może to Ci pomoże (tzn adresy te na dole)
http://www.nfz-krakow.pl/stronadlapacjenta/?site=art&idd=4&ida=45
ale że na Wielickiej 😮 ??
Ide robic zapiekanki,smaki zaś 😎 chociaż twaróg nadal jest nr 1 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu strasznie Ci dziękuję ale ja potrzebuję zrobić to najzwyklejsze badanie USG genetyczne ze sprawdzeniem przezierności karkowej, kości nosowej itp - to co sie robi w 11-14 tyg ciąży. Specjalistyczne badania mam nadzieję nie będą potrzebne. Jak się nie dowiem gdzie mają umowę podpisaną to pójdę prywatnie i tyle.

Dziewczyny z Krakowa i okolic - polećcie normalnego kompetentnego ginekologa.
W poprzedniej ciąży wkurzałam się że nie mieszkam w ok Poznania bo było duuużo dziewczyn z tamtąd i okazało sie, że tam sprzęt do USG w gabinecie lekarza jest na porządku dziennym. U nas to ciągle COŚ 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti ale ja w zyciu kobieto kochana bym Cie na specjalistyczne badania itd nie wysylala 🙂 mysle ze w tych adresach np na Kopernika robia zwykle usg genetyczne na skierowanie, mozesz przedzwonic i spytac co Ci szkodzi 🙂
Jesli chcesz prywarnie to Ci napisze na priv gdzie ja chodze. Z tego co się orientuje to moj wlasnie robi to usg genetyczne na Kopernika, ale nie wiem dokladnie a stulac nie chce no i nie wiem czy bylabys zadowolona dość specyficzny lekarz. Placilam 170 zl za to usg.
A co do tych standardów to gdybym w pierwszej ciazy trafila na gabinet z usg i miałabym w tym 6 tyg. To nie chodzilabym jak juz bylo " po wszystkim" z ta obumarla ciaza tyle co chodzilam. Człowiek sie uczy..cale zycie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martag ja też mam głupie sny w ciąży 🙂

Doti a na co Ty czekasz kochana? Zamiast się denerwować to lepiej zapłacić i mieć spokój.
A jak jest u Was wszystkie wizyty i badania macie darmowe????
Ja za wizytę płacę 150 zł niezależnie czy USG przez brzuch czy nie... no i badania mam 100 procent płatne.

Doti badania te pierwsze robi się do 13 tygodnia i 6 dnia... dobrze jak pojdziesz teraz, nie wiem jak u Was lekarz, mój wyslal mnie jeszcze na test Pappa cz jakos tak koszt 90 zł z krwi, po którym dostajesz procentowe wyniki ryzyka. Dlatego trzeba sie koniecznie z tymi badaniami zmieścic w czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chodzę na NFZ do ginekologa więc badania i wizyty mam za darmo. Niby czemu miałabym płacić jak jestem ubezpieczona?

Marta jak chodzisz na NFZ do ginekologa to on wypisuje Ci skierowania na badania USG. Tak samo jak na badania krwi.

Ewelina ja mogę zapłacić za badanie tylko dlaczego skoro mam skierowanie??? Nie moja wina, że ośrodek nie ma podpisanej umowy. Nie powinni skierowania wystawiać bez podpisanego kontraktu. Pomyśl ile kasy wydajesz na same badania... ja to wszystko mam za darmo.

Ania niestety realia są takie, że badanie ze skierowania będziesz mieć za darmo tylko w tej placówce z którą lekarz (placówka) kierujący ma podpisany kontrakt na wykonywanie badań. Gdzie indziej trzeba będzie zapłacić. Dlatego to nie jest takie proste.
Prywatnie to ja mogę iść u siebie za 100zł i będę mieć badanie porządnie zrobione, bo znam super lekarkę która zawsze wszystko dokładnie sprawdza. Jakby ona przyjmowała na NFZ to na 10000000% prowadziłaby moją ciążę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti nie wiedziałam że tak to działa 🤔 chore. Ja pracująca w służbie zdrowia jak Boga kocham nie ogarniam 🥴 Nic chcialam dobrze wyszlo jak zawsze 😘
Iwelina ponieważ zdecydowalam się że chodze do gina prywatnie też za badania place. Wizyta kosztuje mnie 100 zl ponieważ mój lekarz jest w porzadku bardzo często robi mi w tej cenie usg. To genetyczne policzyl mi 170 a tak to praktycznie zawsze liczy mnie tak że nie moge narzekac. Normalnie usg to kolejne 80 zl.
Wiem że Doti i inne dziewczyny nie popierają tego, rozumiem o co im chodzi i logicznie rzecz biorąc place skladki wiec racja że należy mi się i kasy szkoda. Ale ja do gina i dentysty chodze wyłącznie prywatnie tylko tak jestem spokojna, więc place moje ciezko zarobione pieniadze za ten komfort 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu to nie to że ja tego nie popieram. Jakbym miała wolne pieniążki to pewnie też bym chodziła prywatnie, zwłaszcza że znam świetną lekarkę. Moja mama też zawsze chodzi prywatnie i do gina i do dentysty. Ja mam tak, że wolę te pieniażki wydać na co innego. Zwłaszcza pieniążki za badania których w ciąży jest mnóstwo... bo wizyty jeszcze mogłabym płacić ale te badania z krwi to majątek wychodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ja też jestem ubezpieczona, ale szczerze nie pomyslalam o Narodowym Funduszu zdrowia, tylko tutaj prywatnie, może jakby nie było mnie stać to bym bardziej dociekała o NFZ a tak nawet nie wiedzialam ze i tak lekarze prowadzą ciążę.

A chciałam prywatnie bo to moja pierwsza ciąża i wiem ze w nocy o polnocy zawsze moge zadzwonic. Po za tym u Nas w mieśćie na poródowce jest taka korupcja, że boje się tu rodzić, nie wiem czy nie zalatwiac szpitala w Bialymstoku lub Lublinie.

A co do badań fakt majątek bo miesiecznie badania i wizyta to koszt okolo 300 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez lecze się prywatnie,ale dlatego ,ze moje doświadczenie z NFZ nie jest najlepsze... Chciałam na poczatku ciazy zrobic bad.krwi za darmo,ale mimo iż płace składki i czasami odwiedzałam ginekologa w przychodni , na dodatek lekarka jest moją sąsiadką, to było kręcenie nosem ,ze musi dać mi skierowanie na badania , ostatecznie dała mi na mocz i morfologie, za które prywatnie zapłacę po 8zl,wiec stwierdziłam ,ze szkoda moich nerwów i czasu. Pewnie,ze chętnie te pieniądze, które wydaje prywatnie na lekarza wolałabym wydać na wyprawkę dla dziecka, ale tak jak pisze Ania - jestem spokojniejsza. Dodatkowo u tej samej pani lekarz 2 lata temu pobrano mi źle cytologię (2 razy) miałam pobierane wycinki i nie pytajcie ile miałam stresu czekając 2tyg.na wyniki badan,które okazały sie rewelacyjne, Nie chce wkładać wszystkich do jednego wora ,ale ja na NFZ to jedynie ide do lekarza rodzinnego z przeziębieniem i po zwolnienie i myśle ,ze jeszcze długo tak zostanie...niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to o jakie badania chodzi? Bo troche zglupialam. Ja robie raz na miesiąc krew 14 zl i mocz 10 zl. Na poczatku wydalam sporo kasy bo to trzeba było sprawdzić żółtaczki cytomegalie glukoze itd. z 200 zl wyszlo. Przeciwciała toksoplazmozy i rozyczki mialam wiec nie musialam powtarzać. Teraz to tylko morfologie i mocz i tak az do glukozy z obciazeniem bedzie, raczej na nic wiecej mnie nie wysle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja również do ginekologa zawsze chodzę prywatnie i polsce 120 zł i na każdej absolutnie każdej wizycie mam robione usg i dostaje zdjęcia swojego maleństwa, i też jestem ubezpieczona, ale tak jak koleżanki dla świętego spokoju, o nic nie muszę się prosić ani martwić, i też bym wolała te pieniążki wydać na coś innego ale myślę ze mój spokój i dobro dziecka w tym momencie są najważniejsze, i nie grają tu roli żadne pieniądze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie ,ja mam tak samo morfologia i mocz, glukozę jeszcze bede miała , toksoplamoze,bo nie chorowałam i chyba przeciwciała,bo z mężem mamy konflikt,to już na szczęście drogo nie wyjdzie...a, powiedzcie da radę wypić ta glukozę, czy to totalne obrzydlistwo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co msc mam morfologie i mocz, a po za tym:

-Cytomegalia IgG i IgM ( czyli czy byłam i jestem zarażona)
-Antygen HBs – antygen, którego poziom świadczy o zakażeniu wirusem HBV (wywołującym wirusowe zapalenie wątroby typu B, WZW 😎
-VDRL - KIŁA
-grupa krwi
-hcv- zapalenie watrobt typ c
-hiv
-glukoza
-toxoplazma igm i igg
-test pappa z krwi ( do prenatalnego)
-rózyczka Igg i igm

Ja miałam to do 12 tyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wgl którejs.z Was już lekarz potwierdził płeć dzieciątka? Ja mam wizytę w piątek a na ostatniej pododdział ze już widać płeć ale w ciągu najbliższych dni się wyklaruje to myślę ze w piątek nam powie ;-) jest mi obojętne co usłyszę ważne zęby było zdrowe ale chciałabym już wiedzieć zęby móc zacząć kupować jakieś ubranka ;-) bo póki co skusilam się na skarpetki czapeczki i jeden beżowy zestaw ik bo nie mogłam się powstrzymać ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta mi to smakowalo jak cukier puder nie mialam problemu, tylko kazali po tym czekac 2 godz by zas pobrac krew, a takie czekanie to juz dla mnie problem 😉
Ewelina no właśnie te wszysciutkie badania (prócz pappa bo nie robilam w ogóle) mialam na poczatku a potem spokoj. Ponieważ zachowalam z poprzedniej ciąży wyniki że posiadam przeciwciala różyczki i toksoplazmozy ( bawiło się za dzieciaka z kotami 😉 ) to nie kazał mi powtarzać
Monika mam zamiar poprosic za tydzień mojego lekarze by nam już powiedział. Przyznam się że jestem szalenie ciekawa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...