Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

Na ten wynik GBS to trzeba czekać aż tydzień? Ja mam miec jutro pobierane i tak się zastanawiam czy to kurczę nie jest trochę późno 🤨 (w moim przypadku).
Co do Świąt to u mnie szykuje się że będę w szpitalu, bo według lekarki bez względu na to jakie bedą przepływy- takie same jak do tej pory czy się pogorszą i i tak weźmie mnie za tydzień do szpitala na monitoring. A mężusia z córeczką przygarnie teściowa, więc spoko, nie będą siedzieć sami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja też bardzo kiepsko spałam. Od 2:00 do 6:30 oczy szeroko otwarte. Mała chyba się troszkę przejęła bo wcześniej czułam jej stpółki w okolicach prawego żebra a w nocy się pierwszy raz prężyła uciskając żołądek i. czuję się teraz fatalnie. Chyba przez zmniejszającą się ilość płynu owodniowego ruchy małej stały sié momentami naprawdę bolesne. No i jej jest już tam za ciasno. Dziewczyny czy prałyście nowe rożki i kocyki? ;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też bardzo kiepsko spałam. Od 2:00 do 6:30 oczy szeroko otwarte. Mała chyba się troszkę przekręciła bo wcześniej czułam jej stópki w okolicach prawego żebra a w nocy się pierwszy raz prężyła uciskając żołądek i. czuję się teraz fatalnie. Chyba przez zmniejszającą się ilość płynu owodniowego ruchy małej stały sié momentami naprawdę bolesne. No i jej jest już tam za ciasno. Dziewczyny czy prałyście nowe rożki i kocyki? ;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiem co jeszcze miałam Wasz zapytać- macie może wrażenie, że maluszek rusza się mniej intensywnie- tzn. mniej kopniaczków, za to jest więcej takiego wypychania? Czy to tylko tak u mnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak mi powiedzieli w laboratorium które jest przy szpitalu w którym będę rodziła i lekarz też coś tak wspominał, więc nie wiem czy tyle się wykluwają te paciorkowce czy jak?! Bo wymaz pobierał mi lekarz na wizycie ale sama musiałam zanieść próbki do badania, na szcześci to dwa kroki bo wszystko mam w jednym miejscu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karos napisał(a):
Ja też bardzo kiepsko spałam. Od 2:00 do 6:30 oczy szeroko otwarte. Mała chyba się troszkę przejęła bo wcześniej czułam jej stpółki w okolicach prawego żebra a w nocy się pierwszy raz prężyła uciskając żołądek i. czuję się teraz fatalnie. Chyba przez zmniejszającą się ilość płynu owodniowego ruchy małej stały sié momentami naprawdę bolesne. No i jej jest już tam za ciasno. Dziewczyny czy prałyście nowe rożki i kocyki? ;

To chyba jakaś taka kiepska noc, bo kolejna mamusia miała problem ze spaniem 🥴
Ja prałam wszystko, co kupiłam dla maluszka. Rożka akurat nie mam, bo ostatnio mi nie pasował i nie będę używać, ale gdybym kupowała to na bank bym prała. Nigdy nie wiesz ile osób dotykało ten rożek i jakie "świństwo" mieli na rękach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szysza napisał(a):
Witajcie ciężarówki 🙂
Dziewczyny da się jakoś sprawdzić samemu czy nie ma rozwarcia? Czy tylko lekarz może to stwierdzić? Te skurcze B-H mogą być bolesne (z tego co wyczytałam to nie)?

Rozwarcie to tylko lekarz, a cos Cię niepokoi? Jesli tak to kontaktuj się z lekarzem. Co do skurczów- to u mnie są niebolesne ale podobno niektóre panie mogą odczuwać dyskomfort w postaci słabego bólu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kangoor napisał(a):
A wiem co jeszcze miałam Wasz zapytać- macie może wrażenie, że maluszek rusza się mniej intensywnie- tzn. mniej kopniaczków, za to jest więcej takiego wypychania? Czy to tylko tak u mnie?


Kangoor mam dokładnie takie same odczucia, ciągle się wypycha, przepycha. Teraz to raczej już nie ma jak kopnąć bo miejsca brak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kangoor - moja miewa różne dni, czasem faktycznie baaardzo mało się rusza, a czasem chce mnie zakopać :P. Kopniaki czyli właśnie takie mocne wypychanie głównie pod prawym żebrem (czasem aż mnie boli to żebro), albo w lewej pachwinie. Czasem mam też takie wybrzuszenie z jednej strony i widać jak się przemieszcza. Ale nie ma gwałtownych akcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agach86 napisał(a):
kangoor napisał(a):
A wiem co jeszcze miałam Wasz zapytać- macie może wrażenie, że maluszek rusza się mniej intensywnie- tzn. mniej kopniaczków, za to jest więcej takiego wypychania? Czy to tylko tak u mnie?


Kangoor mam dokładnie takie same odczucia, ciągle się wypycha, przepycha. Teraz to raczej już nie ma jak kopnąć bo miejsca brak 🙂

OK, dzieki Aga & Szysza. Juz nie byłam pewna jak to było z Hania, a przez te problemy z przepływami lekarka kazała mi bardzo dokładnie obserwowac ruchy malucha. Coś za bardzo się stresuje i chyba mi na głowę coś bije 🙂
Ale spoko tych wypychań mam bardzo dużo a i kopniaczki od czasu do czasu się pojawiają więc luzik 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki dziewczyny.
Kangoor - wczoraj choroba przypomniała o swoim istnieniu i to w okolicznościach w jakich nigdy dotąd nie miałam. Jak już było po wszystkim to strasznie właśnie nasiliły mi się skurcze i to momentami dość bolesne (a do tej pory nie miałam bolesnych) i zmiany pozycji też mi nie pomagały. Na dodatek zaczęłam latać cały czas na siku (dosłownie co 5 - 10 min, co też dla mnie nie jest normalne) - a nie mam pewności czy to przypadkiem wód mi nie ubyło. Dzisiaj już jest normalnie, jedynie mam podbrzusze twardawe, mała buszuje normalnie, a wizytę mam pojutrze. W każdym bądź razie z deka spanikowałam przez to wszystko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szysza napisał(a):
dzięki dziewczyny.
Kangoor - wczoraj choroba przypomniała o swoim istnieniu i to w okolicznościach w jakich nigdy dotąd nie miałam. Jak już było po wszystkim to strasznie właśnie nasiliły mi się skurcze i to momentami dość bolesne (a do tej pory nie miałam bolesnych) i zmiany pozycji też mi nie pomagały. Na dodatek zaczęłam latać cały czas na siku (dosłownie co 5 - 10 min, co też dla mnie nie jest normalne) - a nie mam pewności czy to przypadkiem wód mi nie ubyło. Dzisiaj już jest normalnie, jedynie mam podbrzusze twardawe, mała buszuje normalnie, a wizytę mam pojutrze. W każdym bądź razie z deka spanikowałam przez to wszystko 😞

Ojej. To może zadzwoń do lekarza i powiedz o wczorajszym zdarzeniu i o wszystkich objawach po. Tak dla spokoju, żebys się niepotrzebnie nie stresowała aż do pojutrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój maluszek zrobił się leniwszy przeciąga się co jakiś czas dupke wypina najgorzej jak się przeciągnie tak że trafi w pęcherz oj to boli
Z tym gbs - em to ja się bałam właśnie bo ostatnio miałam i dostawałam przy próbie urodzenia Kuby sn antybiotyk. Na szczęście dziś M odbiera wynik to mogę rodzić. Najbardziej mnie wkurza jak słyszę nie mam " jestem czysta" to jaka ja kurde jestem brudna?! 🤢 czystosc to akurat moje drugie imię więc jakoś mnie ten tekst drażni. Lekarz stwierdził że to teraz bardzo powszechne ale też powiedział że to że w poprzedniej ciąży miałam nie oznacza że będę mieć i teraz.. ja jednak coś czuje że pewnie mam więc wole mieć ten papierek.
Karos ja też wszystko pralam i wszystko prasowalam. Ponoć jak się wypierze na 90 st to już prasowac nie trzeba bo to wystarczy by bakterie wyginęły. Ja mam podobnie jak Kangoor wystarczy że pomyśle ile ludzi dotykało i już sypie proszek 😉 zresztą powiem Wam że zakupy równają się pieniądze a pieniądze są tak brudne że szkoda gadać. Mój bracholek pracował w banku mówil że jak był na kasie to miał ręce potem tak brudne za paznokciami czarne że ciężko uwierzyć ile syfu jest na pieniądzach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malgorzatta napisał(a):
Aga ja piorę wszystko, rożek, ręczniki, kocyk, pieluszki tetrowe, nawet powinno sie wyprać w dziecięcym proszku koszule do karmienia i ten biustonosz do karmienia, bo dzidziusia będziesz mieć przy sobie i będzie miał z tym styczność...


Też jestem tego zdania i wszystko wyprałam oprócz właśnie rożka... jakoś na to w ogóle nie wpadłam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Ja śpię super (tfu tfu) , oprocz wstawania na sikanie jest ok. M mowi,ze dzis chrapalam 😆 nigdy mi się to nie zdarzało 🙂
Mała się przeciąga na wieczór jak sie położę i powiem Wam,ze sprawia mi to bol. Czasami jak za szybko wstanę to tak mnie ukluje,ze az muszę usiąść, takze wychodzi na to,ze jest juz duza i jej niewygodnie 😮 idę w czwartek do lekarza-zobaczymy co powie i ile wazy 😲 😲
Co do GBS,to ja miałam wynik odrazu. Doktorek wziął takie cos co wyglądało identycznie jak test ciazowy i po 7min był na tym wynik,jedna kreska negatywny, 2pozytywny hehe 🙂
Wczoraj cały dzien w domu,wiec dzis wybiorę się po witaminy,bo w weekend mi się skończyły i od 3dni nie mam.
Mam pytanie, bralyscie jakies witaminy po porodzie? Przy karmieniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malgorzatta napisał(a):
matka karmiąca piersią powinna przyjmować 400 - 600 mg DHA na dobę! (ważne, o tym sie nie mówi ale to ma mega wpływ m in na to by depresji poporodowych nie łapać)

Nie wiedziałam o tym. Czy taka dawka DHA znajduje siew wiekszości zestawów witaminowych dla mam karmiących? Czy może bierze się to jako dodatkową tabletę?
Ja przy karmieniu skończyłam tylko to co mi zostało z ciąży a potem nic nie brałam. Tak mi powiedziano- ale wiecie to nie było w PL, więc spoko, co kraj to inne zasady. Teraz zamierzam coś brać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny,

Ja też ma uczucie rozpychania i przekręcania, w ogóle mnie praktycznie niekopie sporadycznie, tylko się rozpycha.

Farby kupione, aparta kupiony, piękna pogoda, kot w ogródku 🙂 Ja na sofie 🙂 Nie mam siły totalnie. Wstawiłam ostatnie pranie ciuszkowe chyba.

Nos mam zapchany, chrapię 🙂 wyglądam jak Buła! Nie mam siły na obiadogotowanie. H,m.....
Ja tez wszystko piorę i prasuję. Nie tylko dlatego, że ktoś tego dotykał ale przede wszystkim dlatego, że jest tam pełno chemii też, którą najlepiej wypłukać kilka razy. Dlatego najzdrowsze dla skóry maluszków są uzywane rzeczy, które juz wbyły prane wiele razy i nie mają juz na sobie tego wszystkiego.
Buziaki dla Was na dobry dzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie te witaminy co teraz brałam przez ciaze maja dha i jest napisane,ze sa dla kobiet w ciazy i mam karmiących,ale rowniez doktorek polecił mi te co napisałaś Małgorzata. Najprawdopodobniej zostanie mi jeszcze kilka tych tabletek po porodzie i zmienię na te drugie,skoro polecił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...