Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej dziewczyny miałam dzisiaj wizytę. Młody jest już bardzo nisko i mam rozwarcie na 1 palec ale lekarz mówi że raczej do 28 kwietnia czyli następnej wizyty nie urodzę. Podobno mały uciska mi na przeponę (dlatego tak sapię:P). Zrobił mi ten wymaz na gbs i na wyniki czeka się tydzień.
Mnie jak na razie stres nie dopada ale już bym chciała być po...
Wydaje mi się że mi ten czop odszedł po wizycie tak mnie pouciskał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro lek twierdzi, że do następnej wizyty nie urodzisz to chyba się na tym zna i pewnie tak będzie. Choć jak maluch juz nisko i rozwarcie sie robi to juz bliżej niż dalej. Oj brzuszki, juz teraz będziemy tak wyczekiwac dzien po dniu.
A powiedział Ci jaka waga małego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Agus to chyba się Tymek pomału szykuje 😎 🙂 ponoć z rozwarciem na te 2 cm można chodzic i z m-c ale jak już nisko to kto wie kto wie kiedy sobie umysli 🙂 Słyszalam że na naszym etapie można trochę krwawic po badaniu, a jeśli to ten czop to może odchodzić po kawałku. Zadyszka to też i moje drugie imię 🙂 pare kroków i dysze jak lokomotywa. Ja mam wizyte dokładnie za tydzień w pon taką generalna 2 terminy kazał zaklepać .. Już się doczekać nie mogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny:* nie było mnie tu ohohoho albo jeszcze dłużej 🙂 żadna jeszcze nie urodziła? Mój Adaś waży juz 2,5 kg 🙂lekarz przewiduje że pod 4kg dobije 🙂 torba do szpitala spakowana 🙂 wszystko dla Małego już mamy także siedzimy i czekamy 🙂 bede miała CC i pod koniec tygodnia już jade sie umówic na konkretny termin 🙂 bede walczyć o 12 maja (to bedzie 38t3d). Tak jak Wam jest mi już strasznie cieżko ale damy rade :* dodałam nowe zdj :P taki ma nosek murzyński po tatusiu :P aż sie lekarz śmiał jak zobaczył 🙂
Całuje wszystkie brzuszki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówił ile waży bo nie robił mi usg tylko badanie i słuchał serduszka. Młody tak się wkurzył na to uciskanie że mega wypiął tyłek, na co lekarz "ale ma twardą dupę" 😁
Także mi przychodzi rodzić naturalnie na to wygląda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, OK. Rozumiem, ale przed porodem chyba zrobi Ci jeszcze USg, tak zeby oszacować wage? Tak w razie czego, gdybys miała tam wielkoludka jakiegoś i trzeba by jednak robić cc?
Monia- no nareszcie sie odezwałaś. Juz się tu o Ciebie martwiłysmy. Fajnie, że wszystko OK u Ciebie i Adasia. Odzywaj się częściej 🙂
A co do czopa, to mi poprzednio tez nie odszedł wczesniej, bynajmniej nic takiego nie zaobserwowałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Małgorzata ja kupuje przeważnie w sklepie internetowym http://zielonysklep.com/pl/oleje-do-masazu/olej-migdalowy-ktc-500-ml
Oni tez mają sklep na ul Dajwór 🙂 w Krakowie, organizują różne warsztaty ciekawe o zdrowiu heheh i naturze 🙂 no to poczytasz sobie na stronie 🙂

ale ostatnio kupowałam tez na osiedlu w takich ekologicznych sklepach, np kupiłam kokosowy, tłoczony na zimno i nierafinowany 🙂 pięknie pachcnie i skóra też po nim super 🙂 Także polecam., ja aktywistka 🙂

Dziwczyny ja tez mam na drugie imię zadyszka 🙂 a przed nami dzis sklep z farbami do pokoiku dzidziusia i malowanie i skrecanie mebli 🙂 także przerażająco dużo roboty. COdziennie coś robię, sprzątam, układam, sprzątam.....juz prwie mamy wszystko w nowym domku i przygotowane do dzidziusia też, jednak siły mam za mało na to.Teraz leżę 🙂 czekam na Męża i do OBI 🙂 trzymajcie kciuki 🙂 hheheh 🙂
Pozdrawiam Was i nie stresowac się proszę 🙂 ŁĄdna pogoda, śłońce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę Kangoor nic mi nie mówił że będzie robił...teraz mnie trochę nastraszyłaś bo nie pomyślałam o tym...ale tak sobie myślę że może robią na izbie przyjęć w szpitalu bo ostatnio jak byłam tam na badaniach to pierwsze co to USG robili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Rety!, Nie chciałam Cie wystraszyć, tylko tak sobie pomyslałam, że będzie jeszcze to USG. Pewnie jest tak jak mówisz, że w szpitalu jeszcze sprawdzają, zanim "pozwolą" rodzić. No albo jak będziesz na tej kolejnej wizycie 28-go to możesz go poprosić o szybkie USG, tak dla spokojności 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czopu u siebie nie kojarze nawet nie wiem jak wygląda. Tylko kiedyś o nim czytałam i właśnie że może odchodzić po kawałku i nawet 2 tyg przed porodem jakoś tak 🙂
Aga Ty nam się nic nie stresuj. Fakt na izbie przyjęć przed porodem robią usg i jeszcze mierzą rozstaw bioder. Twój lekarz na bank wie co robi. Badanie ginekologiczne dla dobrego specjalisty to wbrew pozorom skarbnica wiedzy i gdyby podejrzewał że dzidzius jest bardzo duży to by Ci o tym powiedział. Już nie pamiętam dokladnie ale mój mi mówił w poprzedniej ciąży że u pierworodek dopiero ponad 4 kg jest wskazaniem do cc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic co będzie to będzie. Nie słyszałam negatywnych opinii o nim a poza tym pracuje w szpitalu w którym będę rodziła więc jestem dobrej myśli. A ten czop to taki gęsty śluz brunatny z pasmami krwi, zobaczymy jutro czy dalej bedzie coś się działo.
Mam nadzieję że jednak urodze przed następną wizytą 🙂
Kurczę wiecie jak to już blisko!!! za chwilę głównym tematem będą kupki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie ciężarówki 🙂
Widzę, że nie tylko mnie przeraża ta perspektywa: że to już tak nie daleko! Z jednej strony chciałabym żeby było już po wszystkim, a z drugiej jednak jeszcze nie. Im bliżej jestem terminu, tym większa panika się we mnie wzbiera. Torbę zaczęłam pakować, ale do końca jeszcze daleko! Dzisiaj z tego wszystkiego poszłam do fryzjerki i poprawiłam sobie nieco samopoczucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgorztaa:
😉 Używam kokosowego rafinowanego w kuchni do smażenia bo jest genialny a nierafinowanego z firmy bioplaneta do ciała 🙂 Na ul. Rusznikarskiej w bloku obok przychodni lekarskiej jest sklep ze zdrową zywnością i tam ma facet super oleje kokosowe 200ml chyba za ok 19 zl nierafinowane i w ogóle fajny sklep 🙂 dobre ceny 🙂 w ogóle ten olej jest rewelacyjny. Działa przeciwbakteyjnie, na cholesterol zły tak 🙂 ,i wiele innych a przy tym cudownie pachnie i nawilża skórę 🙂

Kupilismy farbę do pokoju dzidziusia i aparat fotograficzny 🙂
Padam!!! DObrej nocy! Bez zgagi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny
U mnie gorsza noc, gdzieś od 2.00 mordęga chyba z 3 godziny. Pisałam ze znajoma ze Stanow z którą mamy wspólny termin, ona ma cukrzyce i wysokie ciśnienie cc ustalone na 28.04. Dobrze że takie nocki nie są częste tzn teraz w ciąży bo potem to będzie przez jakiś czas norma.
A jak u Was? Wyspane? Aga daj znać jak tam czy dalej Ci ten czop odchodzi
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dziś gorsza nocka. Hania sie przebudziła przed 2-gą i sie wybiłam przez to ze snu. Nie mogłam zasnąc i oczywiście moje myśli krążyły wokół tematu porodu. Jak, kiedy, czy dam radę itd. Boże ja nie wiem co ja się tak zaczęłam stresować...
A od rana chce mi się ciągle jeść. Ostatnio jakoś szczególnie głód mi nie dokuczał ale dziś tylko myslę co by tu zjeść ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chyba każdą z nas dopada stres i teraz te nocki tak będą wygladać że jak już się obudzimy to będziemy rozmyślać..
Aniu jak na razie od rana spokój nic się nie dzieje za tydzień mam do odebrania wyniki z gbs więc mam nadzieję że do tego czasu nic nie ruszy.
Ja chyba dziś zacznę szykować ozdoby świąteczne, pierwsze świeta na naszym mieszkanku i do tego moi rodzice i teście do nas przyjeżdżają żebym ja nie musiała nigdzie jechać. Na szczęście moja kochana mamusia przyjedzie dwa dni wcześniej i wszystko przyszykuje więc ja za wiele nie będę musiała robić. A Wy jakie plany na święta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...